Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 02:53   #461
Bingo. A jos kad znas da postoje i besplatni servisi za slucaj da zatreba dokazivanje, ovo postaje jos vise besmisleno. (hint: Myows.com)
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:04   #462
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Bingo. A jos kad znas da postoje i besplatni servisi za slucaj da zatreba dokazivanje, ovo postaje jos vise besmisleno. (hint: Myows.com)
Ma da. Ima ih više od nekoliko.
Jedino nisam siguran u kojoj mjeri naši sudovi prihvaćaju takve dokaze. Možda netko od pravnika koji imaju prakse mogu potvrditi prethodno.
Osobno mi se čini da smo po tom pitanju još u prošlom stoljeću.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 16:24   #463
Question Pravni savjet (internet)

pozdrav,

pitanje je mozda neuobicajeno ali vjerujem da se u buducnosti biti sve vise ovakvih.

postavimo hipotezu da posjedujem internet stranicu za upoznavanje (flirt stranica) koja je namjenjena njemackom trzistu ali registrirana u hrvatskoj.te stranice su cesto postavljene na FAKE principu znaci profili nisu stvarni sto je napisano i u uvjetima koristenja, a sama interakcija izmedju korisnika i anomatora se naplacuje.

e sad pitanje, koliko me "uvjeti koristenja" stite u hrvatskoj od tuzbi iz inostranstva ?

nisam siguran kakav je zakon po ovom pitanju te dali uopce postoji u nekom ozbiljnom obliku, te kome bi se mogao obratiti kako bi dobio sluzbenu potvrdu da je zakon na mojoj strani kao sto bi bio da sam registriran u njemackoj.

unaprijed se zahvaljujem za vrijeme koje ce netko uloziti kako bi saznao odgovor.
doctor007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:42   #464
Dobio sam upozorenje odvjetničke firme koja zastupa BSA članice

Pozdrav,

dobio sam prijeteće pismo od odvjetničke firme Jurin i Vogrinc koja tvrdi da ima indicije da koristimo piratizirani softver članica organizacije BSA. Pismo se može vidjeti ovdje. Oni od mene traže da popišem sve istance softvera u svojoj firmi, i javim se najkasnije u roku od 15 dana. To je popriličan posao u koji mi se ne da ulaziti.

Moje pitanje je, koliko je to ozbiljna prijetnja nakon koje ću imati problema, a koliko je to taktika zastrašivanja? Hoću li se ovim slučajem morati baviti više ako se javim, ili ako ignoriram?

Hvala!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:44   #465
wtf??
oni su ti koji nesto moraju dokazivati, nemoj biti lud
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 15:35   #466
Quote:
shipka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dobio sam prijeteće pismo od odvjetničke firme Jurin i Vogrinc koja tvrdi da ima indicije da koristimo piratizirani softver članica organizacije BSA. Pismo se može vidjeti ovdje. Oni od mene traže da popišem sve istance softvera u svojoj firmi, i javim se najkasnije u roku od 15 dana. To je popriličan posao u koji mi se ne da ulaziti.

Moje pitanje je, koliko je to ozbiljna prijetnja nakon koje ću imati problema, a koliko je to taktika zastrašivanja? Hoću li se ovim slučajem morati baviti više ako se javim, ili ako ignoriram?

Hvala!
dakle, ono što morate znati da su veće firme pod udarom i kontrolom za razliku od privatnih-kućnih korisnika gdje 90% ljudi ima u-torent skinute windowse i office , i ja bi na tvojem mjestu to shvatio ozbiljno, jer znam da su mi kumu koji radi u autodjelovima roknuli kaznu u biti dobio je 8 dana da pokupuje sve licence, u biti lik-inspektor je došo i pazi ovo, samo ušteka usb u tvoj komp i ovaj mu automatski pregleda sve tvoje programe i odma provjeri jesu licencirani ili ne.
Jel realno mislim da te mogu prijavit isto nadležnom organu i roknit kaznu + šteta proizvođaću. Raspitaj se još.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.

Zadnje uređivanje Opaki : 14.03.2014. at 16:27.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 11:15   #467
Pozdrav ekipa, bit ću što kraći.

Je li Filmovizija legalna stranica (po hrvatskim zakonima)? U footeru imaju DMCA gdje se ograđuju od svega, kako su zapravo oni samo stranica koja indexira videe hostane negdje drugdje. Postoje već jako dugo pa pretpostavljam da nije onda ilegalno embedati videe koje netko drugi postavi, već je jedini odgovoran onaj tko ih je postavio i tko ih hosta (obično su to ruski, norveški, švedski video-hosting sajtovi)
nickel-cadmium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 21:06   #468
Korištenje slika s interneta na vlastitim društvenim mrežama

Pozdrav, molila bih da mi netko laički objasni ono što me zanima. Da li mogu na svom Facebook profilu, bloggu i drugim društvenim mrežama objaviti sliku koju sam našla pretraživanjem googla. Primjerice želim pisati o nekom novom ružu za usne i onda tekst upotpuniti sa slikom, odlazim na google upišem "usne" odem pod images i nađem neku sliku koja mi se čini lijepom. Da li ja to smijem napraviti? Takve stvari radi baš svi poznati portali, stranice itd.Ako to ne smijem ,na koji način onda drugi to rade i osiguravaju se?

Hvala
zvonchica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 21:40   #469
To nije lijepo jer kradeš tuđu fotografiju. Uvijek možeš pogledati kome pripada jer obično ostave znak ili obavijest na stranici.

Imaš golemi izbor besplatnih fotografija po cijelom internetu. Jedino provjeri za što se smiju koristiti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:19   #470
Autorsko djelo- iznajmljivanje

Imam par pitanja u vezi autorskog prava.

Situacija je sljedeća:

Planiram sa jednom osobom izraditi internet oglasnik. Ta druga osoba će izraditi računalni program( "aplikaciju"), a moj zadatak će biti više "ekonomske " naravi( prezentacijia,organizacija i sl.). S obzirom da nisam imao dovoljno sredstava za plaćanje takve izrade, programer mi je ponudio suradnju ( partnerstvo ) u vidu koautorstva.
On bi napravio svoj dio ja svoj dio i obojica bi bili koautori u omjeru 50 : 50 .

Mene zanima dal takav računalni program moze biti predmet autorskog djela?
Kako se moze odrediti taj omjer koautorstva ( ugovorom,izjavom) ?
Kako funkcionira iznajmljivanje autorskog djela?
Jel potrebna registrirana djelatnost za takav oglasnik , ako je riječ o autorskom djelu? Ovo pitam zato jer je inace potreban ( obrt,d.o.o) zbog javnih davanja. A autorska djela se mogu posebno oporezivati pa me zanima jel potrebna registrirana djelatnost ?

Unaprijed hvala!
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 00:19   #471
pozdrav!
zanima me dal neko više zna o otkupu prava za korištenje strip junaka u komercijalne svrhe tj. za izradu figurica?
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:37   #472
Fasificirani znanstveni rad

Pišem neki stručni rad, pa sam pretraživao neko područje i naišao sam na potpuno isti diplomski rad i magistarski rad. Istog autora. Isti naslov, struktura, nekoliko nijansi razlike.
Kome se može prijaviti (sumnja) za falsificirani znanstveni rad? Hvala.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 21:33   #473
Je li moguće da knjiga nema copyright, odnosno da nema zabrane fotokopiranja? Imam jednu knjigu za faks od svoga profesora i nigdje ne piše u njoj da se zabranjuje umnažanje, fotokopija itd.
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:27   #474
Hoće li mi tko odgovoriti?
iPodtouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 14:50   #475
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
Hoće li mi tko odgovoriti?
Postoji li negdje podatak o nositelju autorskog prava?Copyright ne mora biti označen
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 17:48   #476
Quote:
iPodtouch kaže: Pogledaj post
Je li moguće da knjiga nema copyright, odnosno da nema zabrane fotokopiranja? Imam jednu knjigu za faks od svoga profesora i nigdje ne piše u njoj da se zabranjuje umnažanje, fotokopija itd.
Ako je knjiga autorsko djelo (a vjerojatno jest) može i ne mora biti označena, ali autorska prava postoje i kršiš ih ako umnožavaš istu.

Pod umnožavanjem se smatra sve! kopiranje, prepisivanje, skeniranje.... Ali pročitaj malo prethodne postove siguran sam da ćeš naći taj odgovor.

Također, neinformiranost o postojanju ili nepostojanju autorskih prava nije izgovor.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:12   #477
Pozdrav!
Zanima me gdje ovjeriti vlasništvo nekog predmeta? Naime naslijedio sam od dide bodež od nekog pilota navodno iz Prvoga svjetskog rata. Sad ja bih to prodao na ebayu,ali bih naravno taj bodež negdje ovjerio da se zna da je moj da imam papire jednostavno. Ako bi me netko mogao uputiti gdje i po kojoj cifri se to može napraviti,bio bih vrlo zahvalan.
__________________
“If you are going through hell, keep going.” - Winston Churchill
speed... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:16   #478
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
neotuđivi su samo moralni aspekti autorskih prava.
materijalni aspekti su prenosivi.
autor može "vratiti" materijalne aspekte autorskih prava ali uz primjerenu naknadu.

čije "naše"!!!
Da li netko može objasniti boldano?


I molim ako netko zna, da li treba dozvola živuće osobe ako želiš pisati o njenom iskustvu? Npr., kada bi netko htio napisati knjigu recimo o onome što se dogodilo kapetanu Laptalu, da li mu treba dozvola kapetana Laptala?
I kako bi išlo ako bi se to kasnije ekraniziralo?
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:22   #479
Quote:
no nick name kaže: Pogledaj post
Da li netko može objasniti boldano?


I molim ako netko zna, da li treba dozvola živuće osobe ako želiš pisati o njenom iskustvu? Npr., kada bi netko htio napisati knjigu recimo o onome što se dogodilo kapetanu Laptalu, da li mu treba dozvola kapetana Laptala?
I kako bi išlo ako bi se to kasnije ekraniziralo?
Ako prodaš svoje djelo nekome, teorettski to možeš kupiti natrag, ako nositelj želi prodati. Iako malo vjerojatno i poprilično glupo dvaput platit porez, nije nedopušteno.

Za ovo drugo iskreno nemam pojma...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:11   #480
Quote:
sibi kaže: Pogledaj post
Ako prodaš svoje djelo nekome, teorettski to možeš kupiti natrag, ako nositelj želi prodati. Iako malo vjerojatno i poprilično glupo dvaput platit porez, nije nedopušteno.

Za ovo drugo iskreno nemam pojma...

A ako ga nekome daš na raspolaganje? Možeš li ga samo uzeti natrag ili moraš platiti nekakve penale?

Da, za ovo drugo mi nitko ne daje jasan odgovor. Može se kontaktirati osobu o čijem iskustvu želiš pisati, ali da li se mora?
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.