Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 15:53   #1621
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Carice moje opet ja s jednim pitanjem...kad ste dobile prvu menstruaciju nakon carskog? Meni je danas 16ti dan nakon carskog,prestala sam krvariti prije cca tjedan dan i sad sam opet na dnevnom ulošku vidjela krv,ali ne onakva kao što sam imala nakon carskog,nego kao da sam dobila mengu...ne znam kako da drugačije objasnim

Jel nije to malo rano da već dobijem mengu?
Mislim da ti to nema veze sa carskim, zavisi vise o dojenju makar ni o tome.
Ja sam dobila kad je mala imala nekih 7 mjeseci, kad je smanjila malo cicanje. Ali ima cura koje su dobile mjesec dana nakon poroda.
Inace, meni je tri puta pocinjalo i prestajalo krvarenje nakon poroda ali se vidjelo da nije menga.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 15:57   #1622
ja ju ne dojim više,isto negdje oko tjedan dana,zaboravila sam to napisati

ma ne bi htjela dizati paniku ako nije ništa, meni izgleda kao menga baš,a opet mi nekako malo prerano da još dođe pa nisam pametna...možda da sutra ujutro nazovem ginića
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:24   #1623
Cure da li znate možda jel bi mi rana od operacije bruha koja je bila prije 10 mjeseci mogla stvarati probleme na porodu?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 20:24   #1624
Ja mislim da ne bi
Pa valjda su to napravili i zašili kako treba, a ne da mi ubuduće pri nekom naporu odmah pukne..
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:16   #1625
vezano uz carski i hipertenziju, evo, saznala sam iz svoje bolnice od doktora. granica je 140/90. koja trudnica ima više, mora na carski. znači da sam na granici - za sad.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:35   #1626
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
vezano uz carski i hipertenziju, evo, saznala sam iz svoje bolnice od doktora. granica je 140/90. koja trudnica ima više, mora na carski. znači da sam na granici - za sad.
Ako ti jednom skoči tlak od nervoze to je jedna stvar.
Hipertenzija je visoki tlak permanentno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:17   #1627
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ako ti jednom skoči tlak od nervoze to je jedna stvar.
Hipertenzija je visoki tlak permanentno.
meni tlak jako varira, od 120 do 145... a uvijek kad sam kod ginekologa je 140 i to mi piše u trudn. knjižici.
neki dan je bio 115 kad sam bila kod svoje doktorice, ali to je stvarno izuzetak.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:20   #1628
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Cure da li znate možda jel bi mi rana od operacije bruha koja je bila prije 10 mjeseci mogla stvarati probleme na porodu?
znam curu koja je u tijeku trudnoće operirala slijepo crijevo pa je sve poslije bilo u redu
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:25   #1629
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
znam curu koja je u tijeku trudnoće operirala slijepo crijevo pa je sve poslije bilo u redu
Kako misliš i TIJEKU TRUDNOĆE OPERIRALA?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:34   #1630
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Kako misliš i TIJEKU TRUDNOĆE OPERIRALA?
da, baš tak kako sam napisala. ne poznam ju privatno da bih znala detalje, ali kao trudnica je operirala slijepo crijevo. bilo je to unazad godinu dana.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:09   #1631
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Cure da li znate možda jel bi mi rana od operacije bruha koja je bila prije 10 mjeseci mogla stvarati probleme na porodu?
Nemoj da te uplašim,ali ako te budu porodili vaginalno i dali ti drip može ti se rana potrgati...bila je sa mnom u bolnici jedna žena koja je imala par operacija na trbuhu od prije ( ne znam šta je operirala,nisam pitala),ali je prvo išla na vaginalni porod i dali su joj drip i drip joj je potrgao sve rane i onda kad su joj radili carski rez,sat vremena poslije su je šivali, malo se teže oporavljala

Nadam se da ti neće dati drip tj.probaj ga izbjeći
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 11:39   #1632
Zašto toj ženi nisu napravili odmah carski rez, ako je prije imala te operacije trbuha? Zar to nije indikacija za carski rez? O kojoj bolnici se radi? Pretpostavljam o Petrovoj.

Zar se stvarno tako teško može dobiti carski rez? Mene zapravo zanima kako oni odobravaju carski rez, ako se radi o očnim bolestima. Jer ja kada ću biti trudna ne bi riskirala. Bila sam prošle godine jedanput na argon laseru radi rupture na periferiji mrežnice. Sada je dobro s tim okom, ali nikada se ne zna kada se može ponovo nešto tako dogoditi i moram ići na redovite godišnje kontrole. Do tada nisam imala nikakvih problema i to mi se dogodilo iznenada, nisam imala niti udarac u oko niti ništa.

Ako je stvarno kod nas tako teško dobiti carski rez, ja bi išla i u neku bolnicu u Sloveniji, pa nije to toliko daleko od Zagreba.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:08   #1633
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Cure da li znate možda jel bi mi rana od operacije bruha koja je bila prije 10 mjeseci mogla stvarati probleme na porodu?
Meni su rekli u Petrovoj da je optimalno 2. g. jer inače postoji mogućnost rupture maternice, tj. ovo što je inoxica opisala. Ako zatrudniš prije, vjerovatno (ali ne uvijek) će se ići na carski.

prilika, za visoki očni tlak pouzdano znam da se ide na carski. Probaj se dogovoriti sa svojim oftalmologom da ti u nalazu napiše da se preporuča carski.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 12.03.2010. at 12:11. Reason: dodatak
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:15   #1634
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Zašto toj ženi nisu napravili odmah carski rez, ako je prije imala te operacije trbuha? Zar to nije indikacija za carski rez? O kojoj bolnici se radi? Pretpostavljam o Petrovoj.
Zar se stvarno tako teško može dobiti carski rez? Mene zapravo zanima kako oni odobravaju carski rez, ako se radi o očnim bolestima. Jer ja kada ću biti trudna ne bi riskirala. Bila sam prošle godine jedanput na argon laseru radi rupture na periferiji mrežnice. Sada je dobro s tim okom, ali nikada se ne zna kada se može ponovo nešto tako dogoditi i moram ići na redovite godišnje kontrole. Do tada nisam imala nikakvih problema i to mi se dogodilo iznenada, nisam imala niti udarac u oko niti ništa.
Ako je stvarno kod nas tako teško dobiti carski rez, ja bi išla i u neku bolnicu u Sloveniji, pa nije to toliko daleko od Zagreba.
je,Petrova je u pitanju...ne bi rekla da je teško u Petrovoj roditi na carski jer kad sam ja bila u bolnici nakon poroda u jednom danu su imali 8 carskih i 2 vaginalna poroda

Ja sam htjela izbjeći carski svim silama,ali me je bilo strah radi maličke pa sam pristala na carski samo da bebica bude super to mi je bilo bitno...jer bez obzira kako je lako roditi na carski, to je po meni operacija i nitko mi ne garantira da ću se probuditi poslije nje...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 12:32   #1635
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Nemoj da te uplašim,ali ako te budu porodili vaginalno i dali ti drip može ti se rana potrgati...bila je sa mnom u bolnici jedna žena koja je imala par operacija na trbuhu od prije ( ne znam šta je operirala,nisam pitala),ali je prvo išla na vaginalni porod i dali su joj drip i drip joj je potrgao sve rane i onda kad su joj radili carski rez,sat vremena poslije su je šivali, malo se teže oporavljala

Nadam se da ti neće dati drip tj.probaj ga izbjeći
Ideššš...
Ja ću im tamo odmah reći, čim dođem da sam imala operaciju i da ne želim da se nešto zakomplicira...
Valjda će sve biti ok

A koliko brzo si se oporavljala nakon carskog?
Kad si se prvi put ustala iz kreveta?

Koliko brzo si se probudila kad su ti napravili carski?
Gdje ti je rez i koliki je?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 13:52   #1636
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Ideššš...
Ja ću im tamo odmah reći, čim dođem da sam imala operaciju i da ne želim da se nešto zakomplicira...
Valjda će sve biti ok
A koliko brzo si se oporavljala nakon carskog?
Kad si se prvi put ustala iz kreveta?
Koliko brzo si se probudila kad su ti napravili carski?
Gdje ti je rez i koliki je?
Pitat će te oni jesi imala koju operaciju jer moraju upisati sve...
Probudila sam se nakon cca sat i pol, ustala sam se prvi put 24 sata nakon carskog jer su meni pokušali dali spinalnu,ali nije uspilo pa su mi dalu opću anesteziju,inaće nakon opće je nakon 12 sati ustajanje...rez je jako nisko dole,cca 10 cm je velik,a oporavila sam se super brzo jer sam cijelo vrijeme se ja ustajala s kreveta i hodala,a mislim da i to puno ovisi o oporavku
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:08   #1637
Jesu ti radili šta kad je bila vizita?
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:25   #1638
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
...jer bez obzira kako je lako roditi na carski, to je po meni operacija i nitko mi ne garantira da ću se probuditi poslije nje...
ali pretpostavljam da si se dobro oporavila.
znam neke žene kojima je brže zarasla rana od carskog nego od epi.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:50   #1639
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Jesu ti radili šta kad je bila vizita?
prva dana su provjeravali krvarenje,stisne ti sestra maternicu i makne uložak da vidi kako krvariš jer ako ne krvariš onda sumnjaju da se krv zgrušava...

3 dan su mi previli ranu i rekli da je bez opasnosti i 6 dan su mi skinuli klamerice (ništa se ne osjeti skidanje toga)...a vizita je samo pitala kako sam i kako se osječam,jel imam mlijeka...ništa nisu pregledavali
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 15:22   #1640
a ne želiš nam reći zašto više ne dojiš? nisam vidjela da si o tome pisala.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.