Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2009., 23:44   #61
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Od 03.03. više se neće moć gledati analogni signal jer će ga ugasiti...moći će se samo gledati preko DVB-T recivera nikako drugačije
budale
kaj oni misle da se svi kupovati to,recesija je
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 07:31   #62
pomoć,ne radi 2 hrt na dvb

molio bih pomoć,naime imam jedan combo digitalni resever i jedan obični dvb na drugom tv,i ni na jednom ne mogu gledati 2 program htv,druge programe gledam,na reseveru pokaže uredan signal kao i za ostale programe ali nema ni slike ni tona.,.,.ajde mislim na jednom nema ,možda je nešto zaključano ali nema ni na drugom,moram reći da sam prije imao sliku na oba,inače ja sam u Slavonskom Brodu
zoran.sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 12:04   #63
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
budale
kaj oni misle da se svi kupovati to,recesija je
ajme velikog li troška, jedan subotnji izlazak te košta više od tog receivera ..

to se je trebalo još i ranije napravit


Quote:
zoran.sb kaže: Pogledaj post
molio bih pomoć,
ako ne radi hrt2 na oba receivera može biti da je privremeni problem do odašiljača, strpi se ili nazovi susjeda/prijatelja u blizini i vidi ima li i on isti problem .. ukoliko ima onda nije do tebe, ukoliko nema onda izbriši sve kanale i preskeniraj ponovno frekvencije
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 13:47   #64
A zašto se uopće prelazi na digitalu?Kapitalizam ništa ne radi iz čistog altruizma...ima tu ješ nešto što neznamo.
Mene na digi prijamnik podsjeća na onaj radio koji je obavezan u SK i nikada se ne gasi.
Možda sam malo paranoičan ali...opreza nikad dosta.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 14:12   #65
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
A zašto se uopće prelazi na digitalu?
za početak - da bi imao bolju sliku i više kanala na tv-u

ili, ako ćemo malo filozofirati - koja je svrha postojanja čovjeka? napredak, razvoj ?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 18:34   #66
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Od 03.03. više se neće moć gledati analogni signal jer će ga ugasiti...moći će se samo gledati preko DVB-T recivera nikako drugačije
ako ugase, a hoće-tako kažu, ostaju ti opet analogni programi koje i sada tako gledaš...npr. STV, FTV, OTV....i slično. za te ti ne treba receiver.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 19:08   #67
Pa i lokalni programi prelaze na digitalno emitiranje jednako kao i nacionalni, tako da će svi 3.3. biti ugašeni u njezinoj regiji d3. Ukoliko ima dobru antenu moći će još nešto pohvatat iz susjednih regija d2 i d4 analogno i nešto od Mađara i Slovenaca zbog blizine granice, ali i oni brzo prelaze na digitaliju.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 21:56   #68
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Pa i lokalni programi prelaze na digitalno emitiranje jednako kao i nacionalni, tako da će svi 3.3. biti ugašeni u njezinoj regiji d3. Ukoliko ima dobru antenu moći će još nešto pohvatat iz susjednih regija d2 i d4 analogno i nešto od Mađara i Slovenaca zbog blizine granice, ali i oni brzo prelaze na digitaliju.
nisam baš siguran u ovo.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:09   #69
Recite što će biti sa nama koji ne živimo u RH a primamo analogni signal sa odašiljača iz RH.
Ja bih i dalje želio gledati hrvatske programe jer mislim da su jedni od najkvalitetnijih u regiji.

Dakle, hoćemo li biti osuđeni na gledanje preko satelita gdje je dosta toga kodirano ili što već??
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:19   #70
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
nisam baš siguran u ovo.
Eto ja sam siguran. Svi kanali do jednog prelaze na digitalno emitiranje do 1.1.2011., odnosno kako je već određeno po regijama (vidi sliku). Kako se u kojoj regiji ugasi analogija, tako lokalni kanali dolaze u DVB-T. Istra će biti prva koja će svoje lokalne kanale vidjeti u digitaliji. U biti, to više nećemo zvati "lokalni" ili "gradski" kanali već regijski kanali, pošto će im koncesija biti određena na bazi cijele regije, a nalazit će se u MUX D. Sa druge strane, MUX A i MUX B će biti na razni cijele države.

Analogija se gasi u potpunosti što se TV signala tiće u cijeloj Europi, a te frekvencije će biti upotrebljene u druge svrhe.

Zadnje uređivanje soundvision : 28.12.2009. at 22:24.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:21   #71
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
ako ugase, a hoće-tako kažu, ostaju ti opet analogni programi koje i sada tako gledaš...npr. STV, FTV, OTV....i slično. za te ti ne treba receiver.
I lokalni kanali također će se emitirati u digitalnom obliku. A analogni signal će se ugasiti.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:24   #72
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
budale
kaj oni misle da se svi kupovati to,recesija je
Pa to uopće nije skupo. Košta dvjestotinjak kuna, a imat ćeš ga godinama i godinama.

Imat ćeš puno kvalitetniju sliku, te s vremenom više kanala. Jer će se prelaskom na digitalni sustav otvoriti još dva mjesta za nove nacionalne kanale.

To je napredak, a isto se radi i u ostatku Europe.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:33   #73
Quote:
Zabranjeni kaže: Pogledaj post
Recite što će biti sa nama koji ne živimo u RH a primamo analogni signal sa odašiljača iz RH.
Ne znam gdje točno živiš no ukoliko si do sada gledao hrvatske kanale preko analogije, onda je velika vjerojatnost da ćeš uspjeti uhvatit i digitalni signal bez problema, samo trebaš kupiti DVB-T receiver i usmjerit ga prema najbližem "digitalnom odašiljaču", odnosno odašiljaču koji pruža DVB-T signal i to je to. Takvih receivera već imaš za 200tinjak kuna u HR, ali pošto se pretpostavljam nalaziš u BiH onda bi bilo dobro da odmah kupiš skuplji mpeg4 receiver (oko 700-800 kuna) jer mpeg4 je standard koji će se koristiti u BiH kod DVB-T, pa ubiješ odmah dve muhe jednim udarcem jer sa ovim jeftinijim mpeg2 receiverima (koji se koriste u HR) nećeš moći gledat BiH programe danas sutra kada krenu u digitaliji. Sa druge strane mpeg4 podržava i mpeg2, pa ćeš imat sve u jednom.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:53   #74
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
...
Hvala puno na odgovoru.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:56   #75
kaj ak imam 5 televizora onda moram imat 5 tih glupih receivera

i kaj ce biti samo 1,2,rtl i nova

jel ce bit sportkluba, srpskih,bosanskih i slovenskih programa????
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 23:58   #76
bezveze moral budem imati 1 daljinski za palit tv a drugi za mijenjaje programa
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:01   #77
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
kaj ak imam 5 televizora onda moram imat 5 tih glupih receivera

i kaj ce biti samo 1,2,rtl i nova

jel ce bit sportkluba, srpskih,bosanskih i slovenskih programa????
Hvatat ćeš sve Hrvatske kanale u najboljoj kvaliteti bez smetnji.

A ako si i inače hvatao neke kanale iz susjednih zemalja, hvatat ćeš ih vjerojatno i dalje, ako se emitiraju u digitalnom obliku.

Za svaki televizor će ti trebati zasebni receiver.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:03   #78
Quote:
Jordi* kaže: Pogledaj post
bezveze moral budem imati 1 daljinski za palit tv a drugi za mijenjaje programa
Ako kupiš televizor sa ugrađenim DVB-T receiverom, imat ćeš sve na jednom daljinskom.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:05   #79
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
Ako kupiš televizor sa ugrađenim DVB-T receiverom, imat ćeš sve na jednom daljinskom.
al to košta,a ja nemam love
poserem se na takvu državu
Jordi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:09   #80
Pa napredak je napredak. Ne može se zaustaviti. Ja jedva čekam da se prijeđe u potpunosti na digitalno emitiranje jer želim nove kanale.
Nakirija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.