Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 14:36   #1001
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
evo mojih novih nalaza. dakle, po socijalnim nalazima nemam hpv visokog rizika (za ostale ih nije briga )

i tadaaaaam...prije sam imala streptococcus hemolyticus grupe b u malom broju pa mi nisu dali za to niš, sad pogodite...narasto je na velik vroj + klebsia pneumonae u malom broju
sad i dragi ima streptokok pobran od mene- u malom broju.

i kaaaaaj saaaaad??????
luda sam više.
dakle, sad ja popijem antibiotik za streptokok, klebsia je trenutno mala pa će narast. kao i dragom streptokok pretpostavljam....
koji si antibiotim dobila?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:44   #1002
nisam još niš dobila al je streprokok osjetljiv na amoksicilin, klindamicin, penicilin, cefaleksin, eritromicin, azitromicin. za klebsiellu pošto je u manjem br nisu ni radili antibiogram i sad ti moli Boga da dobiješ antibiotik koji će pobit obje.....

val...što znaš o toj klebsielli???
još eto tu nisam imala- začudo
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:48   #1003
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
nisam još niš dobila al je streprokok osjetljiv na amoksicilin, klindamicin, penicilin, cefaleksin, eritromicin, azitromicin. za klebsiellu pošto je u manjem br nisu ni radili antibiogram i sad ti moli Boga da dobiješ antibiotik koji će pobit obje.....
dobro

ovako


pazi da ti ginić da nešto od ovih na koje je osjetljiv obavezno,klebsielu bi svi ovi antibiotici mogli uništiti isto tako,ona nije tako tvrdokorna

ja sam ju imala u mokraćnom mjehuru i pila sam novocef za nju i ubilo ju,možda ti čak da novocef još uz neki od ovih za streptokok

a šta piše dragome,jer on ima antibiogram na naalazima?ako nema neka popije isti anitibiotk kao i ti za streptokok,znači ako tebi ginić da amokslitreži i za dečka isto kutiju(trebao bi ti dati to ginić) ako ti neće htjeti dati neka ode dr. opće prakse po isti antibiotik koji ćeš i ti dobiti

a u vezi hpv-a odi u modernu dijagnostiku na testranje,tamo testraju na srednji,niski,visoki i neodređeni rizik i to košta 440 kn


obavezno se sexajte s kondomo nakon terapije sve dom ne dobijete čiste kontrolne nalaze a sada za vrijeme terapje se nemojte sexati uopće(bolje za vas)

kada ćeš piti antibiotik obavezno si kupi(ako ti neće dati ginić sam od sebe kao što meni moja) nešto za gljivice dolje jer od antibioptika znaju izbiti gljivice pa si kupi vaginalete plimicol,canasten ,gynodaktarin ili rojazol i to si kupi tako da imaš za sve dane dok piješ antibiotik,ako kojim slučajem uz antibiotik i dobiješ vaginalete ali ne za gljivice nego isto za streptokok onda nakon tih vaginaleta koristi ove koje sam ti napisala da si kupiš


klebsiela te nebi trebal brinuti,ona se zbilja da rješiti,osjetljiva je na novocef ,kao što sam ti rekla ja sam ga pila i odmah ju je ubilo ali znam i druge žene koje su je s novocefom rješile



odo sada raditi pa se čujemo navečer,ako te još kaj zanima ostavi pitanje i odgovrim ti navečer
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 20.03.2009. at 14:55.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:49   #1004
Imala ja tu klebsiellu pred dvije godine u urinu, izljecila odmah...pored E.colli,ona je jedna od najcescih koja uzrokuje upalu mjehura, cini mi se da sam tada negdje procitala.

Ma rijesit ces to...Jacaj imunitet, uzimaj maticnu mlijec...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:17   #1005
hvala cure.
da, popit ćemo oboje onda antibiotik za streptokok i novocef valjda ja.
a za hpv, bila ja u modernoj, znaš da imam srednji tj onaj neodređeni ko melita.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:35   #1006
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
...
hvala ti puno..
vidiš, meni to traje već godinama.
nikad nije bilo ništa, i onda je jednog dana došao CIN2, tipizacija negativna, CIN2 ne prolazi, kolposkopija, biopsija ,LLETZ.
jedno vrijeme ništa, i opet CIN 2 nakon 1,5 godine

privatni ginekolog je odbijao briseve kad sam pitala za klamidiju i ostalo (ispada da je bio u pravu), ali ne da mi se svako toliko ići na zahvate i otklanjati dio grlića maternice.

i što se radi s tim tipovima HPV-a koji se ne mogu detektirati?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:55   #1007
Ma nemoj ići privatnicima na briseve, bankrotirat ćeš.

Imam frendicu koja godinama ima CIN I i nitko ne zna od čega je, a bila je na svim mogućim pretragama.

Što se ovih tipova tiče - ništa, kad ih se nit` ne može detektirat.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:32   #1008
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Ma nemoj ići privatnicima na briseve, bankrotirat ćeš.

Imam frendicu koja godinama ima CIN I i nitko ne zna od čega je, a bila je na svim mogućim pretragama.

Što se ovih tipova tiče - ništa, kad ih se nit` ne može detektirat.
briseve kod socijalnog, ne brini
prestala ići privatniku jer se baš nismo micali s mrtve točke.
ali ako je CIN 1 i 2 a nema uzroka, znači mogu doći do CIN 3 a lijeka nema.
odlično
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 16:49   #1009
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
briseve kod socijalnog, ne brini
prestala ići privatniku jer se baš nismo micali s mrtve točke.
ali ako je CIN 1 i 2 a nema uzroka, znači mogu doći do CIN 3 a lijeka nema.
odlično
Pa čuj, ništa nije jednoznačno. Bilo je i karcinoma bez HPV-a. Ali to ne znači da će tvoj CIN napredovati u viši stadij.
Nemoj paničariti, možda je kakva upala jer te nešto mehanički iziritiralo? Tampone - upotrebljavaš? Nekima, recimo, ne odgovaraju.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 17:14   #1010
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Pa čuj, ništa nije jednoznačno. Bilo je i karcinoma bez HPV-a. .
nije mi utjeha , nažalost

Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Ali to ne znači da će tvoj CIN napredovati u viši stadij. .
točno to radi, CIN1 pa CIN2


Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Nemoj paničariti, možda je kakva upala jer te nešto mehanički iziritiralo? Tampone - upotrebljavaš? Nekima, recimo, ne odgovaraju.
ma ne paničarim, već mi je dosta i pregleda i papi i svega
jedno vrijeme sam prestala s tamponima i nije bilo apsolutno ništa bolje.

fala na savjetima
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 23:18   #1011
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
hvala cure.
da, popit ćemo oboje onda antibiotik za streptokok i novocef valjda ja.
a za hpv, bila ja u modernoj, znaš da imam srednji tj onaj neodređeni ko melita.
a nemogu sve pohvatati(ima vas puno kojima djelim savjete),uglavnom kada popiješ antibioke i ti i dragi odite na kolposkoppiju tj. on na peniskopiju da se vidi imate li promjna od hpv-a
i ako imate da ih počnete rješavati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:12   #1012
period izmedju vaginaleta i brisa

hvala curama na prethodnim odgovorima!

uskoro zbog ascusa idem na hpv tipizaciju, ali bih htjela i na briseve (znaci, sve osim hpv-a) pa me zanima koliko je zapravo preporucljivo cekati za bris na klamidiju, miko- i ureaplazmu te (an)aerobe buduci da danas uzimam posljednju vaginaletu gyno-daktarina te bi li bilo preporucljivo napraviti barem kratku pauzu i od prirodnih probiotskih vaginaleta ili je to kod njih svejedno?
tenks!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 17:57   #1013
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
hvala curama na prethodnim odgovorima!

uskoro zbog ascusa idem na hpv tipizaciju, ali bih htjela i na briseve (znaci, sve osim hpv-a) pa me zanima koliko je zapravo preporucljivo cekati za bris na klamidiju, miko- i ureaplazmu te (an)aerobe buduci da danas uzimam posljednju vaginaletu gyno-daktarina te bi li bilo preporucljivo napraviti barem kratku pauzu i od prirodnih probiotskih vaginaleta ili je to kod njih svejedno?
tenks!
minimalna pauza barem 5 dana za bilo kakve vaginalete
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:50   #1014
prije svega lijepi pozdrav svima.

evo i mene zadnju godinu dana muce gin. problemi.
u petak sam dobila nalaz pape koji opet nije ok, a glasi ovako:

primjerenost uzorka: zadovoljava
opca podjela: abnormalne stanice
mikroorganizmi: chlamydia trachomatis
reaktivne promjene na stanicama izazvane: upalom
abnormalne stanice: atipicne skvamozne stanice (ASC)
ne moze se iskljuciti HSIL (ASC-H)
Upute:
ponoviti pretragu nakon lijecenja
ponoviti pretragu za 2 mjeseca uz bakteriolosku pretragu na chlamydia tr., te PCR (tipizacija na HPV)

e sad sam vec totalno luda, danas sam dobila mengu tako da moram cekati za sve obaviti iz navedenih uputa.

inace rodila sam prije 2 godine. zadnju godinu dana sam odlazila privatno na preglede, a sad sam se odlucila ici kod soc. jer kod ove privatno moram sama nositi uzorke na analizu i to na isto mjesto kamo salje i moja soc. gin.
koristila sam raznorazne kreme, vaginalete (rojazol, medazol, plymicol,canesten)
ova privatna gin. mi je takodjer rekla da imam ranicu ali da bi ona to pustila neka idemo korak po korak otklanjat tu upalu, ali ja tu ne vidim pomaka...vise neznam sto napraviti.
naravno ici cu raditi daljne predlozene pretrage citologa.
zadnji bakt. nalazi anaerobi i aerobi su bili ok, a na klamidiju ovaj put nisam radila...

moze neki savjet?
najljepsa hvala....
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:54   #1015
Quote:
mammaRI kaže: Pogledaj post
prije svega lijepi pozdrav svima.

evo i mene zadnju godinu dana muce gin. problemi.
u petak sam dobila nalaz pape koji opet nije ok, a glasi ovako:

primjerenost uzorka: zadovoljava
opca podjela: abnormalne stanice
mikroorganizmi: chlamydia trachomatis
reaktivne promjene na stanicama izazvane: upalom
abnormalne stanice: atipicne skvamozne stanice (ASC)
ne moze se iskljuciti HSIL (ASC-H)
Upute:
ponoviti pretragu nakon lijecenja
ponoviti pretragu za 2 mjeseca uz bakteriolosku pretragu na chlamydia tr., te PCR (tipizacija na HPV)

e sad sam vec totalno luda, danas sam dobila mengu tako da moram cekati za sve obaviti iz navedenih uputa.

inace rodila sam prije 2 godine. zadnju godinu dana sam odlazila privatno na preglede, a sad sam se odlucila ici kod soc. jer kod ove privatno moram sama nositi uzorke na analizu i to na isto mjesto kamo salje i moja soc. gin.
koristila sam raznorazne kreme, vaginalete (rojazol, medazol, plymicol,canesten)
ova privatna gin. mi je takodjer rekla da imam ranicu ali da bi ona to pustila neka idemo korak po korak otklanjat tu upalu, ali ja tu ne vidim pomaka...vise neznam sto napraviti.
naravno ici cu raditi daljne predlozene pretrage citologa.
zadnji bakt. nalazi anaerobi i aerobi su bili ok, a na klamidiju ovaj put nisam radila...

moze neki savjet?
najljepsa hvala....
savjet

nakon menge napraviti bris na klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,aerobe i anerobe te tipiozaciju na hpv(samo da e upozorim saocijalci testraju samo na visokorizični hpv a postoji još i nikso rizični i srednjerizični tako da ako ti ovo dođe negativno to nemora značiti da nemaš hpv,možda imaš ali iz ove druge skupine na koju socijalci ne testiraju)

kada napraviš sve te briseve(najbolje bi bilo da sve napraviš a ne samo klamidiju tako da imaš sve u paketu i da vidiš na čemu si) onda pričekaj njihove nalaze i prema nalazima ako što nađu ćeš dobiti antibiotik

nemoj dozvoliti da ti daju antibiotik napamet odnosno dok god ne stignu nalazi da se vidi uopće što imaš i dali imaš jer nije svaki antibiotik isti,prema tome nema smisla piti napamet i nagađati dali je klamidija(jer papa test nemože to sa sigurnošću reći,on isto samo nagađa da bi se poslalo na daljnje pretrage) nego je najbolje strpiti se par dana više dok nebudu gotovi nalazi


ako se nešto pokaže na brisevima dobiti ćeš antibiotik za to,nakon toga ćeš ponoviti briseve da se vidi jesi li izlječena i nako što dođu kontrolni brisevi i ako sve bude tada u redu onda ćeš otići opet na papa test radi abnormalnih stanica koje sad imaš jer njih bris nemože detektirati jedino papa pa se mora vidjeti dali su i one nestale

ranicu možeš rješti i nemoraš,ja sam ju rješila jer sam od nje stalno imala iscjedak i zato jer ona stalno ruši ph vagine koja je onda osjetljiva i podložnija bakterijama i upalama ,u principu ranica je ulazno mjesto za bakterije i viruse,onaj tko je nema rjeđe ima infekcije bilo kakve od onih koji ju imaju,pošto si rađala ona se kod rotkinja spaljuje i to sam ja platila kod privatnika 4oo kn,mislim da to socijalci ni ne rade,jedino možda u bolnici ali nevjerujem

e da i ako ti nađu nešto od bakterija na brisevima dragi ti isto treba dobiti antibiotik ili najbolje bi bilo da on isto ode na testranje ako se tebi nešto dokaže a ako ne onda barem kako sam rekla isti antibiotik koji ćeš i ti dobiti,tzo traži ginića a ako ti neće dati onda će dragi s tvojim nalazima dr. opće prakse po antibiotik
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:41   #1016
hvala na odg.
sad se razmisljam da li mi onda ima smisla ici soc. gin. kad mi nece vjerovatno moci odraditi sve te pretrage kako si mi opisala, mozda da onda opet idem privatno nakon menge pa da mi naprave sve sto si mi napisala...

nakon zadnjeg medazola iscjedak je bio puno manji, imala sam rekla bih sve boje tog iscjetka... razmislit cu o tom spaljivanju, pa cu te malo zagnjavit i za to kad dodje vrijeme
jedva cekam otic napravit sve te pretrage i vidjeti sto dalje...
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:05   #1017
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

točno to radi, CIN1 pa CIN2

PAPA test je samo subjektivna procjena citologa. Ne mora značiti da je uopće CIN II, tj. da napreduje. Ako ti je kolposkopija uredna, možda bi bilo dobro uzeti kakav ekskohleatić? To se ipak šalje na patologiju pa se može vidjeti jel ima tamo nešto atipično ili nema.

Isto sam tako čitala da bi bilo dobro PAPA raditi uvijek kod istog citologa, jer se obično citolozi međusobno ne slažu po pitanju CIN-ova pa ono što jednom izgleda kao CIN I, drugom izgleda kao CIN II

mammaRI, meni je jedan privatnik dao antibiotike i antimikotike prije nego što su mi došli nalazi briseva od socijalnog, koji su pokazali da nemam ništa osim HPV-a na koji antibiotik ionako ne utječe, tak da ti razlika privatnik-socijalni ne igra ulogu, već tko je kakav stručnjak.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:21   #1018
Quote:
mammaRI kaže: Pogledaj post
hvala na odg.
sad se razmisljam da li mi onda ima smisla ici soc. gin. kad mi nece vjerovatno moci odraditi sve te pretrage kako si mi opisala, mozda da onda opet idem privatno nakon menge pa da mi naprave sve sto si mi napisala...

nakon zadnjeg medazola iscjedak je bio puno manji, imala sam rekla bih sve boje tog iscjetka... razmislit cu o tom spaljivanju, pa cu te malo zagnjavit i za to kad dodje vrijeme
jedva cekam otic napravit sve te pretrage i vidjeti sto dalje...
gle brisevi si napravi kod socijalnog ginića jer su privatno skupi(preko tisuću kn)

ranicu ako ćeš rješavati to odi kod privatnika jer socijalci to ni nerade ali to ćeš tako i onako ako se odlučiš nakon svega ovoga

tipizaciju odi kod privatnika a najbolje bi bilo kad bi mogla u zagrebu u modernu dijagnostiku jer ona jedino testira na niski,srednji,visoki i na novu neodređenu klasifikaciju hpv-a(znači ona jedino na to testira,kao što sam rekla socijalci samo na visoki a privatnici samo na niski i visoki a moderna dijagnostika(to je naziv ustanove) testra i na novu neodređenu klasifikaciju) stoga ako zbilja želiš znati u potpunosti imaš li hpv najbolje bi bilo ako nisi iz zg-a da skočiš do zg-a i to napraviš i onda sa svim ti nalazima možeš opet kod socijalca pa ćeš vidjeti što će ti reći i kada ti nešto kaže možeš se opet tu javiti da te savjetujem gdje da ideš što obavljati
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:36   #1019
Quote:
ranicu ako ćeš rješavati to odi kod privatnika jer socijalci to ni nerade ali to ćeš tako i onako ako se odlučiš nakon svega ovoga
Kako se radi to SPALJIVANJE(zvuci strasno!),dobijes lokalnu anesteziju,da li boli?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:42   #1020
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Kako se radi to SPALJIVANJE(zvuci strasno!),dobijes lokalnu anesteziju,da li boli?
nerotkinjama se premazuje više puta da se povuče a rotkinjama se spaljuje strujom

da daje se lokalana anestezija,pali se s instrumentom koji ima štapić i na vrhu štapića je kuglica veličine graška i to se pali sa strujom

ništa neboli radi lokalne anestezije jedio kad sve završi i kad anestezija popusti mene je boljelo kao da ću dobiti mengu( a tako piše i u uputstvima da može boljeti9,popila sam tebaletu i prestalo,šest tjedana nema sexa,nema kupanja nego samo tuširanje isto 6 tjedana,nema tampona 6 tjedana nego ulošci,ima se iscjedak koji traje do tri tjedna i koji mjenja boju kako rana zarasta,može se imati i sukrvica i to je normalno ali krv kao kod menge nije normalna ako se to desi,onda se treba javiti i otići na pregled,moguća je i temperatura prva dva tri dana ali to je sve rijetkost


uopće nije big deal

ja sam sad preporođena što nemam iscjedak i jedva čekam ljeto da hodam bez gaća u šosiću po dvorištu i doma
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.