Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 12:20   #181
MIG-MAG i REL. Rel se pogotovo koristi u remontu brodova, platformi i na instalacijama platformi.
U brodogradilistima se koriste i druge tehnike (EPP i TIG), ali ne toliko puno. Za njih su zavarivaci bolje placeni (ili bi bar trebali biti) jer su nesto kompleksnije.
Mislim da je REL baza i primjena joj je siroka, ne samo u brodogradnji nego i na drugim konstrukcijama.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:22   #182
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Još jedno pitanje vezano uz vrstu zavarivanja...koji postupak zavarivanja se najviše koristi, odnosno koji se postupak najviše traži (najzastupljeniji je) i koji se koristi u brodogradnji?
nema najzastupljenijeg postupka, svaki je postupak pogodniji za neke poslove, pa tako npr u brodogradnji je najvise mag-ovaca, postupak 136, u prehrambenoj industriji, cjevarijama raznim, nuklearkama, TE-ma... su najbrojniji wig-ovci, rel-ovci su svugdje, na cjevovodima, brodogradilištima, halama raznim, takodjer u preciznijim radovima (NE, TE, HE...). Za sta god da se odlucis neces pogoditi, ili bolje receno za sta god da se odlucis neces promasiti, ako si dobar i u autogenom zavarivanju naci ces posao, naravno je da ako si dobar wig-ovac i rel-ovac (tj kombinatorac) najlakse ces naci posao danas, jos ako si toliko dobar i iskusan da mozes zavarivati na ogledalo (znaci nedostupna mjesta koristeci ogledalo, a tu je dakako sve obrnuto jel), tada neces biti bez posla.
znati samo jedan postupak danas je ajdemo reci nedovoljno.

sve se grana pa tako mig/mag postupak imas 135 i 136, da sada ne dijelim na bijelu i crnu metalurgiju, tako i kod wig/tig postupka, kod rel-a takodjer, kisela elektroda, bazicna, celulozna...

ako nisi zavarivac tj ako to do sada nisi radio, moje je misljenje da se ne isplati ulagati da se nauci, danas je vrijeme da je zavarivaca previse, na svako otvoreno radno mjesto dolazi nekoliko zavarivaca, svakakvih, od pocetnika do profesionalca, jasno da ako dolazis kao pocetnik firma te automatizmom odbacuje, zlatne godine za zavarivace su iza nas, kako ce biti za koju godinu tko zna, ali danas to nije zanat u koji se isplati potrositi vrijeme i novac, eto toliko
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 16:07   #183
Pozdrav. Suprug radi kao varioc u jednoj međimurskoj firmi, plaća je sve lošija pa stoga razmišlja otići u Italiju. Vidim da pišete mnogo o firmama koje zapošljavaju pa me zanima da li ima tko tko radi u Italiji preko neke međimurske firme, pa da li je plaća u redu i na vrijeme, jer nebi baš da ide nekamo van raditi pa da plaću uopće i ne dobije. Hvala
danijela23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 03:03   #184
Suprug od jedne osobe koja mi je jako bliska rodom radi kao zavarivač.Posao ga vodi svugdje.Njemačka,Švedska,Belgija.Plaća je dobra,ali uvjeti rada zahtjevni.Dugo radno vrijeme.Malo vremena provodi sa svojom obitelji.Ozljede su lako moguće.On je imao problema kad mu je,ne znam kako;nisam upućen,oko stradalo na radnom mjestu,pa brže bolje suprižini roditelji se dizali usred noći te išli po njega u Sloveniju gdje je trenutno radio.Nije radio nekoliko tjedana.

Mislim da se ipak da naći nešto bolje.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 07:56   #185
POMOOOĆ.Dali itko zna kakve su plaće rel zavarivača u ULJANIKU na brodogradnji,jesu li redovite?Molim samo ozbiljne odgovore.Unaprijed vam se zahvaljujem.
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 08:54   #186
moj brat radi za jednu zagrebačku firmu ali u njemačkoj.
plaća je oko 2000 E mjesečno, ovisno o broju sati. ima smještaj koji ne plaća i tamo je 3 mjeseca pa 1-2 tjedna doma.
za čovjeka s djecom(malom) vrlo nezgodan posao, ali preživjet se mora.
radi se u svim vremenskim uvjetima i često ih sele na različite krajeve njemačke i nikada ne znaju koliko gdje ostaju.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:13   #187
Koliko otprilike košta taj tečaj za zavarivača (mislim da sam negdje pročitao, samo se ne mogu sjetit gdje-možda i ovdje, da je iznad 10.000kn, jel to istina) i kad ga upišeš, jel se na tečaju uče svi postupci zavarivanja ili samo ono što odabereš?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 21:10   #188
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike košta taj tečaj za zavarivača (mislim da sam negdje pročitao, samo se ne mogu sjetit gdje-možda i ovdje, da je iznad 10.000kn, jel to istina) i kad ga upišeš, jel se na tečaju uče svi postupci zavarivanja ili samo ono što odabereš?
istina je da je 10 000, odnosno jos je veca istina sljedece, cca 12000 je obuka za rel (ne znam koliko traje), koju tisucu vise za mig/mag (takodjer ne znam koliko traje, ja sam ga zavrsio za 6 dana, sa nekoliko godisnjim iskustvom, i na racun tvrtke),a odprilike 17000 je tig (traje 40 radnih dana, tko zna moze i prije zavrsiti, to sam financirao sam ali sam puuuno ustedio time sto imam dosta godina iskustva), tu sam ti odgovorio odmah i na drugo pitanje.

tko ne uziva u varenju neka se toga posla trenutno kloni, sada su aktivni samo profesionalci, ali i remonti razni
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:10   #189
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
istina je da je 10 000, odnosno jos je veca istina sljedece, cca 12000 je obuka za rel (ne znam koliko traje), koju tisucu vise za mig/mag (takodjer ne znam koliko traje, ja sam ga zavrsio za 6 dana, sa nekoliko godisnjim iskustvom, i na racun tvrtke),a odprilike 17000 je tig (traje 40 radnih dana, tko zna moze i prije zavrsiti, to sam financirao sam ali sam puuuno ustedio time sto imam dosta godina iskustva), tu sam ti odgovorio odmah i na drugo pitanje.
Znači, ako sam dobro shvatio, obuka za svaki od ovih postupaka se posebno plaća, ne sve odjednom, tj. obučavaš se za svaki postupak posebno, odnosno za onaj koji si platio...?

Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
tko ne uziva u varenju neka se toga posla trenutno kloni, sada su aktivni samo profesionalci, ali i remonti razni
Gledaj, znam da nije bajna situacija ni u zavarivačkoj djelatnosti, a kamoli u drugima, ali zbilja se u tome vidim i htio bi to završit pod svaku cijenu, jer mi je to karta za posao u inozemstvu (reći ću samo da sam završio srednju školu koja ne vrijedi ni pišljivog boba i kod nas u Hrv. s njom (a da ne govorim za van) neću naći posao ni do sudnjeg dana, a trenutno studiram na fakultetu s kojim 'kad' ga i 'ako' završim u inozemstvu mogu radit znaš gdje-u restoranu kao pomoćni perač suđa, eto u takvoj se situaciji trenutno nalazim), a mišljenja sam da sam došao u godine kada bi se stvarno trebao starcima skinit s grbače i počet zarađivat novce i preživljavat od svog vlastitog rada, eto toliko da ne dužim previše.
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 20:03   #190
a vidi lincoln, moji savjeti nisu zlonamjerni, a nisu ni obavezni, dakle cini sto hoces! znaci, svaki postupak posebno se izucava a tako se i placa, ne znam sto ti znaci da se u tome vidis, probao si? bio si u sred ljeta na +35 obucen u kozno odijelo i zavarivao u tanku pod trecom palubom u kojoj se biljezi temperatura veca od 50'C? vario si na visinama, na hladnocama, vjetrovima... ako nisi, onda se ne vidis u tome, onda znaci da mastas ili pak prizeljkujes, no dobro, dobar zavarivac uvijek se trazi, ali dobar zavarivac ne postaje se nakon obuke, vec nakon godina iskustva, a nakon obuke tesko se danas nalazi posao, toliko, pozdrav!
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 21:11   #191
Evo ja sam zavarivac,jako lijep posao ali dosta tezak.

Istina kad zavrsis tecaj za argon predlazem ti bar 2 godine da se naucis u hrvatskoj jer negubis s time nista.Jer kad zavrsis tecaj odes u njemacku i neprodjes probu ode ti kuci ako nisi recimo bravar pa na lijepe oci zamolis sefa da te umjesto varioca ostavi kao bravara u struci naravno.

Da placa je odlicna ovisno o satima mozes nekad 2000 a nekad 4000 eura iz iskustva.
Nemojte slusati ove sto vam pricaju evo ja sam u dojce 6mjeseci jos 3 i kuci a fino se i zaradilo.

Ovo je moja preporuka

1.Kad zavrsite argon nadjite odmah posao u hrvatskoj 1 do 2 godine se uvjezbajte nakon toga otidjite na tecaj za elektro
2.Nakon toga trazite za vani kad odradite godinu dana u njemackoj ili negdje u svijetu,pocnite uciti sa spiglom zavarivati sto je jako tesko ali da se nauciti.
3.Sa kombinacijom i spiglom ako znate a jedan mi pricao u povjerenju ima 20 eura satnicu a recimo 280 sati nakupis pa racunaj



da posao je tezak ako radis vani nesmije greska,kod nas isto ali da se ispraviti u dojce bas i ne...
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 21:17   #192
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Suprug od jedne osobe koja mi je jako bliska rodom radi kao zavarivač.Posao ga vodi svugdje.Njemačka,Švedska,Belgija.Plaća je dobra,ali uvjeti rada zahtjevni.Dugo radno vrijeme.Malo vremena provodi sa svojom obitelji.Ozljede su lako moguće.On je imao problema kad mu je,ne znam kako;nisam upućen,oko stradalo na radnom mjestu,pa brže bolje suprižini roditelji se dizali usred noći te išli po njega u Sloveniju gdje je trenutno radio.Nije radio nekoliko tjedana.

Mislim da se ipak da naći nešto bolje.
Moj stari je 35 godina na montazi.Prosao njemacku cijelu uzduz i poprijeko.Jako jeben,tezak,sumoran posao ali zivot je takav
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 13:51   #193
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Moj stari je 35 godina na montazi.Prosao njemacku cijelu uzduz i poprijeko.Jako jeben,tezak,sumoran posao ali zivot je takav
majstore u kojoj ti firmi radiš?Ja sam rel zavarivač i momentalno sam bez posla pa dal možda tvoja firma traži zavarivače?
darko rr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:39   #194
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
1.Kad zavrsite argon nadjite odmah posao u hrvatskoj 1 do 2 godine se uvjezbajte nakon toga otidjite na tecaj za elektro
2.Nakon toga trazite za vani kad odradite godinu dana u njemackoj ili negdje u svijetu,pocnite uciti sa spiglom zavarivati sto je jako tesko ali da se nauciti.
3.Sa kombinacijom i spiglom ako znate a jedan mi pricao u povjerenju ima 20 eura satnicu a recimo 280 sati nakupis pa racunaj
kako ti ex.1 pises gluposti, prvo, ne moze svatko zavrsiti obuku za zavarivaca, bilo rel, mig ili wig, ali ajde recimo da bude uspjesan, da mu ide i da zavrsi, kako ti pises neka nadje posao u hr, pa ajde ti nadji posao u hr nakon tecaja, bez iskustva, samo na crnim cijevima, ajde nadji, ili napisi ovdje tko prima wig-ovce bez iskustva, hajde!!!???

pod 2, kazes trazi posao vani, pa to trazenje u ovoj situaciji kakva je moze trajati vjecno ili godinama, posla nema, ako ga ti ima ne znaci da ce svatko upasti, X zavarivaca je na cekanju, bez posla, na losim poslovima... kada bude prilike oni prvi upadaju sto znaci da netko nakon tecaja ima sansu za zaposliti se ravno nuli

pod trece kako pises, kombinacija i ogledalo, alo mulac, pa to se ne nauci u skoli, od instruktora ili za 40 dana, za to su potrebne godine, sto znaci hrpa iskustva na raznim poslovima, kobiacija podrazumjeva odlicnog wig-ovca koji ce napraviti korijen na crnoj ili bijeloj cijevi i moze raditi u npr NE na reaktoru, i onda popunu i zavsrni napraviti rel-om, MOLIM TE DA NE PISES GLUPOSTI, ili si neki prosjecni zavarivac sa malo iskustva koji misli da moze sve ili si lud/glup pa ne vidis kakva je situacija!!

ja trebutno sa gotovo 10 god iskustva radim na poslu u inozemstvu, daleko od obitelji, jezik ne razumijem, nasi me tjeraju, posao je toliko prljav i tezak a placa je kao npr 2005 za 180 radnih sati.

ne citajte postove kao ovaj sto sam citirao, to nije realna situacija, tako pisu neznalice, zavarivace se ne postaje tako kako ex1 pise, prvo ovo, pa onda ono i onda fino ono, ne, svako to ovo/ono traje godinama, i to ako si dobar, imas malo srece i imas zeludac raditi na poslovima koje bi vecina odbila nebito o kojem se novcu radi


neka ex1 napise koja su njegova iskustva, dosadasnje obuke, certifikati, tereni na kojima je radio, vrste poslova i postupci zavarivanja... firme ne mora imenovati, kada to napise lako cemo vidjeti zasto pise ovakve komedije
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:04   #195
Quote:
cohkka kaže: Pogledaj post
kako ti ex.1 pises gluposti, prvo, ne moze svatko zavrsiti obuku za zavarivaca, bilo rel, mig ili wig, ali ajde recimo da bude uspjesan, da mu ide i da zavrsi, kako ti pises neka nadje posao u hr, pa ajde ti nadji posao u hr nakon tecaja, bez iskustva, samo na crnim cijevima, ajde nadji, ili napisi ovdje tko prima wig-ovce bez iskustva, hajde!!!???

pod 2, kazes trazi posao vani, pa to trazenje u ovoj situaciji kakva je moze trajati vjecno ili godinama, posla nema, ako ga ti ima ne znaci da ce svatko upasti, X zavarivaca je na cekanju, bez posla, na losim poslovima... kada bude prilike oni prvi upadaju sto znaci da netko nakon tecaja ima sansu za zaposliti se ravno nuli

pod trece kako pises, kombinacija i ogledalo, alo mulac, pa to se ne nauci u skoli, od instruktora ili za 40 dana, za to su potrebne godine, sto znaci hrpa iskustva na raznim poslovima, kobiacija podrazumjeva odlicnog wig-ovca koji ce napraviti korijen na crnoj ili bijeloj cijevi i moze raditi u npr NE na reaktoru, i onda popunu i zavsrni napraviti rel-om, MOLIM TE DA NE PISES GLUPOSTI, ili si neki prosjecni zavarivac sa malo iskustva koji misli da moze sve ili si lud/glup pa ne vidis kakva je situacija!!

ja trebutno sa gotovo 10 god iskustva radim na poslu u inozemstvu, daleko od obitelji, jezik ne razumijem, nasi me tjeraju, posao je toliko prljav i tezak a placa je kao npr 2005 za 180 radnih sati.

ne citajte postove kao ovaj sto sam citirao, to nije realna situacija, tako pisu neznalice, zavarivace se ne postaje tako kako ex1 pise, prvo ovo, pa onda ono i onda fino ono, ne, svako to ovo/ono traje godinama, i to ako si dobar, imas malo srece i imas zeludac raditi na poslovima koje bi vecina odbila nebito o kojem se novcu radi


neka ex1 napise koja su njegova iskustva, dosadasnje obuke, certifikati, tereni na kojima je radio, vrste poslova i postupci zavarivanja... firme ne mora imenovati, kada to napise lako cemo vidjeti zasto pise ovakve komedije


Jesam napisao da se u skoli nauci spiglo nisam.Svatko moze postat jebeni zavarivac ako koristi 2 posto mozga za to netreba znanje znam ljudi koji su konobari pa zavrsili tecaj argon i elektro.Da naravno da kao varioc treba iskustva imati ali ja sam otisao u njemacku iako nemam iskustva pa opet nekako radim iako je tesko ide,placa do sada zaradio sto bih u hr zaradio za 3 do 4 godine s nekom placom od 3000 do 4000kn racunaj onda.U 6mjeseci 3baustela mi je po redu tek i fino ide.

Recimo sami sef moje firme je zavarivac 30 godina i sam je rekao da je najbolje ako nemas priliku ici u vani zaposliti se u hrvatskoj da steknes neko iskustvo a onda se mozes nekako ubaciti vani.


Ono podvucenoez uvrede tipicno balkansko razmisljanje hocu pare ali necu raditi,kako ovaj ima a ja nemam e vidis s takvim razmisljanjem mi smo u kurcu.

Normalno da ti koji radis 10 godina vec pun kurac ali ja tek poceo pa mi to jos toliko i nije tesko a mlad sam.

Za ovo sto sam gore napisao tako su mi ljudi koji kao i ti rade po 10 i vise godina savjetovali,ali posto sam vezom otisao u njemacku nemam tih problema.

I na kraju ja kao zavarivac jos jedno 9 godina ako bog da u njemackoj i po svijetu raditi i dolazim kuci na balkan i to je to ovaj posao nemislim raditi 30 godina.U planu mi je neki faks za 2-3 godine upisati jer sam i sam prekinuo faks strojarstvo jer sam kreten i budala bio.

Uglavnom sretno svima koji na tecaj krenu i zapamtite ako idete preko zavoda za zaposljavanje molite boga da prodjete jer sve je to za kurac
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:16   #196
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Jesam napisao da se u skoli nauci spiglo nisam.Svatko moze postat jebeni zavarivac ako koristi 2 posto mozga za to netreba znanje znam ljudi koji su konobari pa zavrsili tecaj argon i elektro.

hehe, dobro ti kazes, stvarno svatko danas vari, pa evo pogledaj i po svojem postu, moram koristiti 120% mozga zato jer ti sa svojih aktivnih 2% nisi u stanju pisati interpukcijske znakove. ali dobro, ti si jedan od onih koje je drzava obucila za zavarivaca, preko veze si otisao u njemacku i sada ti tamo drljas i muljavis sa svojim kvazi zavarivanjem a pravi majstor sjedi kod kuce nezaposlen


Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Ono podvucenoez uvrede tipicno balkansko razmisljanje hocu pare ali necu raditi,kako ovaj ima a ja nemam e vidis s takvim razmisljanjem mi smo u kurcu.
ono podvuceno nije podvuceno vec podebljano oli ti bold-ano! katastrofa, ti niti to ne razlikujes!

ti klopavac nemas pojma sto je remont broda, platforme, TE, NE... ti znas povuci vodoravno i spustiti zavar, da ti zamjenim polove na aparatu ceskao bi se po glavi do mirovine, tvoj vertikalni zavar je vjerojatno smjesan bas kao i tvoje iskustvo, tvoje skolovanje, pisanje i tvoja veza za posao u njemackoj, i umjesto da te je sramota jer si ljigavac koji pametuje bez trunke pameti, ti to jos ovako javno pises


Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
...ali posto sam vezom otisao u njemacku nemam tih problema.
ti si momak sramota metalske struke, vjerojatno si sramota i za svoju zajednicu, to sto si u njemackoj dozivljavas kao da si boga za bradu uhvatio, a ovdje postoje ljudi koji su duze bili u njemackoj nego sto si ti sati prespavao do sada, i umjesto da se poklopis jer si karcinom drustva, drzave i poreznih obveznika, ti nam ovdje dijelis savjete iz svoje siromasne biografije, bez imalo stida, i to jos na stranom jeziku, jer ovo sto ti pises nije hrvatski

katastrofa, odbijam vise komunicirati sa ovakvim neukim i bahatim likovima, to jednostavno nema smisla, citave se struke i zanati mjenjaju zbog ovakvih kao ex1, a da ne spomenem kako takvi likovi znaju biti i poslovodje, bolesno, bas kao sto sam rekao, karcinomi - koji se sire i imaju pristup internetu
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 19:13   #197
e

Ok necu vise pisati jer me boli kurac da usao sam preko veze i da trenutno mi je sef stari hehe koji me i doveo kao i svi sto svoju djecu dovode.Zaradio sam kao bahato djubre nekih 17.000 eura tako da pisi sta hoces ja sam dao savjet onako kako su meni davali ljudi stariji 10 pa i 20 godina ti ocigledno nekuzis.

kad sam prvi put predao zahtjev za tecaj argona preko zavoda za zaposljavanje nisam primljen a neki koji niti u toj struci nisu su primljeni kako jer su jebeni kako ti kazes karcinom drustva,konobari i nist koristi.Onda eto platio sam argon zavrsio i odmah u njemacku s minimalnom placom od 2500eura a max do 4000.

Mozes ti imati iskustva koliko hoces ali kad nezelis shvatit da nekom lakse to ide a nekom teze zato sam i sam rekao da bolje godinu,dvije nadje u hr posao ako nema priliku otici vani.A bas bih ja otisao vani da mi stari preko 30 godina radi vani.Tako da ja sto se ovog posla tice jos 7-8 godina i to je to dovoljno zaradjeno i lagodno zivit mogu.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 20:14   #198
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Ok necu vise pisati jer me boli kurac da usao sam preko veze i da trenutno mi je sef stari hehe koji me i doveo kao i svi sto svoju djecu dovode.Zaradio sam kao bahato djubre nekih 17.000 eura tako da pisi sta hoces ja sam dao savjet onako kako su meni davali ljudi stariji 10 pa i 20 godina ti ocigledno nekuzis.

kad sam prvi put predao zahtjev za tecaj argona preko zavoda za zaposljavanje nisam primljen a neki koji niti u toj struci nisu su primljeni kako jer su jebeni kako ti kazes karcinom drustva,konobari i nist koristi.Onda eto platio sam argon zavrsio i odmah u njemacku s minimalnom placom od 2500eura a max do 4000.

Mozes ti imati iskustva koliko hoces ali kad nezelis shvatit da nekom lakse to ide a nekom teze zato sam i sam rekao da bolje godinu,dvije nadje u hr posao ako nema priliku otici vani.A bas bih ja otisao vani da mi stari preko 30 godina radi vani.Tako da ja sto se ovog posla tice jos 7-8 godina i to je to dovoljno zaradjeno i lagodno zivit mogu.
ma ti si smijesan, nisi ti ni zavarivac niti radnik, ti si obcan glupan, da nema tate koji balkanci po njemackoj konobario bi i sam bi sebe nazivao glupim i to bi bilo jedino pametno sto bi ti mogao reci.

argonac, hehe, jadna cijev koju ti spojis, i blago namagarcenom njemucu koji za tvoj sat placa vise nego sto ti vrijedis svome tateku, i neka ti tih 17000 eura bude ustedjevina, jer nemas dovoljno mozga da je tih tvojih pisljivih 17000 apsolutno nista, a opet za nekoga kao ti to je baceno bogatstvo, idi dijeli savjete nekome tko nema dostojanstva niti znanja poput tebe, tamo cijene svaku glupu rijec
cohkka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 20:15   #199
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Jesam napisao da se u skoli nauci spiglo nisam.Svatko moze postat jebeni zavarivac ako koristi 2 posto mozga za to netreba znanje znam ljudi koji su konobari pa zavrsili tecaj argon i elektro.Da naravno da kao varioc treba iskustva imati ali ja sam otisao u njemacku iako nemam iskustva pa opet nekako radim iako je tesko ide,placa do sada zaradio sto bih u hr zaradio za 3 do 4 godine s nekom placom od 3000 do 4000kn racunaj onda.U 6mjeseci 3baustela mi je po redu tek i fino ide.

Recimo sami sef moje firme je zavarivac 30 godina i sam je rekao da je najbolje ako nemas priliku ici u vani zaposliti se u hrvatskoj da steknes neko iskustvo a onda se mozes nekako ubaciti vani.


Ono podvucenoez uvrede tipicno balkansko razmisljanje hocu pare ali necu raditi,kako ovaj ima a ja nemam e vidis s takvim razmisljanjem mi smo u kurcu.

Normalno da ti koji radis 10 godina vec pun kurac ali ja tek poceo pa mi to jos toliko i nije tesko a mlad sam.

Za ovo sto sam gore napisao tako su mi ljudi koji kao i ti rade po 10 i vise godina savjetovali,ali posto sam vezom otisao u njemacku nemam tih problema.

I na kraju ja kao zavarivac jos jedno 9 godina ako bog da u njemackoj i po svijetu raditi i dolazim kuci na balkan i to je to ovaj posao nemislim raditi 30 godina.U planu mi je neki faks za 2-3 godine upisati jer sam i sam prekinuo faks strojarstvo jer sam kreten i budala bio.

Uglavnom sretno svima koji na tecaj krenu i zapamtite ako idete preko zavoda za zaposljavanje molite boga da prodjete jer sve je to za kurac

Ja sam lani zavrsio preko zavoda tecaj za Tig,a sta se tice zavoda pisali smo neke testove prije svega,valjda da vide dal je neko za to, il nije....testove po mojem misljenju nemogu proc samo gadno zakinuti u glavu!
ac-dc3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:39   #200
Quote:
ac-dc3 kaže: Pogledaj post
[/B]
Ja sam lani zavrsio preko zavoda tecaj za Tig,a sta se tice zavoda pisali smo neke testove prije svega,valjda da vide dal je neko za to, il nije....testove po mojem misljenju nemogu proc samo gadno zakinuti u glavu!
Ajd molim te napiši par pitanja koja su bila, živo me zanima...
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.