Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2012., 04:09   #181
Vrijedi taj zakon još. Nekidan sam zvala carinu u ZG (htjela sam naručiti jedan veterinarski lijek), carinik na info telefonu mi je rekao "a ne znam, ako piše na kutiji ili bočici da je suplement, onda će proći".
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:02   #182
Bok ovo je pitanje više privatne naravi, nisam poduzetnik niti namjeravam zaraditi sljedećim izvozom/uvozom. Pa ako je moje pitanje zalutalo, molim uputite me gdje da se selim ...
Naime, mi prodajemo kuću u HR i moramo je isprazniti radi novih vlasnika, rabljeni namještaj bismo prevezli u BIH na vikendicu / kuću muževih roditelja. Sav namještaj je naš dugo godina, znači nema neku veliku materijalnu vrijednost no dolje bi nam dobro došao. Ima i kućanskih aparata iz kuhinje. Može li mi netko objasniti ili me uputiti koja je procedura s papirima, carinom, izvozom iz HR odnosno kasnije uvozom u BIH. Našli smo prijevoznika međutim ovaj dio oko selidbe nismo se odlučili preko špeditera jer ne znamo je li to baš nužno u ovoj fazi... Javite
__________________
"Da ga nikad nisam srela, bila bih ga svojim snovima na život donijela."
Medicandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 02:18   #183
imam jedno pitanje, znam da se može prenjeti preko granice umjetno gnojivo recimo do nekih 100-200 kg. Mene zanima može li se prenjeti umjetno gnojivo u prahu kao što je npr mortonik. dakle to je folijarna prehrana preko lista, nije organsko gnojivo već umjetno. hvala
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 00:02   #184
Imam veliki problem.
Narucio sam online preparate iz USA za mrsavljenje prije par dana,da bi danas skuzio je jedan od njih kod nas prosle godine zabranjen jer je stetan za zdravlje.sumnja se da je povezan sa srcanim problemima i zabranjena prodaja.Trgovine kod nas su to prodavale jos prosle godine do isteka zaliha i gotovo.
Sto sad da radim? Vise ne mogu zaustaviti posiljku, a ne zelim da me terete zbog uvoza zabranjenog proizvoda.
Inace narucen je samo 1 primjerak tog proizvoda.i to ne iz neke vukojebine nego iz SAD-a.
Kakve ce biti posljedice,i za sto me mogu optuziti?do sada nikad nisam kaznjavan.Da li nekako mogu vratit posiljku prije carinjenja?Nije me briga za novac.
Da stvar bude bolja,uskoro cu diplomirat,i kako sad da dobijem potvrdu o nekaznjavanju ? Najradije bi potopio brod koji vozi posiljku
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox

Zadnje uređivanje texans : 27.02.2014. at 00:17.
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 09:49   #185
Potvrdu o nekažnjavanju ćeš u svakom slučaju dobit jer se ne radi o kaznenom djelu.
Čekaj dopis o carine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 10:04   #186
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Potvrdu o nekažnjavanju ćeš u svakom slučaju dobit jer se ne radi o kaznenom djelu.
Čekaj dopis o carine.
O kakvom (ne)djelu se radi?
Radi se o ovom proizvodu:
http://www.zdravlje.hr/novosti/ostal...ku_konzumaciju

Kako samo mogao znati da je to zabranjeno kod nas?Naruceno je iz SAD,dakle nije neka lijeva zemlja u kojoj se zakoni provode napola.Kod njih se to uredno prodaje,a mene ce zatvorit zbog uvoza zabranjenih proizvoda
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 10:22   #187
Neće te nitko zatvorit jer se može radit samo o prekršaju.
Ne radi se o nepoštivanju zakona nego samo određeni parametri nisu isti u EU i USA.Jednako tako nešto može bit dozvoljeno EU a zabranjeno u USA.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:28   #188
kupnja lovačkog oružja od osobe iz inozemstva

prodajem lovačku pušku i javio mi se čovjek iz bih.

pa me sad zanima što dalje? jel on mora imati našu dozvolu ili može doći sa svojom? kako može prenjeti pušku preko grancie kada ju kupi?
pantene85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:19   #189
Napravite i ovjerite kupoprodajni,odjaviš u policiji i on sa svojom nabavnom dozvolom prijavi iznos puške našima i unos svojima na granici.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:09   #190
ista na ovu temu? Ja isto imam plovilo na ime eng??eske limited kompanije koje pokusavam uvest za charter. Pozdrav!
__________________
raza
cwvicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:08   #191
Slanje cigareta poštom i kazne

Ne znam gdje da postavim ovu temu, pretpostavljam da pravnici znaju najviše o kaznenim postupcima i slično pa sam stavio ovdje

Ako sam fulao, budite blagi

Nedavno sam naletio na stranicu dutyfree.io
Kažu prešli sa darkneta na javni web, citiram

Quote:
Hi again,

With the darknet ecosystem severely damaged and our product being legal, we figured we'd take our business to the clearnet and use OTC.

If you haven't had the chance to buy from us yet, we've been selling cigarettes and rolling tobacco all the way since 2011, with a top 10% volume on the original Silk Road and 500+ positives on BMR, so I guess you can call us darknet veterans.

If you did buy from us in the past, feel free to place new orders and please vouch for us! Smiley

Cheers,
only.
Prvo što me zanima je kako je ovo legalno?

Mislio sam da se cigare poštom ne smiju slati još od PACTe u većini zemalja

I druga stvar, vidim koliko su visoke cijene na stranici (gotovo jednake kao i kod nas), zanima me je li kod nas dopušteno slati cigare poštom?

I kolike su kazne ako se neke cigare zaplijene tipa na granici, ako netko poznaje zakon BiH, to bi bilo još bolje, tamo je sve za 1$ jeftinije
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:14   #192
Nego kakva je kazna za slanje 5kg marihuane i cisterne eurosuper 95 postom?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:27   #193
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Nego kakva je kazna za slanje 5kg marihuane i cisterne eurosuper 95 postom?
jedno 20 godina

ovi konji već 4 godine poštom dilaju, ne bih pitao inače
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:43   #194
Koliko vidim;šalje se iz Eu?
Znači nema carine,niti carinskih pregleda a samim time je propusnost veća pa makar kutije na sebi i ne imale markicu!
Ista bi stvar bila da meni sutra netko iz Francuske pošalje dvije šteke poštom?
Cijene su im iste kao i kod nas,ne vidim nikakvu dutyfree posebnost?

Ova stranica im je čisti monkey biznis.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 22:45   #195
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Koliko vidim;šalje se iz Eu?
Znači nema carine,niti carinskih pregleda a samim time je propusnost veća pa makar kutije na sebi i ne imale markicu!
Ista bi stvar bila da meni sutra netko iz Francuske pošalje dvije šteke poštom?
Cijene su im iste kao i kod nas,ne vidim nikakvu dutyfree posebnost?

Ova stranica im je čisti monkey biznis.
u threadu vlasnika sam napisao da su kod nas cijene čak manje, kaže da je stranica namjenjena zemljama gdje su cigare iznad 6$ po kutiji
kupuju ljudi iz zapadnih zemalja, u New Yorku je inače kutija cigara 13$

ako ne znaš što je Silk Road, googlaj
likovi su imali tamo top 10% volume
to je puno cigara

kod nas su cigare više-manje jeftine unatoč mainstream uvjerenju skupoće

zanima me sveukupno legalnost toga, više za prodaju nego za kupnju
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 23:06   #196
pa..nevidim problema slanja postom cigareta...nije to da saljes zapaljivu ili nelegalnu stvar.
cigarete su kupljenje u EU....imaju markicu...legalno je placen porez i davanja....kao gradjanin EU dozvoljeno ti je kupovati gdje hoces unutar EU.
nitko nece otvarati paket unutar EU pa i da je u paketu nelegalan duhan.

a sad prodaja.
po meni dok imam racun o placenom porezu u EU da ja to mogu prodati dalje.

ali da li su cigarete u nekoj posebnoj direktivi zakona o prodaji ,ko ce ga znati.
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 23:23   #197
ok, znaci u EU bi se trebalo smijeti
Znam da je u SADu zabranjeno komercijalno slanje duhanskih proizvoda
Bas ta posebna regulativa me zanimala
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 08:59   #198
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
a sad prodaja.
po meni dok imam racun o placenom porezu u EU da ja to mogu prodati dalje.

ali da li su cigarete u nekoj posebnoj direktivi zakona o prodaji ,ko ce ga znati.
Ne smijes prodavat.http://www.zakon.hr/z/545/Zakon-o-trošarinama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 01.05.2015. at 09:33.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 18:38   #199
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
kakve su kazne, msm, zanemarivo ako zaplijene tipa 1 šteku?
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 18:59   #200
Čim preprodaješ baviš se i nedozvoljenom trgovinom.
min 5000 kn
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.