Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2013., 17:28   #921
Hm... poceli mi zutit listovi. Previse vode? Premalo vode? Svjetlo preblizu? Neznam vise.
Wario is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 18:37   #922
Bas gledam predivnu Morougu u casici od 2dcl, proklijalu sredinom listopada i presadenu sredinom studenog - zalijana max. 3x i to kad sam uocio da se listovi objesili te da je na samrti, a cijelo ovo vrijeme je uz juzni prozor i umjetne rasvjete nije vidjela.

Koliko puta treba ponoviti da s kompliciranjem sami sebi zgorcavate zivot, a ovim biljkama prevelikom brigom samo stetite - to su neunistivi i vrlo prilagodljivo organizmi koji ce prezivjeti pa cak i napredovati sve dok postoji minimum uvjeta za prezivljavanje.

Spomenuta Morouga:


Pimenta de Neyde zasijana sredinom sijecnja, iskljucivo izlozena zubatom zimskom suncu i na relativno hladnom mjestu - ne rusi rekorde u brzini rasta ali prezivljava i otvara nove listice:

AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 19:16   #923
buduci da se svi hvalite svojim ljubimcima za ovu godinu evo i mene,
na klijanju od prije par dana

scotch bonnet
bhut jolokia
trinidad sc butch t
7pot primo orange
trinidad douglah
trninidad sc moruga red
jalapeno ljubicasti

evo i jedna slika:
http://img17.imageshack.us/img17/6282/170220131138.jpg
pita-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 17:29   #924
Zaraza totalna, kuća mi ko prašuma izgleda, preko 20 sorta sam zasadio od svake po 3-4 biljke, nemam više kud sa njima a i dalje naručujem i sadim. Jedva čekam proljeće da mogu u vrt
SvarunPogani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:13   #925
pozdrav ljudofi,
u potrazi sam za sjemenkama cokoladnog habanera i paradajza tomato beefsteak (ili neki slican, koji daje povece plodove i bogato rodi).
ukoliko netko ima, vrlo rado bih da novac ostane u granicama HR, a ja sjemenke dobijem malo ranije.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 12:54   #926
u petak naruceno sa semillas-a, postarina me na iznaneđenje kostala samo 1.5€, prije je netko napisao 4.5€ tako da me ovo jako pozitivno iznenadilo, danas ujutro je stiglo.
uz sve su jos ubacili gratis i morugu yellow.

palac gore za semillas.de
Grizli9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:25   #927
[QUOTE=Grizli9;43759764]u petak naruceno sa semillas-a, postarina me na iznaneđenje kostala samo 1.5€, prije je netko napisao 4.5€ tako da me ovo jako pozitivno iznenadilo, danas ujutro je stiglo.
uz sve su jos ubacili gratis i morugu yellow.

palac gore za semillas.de [/QUOTE


Molim te za info, da li su sjemenke u dobrom stanju (da nisu smrvljene i sl) Ja sam naručivala i dobila sam prašinu od sjemenki, ni jedna gotovo cijela i nijedna nije niknula. Zato sam se odlučila nabaviti od uzgajivača, ali nisam uspjela. Kako vrijeme za sadnju polako prolazi možda bi ipak ponovo naručila izvana. Htjela bi pokušati al izgleda nemam sreće
petit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:15   #928
Quote:
petit kaže: Pogledaj post


Molim te za info, da li su sjemenke u dobrom stanju (da nisu smrvljene i sl) Ja sam naručivala i dobila sam prašinu od sjemenki, ni jedna gotovo cijela i nijedna nije niknula. Zato sam se odlučila nabaviti od uzgajivača, ali nisam uspjela. Kako vrijeme za sadnju polako prolazi možda bi ipak ponovo naručila izvana. Htjela bi pokušati al izgleda nemam sreće
sjemenke su po vanjskom izgledu sve cijele i u dobrom stanju, trenutno nemam vremena pa budem za vikend zasadio i slozio rasvijetu, stvarno sam zadovoljan i nemogu nista reci, budem uslikao pa stavio da vidite ako ne sutra onda u ned
Grizli9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 01:40   #929
Ja sve čekam da se pojavi sunce, a ono snijeg. S obzirom da idem na skijaču, moja šarža sjemenki, 8 vrsti bude dočekala 3 mjesec bez klijanja . A onda navaljujem sa stilom i ide preko 30 čaša u klijalište pa kaj bude.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 20:12   #930
imam pitanjce, kakv je to Tepin Hot pepper? dobio sam ga od Premier seeda gratis, jel ima možda netko iskustva sa Tepinom? Isplati li ga se saditi?
Busman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 20:56   #931
Mala biljka koja ce se dobro osjecati i u manjim posudama, grmolikog rasta s morem plodova velicine graska (vizualno podsjeca na kapare) i prilicno ljuti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:50   #932
Posle nedelju dana bez sunca,danas baš sunčano i biljke iznešene na terasu na jačanje.Bilo je u zavetrini i oko 16-17C i provele su na suncu oko sat i pol. (2 bishops hat,2 kreole habanero i scotch bonnet)
[IMG][/IMG]
stivpkiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 22:50   #933


eto kod mene jučer zasađeno
folija je gore zato što je blizu centralnog pa da se ne izsušuje, mičem ju svakih par sati da uđe zrak
Grizli9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 15:01   #934
Malo kasnim i tek sam danas kupila sjeme pa moram pricekat da dodje te se tome nadam vrlo uskoro.
Uzela sam:
Costeno Amarilo
Poblano
Bhut Jolokia Red
Bird Eye Demon
Satans Kiss
Scotch Bonnet Orange
Habanero Red
Habanero Yelloe
Jalapeno Early
Habanero Mustard
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:34   #935
Uoci sutrasnje najave suncanog vremena izvukao biljke s prozora uz koje su prezimile i najvece iznenadenje je Jalapeno zasijan 15.9. gdje su biljke narasle do cca. 50cm te iako djeluju prilicno krhko uspjele producirati stotinjak cvjetica od kojih su neki vec poceli razvijati plodove


AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 12:59   #936
Evo ga. S obzirom da mi je prva tura neslavno propala, zapravo sam to i očekivao s obzirom da nije bilo sunca a umjetna rasvjetu nisam palio, posijao sam nove sjemenke. Sad čekamo da vidimo kolika je uspješnost. U svakom kokosu su po 3 sjemenke: Jalapeno, Scotch Bonnet, Red Habanero, Patio Fire i Tabasco.

pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 11:16   #937
Imam pitanje novi sam u ovome imam nekoliko carribean red papricica, habanera, tabasca i slicno. Eh sad nakon dva mjeseca starosti pronadjem tu i tamo na tabascu i carribean-u koji list od dolje otpadne polusuh. Inace izgledaju mi zdravo, pa ne znam jel to normalno?

Zadnje uređivanje bojann : 03.03.2013. at 11:23.
bojann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 13:55   #938
Normalno, kroz sezonu se ispod biljke zna stvoriti tepih od odbacenih listova.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 20:27   #939
Uh, hvala na odgovoru, neki su mi vec nadramili o kojekakvim bolestima virusima i slicno, ali logika mi jeste ako biljka izgleda zdravo i odbaci tu i tamo koji list kroz koji mjesec to bi i trebalo biti normalno
bojann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 15:48   #940
Jel zna mozda netko gdje bi se jeftino mogle kupit plasticne kante ili tegle od 25-30 cm odnosno 10 litara? Trebao bih vise komada...
Wario is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.