Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 14:51   #81
Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
Na svakoj temi o AŠ se spominje taj faking faktor sreće Svaki se ispitivač mora držati onoga što piše u ispitnom listu pomoću kojeg te ocjenjuje neovisno o tome jel došao na ispit super volje ili je došao nadrkan, jel ima 30 godina ili 55. Ako si ti naučio voziti koliko se da naučiti u onih 35 sati, kako onda možeš past zbog ispitivača koji uopće nema utjecaj na tvoju vožnju Ti voziš auto, ti možeš praviti greške i ti zbog svojih grešaka padaš. On je tamo da ti kaže gdje trebaš voziti i upisuje u ispitni list kako si svladao određene stvari. Nema nikakvu drugu svrhu. Ako ti on svojom živčanošću ometa koncentraciju, možda onda ipak nisi spreman za vožnju. Tko zna u kakvoj ćeš se stresnoj situaciji naći za vrijeme vožnje. Onda će isto biti važan taj famozni faktor sreće.
da, faktor sreće je bitan, općenito u životu. tko razumije, razumije. neću ovdje ulaziti u druge neke sfere van teme.

sve stoji što ste napisali, najbitniji je stav kandidata i njegova spremnost ("znam/naučio sam/mogu/želim položiti", strah, nervozu, tremu u potpunosti eliminirati, ako je ikako moguće), a ja dodajem - i faktor sreće. a to je širok pojam. sami si nadopišite što bi sve moglo ući u tu kategoriju, ne samo što se ispita tiče, nego i samog početka, od odabira autoškole prije svega, pa nadalje...

svašta sam prošla kroz svoje iskustvo (a nisam polagala kao "klinka"), na kraju trud, volja, a i podosta uloženih novaca se isplatilo, i jako dobro razumijem sve moguće zamke obuke u jednoj autoškoli. p.s. neke bi debelo trebalo "pročešljati", i prije nego se same zatvore.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:33   #82
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
i u kojem roku oni tu žalbu rješavaju? i na koju žalbu se to točno odnsi? onu za ispitivača ili onu za HAK? jer ak se žališ ispitivaču imaš rok od 90 minuta da predaš ispisanu i potpisanu žalbu, a ako se žališ HAK-u rok je 8 dana
i dal ima uopće smisla pisati te žalbe? u kojem roku oni to rješavaju? i dal se može pisat žalba HAK-u ako je kandidat potpisal na obrazac da nema prigovora na ispitivačevu odluku?



sori ali s ovim se nemrem baš složiti, ima ljudi koji polože iz prve i bez ijedne greške a kasnije su u prometu rizik za ostale sudionike, a ima i onih koji su polagali više puta i padali, kaj radi gluposti kaj radi ozbiljnih greški, pa poslije ispita bolje voze, u svakom slučaju ima svakvih vozača, a nekima zbilja i treba uzeti vozačke



i ja sam polagala ispit po zimi, u 12.-tom mjesecu i bil je snijeg, al su ceste bile čiste i prije početka ispita je počel padati snijeg (padal je nekih 10-tak min tek tolko da pada) i ekipa iz HAK-a je došla i "procijenila" da uvjeti na cesti ne dozvoljavaju održavanje ispita i tak smo svi koji smo trebali vozit "pali" (nisam ziher al bilo nas je 15-tak) i dobili po 4 sata dodatno za vozit
Ako nisu zadovoljeni uvijeti za polaganje ispita tada je ispitivac duzan dati novi termin jer se ispit nije odrzao. Druga je stvar sto ispitivac radi ono sto nije po zakonu, i to mi je bio spomenuo instruktor voznje. Svasta mi je on pricao dok sam ja odradivao 35 sati voznje jer je bio jako brbljav, sutnja sta je to ?
Uglavnom nije uspijo zasutijeti ni na dvije minute u komadu onda znate koliko je covijek brbljav.


A ove spike nekom dati vozacku dozvolu od prve ili od desetog puta ne znaci da ce zaista biti problema u prometu. Imam 60 000km iza sebe u 3.5 godine i svasta sam vidio na cesti tipa da ponekad stariji iskusniji vozaci rade vece cirkuse od mladih. A kad ono u medijima se proizvaju da mladi rade vece cirkuse od starijih iskusnijih vozaca.

Obicno sam primjetio da onaj ko prvi laje na drugog kak nezna voziti taj jos vise grijesi od tog drugog vozaca.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.

Zadnje uređivanje SAS : 03.08.2014. at 16:39.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 21:59   #83
da se opet oglasim, razmotrila sam cijelu situaciju, budući da ni tu niko ne zna komu bi se osim sudu mogla žalit na rad AŠ odlučila sam potražit pravni savjet u odvjetničkom uredu

no ono kaj me spriječilo u tomu i na kaj sam skroz zaboravila, a na kaj su me neki ljudi zmislili, je to da je zgrada suda odma kraj AŠ i da (kak sam već spomenula) živim u malom mjestu di se svi znaju, između ostalog znaju se i ta dva odvjetnika kaj obitavaju u tom gradiću i ekipa iz AŠ (možda su i u rodu, ne bi se iznenadila da jesu) pa ne vidim razlog zakaj da idem tam jer ionak nebum ništ riješila samo si mogu stvorit još dodatne probleme

uglavnom, zaključila sam da nema druge neg da plaćam daljnje maltretiranje i rad AŠ kak njima paše i molim Boga da na sljedećem roku brat položi ispit da ih se riješim

u ovoj državi nemreš ništ dok nemaš neke debele veze da nekaj riješiš
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:22   #84
Pravna klinika Sveučilišta u Zagrebu nudi besplatnu pomoć pri tim, jel, pravnim stvarima pa se probaj obratiti njima. Doduše, sad su im odmori pa počinju s radom tek od 1.9., ali to je sve čega se ja mogu sjetiti

U svakom slučaju, nadam se da ćete to riješiti što prije na ovaj ili onaj način
__________________
Mi smo kazalište. U jednom trenu glumci, a u drugome publika. - R. Goffman
random96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:27   #85
Quote:
random96 kaže: Pogledaj post
Pravna klinika Sveučilišta u Zagrebu nudi besplatnu pomoć pri tim, jel, pravnim stvarima pa se probaj obratiti njima. Doduše, sad su im odmori pa počinju s radom tek od 1.9., ali to je sve čega se ja mogu sjetiti

U svakom slučaju, nadam se da ćete to riješiti što prije na ovaj ili onaj način
zahvaljujem na linku
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 01:32   #86
Samo se ti istjeruj sa njima brat ti nikada neće položiti ! Hvališ se da imaš desetogodišnje iskustvo za volanom pa pomozi bratu sjedi sa njim u auto , pokaži mu malo pomozi podijeli iskustvo a usput se i sama uvjeri koliko je on spreman za samostalno upravljanje vozilom u prometu .
Cobra024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 12:18   #87
Quote:
Cobra024 kaže: Pogledaj post
Samo se ti istjeruj sa njima brat ti nikada neće položiti ! Hvališ se da imaš desetogodišnje iskustvo za volanom pa pomozi bratu sjedi sa njim u auto , pokaži mu malo pomozi podijeli iskustvo a usput se i sama uvjeri koliko je on spreman za samostalno upravljanje vozilom u prometu .
neću se natezat s njima po sudu, ako na to misliš

i jesam, za nekoga ko tek uči ide mu dosta dobro (u suporedbi s nekima s kojima sam se vozila dok su tek položili), još treba malo poradit na nekim sitnicama al inače je ok

i ne velim to zato kaj mi je brat i zato da ga hvalim neg velim kak je
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:36   #88
E onda neka prijavi polaganje i neposredno prije toga neka odvozi par sati a ti se ne miješaj i ne istjeruj pravdu jer mu samo činiš medvjeđu uslugu i vidjećeš položiće . Na ispit mora izaći bistre glave neopterećen svakodnevnim problemima nego sa ciljem i motivom . Tremu nakon ulaska u vozilo neka ostavi vani na parkingu neka čeka do se ne vrati inače ona je naj veći neprijatelj budućim vozačima , uglavnom sve je u glavi mora biti smiren i priban ne paničariti ! Sretno .
Cobra024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 20:58   #89
Quote:
Cobra024 kaže: Pogledaj post
E onda neka prijavi polaganje i neposredno prije toga neka odvozi par sati a ti se ne miješaj i ne istjeruj pravdu jer mu samo činiš medvjeđu uslugu i vidjećeš položiće . Na ispit mora izaći bistre glave neopterećen svakodnevnim problemima nego sa ciljem i motivom . Tremu nakon ulaska u vozilo neka ostavi vani na parkingu neka čeka do se ne vrati inače ona je naj veći neprijatelj budućim vozačima , uglavnom sve je u glavi mora biti smiren i priban ne paničariti ! Sretno .
sve mi je to jasno, samo me prilično rasrdilo ovo maltretiranje

znam da je, al nekad gadno zezne čovjeka, pogotovo ak se još pojave i dodatne nezgodne okolnosti

uglavnom, fala na savjetu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:43   #90
Pitanje. Sestra je danas cetvrti put polagala voznju, samo se zaustavila na stop i pala.. Sto je ispitivac reka da mora bas stati.. ok, ona je rekla da je svjesna pogreske.

Znam kako vozi i stvarno je bolja od mene za volanom i uvijek joj pohvali ispitivac voznju. Skupa smo vozile nekoliko puta u autoskoli i na ispitu tako da znam.kako joj ide.

Decko koji je vozio sa njom je usao drugi u raskrizje kad je skretao ulijevo i dok je prosao kroz raskrizje mu se vec upalilo crveno.

On je prosao ispit, njoj nije htio progledat kroz prste.

Sad mene zanima di je tu granica. Nekome se greske oproste, nekom ne.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.