Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 01:28   #21
ma koja je to sad glupost, znaci ja sam prisiljena ili kupit taj uredaj ili novu tv, a da bas jadna nemam dovoljno izdataka isto ko i vecina gradana, i kaj ja dobivam sad sa tim kao bolju sliku pa u k..,
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 01:32   #22
Nije to glupost to je napredak. A i nije to baš tako skupo. Oko dvjestotinjak kuna. A imat ćeš ju godinama.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 17:43   #23
a ma znam da cu ju imat godinama, al hebiga doma sestra ima u svojoj sobi tv, ja u svojoj, i dolje u dnevnom je tv pa treba ipak 3 kupit, ili se moze na jedan spojit sve
mackiaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:14   #24
Quote:
alan_ford007 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o digitalnoj tehnologiji pa me ispričajte unaprijed ako pitam gluposti ali dali se preko prijema digitalnog signala može locirati moj dnevni boravak
Ako ti je radar u tonu postoji velika vjerovatnoća da im je poznato i gdje ti je lociran WC.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:19   #25
Kad smo već kod toga. Satelit može locirati u svakom trenutku gdje se nalaziš, već i ako imaš samo mobitel.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:26   #26
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod toga. Satelit može locirati u svakom trenutku gdje se nalaziš, već i ako imaš samo mobitel.
Da, ali kad je u pitanju prijem digitanog TV signala, teže lociraju ako smanjiš boje na minimum, smanjiš ton na minimum i luminancu (osvjetljenje ekrana) na minimum. Mislim čak da i bez obzira na to što ti je radar u tonu onda nema šanse da lociraju dnevni boravak.

Onda možeš do mile volje gledat šta hoćeš a niko ne može locirat tvoj dnevni boravak.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.

Zadnje uređivanje COD2 : 29.11.2009. at 16:40.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:30   #27
Teoretski te mogu locirati ako imaš digitalni prijamnik. Ali jeli to doista oni čine. Mislim da ne. Nisu oni neka tajna vladina organizacija poput CIA, niti imaju toliko novca i mogućnosti da tako nešto rade.

Zadnje uređivanje Nakirija : 29.11.2009. at 16:50.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:38   #28
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Teoretski te mogu locirati ako imaš digitalni prijamnik. Ali jeli to doista oni čini. Mislim da ne. Nisu oni neka tajna vladina organizacija poput CIA.
Hm, pazi.. dovoljno je da u kući imaš i komad bakarne žice smotan jednom u krug i mogu te locirati. Ja se ne bih igrao sa tim stvarima.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 18:22   #29
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Hm, pazi.. dovoljno je da u kući imaš i komad bakarne žice smotan jednom u krug i mogu te locirati. Ja se ne bih igrao sa tim stvarima.

Čitajući ove postove dobijem dojam da neki previše gledaju CSI i tome sl.
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:04   #30
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Analogni signal ide do kraja 2010 g.pa ti vidi ili novi tv ili dvb-t.
pošto je kriza sumnjam da prije ulaska u EU bude išta što znači ne prije 2012!
Zgodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 20:36   #31
Quote:
darge kaže: Pogledaj post

Čitajući ove postove dobijem dojam da neki previše gledaju CSI i tome sl.
Hm... da ti kažem, ne bih se složio s tobom. Danas je svijet prepun lažnih poštara i radnika telekom kompanija koji idu sa raznoraznim uređajima i samo prate da li neko slučajno u dnevnoj sobi dr.a nelegalno, tj. na kanal na koji nije platio taksu.

Ovo je tim opasnije ako ti je slučajno luminanca ekrana naštimana na 2/3 faznog pomaka dnevne sobe odmah nakon prvog uključenja DVB-a.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:22   #32
da li će se pomoću DVB-T gledati samo 4 programa (hrt rtl nova) ili će se moći gledati i više programa? ako se može gledati više programa, hoće li se to dodatno naplaćivati?
grandetoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:36   #33
Sada samo 4 državna, za koju godinu i nekolicina lokalnih i bit će i onih koji će se naplaćivati kao i kabelska/IPTV/DTH 40-80 kanala... Kada država raspiše natječaj za koncesiju za DVB-t operatera/e.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 19:02   #34
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Hm... da ti kažem, ne bih se složio s tobom. Danas je svijet prepun lažnih poštara i radnika telekom kompanija koji idu sa raznoraznim uređajima i samo prate da li neko slučajno u dnevnoj sobi dr.a nelegalno, tj. na kanal na koji nije platio taksu.

Ovo je tim opasnije ako ti je slučajno luminanca ekrana naštimana na 2/3 faznog pomaka dnevne sobe odmah nakon prvog uključenja DVB-a.
Daj malo razmisli da oni svakom dvb-t ulaze u traga kaj s onima koji kupe tv lcd ili plazmu jel i kod njih ulaze "poštari"
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:43   #35
Quote:
darge kaže: Pogledaj post
Daj malo razmisli da oni svakom dvb-t ulaze u traga kaj s onima koji kupe tv lcd ili plazmu jel i kod njih ulaze "poštari"
Digitalnom prijamniku se može ući u trag prema signalu koji hita.
Isto kao što je mobitel lako locirati.

Ali sumnjam da to u hrvatskoj netko baš sad nadgleda. To bi koštalo puno novca.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:27   #36
..čisto informativno...za svaki TV koji u sebu NEMA ugrađeni DVB-T prijemnik ( osim plasme i LCD) vam treba isti. Dakle, za SVAKI. Ne možete jedan DVB-T prijemnik koristiti za tri televizora. Isto tako zapamtite (znam da je za nepovjerovati, ali imao sam takvih primjera) - antene i dalje morate imati. Naime, zahvaljujući blesavoj reklami "SIđite sa krovova", bilo je dosta ljudi koji su mislil da im antena više nije potrebna.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:33   #37
i jel se moze vec sad prec na tu digitalnu? i kak?
mi smo bas kupili taj novi lijepi tanki tv i nije nista nasao od digitalnih kanala... a na analognom sam 3...
mislim..
naiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:36   #38
Od danas opet u slovenskom DVBT-pop tv , a kanal i tv pika (točka)
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 01:29   #39
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
..čisto informativno...za svaki TV koji u sebu NEMA ugrađeni DVB-T prijemnik ( osim plasme i LCD) vam treba isti. Dakle, za SVAKI. Ne možete jedan DVB-T prijemnik koristiti za tri televizora. Isto tako zapamtite (znam da je za nepovjerovati, ali imao sam takvih primjera) - antene i dalje morate imati. Naime, zahvaljujući blesavoj reklami "SIđite sa krovova", bilo je dosta ljudi koji su mislil da im antena više nije potrebna.
Ni svaka Plasma ni LCD nemaju ugrađen DVB-T. To uvelike ovisi o modelu.
Moja Plasma dijagonale 107 cm, recimo nema, a nije bila jeftina ( 10 000 kn ).

Tako da nebi neki greškom mislili da ako kupe tanki televizor da se podrazumjeva da ima ugrađeni DVB-T.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 03:06   #40
Mene fascinira koliko je moj dvb-t stick za lap manji od tih dvb-t kutija za telku, a stick je ujedino i tuner....

može to netko stručno objasniti hehe
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.