Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 09:01   #61
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
hoćemo li i sada mi muškarci raditi skandal zbog izjave iz usta neke glupače
Mi muskarci nikad od toga ne radimo skandal, a mozda bi trebali.

Ne radi se o "ustima jedne glupace", vec interviewima 8 uglednih i javno istaknutih zena (jedna od njih je trenutno ministrica) u ozbiljnom casopisu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:45   #62
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Zamislite sto bi se dogodilo da u novinama osvane vijest "Žene u Hrvatskoj ne žele raditi", sa ocitom imlikacijom lijenosti tog spola u odnosu na muskarce?
To je dapače bjelodana činjenica.
Stopa aktivnosti žena u Hrvatskoj je 40%, dok je muškaraca 53,5%.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/menandwome...women_2011.pdf (strana 34)

I jedna i druga stopa su niske, ali ako ćemo spolno kvalificirati - jedino se može reći da su žene te koje manje žele raditi.

Zadnje uređivanje ZloPrase : 17.01.2012. at 09:52.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:19   #63
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
To je dapače bjelodana činjenica.
Stopa aktivnosti žena u Hrvatskoj je 40%, dok je muškaraca 53,5%.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/menandwome...women_2011.pdf (strana 34)

I jedna i druga stopa su niske, ali ako ćemo spolno kvalificirati - jedino se može reći da su žene te koje manje žele raditi.
Cak i ako je tako, nemoguce je objaviti naslov "Zene u Hrvatsjkoj ne zele raditi", a da se ne javi nekakvo "pravobraniteljstvo spolova" (citaj: zastita iskljucivo jednog spola).

Ako je ova tvoja statistika tocna, onda imamo apsurdnu situaciju: muskarci rade vise od zena, ali u novinama moze biti naslov "muskarci ne zele raditi". Kad bi se objavio istiniti naslov "Zene rade manje", bilo bi problema.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:12   #64
Godinama feministicke udruge rade na suzbijanju "groznog sovinizma prema zenama" u skolskim udzbenicima, tamo gdje u 0,00005 % slucajeva na nekakvoj slicici zena kuha, a muskarac popravlja auto. Slicica bi valjda trebala biti drugacija.

Danas ce u odredjenim skolama, uz javnu dozvolu, zene djeci siriti ideju da su u obiteljima samo zene zrtve nasilja, a da su muskarci jedini nasilnici. Ne da je to stereotip koji je 1000000 puta opasniji od slicica na kojima jedan spol kuha, vec se radi o cistoj indoktrinaciji lazima. Naime, nasilje u obitelji provode:

- muskarci prema zenama
- zene prema muskarcima (cca 25 % medjupartnerskih ubojstava ili pokusaja ubojstva u Hrvatskoj cine zene)
- muskarci prema djeci
- zene prema djeci (nasilje nad djecom vecinom vrse zene, a ne muskarci)
- djeca prema roditeljima
- muskarci prema muskarcima
- zene prema zenema

Feminacisticka propaganda godinama snazno medijski promice laznu tezu da je "nasilje u obitelji=nasilje nad zenama", u cemu, nakon th godina indoktirnacije, ima i podrsku institucija.

Danas su se uspjele ugurati cak i u skole. Navodno ce djeci uruciti razglednicu koju ce djeca odnijeti kuci svojim ocevima i zamoliti oceve (te okorjele zlikovce) da ipak ne budu zli.

Mene zanima, s pravne strane, kakve su mogucnosti tuzbe.

Razglednica:

http://dubrovacki.hr/datastore/image...e___za_web.jpg
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 14:28   #65
Bi li časopis Cosmopolitan mogao biti kažnjen za ovakav šovinizam:

Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
ne volim prepucavanja ovakvog tipa, ali idemo vidjeti što piše Cosmo-najprodavaniji ženski časopis dostupan u preko 100 zemalja. evo jedan link http://www.cosmopolitan.hr/clanci/ja...olje-biti-zena

a sad i neki izvaci za one kojima link ne radi (nema više hellae, ali znam da nas prati):

"Ja, samo bolja / Zašto je bolje biti žena"

"U svijetu u kojem su muškarci još uvijek bolje plaćeni od žena, volimo vas s vremena na vrijeme podsjetiti da mi žene zaslužujemo vladati svijetom. A imamo i istraživanja koja to potvrđuju!"


Iako obožavamo naše snažnije polovice, nekako je lijepo znati da postoji toliko toga u čemu smo mi žene bolje od njih...



Znamo cijeniti ljude - za razliku od muškaraca koji ne cijene ništa

Pametnije smo. - komentar nije potreban

Sklonije smo održavanju higijene- zgodno ena ovo podsjetiti. poznato je kako smo mi prljave i smrdljive svinje

Obrazovanije smo - pametnije i obrazovanije-voila. itd. itd.
Bi li...

...takozvana "pravobraniteljica ravnopravnosti spolova" trebala reagirati i spriječiti/kazniti javno isticanje jednog spola kao boljeg od onog drugog?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 14:50   #66
Pa pošalji joj dopis pa saznaj, možda žena ne čita taj Cosmopolitan

Iako, kad malo gledam tu službenu stranicu pravobraniteljice (http://www.prs.hr/), vidim da je 99% članaka/objava "Žene ovo - žene ono".
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 15:16   #67
Quote:
Johnny Depp kaže: Pogledaj post
Iako, kad malo gledam tu službenu stranicu pravobraniteljice (http://www.prs.hr/), vidim da je 99% članaka/objava "Žene ovo - žene ono".
100%

Jer čak i kad priča o očevima, težište je da lijeni gadovi ne rade dovoljno pa žene pate...

Quote:
Također je spomenula kako još uvijek premali broj očeva (oko 2,6%) koristi zakonsko pravo na roditeljski dopust, a što bi doprinijelo ravnopravnijoj podjeli odgovornosti žena i muškaraca za djecu i obitelj.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 10:02   #68
Da li muškarci uopće prijavljuju diskriminaciju na poslu toj pravobraniteljici? Ja bih prvi mogao, uz mobing koji prolazim.
Gugi, imaš li informacija kakvih?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 16:19   #69
O mobingu na polsu imaš posebno temu na Radnom
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:27   #70
Znam da ima posebna tema, ali to na poslu dolazi vrlo čestu zajedno u paketu. Odnosno ne vidim kako bi diskriminacija mogla biti odvojena od mobinga, pa zato pitam. Da li je netko takvu situaciju prijavio uredu za ravnopravnost?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 16:47   #71
Kad budu muskarci jedni druge ispravljali kad primijete psihicko ili fizicko zlostavljanje zena na ulici ili poslu,
kad zena zeni bude skrenula paznju da nije fer prema muskarcu,
onda ce ta nepravda postati ono sto treba biti, razlika u spolu.
Razlike postoje u nacinu rjesavanja problema, a jedino svjesnost o nasoj osobnoj gresci ( i jednih i drugih ), uz zelju da budemo fer i posteni, zelji da pomognemo onoj "drugoj" strani ne uzdizuci sebe i svoj ego zbog toga, tada ce i ta nepravda izblijediti. Razumijevanje razlika. Ne ljutnja i kroz to onda djelovati, to je samo jos veci razcjep. Osobno mi je drago da su muskarci progovorili, jer nisam znala da i oni pate.
Sad cu ja generalizirati: dijetetu je potreban i otac i majka, mada ak ti umre partner i ostanes sam , da li to znaci da ce ti dijete biti propalica. Ne, ako mu das prave smjernice, samo sto ti je zadatak tezi. Po mome djetetu je bliza majka u pocetku, ali kad bude tineder, otac brze rijesi oko djeteta probleme, jer se manje emotivno iscrpljuje. E sad, to vrijedi za veliku vecinu, ali ima zena koje su razcistile sa sobom i emotivno su stabilnije i jace od vecine zena jer su primijenile principe muskog rada. One ponekad pretjeraju u tome pa izgledaju hladno, jer su iskljucile zenski princip, nisu u pravi trenutak upotrijebile pravi nacin. Isto tako i muskarac upotrijebi isti metar za razlicite probleme, pa ga se zbog toga izbjegava uposliti na mjesta koja iziskuju zenski princip.
Svi mi u sebi imamo i jedno i drugo, samo sto se oslanjamo vise na ono sto nam je poznato, a nedovoljno istrazujemo ono sto cuci u namai to koristimo u svakodnevici.
CEBELICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 19:41   #72
@CEBELICA

Ovo je pdf Pravo, gdje pišemo o pravnim aspektima pojedine teme.
Pročitaj pravila ovog pdf-a.
Sve ovo što danas pišeš po raznim temama spada više pod neke druge pdf, a ne Pravo.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:34   #73
Meni su na ekranu crvena slova i ne mogu otvoriti Hvala za obavijest.
CEBELICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 23:27   #74
Dižem temu s ovim člankom http://danas.net.hr/svijet/papa-fran...ost-u-vatikanu

"Papa Franjo često govori o obitelji i braku i tu se pokazao puno otvoreniji i realističniji od svojih prethodnika jer se ne libi raspravljati o poteškoćama bračnog života, ostavljenim ženama i propalim brakovima. Jedna od tema nadolazeće sinode biti će i pitanje ženidbe rastavljenih osoba, koje je podijelilo Crkvu. Prema crkvenom zakonu, sakrament vjenčanja je nerazrješiv, a čini se da je Papa sklon blažem pristupu kada je u pitanju vjernost dogmi."

A ostavljeni muškarci to ništa.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:36   #75
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Mirela Holy, saborska zastupnica SDP-a: "Žene su temeljitije".
E to se slažem
neznamkojeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 13:37   #76
Uostalom daj kaj je ovo...Frajer se žali protiv "ženskog šovinizma"???

Jesi ti papak ili što pa ti smeta kaj ti žena veli....?

neznamkojeime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:01.