Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 20:02   #1661
kada se nakon carskog reza dobije dijete na prvi podoj?
već sam više puta čula da se dojenje nakon carskog reza teže uspostavlja jer se prva hrana daje djetetu na bočicu pa se dijete navikne na nju (gdje tekućina lako teče) i zbog toga se dijete ne želi naučiti na sisanje dojke gdje treba više truda
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:38   #1662
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kada se nakon carskog reza dobije dijete na prvi podoj?
već sam više puta čula da se dojenje nakon carskog reza teže uspostavlja jer se prva hrana daje djetetu na bočicu pa se dijete navikne na nju (gdje tekućina lako teče) i zbog toga se dijete ne želi naučiti na sisanje dojke gdje treba više truda
Cula si gluposti. Ako je carski pod epiduralnom ili spinalnom dobis bebu odmah na prvom dojenju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:40   #1663
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Cula si gluposti. Ako je carski pod epiduralnom ili spinalnom dobis bebu odmah na prvom dojenju.
da, ovo se odnosilo na opću anesteziju. mislim da se carski još uvijek najviše tako izvodi.
i moram priznati da sam mislila da se epiduralna daje kod običnog poroda, a spinalna služi za carski rez.
no, zanima me, kako se smije dijete podojiti ako je majka dobila lijekove koji se daju kod operacije kao što je carski rez? to ništa ne smeta?
koliko dugo se ne osjeća donji dio tijela nakon spinalne anestezije?
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:46   #1664
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
kada se nakon carskog reza dobije dijete na prvi podoj?
već sam više puta čula da se dojenje nakon carskog reza teže uspostavlja jer se prva hrana daje djetetu na bočicu pa se dijete navikne na nju (gdje tekućina lako teče) i zbog toga se dijete ne želi naučiti na sisanje dojke gdje treba više truda
ovo ti je totalna glupost... ja sam išla na hitni carski po punom anestezijom u 21:40 navečer... na odjel sam došla tek dan kasnije oko 15h i tada sam vidila malenog a na prvi podoj sam ga dobila tek dan kasnije ujutro kad je došla edukatorica za dojenje... malog sam jako malo dojila u bolnici jer on nikako uvatit sisu... i sad smo doma ima već 20 dana i samo je na sisi bez ikakvih problema...

meni je mliko došlo 4 i 5 dan i nakon toga ga je bilo i za više novorođenčadi...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:50   #1665
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
da, ovo se odnosilo na opću anesteziju. mislim da se carski još uvijek najviše tako izvodi.
i moram priznati da sam mislila da se epiduralna daje kod običnog poroda, a spinalna služi za carski rez.
no, zanima me, kako se smije dijete podojiti ako je majka dobila lijekove koji se daju kod operacije kao što je carski rez? to ništa ne smeta?
spinalna ti je u biti samo malo dublja epiduralna... a šta se tiće ljekova... ja sam toliko šita primila u 18 sati u rađaoni da ono šta sam na operaciji primila je bila mila majka... i uz sve to možeš uredno dojit...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:51   #1666
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
da, ovo se odnosilo na opću anesteziju. mislim da se carski još uvijek najviše tako izvodi.
i moram priznati da sam mislila da se epiduralna daje kod običnog poroda, a spinalna služi za carski rez.
no, zanima me, kako se smije dijete podojiti ako je majka dobila lijekove koji se daju kod operacije kao što je carski rez? to ništa ne smeta?
koliko dugo se ne osjeća donji dio tijela nakon spinalne anestezije?
A ako prirodni porod s epiduralnom zavrsi kao carski onda je to carski pod epiduralnom.
Na kakve ljekove mislis?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 02:50   #1667
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A ako prirodni porod s epiduralnom zavrsi kao carski onda je to carski pod epiduralnom. Na kakve ljekove mislis?
pa ne znam, mislim na antibiotike koji se daju protiv upale nakon operacija .... vjerojatno se uvijek nešto daje, a kaže se da se pod antibioticima ne smije dojiti.

Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
malog sam jako malo dojila u bolnici jer on nikako uvatit sisu.
ne kužim kak kažeš da je čista glupost teško uspostavljanje dojenja kad si i sama to napisala.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:58   #1668
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ne kužim kak kažeš da je čista glupost teško uspostavljanje dojenja kad si i sama to napisala.
malo sam se nezgodno izrazila... ja i malac se nikako nismo mogli noć... problem je bio u meni jer ga ja nisam znala/mogla namjestit na sisu... al edukatorica ga je uredno namistila i on bi sisao... čim smo došli doma svi problemi su nestali..
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:05   #1669
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
malo sam se nezgodno izrazila... ja i malac se nikako nismo mogli noć... problem je bio u meni jer ga ja nisam znala/mogla namjestit na sisu... al edukatorica ga je uredno namistila i on bi sisao... čim smo došli doma svi problemi su nestali..
to je onda jako lijepo da si imala pomoć nekog da ti pokaže, neke mame kažu i na forumu da im nitko nije pomogao. tako bi i trebalo biti.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:45   #1670
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
pa ne znam, mislim na antibiotike koji se daju protiv upale nakon operacija .... vjerojatno se uvijek nešto daje, a kaže se da se pod antibioticima ne smije dojiti.



ne kužim kak kažeš da je čista glupost teško uspostavljanje dojenja kad si i sama to napisala.
Ako sam dobila nekakve antibiotike dobila sam ih intravenozno na samoj operaciji, poslje nisam nista dobivala osim heparina i tableta protiv bolova.
Inace, uz antibiotike se normalno doji ako se daju oni uz koje se moze dojiti.

Ono sto je mufloncic napisala nije tesko uspostavljanje dojenja nego normalni tijek dogadjaja u 90% slucaja.
Za jako malo cura sam cula koje su odmah fino krenule s dojenjem i znale bebu postaviti i beba je vukla kako spada.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:52   #1671
ne dobiju se nikakvi antibiotici poslije carskog, ja sam dobivala neke inekcije svako jutro u 6( ne znam kako se zovu) protiv zgrušavanje krvi i tromboze pluća (valda sam dobro napisala) i po potrebi inekciju voltarena protiv bolova,ali to sam uzimala samo navečer iako me nije ništa bolilo,ali preventive radi...

a za dojenje...ja nisam smjela dojiti ujutro u 6 kad mi je mala stigla (rodila u 22.27),ali u 10 sati već jesam...a i nahranili su dijete pa nije bila gladna
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:11   #1672
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
ne dobiju se nikakvi antibiotici poslije carskog, ja sam dobivala neke inekcije svako jutro u 6( ne znam kako se zovu) protiv zgrušavanje krvi i tromboze pluća (valda sam dobro napisala) i po potrebi inekciju voltarena protiv bolova,ali to sam uzimala samo navečer iako me nije ništa bolilo,ali preventive radi...

a za dojenje...ja nisam smjela dojiti ujutro u 6 kad mi je mala stigla (rodila u 22.27),ali u 10 sati već jesam...a i nahranili su dijete pa nije bila gladna
U kojoj si anesteziji bila? Ja dojila u 8 rodila u 2.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:15   #1673
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
U kojoj si anesteziji bila? Ja dojila u 8 rodila u 2.
neuspjeli pokušaj spinalne i na kraju su me na opću stavili...nije mi žena mogla zabiti 2 iglu,kaže da imam samo kosti u kralježnici,da nemam ništa mesa

i kad su mi malu donjeli ujutro rekla mi sestra da ju sad ne dojim radi anestezije nego poslije
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:22   #1674
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
neuspjeli pokušaj spinalne i na kraju su me na opću stavili...nije mi žena mogla zabiti 2 iglu,kaže da imam samo kosti u kralježnici,da nemam ništa mesa

i kad su mi malu donjeli ujutro rekla mi sestra da ju sad ne dojim radi anestezije nego poslije
Aaaaa, to zbog opce onda. OK.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:24   #1675
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Aaaaa, to zbog opce onda. OK.
da,zbog opće...i onda su mi donjeli malu u 10,ja joj stavim cicu u usta,ona uhvati cicu u usta lijepo i zaspe dijete jelo prije nego je došlo kod mene živi smijeh
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:26   #1676
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
ne dobiju se nikakvi antibiotici poslije carskog, ja sam dobivala neke inekcije svako jutro u 6( ne znam kako se zovu) protiv zgrušavanje krvi i tromboze pluća (valda sam dobro napisala) i po potrebi inekciju voltarena protiv bolova,ali to sam uzimala samo navečer iako me nije ništa bolilo,ali preventive radi...

a za dojenje...ja nisam smjela dojiti ujutro u 6 kad mi je mala stigla (rodila u 22.27),ali u 10 sati već jesam...a i nahranili su dijete pa nije bila gladna
Tako je, ako je sve u redu proteklo sa carskim ne dobivaju se nikakvi antibiotici, i djete se može normalno dojiti čim se mama probudi, meni su odmah ujutro doveli malenu i stavili je na sisu.
Samo kod mene je bilo u početku problema jer ona nije imala snage vući, povukla bi dvaput pa zaspala pa bi ju morala štipkati da se probudi.
A kasnije sam dobila antibiotike zbog visoke temperature i bila prisiljena prekinuti dojiti.
Ali inače žene koje rode na carski i prođe sve OK mogu normalno dojiti, to nema veze sa carskim.

A što se tiče obavljanja poslova ja sam dva mjeseca nakon carskog uz stepenice teglila drveni izo prozor, i postavljala ga s mužem, tako da ni tu ne vidim nekakav razlog da se leži tri mjeseca jer sam rodila na carski.
Mama je bila kod mene tjedan dana i onda sam rekla dosta, treba mi mir, mogu skoro sve sama a ono što ne mogu tu je dragi.
__________________
Run, run
Ice, ice is coming
coldasice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:24   #1677
da li imate kakvih iskustva sa spinalnom anestezijom?
ja sam čula super iskustva jer se bebu odmah dobije na ruke, a oduzetost brzo i lagano prestaje, ali sam čula i za slučajeve teških glavobolja i povraćanja nakon operacije.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 14:18   #1678
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
da li imate kakvih iskustva sa spinalnom anestezijom?
ja sam čula super iskustva jer se bebu odmah dobije na ruke, a oduzetost brzo i lagano prestaje, ali sam čula i za slučajeve teških glavobolja i povraćanja nakon operacije.
To ti se desi jedino u slučaju ako prilikom uvođenja igle za kateter probuše duru, ali to se ne dešava jako često, posebno ako je iskusniji anesteziolog, a ako se i desi dobivaš bez obzira analgetike radi operacije, pa ti pokriju i glavobolju.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 17:40   #1679
ma joj, glavobolje povracanje i mucnine su normalna stvar kod nekih osoba nakona enstezije, ja sam imala dvije lokalne i jednu opcu, i sva tri puta sam povracala i cijeli dan mi je bilo muka, tako da to ne ovisi o doktoru nego od organizma do organizma, ak si prije dobro podnosila anesteziju i sada ces. nego mene zanima, ovo je offtopic, kada spominjete o najmestanju beba kod dojenja, o cemu je rijec, kakvo namjestanje? nemam iskustva po tom pitanju pa me zanima. ima kakva tema o tome?
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:40   #1680
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
ma joj, glavobolje povracanje i mucnine su normalna stvar kod nekih osoba nakona enstezije, ja sam imala dvije lokalne i jednu opcu, i sva tri puta sam povracala i cijeli dan mi je bilo muka, tako da to ne ovisi o doktoru nego od organizma do organizma, ak si prije dobro podnosila anesteziju i sada ces. nego mene zanima, ovo je offtopic, kada spominjete o najmestanju beba kod dojenja, o cemu je rijec, kakvo namjestanje? nemam iskustva po tom pitanju pa me zanima. ima kakva tema o tome?
namještanje bebe na cicu...kako pravilno namjestiti bebu na cicu,da beba može fino povući,a tebe da ne boli..iako mene je svaki put bolilo kad mi je mala cicala,pogotovo prvih par dana dok beba sisa,osjetiš kako ti se maternica smanjuje...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.