Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2008., 17:02   #81
Ako idem po logici, meni neliječeno znači da imaš bakteriju i sl. u organizmu dulje od nekoliko (2-3) mjeseci. Ovisno o beštiji, neke mogu probleme raditi ako su kratko u organizmu, a neke ne moraju nikako, koliko god bile.

Dok se boriš (znaš da je imaš i trudiš se izliječiti je), na konju si. Još samo da je pobijediš.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 17:29   #82
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Stellaa, super!

Ja sva tri brisa čekam 10-ak dana.
onda se cujemo za 10ak dana iako ce moji bit za 2 tjedna otprilike...mrzim to cekanje,al dobro, nek je obavljeno
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:37   #83
Jesam i to u socijalnog.
Nakon para koje ulažem u njih i para koje dam dala privatnicima jer ne mogu čekati ravno 3 mjeseca u ST da dođem do svog papa testa (1 mjesec za naručit se-kad te boli, kad ne boli-onda 3-4, i 2 mjeseca na rezultate), smatrala sam da bi bar to trebalo napravit...pa sam insistirala i rekla da to nikad nisam radila...u stilu, ako ona neće, onda idem sa svojim kartonom drugdje...tako je bilo...srećom, nalazi su bili o.k. (i tada mi je kamen pao sa srca).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:37   #84
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ali diflucan ne daju bez recepta ja mislim....
daju,ja ga kupila. A možeš rađe do socijalnog ginekologa po recept da ne moraš platit, canasten vaginalete i diflucan su ti 65kn zajedno ako kupiš bez recepta
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:38   #85
di su ti to dali diflucan bez recepta i jesu te sta pitali? koliko tabletica diflucana si dobila?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:41   #86
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Ja sma prolse godine pristala ne objasnjenje da se ne vadi to samo tako i da jeli ja znam koliko to kosta i to zato sto sam mislila da se sve to vidi na papa testu ali sad kad vidim da ne idem pravac ujutro svom privatnom ginekologu nek mi izvadi briseve i napise na povjest bolesti i onda idem samo po uputnicu i pravac na mirogojsku
ajoj mislim da to baš tako ne ide, jer privatnici rade sami te briseve i zato kod njih košta toliko koliko košta, a za briseve preko osiguranja (uputnice)moraš do socijalnog ginekologa.
Uostalom ako ti kaže da ti ih neče napravit ti mu reci da češ ga prijaviti komori za nemar
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:42   #87
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
di su ti to dali diflucan bez recepta i jesu te sta pitali? koliko tabletica diflucana si dobila?
1 od 150mg, samo je jedna u kutiji. Idi u privatnu ljekarnu, ja sam kupila na Bukovačkoj jer mi je to usput kad idem doma
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:46   #88
i bas nis te nije pitala teta ha?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:52   #89
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
i bas nis te nije pitala teta ha?
baš ništa, a ak te i nešto pita smisli nešto, da ti je recept doma pa dal ga možeš naknadno donjeti, nekaj zmuljaj
maja1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:11   #90
Drage moje zene :-)
Nisam stigla sve procitati, samo prvu stranu, no zelim vam nesto reci s moje strane :-)
Moji papa nalazi su uvijek, ali uvijek bili savrseno dobri. Nikad u zivotu nisam imala gljivice, ikakav iscjedak, svrab ili pecenje. Nikad :-(. Iako kontra svih pravila posto navodno ne mozemo imati djecu, ostali smo trudni. Moj ginekolog osim ultrazvuka nije napravio nikakvu pretragu ni krv, ni urin, ni brisevi,..nista)Bebu sam izgubila :-(
Naravno inzistirala sam na pretragama da se vidi zasto je doslo do toga i da li je neki medicinski problem. Za odgovor sam dobila da je to normalno i da je beba bila krivo poslozena. Pitala sam ga (pukla sam na takvo objasnjenje) od kud on to zal+kljucuje, iz mog horoskopa? Boje ociju? Rekao je da sta ja sad hocu, naravno jednako povisenim tonom. Rekla sam da za pocetak hocu briseve,a onda da bi ako oni budu ok isla dalje na hormonalne pretrage i sto vec treba. Pitao je jel ja znam gdje ja zivim? Koliko to kosta? i Sto jel imam mozda iscjedak!?Rekla sam da znam gdje zivim, da znam koliko kosta jer ne dobivam bruto vec neto placu, i da ako bas hoce imam iscjedak i to i bjeli sluzavi i bijeli sirasti i zeleni i smedji i pece me i svrbi i sve mi je i jel to dovoljno da dobijem briseve tad sam vec urlala :-) ) no briseve mi je ipak odlucio napravit. Palo mi je na pamet u kabini sto ako ce mi sad nesto kenjat dok budem na tom sugavom stolu, no onda sam se sjetila da je on u puno nezgodnijoj poziciji i da da mogu ako ne rukom sastavit nogom ako me izazove, pa mi je sve doslo smjesno :-9. Uglavnom pozitivna sam na ureaplazmu.
Sumo sumarum, drage placate zdravstvo, pa kakvo god da mu je stanje imate pravo na pretragu, recite da vas pece i svrbi pa taman da i ne svrbi jer to nam je u krajnjoj liniji jedini nacin da medjusobno ne prenosimo te bolescuge i osim sebe same zastitimo jedna drugu medjusobno jer ovo pogotovo dok mjenjate partnere ide od jedne do druge a sve iz puke neupucenosti. I jos nesto, ,meni je poznat nacin kako smo je mi dobili kad sam vec kod prenosenja pa jos jedan savijet- muz i ja radimo s otpadnim vodama, cesto puta bez rukavica jer ih jos sesce nemamo... Perite ruke svaki put prije wc-a!!!! Radi sebe!
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:38   #91
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Rekao je da sta ja sad hocu, naravno jednako povisenim tonom. .............:-9. Uglavnom pozitivna sam na ureaplazmu.
!
Žao mi je zbog bebe.
I šta on kad su stigli nalazi, je li ispričao, nešto? (Pretpostavljam da nije, jer se i moja tako derala na mene što sam kod opće uspjela ižicati dodatne hormone, antitijela za koja mi je tvrdila da moraju biti o.k., a nalazi katastrofa, pa mi je promijenila terapiju skroz ). Zato se ne dam zajebat...dok god postoji socijalno, tražim sve što mogu, ne molim, nego tražim, a ako ne ide tako-lažem, pa kud puklo da puklo
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:23   #92
Quote:
maja1205 kaže: Pogledaj post
ajoj mislim da to baš tako ne ide, jer privatnici rade sami te briseve i zato kod njih košta toliko koliko košta, a za briseve preko osiguranja (uputnice)moraš do socijalnog ginekologa.
Uostalom ako ti kaže da ti ih neče napravit ti mu reci da češ ga prijaviti komori za nemar
Moj gin nema laboratorij ali je stvarno covjek i kad sam radila tipizaciju hpv-a isto mi je uzeo bris pa sam ja to odnjela sa uputnicom i kad mi je radio biopsiju isto mi je uzeo uzorak i poslo me u Petrovu da to odnesem
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:31   #93
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Drage moje zene :-)
Nisam stigla sve procitati, samo prvu stranu, no zelim vam nesto reci s moje strane :-)
Moji papa nalazi su uvijek, ali uvijek bili savrseno dobri. Nikad u zivotu nisam imala gljivice, ikakav iscjedak, svrab ili pecenje. Nikad :-(. Iako kontra svih pravila posto navodno ne mozemo imati djecu, ostali smo trudni. Moj ginekolog osim ultrazvuka nije napravio nikakvu pretragu ni krv, ni urin, ni brisevi,..nista)Bebu sam izgubila :-(
Naravno inzistirala sam na pretragama da se vidi zasto je doslo do toga i da li je neki medicinski problem. Za odgovor sam dobila da je to normalno i da je beba bila krivo poslozena. Pitala sam ga (pukla sam na takvo objasnjenje) od kud on to zal+kljucuje, iz mog horoskopa? Boje ociju? Rekao je da sta ja sad hocu, naravno jednako povisenim tonom. Rekla sam da za pocetak hocu briseve,a onda da bi ako oni budu ok isla dalje na hormonalne pretrage i sto vec treba. Pitao je jel ja znam gdje ja zivim? Koliko to kosta? i Sto jel imam mozda iscjedak!?Rekla sam da znam gdje zivim, da znam koliko kosta jer ne dobivam bruto vec neto placu, i da ako bas hoce imam iscjedak i to i bjeli sluzavi i bijeli sirasti i zeleni i smedji i pece me i svrbi i sve mi je i jel to dovoljno da dobijem briseve tad sam vec urlala :-) ) no briseve mi je ipak odlucio napravit. Palo mi je na pamet u kabini sto ako ce mi sad nesto kenjat dok budem na tom sugavom stolu, no onda sam se sjetila da je on u puno nezgodnijoj poziciji i da da mogu ako ne rukom sastavit nogom ako me izazove, pa mi je sve doslo smjesno :-9. Uglavnom pozitivna sam na ureaplazmu.
Sumo sumarum, drage placate zdravstvo, pa kakvo god da mu je stanje imate pravo na pretragu, recite da vas pece i svrbi pa taman da i ne svrbi jer to nam je u krajnjoj liniji jedini nacin da medjusobno ne prenosimo te bolescuge i osim sebe same zastitimo jedna drugu medjusobno jer ovo pogotovo dok mjenjate partnere ide od jedne do druge a sve iz puke neupucenosti. I jos nesto, ,meni je poznat nacin kako smo je mi dobili kad sam vec kod prenosenja pa jos jedan savijet- muz i ja radimo s otpadnim vodama, cesto puta bez rukavica jer ih jos sesce nemamo... Perite ruke svaki put prije wc-a!!!! Radi sebe!

a da dođeš k nama na trudnice i wannabe..

ja rodila prije 12 dana mrtvo dijete. nisi sama draga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:36   #94
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Uglavnom pozitivna sam na ureaplazmu.
zao mi je sto si izgubila bebu, bas tuzno
a sta pokazuje ta ureaplazma? p.s. preporucujem da promijenis ginekologa, predrzak je malo za moj pojam
stellaa0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:44   #95
ajme, ova tema me dobrano uplašila.. lara žao mi je za bebu

straši me i sama pomisao zar ja moram lagati da bi dobila tako bitne pretrage, katastrofa!
a sada pitanje, ja nisam mijenjala partnere, dragi mi je prvi kao i ja njemu, da li bi svejedno bilo preporučljivo sada to napraviti iako ne namjeravam imati bebu tako skoro?
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:07   #96
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
ajme, ova tema me dobrano uplašila.. lara žao mi je za bebu

straši me i sama pomisao zar ja moram lagati da bi dobila tako bitne pretrage, katastrofa!
a sada pitanje, ja nisam mijenjala partnere, dragi mi je prvi kao i ja njemu, da li bi svejedno bilo preporučljivo sada to napraviti iako ne namjeravam imati bebu tako skoro?
odi na trudnice.. tamo sam postavila top temu o tome ciljana trudnoća i pročitaj sve što su ttrudnice pisale o tim pretragama.

bolje ti je to napraviti.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 00:26   #97
da i ja mislim, hvala
pogledat ću..

ma mislim ne znam dal da odmah muljam ili da probam normalno pitati..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:22   #98
Draga nusazvrk, upravo sam i ja saznala da imam Ureoplazmu koja mi se ponavlja i moja infektologica mi je rekla da je kod mene kronično i da je neće moći izlječiti (zajeb od dr.doktora koji su me dugo vukli i krivo lječili),ali će probati sa terapijom ...rekla je da ima par pacijentica koje lječi već pet godina i da ih nemože izlječiti da do sad nije uspjela naći način niti terapiju da ubije beštiju... da se ona primiri (što izgleda kao da je nema) pa se povrati...
navodno neizaziva velike probleme ali da stvara probleme u trudnoći tj. da možeš izgubiti bebu (spontani)... i u nekim slučajevima sterilitet...
drugi brisevi su mi o.k
za terapiju mi je dala sumamed i to da koristim 1 gram svaki sedmi dan a da nakon dva tjedna da dodjem pa da vidi kako podnosim pa će mi možda pojačati jer je prvo mislila dati jaču ali zbog moje fizičke gradje i zdravstvenog stanja mi se ipak odlučila dati ovu i da uz to koristim vaginalete na prirodnoj bazi koje obnavljaju floru ...
nakon toga mi je rekla da ćemo raditi papu i ostalo
__________________
Ako duboko pogledaš u moje oči, vidjet ćeš mi dušu...
i znat ćeš kakva sam i što osjećam ...
al' molim te šuti, jer to je samo tvoja spoznaja...
Antibacterial is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 01:26   #99
Mojoj prijateljici se nakon spontanog ispostavilo da ima Ureoplazmu, ali gin joj je rekao isto da je jednostavno takva statistika, da se "krivo posložila", možda neka genetska mana (rana trudnoća)...hm
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:12   #100
ja sam ciljano išla radit hpv i klamidiju. i ginić me zbunjeno gledao, da šta će mi to ako mi je papa uredna, imala sam osjećaj da me ismijava,kao vidi ludače
na kraju mi je klamidija bila pozitivna, i pitaj boga kolko sam je dugo imala
srećom,hpv je bio negativan
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.