Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2014., 21:24   #1841
hvala na info.

imao kakvih problema sa njim ?

dvoumim se između ručnog i dsg a razlika u cijeni i nije mala
maybe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 12:28   #1842
Kako bi rekao jedan gospodin, daj mi bilo kakav auto samo da ima klimu i automatski mjenjač
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:50   #1843


Kakva su iskustva sa prodajom auta sa dsgom?
Čini mi se da trebaš dati par tisuća više prilikom kupnje pa za 4-5 god prilikom prodaje opet izgubis par tisuća u odnosu na isti auto sa ručnim mjenjačem?
maybe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:42   #1844
Quote:
maybe1 kaže: Pogledaj post




Kakva su iskustva sa prodajom auta sa dsgom?

Čini mi se da trebaš dati par tisuća više prilikom kupnje pa za 4-5 god prilikom prodaje opet izgubis par tisuća u odnosu na isti auto sa ručnim mjenjačem?

Kao i sa svom ostalom dodatnom opremom, u kasnijoj prodaji popusis.
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 23:13   #1845
Novi auto se ne kupuje sa kalkulacijom kako ces ga prodati poslije 3-4-5 godina, novi auto se kupuje sebi, da se vozi i uziva u voznji.

Kad se prodaje kao rabljeni svakako se popusi, 1.000 eura plus-minus, kao da je bitno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:24   #1846
Quote:
Brbljavac kaže: Pogledaj post
Kako bi rekao jedan gospodin, daj mi bilo kakav auto samo da ima klimu i automatski mjenjač
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Kao i sa svom ostalom dodatnom opremom, u kasnijoj prodaji popusis.
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Novi auto se ne kupuje sa kalkulacijom kako ces ga prodati poslije 3-4-5 godina, novi auto se kupuje sebi, da se vozi i uziva u voznji.

Kad se prodaje kao rabljeni svakako se popusi, 1.000 eura plus-minus, kao da je bitno.
Tako je...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:27   #1847
Ne razumijem ovaj dio o popušenoj dodatnoj opremi - ako je auto prodan za 50% cijene nakon 3 godine onda je i automatik prodan za 50%, to stoji - no prema mom iskustvu i nekim tablicama koje sam vidio DSG DIŽE cijenu rabljenom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:07   #1848
Quote:
4season kaže: Pogledaj post
Kao i sa svom ostalom dodatnom opremom, u kasnijoj prodaji popusis.
Ne bih se složio. Istina je negdje između. Kupiš auto za 30t Eura, od toga recimo 5t Eura dodatna oprema. Ti si nakon 5 god. popušio jer je autu pala vrijednost. Ali ćeš opet dobiti više novaca za autu sa boljom opremom i lakše ćeš ga prodati. Vrijednost auta se računa koliko je košta nov, koliko je star i koliko ima km. Više opreme-nov skuplji-rabljeni više vrijedan.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:50   #1849
Automatski mjenjači - DSG vs klasični i sve ostalo što niste željeli znati

Govorim iz vlastitog iskustva, prodavao sam auto kupljen nov (sa DSG-om i maks opremom), auto je imao 5g kad sam ga prodavao i svim kupcima je referentna cijena bila običnih modela slične kilometraže i godina

Ok, dobio sam na kraju nesto vise ali ne tolko koliko je auto bio skuplji, i da lakše sam ga prodao (ali svejedno jako jako tesko nakon 7mj prodavanja)

Riječ je bila o cc-u
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 07:56   #1850
ma ok jasno mi je da ne možeš dobiti toliko više koliko si ga više platio u startu.
pitanje je bilo u smjeru recimo prodaješ golfa 7 nakon 5 godina jel ljudi izbjegavaju rabljeni auto sa dsg-om?
maybe1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:58   #1851
Mišljenje je podjeljeno, neki bježe kilometre od njega, a neki su zagriženi za njega, samo da je automatik, uzimam!
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:40   #1852
Quote:
Brbljavac kaže: Pogledaj post
Mišljenje je podjeljeno, neki bježe kilometre od njega, a neki su zagriženi za njega, samo da je automatik, uzimam!
Upravo tako, ...pravilo je da nema pravila...!!!

Npr. ...moj slijedeći auto u kućnom voznom parku će biti rabljeni iz EU, ...naravno isključivo automatik, ...eto...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:27   #1853
Exclamation

Quote:
maybe1 kaže: Pogledaj post
ma ok jasno mi je da ne možeš dobiti toliko više koliko si ga više platio u startu.
pitanje je bilo u smjeru recimo prodaješ golfa 7 nakon 5 godina jel ljudi izbjegavaju rabljeni auto sa dsg-om?
a sto ti hoces rec
Golf 7 tdi dsg
ili
Golf 7 tdi
iste mašine ista tipa km, jedino getriba razlicito dodju isto na njuskalu,da dsg nije skuplji,ja mislim da je

ima ljudi koji zele odmah pare pa daju auto i za iste pare kao i rucni
meni su dali u pola cijene Polo 1.4 dsg kojeg tako i tako ja razmisljam prodat za iste pare,pa cemo vidjet ocu to uspijet

dsg jebena getriba,na malom motoru kad je u S mode,sta tek da je auto jači sa 150 ks S mode brutala.
Axe25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:18   #1854
Imam Škodu Superb 2.0 TDI CR s DSG-om. Otkad sam ga kupio rabljenog s nekih 80.000 km događa mi se da kad ga držim u P i prebacim u D, a da nakon toga ne čekam još cca 1 sekundu s nogom na kočnici, auto kod kretanja naglo trzne. Pošto se to javlja otkad imam auto mislio sam da je to normalno, međutim po forumima čitam da to tako ne bi trebalo biti i da je problem u mehatronici mjenjača. Inače, kad auto krene kasnije se šaltanje odvija bez greške. Problem ili ne?
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:07   #1855
Jasno da je problem. Nulti položaj kuplunga je krivo kalibriran. Zna se dogodit i kontra - da NEĆE krenut dok ne dodaš gasa (ne "puzi").
Rješava se relativno jednostavno u servisu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:51   #1856
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jasno da je problem. Nulti položaj kuplunga je krivo kalibriran. Zna se dogodit i kontra - da NEĆE krenut dok ne dodaš gasa (ne "puzi").
Rješava se relativno jednostavno u servisu.
Bio sam kod Dojkića, nije mehatronika i servisni savjetnik mi veli da se tu ništa ne može kalibrirati, da DSG sve radi automatski. Drugim riječima, ne znaju ukloniti kvar. Imaš savjet kome da se obratim?
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:24   #1857
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Bio sam kod Dojkića, nije mehatronika i servisni savjetnik mi veli da se tu ništa ne može kalibrirati, da DSG sve radi automatski. Drugim riječima, ne znaju ukloniti kvar. Imaš savjet kome da se obratim?
Probaj u Auto-kuća Kovačević na Gornjem bukovcu (dolje na početku), ...možda oni skuže u čemu je problem...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:43   #1858
Ma tri pičke materine, radi automatski DOK RADI, kad se zblesne onda je problem .... postoji blok u kodiranju ECU-a koji kaže jel kalibracija uspjela ili nije, isto tak postoji procedura kako potjerat ručno kalibraciju (VDCS ti treba) i što radit da se isti kalibrira (ubrzanje u svim brzinama, vožnja na niskim, visokim ...).

Nemam ovih dana vremena ali iskopat ću proceduru ... mislim da sam je našao na Vortex forumu ... ili mytdi ne sjećam se više. Ali stvar je poznata.
Jesi s Robertom razgovarao?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:49   #1859
Nema jel?

A vidi na Ross-Tech stranici:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index..._%28DSG/02E%29

Jooooooooj. Popizdim kad ja moram znat više o mjenjaču od "servisa". U utorak idem ostavit auto na servis pa ću ih naribat.

EDIT: De pročitaj ovaj tread:

http://www.r32oc.com/topic/39017-a-q...ll-dsg-owners/
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:55   #1860
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nema jel?

A vidi na Ross-Tech stranici:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index..._%28DSG/02E%29

Jooooooooj. Popizdim kad ja moram znat više o mjenjaču od "servisa". U utorak idem ostavit auto na servis pa ću ih naribat.

EDIT: De pročitaj ovaj tread:

http://www.r32oc.com/topic/39017-a-q...ll-dsg-owners/
Ma ne idem više tamo. Pun mi je ku*ac tih nazovi-ovlaštenih-servisa. Sad sam tom servisnom savjetniku poslao mail sa ovim linkovima, nabijem ih na ku*ac krasni!
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.