Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 12:00   #1
Slušni aparati

Kakva su vam iskustva sa slušnim aparatima? Imate li problema s njima? Što možete preporučiti? Imate li iskustva, što s aparatom koji zuji čim se malo pojača?
Anery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:21   #2
Slušni aparat

ovako zanima me da li postoji slušni aparat s kojim stari čovjek može dobro

čuti, naime radi se o osobi koja ima 82 godine i sluh ga više ne služi kao prije i

ma slušni aparat koji je star već 5 godina ali s njim se ne može normalno

razgovarati jer stvarno slabo čuje, treba se jako derati a ponekad ni to ne

čuje pa me zanmima da li postoji slušni aparat koji ce omogucit donekle

normalnu komunikaciju.
X_Tia_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:05   #3
Slušni aparati -oštećenje sluha - savjeti za nabavku

Nešto sam pretraživao o slušnim aparatima pa sam naletio na ovaj post i želim dati nekoliko savjeta ljudima koji traže slušni aparat/e.

Dakle, ako osoba ne čuje, ide prvo kod liejčnika opće prakse koji ju šalje kod specijaliste na ORL gdje doktor obavi pregled i prekontrolira sa uređajem oštećenje sluha te ako je potrebno preporuči aparatić za sluh.
E tu je sad caka da doktori i trgovine za prodaju slušnih pomagala imaju svoje dealove pa ih šalju po aparat baš kod "svog" trgovca. Tu savjetujem da se raspitate i obiđete sa nalazom što više trgovina slušnim aparatima pa usporedite cijene.

Eh da nakon doktora a prije odlaska u trgovinu sa slušnim aparatima morate otići u Socijalno da vam ovjere doznaku.
Na konto te doznake ako se u međuvremenu nije promijenio zakon, Socijalno pokriva apratiće u vrijednosti od cca 2000 kn ak se ne varam. Savjetujem vam da ako možete doplatite za skuplji aparatić i ne uzmete onaj osnovni model. Zašto?

Zato što ti osnovni modeli u pravilu nemaju filter koji "reže" buku pa se događa da ljudi prestanu koristiti slušne apartiće jer u situacijama gdje je prejak izvor buke moraju doslovno ili stišati ili ugasiti apartić a često se to dogodi iznenada pa ne stignu reagirati; npr. u porometu, naiđe neki glasni kamion ili uđete u kafić gdje svira preglasna muzika itd. Tu se odmah sjetim ljudi koji su na preporuku liječnika uzimali one osnovne Bontechove jeftikanere koje bi pokušali nositi par puta i prestali jer nisu smnajivali nepoželjnu buku i često su se kvarili.
Ono što ja preporučim ljudima koji 1. put kupuju apartić/e jeste da nadoplate za neki digitalni model i oni u pravilu imaju automatsku regulaciju buke. Također preporučujem da odaberu model koji nije skroz automatski već da ima onaj kotačić za regulaciju glasnoće jer kad dđete u npr knjižnicu, gdje sugovornici šapću, ponekad je potrebno pojačati glasnoću a to po mojim iskustvima automatika ne odradi savršeno.
Zašto savjetujem obići što više trgovina? Zato što obićno kod od doktora preporučenih trgovina bude prevelika razlika u cijeni za nadoplatu između osnovnog modela (kojeg pokriva Socijalno) i prvog boljeg za koji morate nadoplatiti.
Kad dođete kod trgovca, oni u pravilu pogledaju nalaz i opet naprave kontrolni audiogram te nakon što se dogovorite za vrstu i model aparata, prave odljev slušnog kanala i onda vas obično zovu za mjesec dana da dođete po aparat ako je u pitanju kanalni a za ove zaušne aparata i ranije.

Eh sada o vrstama slušnih aparata - imate:
A)
1. onih skroz malih što idu duboko u slušni kanal pa se ni ne vide - ti su modeli obično skuplji, za osobe sa manjim oštećenjima sluha i ako je dovoljno velik promjer slušnog kanala u uhu.

2. zatim isto kanalni ali koji vire u razini ušne školjke obično su jeftiniji od prvih, imaju veću snagu-glasnoću i služe za malo jača oštećenja sluha.

3. su oni zaušni slušni aparti koji mogu biti jeftiniji ( oni modeli koje pokriva Socijalno) ali ima i skupih digitalnih modela i danas su ih poprilično smanjili i dostupni su u raznim bojama i finim zaobljenim oblicima. Njih se preporučuje za osobe koje imaju oštećenja sluha koja se ne mogu "pokriti" sa kanalnim apartićima.

B)
1. analogni slušni aparti - oni su sada već poprilično istisnuti sa tržišta ali ih i dalje ima i navodno su najbolji izbor za ljude koji su započeli otprije nositi analogne slušne aparte i ne mogu se priviknuti na zvuk novijih digitalnih modela. Poznam par ljudi koji su zamijenili digitalne za analogne jer se kažu da nisu uspjeli baš najbolje podesiti novje digitalne modele.

2. digitalni - to su daklem noviji modeli - (u onim dokumentarnim serijama How is it made imate u prvoj sezoni seriju gdje je snimljeno kako ih proizvode)
Svakako ih preporučujem osobama koje prvi put kupuju slušni aparat. U pravilu imaju bolje filetere buke. Neki modeli mogu imati više programa na koje možete prebaciti; npr. program za knjižnicu, za ulicu-gradilište, za kafić, za gledanje TVa itd. Također je serviserima lakše i preciznije za podesti glasnoću na različitim frekvencijama.

Također imate modela koji su zabrtvljeni i mogu ići pod vodu - distribuirala ih ejneka firma iz Osijeka prije par godina kada sam ih vido u prospektu. Raspitajte se - zgodni su za plivače

Danas je pravilo da se ljudima koji imaju oštećenje sluha na oba uha preporući 2 slušna aparata ( u EU navodno socijalno plaća za 2 aparata) ali kod nas Socijalno pokriva samo 1 slušni aparat. Vjerujte mi ako vam trebaju 2 apartića, kada ih isprobate u kombinaciji, totalno je bolja čujnost i razgovijetnost.

Zatim još 2 zanimljive tehnologije za one dubljeg džepa su wireless komunikacija između 2 slušna aparata (lijevog i desnog) radi bolje detekcije izvora zvuka i rapodjele glasnoće na oba uha te daljinski upravljač (koji kod Siemensa košta oko 200 EUR) s kojim možete mijenjati programe te što je najvažnije diskretno iz džepa pojačati aparat a da ne ispadne kao da nešto prisluškujete.

Kod izbora aparta je važno raspitati se koliko ćete često morati mijenjati zamjenske dijelove npr. one cjevćice na zaušnim aparatima ili filtere za cerumen kod kanalnih aparta te koliko će vas to koštati. Napominjem ovo jer mi je poznanik ispričao svoje iskustvo da kad je kupio kanalni digitalni slušni apart, filteri za apartić su ga koštali kunu komad a nakon par godina je trgovac poskupio na 10 kn komad pa ih sada nastoji sam očistiti i koristiti više puta.

Također pazite na baterije koje koristite - naime Socijalno vam pokriva svaka 3 mjeseca 12-18 baterija i baterije traju otprilike 3 dana one neke lošije a do 7 dana bolje. Siemensove i iCellTech su pomojim iskustvima OK i dovoljno dugo traju. Ako vam nova baterija ne proradi u aparatu nakon 5 min (jer reagiraju sa zrakom) reklamirajte u trgovini gdje ste ih uzeli.

Nije loše svaku večer očistiti aparat od cerumena i nečistoća. Pazite da vam apart ne ispadne na pod jer onda vrisnu imorate kupiti novi - osobito ove kanalne jer je kod njih elektronika izlivena u komad plastike po otisku vašeg uha i tu nema zamjene unutrašnjih dijelova.

Druga stvar - nemojte bedirati kad počnete nositi slušni aparat na foru joj šta će reći ovaj il onaj. Ljude boli briga za vas. Uglavnom su znatiželjni i drago im je što vam ne moraju više glasno i često puta ponavljati sadržaj razgovora.
Ako vam je nepodnošljiva glasnoča u prebučnim okruženjima, ljubazno se obratite serviserima iz trgovine da vam podese krivulju na aparatu i morat ćete se malo naviknuti.
Također u glasnim okruženjima poput gradilišta i sikoteka, može se oštetiti apartić a sigurno će vam više gutati bateriju.

Aparat ne izlažite prašini, ne drobite ga, ne dopustite da kiša pada na njega ili da ga uzmete mokrim rukama.
Isprobajte kakav vam je zvuk kada razgovarate na mobitel.
Ako kupujete bluetooth handsfree slušalicu za mobitel, kupite model model koji ne ulazi u kanal već da nasjeda navaš kanalni slušni apart.
Imate danas i kućnih telefona za nagluhe i gluhe osobe koji imaju veliku glasnoču i svjetlosnu signalizaciju.
Dosta informacija možete saznati u lokalnoj udruzi Gluhih i nagluhih osoba.

Eh da ako se učlanite u tu udrugu, imate nekih povlastica u nabavci potrebne opreme, nekad i baterija te popuste u javnom prijevozu itd.

Ja znam za 3 firme koje prodaju slušna pomagala:

1. MICROTON d.o.o., Ulica grada Vukovara 237A, 01 6111565. Oni su ok i jako su dugo na tržištu te zastupaju nekoliko proizvođaća aparata. Imaju uvijek dijelova, dečki su jako strpljivi i uslužni, o njima sve 5

2. SLUŠNI CENTAR PAVLOVIĆ d.o.o., Našička ulica 28, 10000 Zagreb (Jarun, par ulica niže od one crkve), 01 3013471. Oni su malo friškiji od Microtona. Morate se obavezno najaviti jer kod njih zna biti gužva i ponekad ih je teže dobiti na telefon. Vezano za Siemens aparate, jedan lik mi je rekao da su u Beogradu i Novom Sadu osjetno jeftiniji i još ako izbijete povrat poreza a često putujete tamo ili ste kao on blizu granice i brže vam je do Novog Sada nego do ZG - razmislite.

3. BONTECH d.o.o., Širolina 6, 10000 Zagreb, 01 4655487 Oni su prvotno ako se ne varam iz Splita. Za njih sam se naslušao dosta prigovora od raznih korisnika koje su liječnici preporučivali da kod njih uzmu osnovne modele aparata koji nisu imali filter buke i bili su loše kvalitete. No također sam čuo i pohvale za skuplje digitalne modele ali im navodno cijene nisu baš povoljne pa treba usporediti sa konkurencijom. No ako u vašem gradu nema konkurentskih trgovina, a ne da vam se putovati u ZG ili ST, iskalkulirajte si gdje ćete kupiti da vam je brže doći na servis i kupiti dijelove i baterije.

4. ziher ima još trgovina pa neka ostali preporuče.....

Nadam se da sam pomogao budućim vlasnicima sa svojim mukotrpno prikupljenim i isprobanim savjetima i nadam se da će se postojeći dugogodišnji korisnci nadovezati sa svojim savjetima.
fonsty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:31   #4
Hvala na savjetima, ništa šta već nisam znala al uvijek valja iznova pročitati. Evo prošlo je 5 godina i moram birati novi, digitalni. Nisam još čula za ove "nepropusne vodom" aparate pa me ti isto zanimaju, bio bi spas ljeti...
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 02:00   #5
Smile bok

svaka čast na opširnim informacijama. pomoglo mi je da uvidim neke stvari za koje prije i nisam bas obazira se.
čunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 14:55   #6
taj aparat je vjerojatno neodgovarajući jer je oštećenje sluha veće sa starenjem. moja baka ima 84 godine i oko 80% oštećen sluh na oba uha - nabavili smo joj običan analogni aparat koji je primjeren tom oštećenju, bio je oko 250 eura i već dvije ili tri godine komuniciramo sasvim ok. prije je imala neki koji je prestao biti odgovarajući kad je sluh dodatno oslabio. problem je ako ima puno ljudi u prostoriji ili ako joj govoriš sa "krivog" kuta. ne treba galamiti i neuporedivo je lakše otkako ima pravi aparat. jedino je nismo uspjeli navići da koristi digitalni telefon ili mobitel jer joj pravi smetnje, pa ima klasičan analogni
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 11:21   #7
SLUŠNI APARAT

Evo da se i ja uključim u u ovu priču...
Imam audiogram od dr. i sad se treban odlučit gdje i koji aparat nabavit.
iz Splita sam, ralativno mlad i očito ću morat počet nosit aparat jer mi ujetuje i ostanak na poslu a i zelim sprijecit daljni gubitak sluha.
Dr. me poslala u "svog" privatnika (ne želim nikog reklamirat) međutim kad sam došao tamo sve ove priće o aparatima i biranju između soc. i nadstandardnog pomaga su pale u vodu.
Čovik mi je rekao: APARAT (kanalni u mom slučaju) moraš NADOPLATIT (oko 3000 kn???) i to na iznos od 3000 kn koje mi je odobrio socijalni!!!
Na sreću kod mene nije novac u pitanju...ali kad znam da imam pravo na soc aparat a on mi dođe da MORAM NADOPLATITI onda mi je mrak pao na oci.
pitam kad je gotov..a on meni za oko 1 mjecec ali moram platiti unaprijed + ostaviti doznaku???
Pitam za servis i održavanja a on da je taj servis u ZG...a iz price sa ostalim korisnicima znam da kad je servis van grada ili države treba se cekat mjesecima na aparat sa servisa + plača se unaprijed.
Zahvalim se i kažem da cu razmislit i odem kod drugog privatnika..isto u Splitu.
Tamo me dočeka ljubazan momak koji me odma na početku uvjeri:
1. NE TREBAM NIŠTA NADOPLAČIVATI OSIM AKO SE JA SAM NE ODLUĆIM ZA NADSTANDARDNO POMAGALO
2. APARAT JE GOTOV U ROKU NAJKASNIJE 7 DANA!!!
3. SERVIS JE URED DO I SERVISI SU NAJČEŠČE GOTOVIU ROKU 5 MIN!!!
4. CIJELA PODRŠKA (servisiranje, testiranje, održavanje, podešavanje, kontrola, baterije) sve jena jednom mjestu i uvijek dostupna kod njih... i to isti dan!!!
Ova podrška mi se čini jako važnom jer is price sa starijim korisnicima sl. pomagala shvatio sam da je potrebno relativno često podešavati aparate sta je kod ovih u 5 min sve gotovo i da naglasim SVE JE BESPLATNO!.
Kroz ovaj tjedan kod njih uzimam aparat...jer imam sve kod njih a ni kune me nisu trazili
Eto ..toliko od mene!
audiogram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:39   #8
Je li itko zna postoji li mogucnost da se oba aparata uzmu preko socijalnog za stariju osobu (oko 60.g.), znaci nije dite.
Ukratko, doktorica je dala doznake, nagluhost na oba uha. Socijalno pokriva jedan aparat. E, sad mene zanima kod kupnje drugog aparata, je li postoji ta mogucnost da se opet uzme preko socijalnog ako prodje neki vremenski period i koliki je to period? A isto tako me zanima da li je u ovom slucaju nagluhosti na oba uha, bolje uzeti jedan aparat, pa pricekati i onda uzeti drugi ili je bolje odma istovremeno?
Jos nesto...kakva su iskustva s Oticon aparatima iz Bontecha? Meni su zasad ti iz Bontecha digli zivce tako da bi najradije drugi aparat uzela od drugog prozivodjaca ako je to izvedivo?
Nova sam u ovom, nije za mena nego za majku, a ja zelim sta vise pomoci i olaksati joj...fala!
kuba15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 09:29   #9
Cool

Quote:
kuba15 kaže: Pogledaj post
Je li itko zna postoji li mogucnost da se oba aparata uzmu preko socijalnog za stariju osobu (oko 60.g.), znaci nije dite.
Ukratko, doktorica je dala doznake, nagluhost na oba uha. Socijalno pokriva jedan aparat. E, sad mene zanima kod kupnje drugog aparata, je li postoji ta mogucnost da se opet uzme preko socijalnog ako prodje neki vremenski period i koliki je to period? A isto tako me zanima da li je u ovom slucaju nagluhosti na oba uha, bolje uzeti jedan aparat, pa pricekati i onda uzeti drugi ili je bolje odma istovremeno?
Jos nesto...kakva su iskustva s Oticon aparatima iz Bontecha? Meni su zasad ti iz Bontecha digli zivce tako da bi najradije drugi aparat uzela od drugog prozivodjaca ako je to izvedivo?
Nova sam u ovom, nije za mena nego za majku, a ja zelim sta vise pomoci i olaksati joj...fala!
A moja kuba, ne znam ko te plaća da pises gluposti po forumu, ali pises gluposti.Osobno mogu potvrditi sve najbolje o Bontechu a pogotovo o OTICON aparatima a to da su tebi digli zivce nije mi jasno kako buduci da nisi ti korisnica aparata nego tvoja mama???
Ja sam dobio aparate, 2 kom u Bontechu u Splitu i oba su Oticon i IZRAZITO SAM ZADOVOLJAN S NJIMA i puno su bolji od aparata koje sam prije imao - WIDEX.
Možeš li reć kako su ti to digli živce? Jedino jer su previše detaljni i "satima" ti "muće mamu" da bi njoj bilo što bolje?
audiogram is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:41   #10
pozdrav, novi sam tu na forumu i slučajno sam naletio na ovu temu, naime radim zadnje 3god za jednu firmu koja se bavi slusnim pomagalima ( necu reci koja da ne ispadne da nesto reklamiram ) ako vas bilo sto zanima u vezi toga slobodno me pitajte i sve cu vam objasniti sto vas zanima!
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 19:45   #11
audiogram, možeš li mi reći u kojem smislu si ti je ovaj tvoj aparat bolji od WIDEX-ovog? Zanima me...
__________________
Moj albumčić
partyanerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 10:53   #12
Quote:
audiogram kaže: Pogledaj post
A moja kuba, ne znam ko te plaća da pises gluposti po forumu, ali pises gluposti.Osobno mogu potvrditi sve najbolje o Bontechu a pogotovo o OTICON aparatima a to da su tebi digli zivce nije mi jasno kako buduci da nisi ti korisnica aparata nego tvoja mama???
Ja sam dobio aparate, 2 kom u Bontechu u Splitu i oba su Oticon i IZRAZITO SAM ZADOVOLJAN S NJIMA i puno su bolji od aparata koje sam prije imao - WIDEX.
Možeš li reć kako su ti to digli živce? Jedino jer su previše detaljni i "satima" ti "muće mamu" da bi njoj bilo što bolje?
Odakle ti pravo da mi govoris da pisem gluposti...nisam napisala zasto su mi digli zivce jer sta cu s time tlaciti ljude.
Sta se tice samog pregleda uopce nije traja toliko dugo, digli su mi zivce svojom neprofesionalscu i to je to. Imam pravo biti nezadovoljna uslugom i to uopce nisu gluposti. Postoje i vrhunski kirurzi i ne znam sta sve ne, naprave svoj posao, a opet mozes biti nezadovoljan. I mater rodi dite u bolnicu, dodju zivi i zdravi kuci i za nju je to najbolje dite na svitu, a opet na kraju nije zadovoljna doktorima i sestrama. I sta je tu cudno! Svako ima pravo na svoje misljenje i ubuduce ne budi tako bezobrazan.
Uostalom i sam si reka da su ti bolji ovi aparati od prethodnih i sta sad oces reci da je tvoje misljenje najbolje i da onaj koji ima bilo koje druge aparate nema pojma...o cemu ti pricas, skuliraj se malo...
kuba15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:45   #13
Quote:
partyanerica kaže: Pogledaj post
audiogram, možeš li mi reći u kojem smislu si ti je ovaj tvoj aparat bolji od WIDEX-ovog? Zanima me...
Bolji su mi jer:
1.Čistiji zvik imaju
2.Bolje razumin u buci
3.Niti jednom nisam bia na servisu
4.Šta se tiče podešavanja iman odličnu podršku svugdi u Hrvatskoj sta mi je jako bitno jer puno putujem
5.Dok vozim auto preko njih prićam na mob preko bluetooth-a
i još jako puno sitnica koje su mi promjenile kvalitetu života
audiogram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 19:58   #14
Molim sve one koji nose slušni aparat protiv zujanja u ušima ili poznaju nekog ko nosi, da mi prenesu svoje iskustvo.
HVALA!
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 15:03   #15
Slušni aparat

pozdrav svima
naime, trazim neke savjete jer se ne kuzim u to.
imam majku koja je od djetinjstva nagluha.s godinama vidim da to ide sve gore.
totalno je potrebno vikati da se sporazumimo s njom.
problem je sto je toliko tvrdoglava i nece da nosi slusni aparat.ima onaj sto ide oko uha (nadam se da razumijete sto pokusavam opisati).nece da ga nosi jer se vidi.
koliko got pokusavala je urazumiti da je bolje za nju imati ga i normalno komunicirati, jednostavno je nepopustljiva.
e sad...zanima me dal postoji nesto sto se ne vidi, sto ide samo u uho (mislim sigurno postoji, u biti zelim preporuke od vas).
da se hoce urazumiti, odvela bih je ljecniku i olaksala sve ali......
zanima me ako mozete i znate....linkovi, cijene, iskustva....
hvala svima unaprijed
bljakfujkaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:40   #16
Hej! Ja nosim slušni aparatić na jedno uho već godinama. Widexov. Plaćen ej oko 1 300 KM ili ti ga 5 200 kuna ako sam dobro izracunao. Ne vidi se nikako, ima boju kože, a možeš i u drugim bojama naručiti. Potrebno ga je čistiti svaki drugi dan, al je strašno dobar. Dakle firma je WIDEX. Do njega sam došao preko svoje medicinske sestre koja radi na ušnom. A ovdje u Mostaru mi nisu mogli uspostaviti dijagnozu, pa sam išao u Klaićevu kod Boruta Marna, strašan doktor. On je preporučio Widexov slušni. Raspitaj se nznm....
__________________
Asinus asinum fricat :)
fanzabranjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 22:28   #17
Pozdrav svima !
Mama sam djevojčice od 5,5 god. i trebala bi savjet o slušnim aparatićima za djecu.Problem je što ona nosi i naočale pa nisam sigurna da li bi mogla nositi i zaušni aparat.Ona ima na desno uho gluhoću , a na lijevo tešku nagluhost.U nalazu joj piše:
Timpanogram obostrano tipa C (desno -340, lijevo -270 daPa).

U snu nakon sedacije chloralhydrantom stanju ispitaju se slušni evoc.pot.(ASSR,ABR).ASSR na 500,1000,2000,4000 Hz odgovara desno gluhoći,a lijevo težoj nagluhosti(dobijen siguran odgovor samo na 1 kHz na 70 dB).Učini se i ispitivanje pragaABR-ana stimulaciji clickom i tone burstom od 1kHz-nema pouzdanog odgovora.Na 100 dB uz 11Hz ABR desno uz možda prisutan III i V val(3.44ms;6.50ms),lijevo možda III val(4.97ms),dok se pouzdano registriraju kohlearni mikrofonizmi.
MIŠLJENJE
Prema svim učinjenim pretragama(zbog jake disfunkcije tuba OAE nismo mogli ispitati,ali si mikrofonizmi jasno izraženi)kod Laure postoji slušna neuropatija,pa se točan prag sluha ne može odrediti.Lijevo sluh islušanje su bolji negoli desno.Govor je iznenađujuć dobar što govori za dobru logopedsku i defektološku terapiju.Savjetujem kroz više seansi pokušati amplifikaciju lijevog uha(slušno pomagalo),a može se pokušati i desnog,iako je vjerojatnost boljeg slušanja mala.Uputiti u Audiološki centar u Rijeci.
Dg.Neuropathia auditoria bilat.
Oprostite na duljini ,ali ja nisam stručnjak pa da Vam bude jasnije
Imate li neku preporuku za njen aparatić?
Savjet?
HVALA
ivonalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 20:53   #18
Quote:
audiogram kaže: Pogledaj post
A moja kuba, ne znam ko te plaća da pises gluposti po forumu, ali pises gluposti.Osobno mogu potvrditi sve najbolje o Bontechu a pogotovo o OTICON aparatima a to da su tebi digli zivce nije mi jasno kako buduci da nisi ti korisnica aparata nego tvoja mama???
Ja sam dobio aparate, 2 kom u Bontechu u Splitu i oba su Oticon i IZRAZITO SAM ZADOVOLJAN S NJIMA i puno su bolji od aparata koje sam prije imao - WIDEX.
Možeš li reć kako su ti to digli živce? Jedino jer su previše detaljni i "satima" ti "muće mamu" da bi njoj bilo što bolje?

Ajme ne znam cemu ovakav nastup. Pa ako nosis aparatic, onda bi morao znati da je to odabir i kvaliteta slusanja sa razlicitim apararticima, zapravo individualna. Meni OTICOn iz Bontecha nije pasao, ne samo da mi nije imao kvalitetu zvuka, nego me iritirao da bi ga najradije stukla nogama o beton. Po mom misljenju, kako je meni bilo s njim - smece od aparata. Onda sam preko silnih phonakovih dosla do widexa - preporodjena s njim i zvuk mi je isti onakav kakav mi mozak pamti tok sam normalno cula
Dakle, nije stvar reklame i antireklame, nego jednostavno, nekome pasu ovi, a nekome oni!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:53   #19
Quote:
ivonalaura kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Mama sam djevojčice od 5,5 god. i trebala bi savjet o slušnim aparatićima za djecu.Problem je što ona nosi i naočale pa nisam sigurna da li bi mogla nositi i zaušni aparat.Ona ima na desno uho gluhoću , a na lijevo tešku nagluhost.U nalazu joj piše:
Timpanogram obostrano tipa C (desno -340, lijevo -270 daPa).
ja nosim naočale i prije desetak dana sam postala ponosni vlasnik zaušnog slušnog aparata.

ujutro kad se probudim prvo stavim naočale, pa onda slušni aparat i nema problema, ne smetaju jedno drugome.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:10   #20
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ja nosim naočale i prije desetak dana sam postala ponosni vlasnik zaušnog slušnog aparata.

ujutro kad se probudim prvo stavim naočale, pa onda slušni aparat i nema problema, ne smetaju jedno drugome.
Ne nosim naočale za vid, ali za sunce obavezno. Imam osjetljive oči pa ih nosim i kad je ono poluoblačno.
Ne smeta mom aparatiću stavljanje naočala. Čak sam si ove zime nabavila vunenu kapu koja ne smeta mom aparatiću. Sve štima, aparatić, cvike i kapica.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.