Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2018., 20:29   #1
Kvaliteta nekad i danas

Zanima me je li bolji TV od prije 5-6 godina samsung tada je bio medju skupljim, ili recimo danas neki srednji rang samsunga ili cak neceg drugog low brand tipa quadro, jvc i sl.
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:27   #2
Samsung se je podosta kvario zadnje vrijeme, stovise cuo sam sa vise strana da ga cak i trgovci poceli izbjegavati zbog nekvalitete.
To je bilo prosle godine...
Kakava je nova serija,... Bog zna...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:36   #3
Htio sam pitati jeli tehnologija isla toliko naprijed da je top quality prije 5-6 godina sada presisan sa nekim low end markama, ili je to jos uvijek kvalitetniji televizor bez obzira na godine
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 10:42   #4
Ne bih to tako gledao... i mislim da bi odgovor bio NE, nije.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 19:14   #5
A ja baš misim obratno. Ne uzimajući u obzir napredak kroz rezoluciju, nekad fulHD danas 4x detaljniji UHD, televizori su napredovali. Bolji procesori, vjernije boje, smart funkcije neusporedivo bolje, HDR koji daje dodatnu prirodnost slici i veći kontrast i svjetlinu... a sve to za nekoliko puta manju cijenu. Za cijenu dobrog 55" tv-a prije 5-6 godina danas dobiješ bolji i veći 65".
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 15:54   #6
Tehnologija televizora se brže mijenja od bilo koje druge ( jedino kod mobova situacija je još gore). Ulagati previše novaca u televizore jednostavno nema smisla. Svake godine novi modeli, starima cijena pada 30 i više %, slika se ne mijenja toliko drastično koliko sve ostalo; operativni sustav, aluminij zamjenjuje plastiku....itd.

Imao sam LG 37" serije 5 od 2011. Zamjenio ga ove godine s 49" serije 7, također LG. Slika, pogotovo na našim signalima usporediva....naravno da je najveća razlika u smart dijelu....

Dobar hifi od prije 10godina i dalje je dobar hifi....dobar TV od prije 10god...je nešto s čime neznaš što bi...

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 17:05   #7
Hm... a ja mislim drugačije. Isplati se kupiti kvalitetan (prošlogodišnji) televizor i koristiti ga recimo 5 godina, za istu cijenu dobiješ 10-20" veći. Aluminij ili plastika? Koga briga, ne utječe na kvalitetu slike. Za par godina će biti savitljivi televizori koji i ne mogu imati metalne okvire, poput tapete na zidu. Mene ne privlači ni malo ali to je budućnost.
2012. ili 2013., nemam pojma, kupio sam 55" 3D FHD tv i još uvijek ima dobru sliku. Youtube više ne radi jer je to politika svih proizvođača da bi natjerali potrošače da kupe novi tv. Internet preko tv-a iz 2012/2013 nema smisla jer je jako spor za današnje pojmove, no zato sam spojio jedan mikro pc sa win10 koji mi služi za multimediju, internet, hifi player preko externog DAC-a i daleko je bolji i svestraniji od najboljeg smart tv-a današnjice.
A poslije godišnjih odmora, konačno idem po novi tv
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 17:16   #8
Pa potvrdio si što sam napisao.."kvalitetan prošlogodišnji model" :-)

Dobro je znati da svi veliki proizvođači tempiraju nove modele pred velika natjecanja, nogometna prvenstva pogotovo...i tada je fakat najisplativije kupovat TV...prošlogodišnji model...

Nadam se da nisi zakasnio :-)

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 17:49   #9
Bitno je naglasiti da kvaliteta raste kako se unapređuje aktualna tehnologija, bilo to plazma, LED, OLED, ili kakav već novi LED izmisle. Prvih par godina nove tehnologije bolje izbjeć, što zbog cijene a što zbog kvalitete.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 18:42   #10
Evo doma imam jednu Braviu iz 2007 i dan danas radi savrseno. Jedan od prvih fullhd lcd-a. Mislim da ima PVA panel.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 19:39   #11
Quote:
TomC kaže: Pogledaj post
dobar TV od prije 10god...je nešto s čime neznaš što bi...
Je istina ne znam dan danas s čim bi ga uopće zamijenio
Panasonic Plazma 42V10 i dan danas što se tiče vulgaris DVB-T SD, DVB-S2 SD i HD signala te 720p/1080p ripova jednostavno praktički pa nema TV-a sa boljom slikom, osim možda poneki OLED koji je jako blizu, no teško da je bolji u ičemu osim u 4K signalu kojeg V10 nemre prikazat...

I da TV radi bez greške 10 godina i nemam pojma s čim da ga zamijenim...

Philips 37PFL9603 takaj odličan TV za LCD i nemam mu ni danas nikakve zamjerke i nemam pojma kaj bi bilo bolje od njega u spavaćoj sobi...

Sony 32V4500 2 komada rade bez ikakvih problema i imaju sasvim ok sliku...
Sve staro otprilike 10 godina i sve radi bez greške...

U biti jedini TV koji bi menjal je LG serija LM615S tak nekak..., radi bez problema no on je jedini na kojem mi slika baš i nije bog zna kaj, al za razliku od ostalih eto ima 3D kojeg nitko nikad koristio nije i ajde ima solidan multimedijalni player...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 07:33   #12
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Je istina ne znam dan danas s čim bi ga uopće zamijenio
Panasonic Plazma 42V10 i dan danas što se tiče vulgaris DVB-T SD, DVB-S2 SD i HD signala te 720p/1080p ripova jednostavno praktički pa nema TV-a sa boljom slikom, osim možda poneki OLED koji je jako blizu, no teško da je bolji u ičemu osim u 4K signalu kojeg V10 nemre prikazat...

I da TV radi bez greške 10 godina i nemam pojma s čim da ga zamijenim...

Philips 37PFL9603 takaj odličan TV za LCD i nemam mu ni danas nikakve zamjerke i nemam pojma kaj bi bilo bolje od njega u spavaćoj sobi...

Sony 32V4500 2 komada rade bez ikakvih problema i imaju sasvim ok sliku...
Sve staro otprilike 10 godina i sve radi bez greške...

U biti jedini TV koji bi menjal je LG serija LM615S tak nekak..., radi bez problema no on je jedini na kojem mi slika baš i nije bog zna kaj, al za razliku od ostalih eto ima 3D kojeg nitko nikad koristio nije i ajde ima solidan multimedijalni player...
Lako je stari tv zamijeniti boljim, i većim (ako mene pitaš što veći to bolji ), ako imaš dovoljno kunica
Meni plazme nikad nisu bile nešto. Prvo što jako smeta je izrazita refleksija, drugo je što crnu boju možeš dobiti samo u zamračenom prostoru jer inače je slika blijeda a umjesto crne imaš sivu koja je gora nego kod najgoreg LCD-a. I slika mi je uvijek izgledala nekako vodeno, kao da je u akvariju. Naravno, to je samo subjektivni dojam no očito iz nekog razloga plazme su nestale sa tržišta što mi uopće nije žao. Žao mi je jedino što su OLED-ovi još uvijek preskupi. A bolji su od plazmi u svemu. 77" OLED košta bar 60000kn a LCD-a 75" imaš i za manje od 12000kn.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 07:49   #13
Svi ste skočili na ovo o 10god starom TV-u zanemarujući da sam u prvom postu napisao da mi TV iz 2011 još uvijek ima sasvim solidnu sliku...

Pričati o tehnologiji prikaza slike po meni na našim prostorima i nije nešto...dokle god je 80% programa u SD...

Dobro je osvjestiti da ima ponešto i u moći navike...jednom kad novi TV uđe u kuću i nemaš ga s čime uspoređivati...vrlo brzo slika postaje sve bolja :-)

A isto tako ima ponešto i u veličini ekrana..na manjim ekranima...slika je u pravilu bolja...

Btw zanimljivo da je da svi novi TV imaju prezentacijski mod...ti postavke slike da sve bude nabrijano...



Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 08:09   #14
Nisam oduševljen OLED tehnologijom. Zbog kraćeg trajanja. Naravno dok su novi OLED paneli imaju najbolju sliku po svim kriterijima. Ali s vremenom "gube" boju, zapravo boje se "pomiču". Koliko znam zbog organske prirode panela plava boja najbrže slabi, zatim zelena. Kao rezultat imaš "pomak" u definiciji boje nakon par godina.

Istina, OLED tehnologija je sve bolja i bolja, ali napravljena je za zamjenu nakon par godina. Preskupa je da bi se mijenjala svakih par godina. Barem ja tako mislim. Za svako prvenstvo u nogometu mi se ne da kupovati novi TV.

Postoji razlog zašto se monitori za računala ne rade OLED? Zato jer oni daleko najviše rade.
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 12:41   #15
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Nisam oduševljen OLED tehnologijom. Zbog kraćeg trajanja. Naravno dok su novi OLED paneli imaju najbolju sliku po svim kriterijima. Ali s vremenom "gube" boju, zapravo boje se "pomiču". Koliko znam zbog organske prirode panela plava boja najbrže slabi, zatim zelena. Kao rezultat imaš "pomak" u definiciji boje nakon par godina.

Istina, OLED tehnologija je sve bolja i bolja, ali napravljena je za zamjenu nakon par godina. Preskupa je da bi se mijenjala svakih par godina. Barem ja tako mislim. Za svako prvenstvo u nogometu mi se ne da kupovati novi TV.

Postoji razlog zašto se monitori za računala ne rade OLED? Zato jer oni daleko najviše rade.
Pročitaj si na hdtelevizija o tome. Dolazi do promjene boje no ta promjena boje s godinama, je puno manje izražena nego kod LCD televizora
Nakon par godina samo ponovo podesiš balans boja, pa ja sam to već 3x radio na svom LCD-u. 10-15min posla ako znaš što radiš.
http://hdtelevizija.com/2015/10/03/l...og-testiranja/
http://hdtelevizija.com/2016/03/09/l...og-testiranja/
http://hdtelevizija.com/2017/06/04/l...000-sati-rada/
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 12:50   #16
Ozbiljno? Ja sam čitao da je kod lcd-a to manje izraženo.
Iz jednostavnog razloga što je lcd zrela tehnologija.
Mogu ti reći iz vlastitih primjera par Samsung oled mobitela doma. Nakon cca 2 godine intenzivnog korištenja ekrani gube živost. Tamniji su. Ali na dobrom lcdu toga nema...
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 13:09   #17
Imaš zato na lcd tehnologiji puno više stvari zbog kojih nikada ne bi šao na lcd (vidljivi kut,probijanje pozadinskog osvijetljenja,crna koja je siva). A to sa mobitelom nisam primjetio.Imam od S2 sve Samsungove perjanice , niti na jednom nisam primjetio probleme sa zaslonom.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 13:20   #18
Istina, OLED ide naprijed, imaju sve dulje trajanje i postaju jeftiniji.
Ali evo, pitajte se zašto nema OLED PC monitora:
https://www.monitornerds.com/oled-pc-monitors/

Radni PC monitor radi neusporedivo više od pametnog sata, mobitela, tableta, pa i TV-a. Na takvom, većinu dana upaljenom monitoru slika bi se puno prije "pohabala". To proizvođači znaju, zato ih (još) nema.
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 14:11   #19
Jedini samsungov OLED ekran mobitela koji je promijenio boju, postao je žućkast je na prvom galaxy S modelu. Na ostalima to nisam primjetio.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 14:23   #20
Quote:
woobie kaže: Pogledaj post
Evo doma imam jednu Braviu iz 2007 i dan danas radi savrseno. Jedan od prvih fullhd lcd-a. Mislim da ima PVA panel.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Je vidiš !
A moja Sony Bravia iz 2007 g. je trajala 7 godina i sad već 3-4 g. furam Samsung....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.