Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2003., 10:35   #1
Žene-zakaj to trpite?

Par primjera iz života.
Jedna moja poznanica u vezi je sa jednim kretenom već duže vrijeme. Em je ona ono opaki komad, a tip teža kretenčina po svim pitanjima od izgleda, do ponašanja. I on ju mlati, a ona mu se stalno vraća.

To je samo jedan od primjera. Svi smo ćuli za masu takvih i slićnih situacija.
I velika većina žena to trpi. I to ne samo onih oženjenih-pa da možemo reći da to rade zbog djece, ili zato što su ekonomski ovisne o mužu zlostavljaću, nego to često čujem i za cure koje su u vezama koje ne ukljućuju zajedničko kućanstvo.

Mislim-stvarno mi nije jasno-jel to neka Mazohistićka crta kod žena, ili kaj?
Pa nismo u 17 st. da je takvo ponašanje nekaj normalno.

Kak to možete trpiti? Da sam ja žena, i da mi se tak neš desi,onaj ko me udari-bome bi mu to bilo zadnji put.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 10:47   #2
Re: Žene-zakaj to trpite?

Quote:
Legion kaže:

ćuli
slićnih
zlostavljaću
ukljućuju
Mazohistićka
Zar tebi tvoj č i ć primjenjen u rečenicama ne bode oči?! Strašno...

Žene koje su u vezi, ne u braku, i trpe to - voljela bih i ja čuti 2-3 dobra razloga zašto
Možda se nadaju promjeni u ponašanju, strah ih je samostalnog života jer nemaju svojih sredstava, boje se za život djece, nemaju hrabrosti i misle istrpit ću još malo...

Ma u stvari nemam pojma jer ja nisam jedna od njih; nikad ne bih željela ni biti
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 10:49   #3
to ti je dobro pitanje...
- dodirnuo si nekoliko najcescih razloga medju kojima financijsku ovisnost.
- djeca nisu razlog, nego izgovor (jer ako netko misli na dobrobit djece, ne ostaje u kuci s nasilnikom)
- mnoge zene dozivljavaju sebe kao uspjesne tek ako imaju muskarca (muza,decka). cesto ih i sredina tako ocjenjuje ("sta si zivcana, sigurno patis od nejebice?"). tako da su neke spremne na svaku cijenu da ne bi bile same.

vecina njih ne zna razlog svjesno. vecina ih niti ne zeli znati razlog. postoji i sram od priznanja (odlazak znaci javno priznanje da je zivjela s nekim takvim), a najveca vecina vjeruje da ce se stvari promjeniti i da njihovi voljeni nisu zapravo to sto jesu (nas djevojcice previse filaju bajkama u djetinjstvu).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:15   #4
Još jedna kojoj smeta Č i Ć-jebalo vas Č i Ć. Meni su to ista slova i ne kužim razliku,k niti se trudim kužiti razliku. Da mi je vidjeti onog kretena koji uvede dva slova za jedno MA KRVI BI MU SE NAPIO.
Očito sam puno markirao sa satova Hr. jezika.
Jao-kad ja dođem na vlast, ima da izbacimo Č ili Ć svejedno.
No vratimo se na temu.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:21   #5
Talking mene je odavno prestala smatati kriva kvacica

Quote:
Legion kaže:
Da mi je vidjeti onog kretena koji uvede dva slova za jedno MA KRVI BI MU SE NAPIO.
osim sto si markirao s hrvatskog, jos nemas niti sluha to su dva razna znaka za dva razna zvuka
(kad otvoris kabinet, uzmi pismenu sekretaricu da ti pise dopise )
nego, sto ti mislis, zasto zene trpe zlostavljanje?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:24   #6
Mislim da je odgovor jednostavan:

kao što ima glupana koji tuku, tako ima i glupača koje to trpe....Kiss, moje dame....
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:26   #7
Quote:
luca kaže:
vecina njih ne zna razlog svjesno. vecina ih niti ne zeli znati razlog. postoji i sram od priznanja (odlazak znaci javno priznanje da je zivjela s nekim takvim), a najveca vecina vjeruje da ce se stvari promjeniti i da njihovi voljeni nisu zapravo to sto jesu (nas djevojcice previse filaju bajkama u djetinjstvu).
i ja bih se složila s tobom od početka do kraja, ali baš bi voljela čuti nekog tko je to u stvari prošao



Quote:
Legion: Još jedna kojoj smeta Č i Ć-jebalo vas Č i Ć. Meni su to ista slova i ne kužim razliku,k niti se trudim kužiti razliku.
Ako ne kužiš razliku i živiš u Hrvatskoj - tvoja je sramota da ne poznaješ niti želiš poznavati vlastiti jezik.
Ukoliko ti je bar malo stalo da se ne blamiraš, radije ih piši bez kvačica ako ih već ne znaš upotrebljavati.
Ali imaš pravo, mene zbilja nije briga znaš li ti osnove hrvatskog jezika....
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:29   #8
Čuj-ja sam Purger, a poznato je da dobar dio nas ne kuži razliku, niti čuje razliku. Mom šogoru Imoćanu je to nepojmljivo,a meni je pak nepojmljivo da ima ikakve razlike.
Ja to zovem: Zašto bi nekaj bilo jednostavno, kad mora biti komplicirano

Zakaj ja mislim da žene trpe?
Bez uvrede-zato kaj su glupe. Naravno-ne sve žene, ali one koje to podnose su bome .

Nema tih para koje bi mogle opravdati takve postupe.
Ljubav? Ma koja kurčeva ljubav. Pa osobu koju volim ne želim na niti jedan naćin povrijediti.
Naivno razmišljanje da će se takav tip promjeniti-a bome neće. To bome spada pod onu prvu kategoriju-glupost.

Bilo bi zanimljivo da neka koja je to iskusila napiše koju, ali sumnjam da bu to i jedna priznala.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:32   #9
Blamiranje? To je tebi blamiranje?
Meni bome nije-zakaj bi i bilo?
Jebeš formu-bitan je sadržaj.
A dovoljno sam bahat pa da pomislim kako sam jedan od zanimljivijih forumaša ......

Bolje napisat zanimljivo, nego potrefiti Č i Ć-e, mislim, još da i to znam, već bi bio barem predsjednik Sabora
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:36   #10
Quote:
Legion kaže:
Čuj-ja sam Purger, a poznato je da dobar dio nas ne kuži razliku, niti čuje razliku. Mom šogoru Imoćanu je to nepojmljivo,a meni je pak nepojmljivo da ima ikakve razlike.
Ja to zovem: Zašto bi nekaj bilo jednostavno, kad mora biti komplicirano

Zakaj ja mislim da žene trpe?
Bez uvrede-zato kaj su glupe. Naravno-ne sve žene, ali one koje to podnose su bome .
(ej i ja sam Purger pa nisam gluha )

i ja bih voljela cuti sto kazu one koje s tim zive i koje ne zele otici. jer mislim da je prejednostvano reci - glupe su. mislim da je odluke cesto drustveno uvjetovana (u podsvjesti im stoji: otisla = kapitulirala). znas li da ima puno ljudi koji ce osuditi zenu koja se rastala, pobjegla? cak i obitelj. cak i ako ju je mlatio.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:39   #11
Quote:
Čuj-ja sam Purger, a poznato je da dobar dio nas ne kuži razliku, niti čuje razliku. Mom šogoru Imoćanu je to nepojmljivo,a meni je pak nepojmljivo da ima ikakve razlike.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:39   #12
Pa ko voli da ih se mlati ,nek izvoli.
Ali zbog djece?Gluposti djeca prva ne bi htjela to doživljavati.

Možda je to neka mazohistička ljubav ili prevelika inertnost?
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:47   #13
Zašto sam to trpjela ?

Zbog toga jer sam se bojala da neću imati uvjete izdržavati sebe i djecu... kada sam shvatila da tako više ne mogu, počela sam pripremati teren za odlazak... kako sam imala malu plaću prvo sam počela tražiti bolje plaćeni posao koji neće zahtjevati prekovremeni rad (da bih bila što više s djecom)... otišla sam do roditelja, objasnila im kakva je situacija (za to stvarno treba imati muda, a vi recite što god želite, tko nije bio u takvoj situaciji ne može ni zamisliti kako je to teško) i pitala ih da li mi mogu pomoći srediti stambeno pitanje... dali su mi jedan stan na korištenje dok se ne snađem (da nisu mogli pomoći, počela bih tražiti podstanarski stan)... i tek kada sam dobila drugi posao i osigurala nam smještaj, tek sam tada pokupila klince i otišla (ostavila sam mu zajednički stan sa svim našim stvarima) i jedva izvukla živu glavu... a u tom periodu od kojih godinu dana pretrpjela sam svašta ali me održalo to što sam znala da ću skoro otići...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:51   #14
Quote:
Legion kaže:
Bilo bi zanimljivo da neka koja je to iskusila napiše koju, ali sumnjam da bu to i jedna priznala.
sad sam ovo uocila...
ne ide li to mojoj (kompleksnoj ) teoriji u prilog?

da je neka glupa ili da to voli ili da je mazohist, ne bi li to i napisala?
npr. "ja volim svog muza/decka, nije andjeo, pa sta onda" ili "ja to volim, sta vas briga ako je meni dobro".

vec priznati (sebi) nije lako. zamisli koliko im je onda tesko djelovati.
zato mislim da prica o mazohizmu i glupacama nije tako jednostavna.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 11:53   #15
Re: Zašto sam to trpjela ?

Quote:
duda kaže:
Zbog toga jer sam se bojala da neću imati uvjete izdržavati sebe i djecu...
da, to sam ja navela kao prvi razlog... i ti si otisla

tako da nam je zapravo misterija za one osobe koje bi mogle otici ali ne odu (nikad).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 12:12   #16
Re: Zašto sam to trpjela ?

Quote:
duda kaže:
a u tom periodu od kojih godinu dana pretrpjela sam svašta ali me održalo to što sam znala da ću skoro otići...
svaka čast, nije to mali korak.

kako si sad, jel te strah ?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 12:15   #17
Unhappy posljedice

Quote:
Agirl kaže:
svaka čast, nije to mali korak.

kako si sad, jel te strah ?
https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=16400
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 12:32   #18
Re: Žene-zakaj to trpite?

Quote:
Legion kaže:

Mislim-stvarno mi nije jasno-jel to neka Mazohistićka crta kod žena, ili kaj?
Pa nismo u 17 st. da je takvo ponašanje nekaj normalno.

Kak to možete trpiti? Da sam ja žena, i da mi se tak neš desi,onaj ko me udari-bome bi mu to bilo zadnji put.
Mislim da bi to trebao zapitati zene koje zive u takvim "vezama", a ne generalno postavit pitanje... sori, ne vjerujem da bi se svaka zena dala tuci, neke da, neke ne... npr. da mene tip udari - osto bi bez ruke.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 12:50   #19
Ja nisam nikada bila u takvoj situaciji, ali razmisljam na slijedeci nacin. Tu mislim prvensteveno na dugotrajno maltretiranje. Mozda ce se ciniti grubo i nelogicno, ali niti jedna osoba ne cini nesto ako iz toga ne izvlaci nekakvu 'korist'. Rijec je pod navodnicima jer se ne misli bukvalno na korist, nego na nekakvu satisfakciju. Npr. uloga zrtve ima svoje 'cari'. Neke osobe su naucile na ponasanje mucenice i jedino se tako znaju ponasati. Takve osobe privlace one koji maltretiraju, i eto ti 'sretnog' spoja u kojem nitko nije sretan. Odatle i duga veza sa onim koji maltretira.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 13:31   #20
Duda-dobro si postupila maknuvši se od tog idiota.
Držim ti fige.

Da, kako sam već rekao, često puta je razlog za ostanak u takvoj vezi čisto financijske prirode.
To mi je jasno, ali nije mi jasno, da ima žena koje ne žive sa takvim majmunima, niti su o njima financijski ovisne, ali i dalje ostaju i trpe.
To mi nije jasno?

dora-nisam ja generalizirao, niti mislim da bi sve žene dale tući-od kud si to samo izvukla?

Ima i sredina na to utjecaja-mi smo još uvijek, nažalost, poprilićno konzervativna zemlja. U nekim ruralnijim djelovim Hr. možda je još uvijek normalna stvar "dati par šamara ženi".
No nadam se da će se i to uskoro promjeniti.

No mislim da takve žene generalno imaju manjak samopouzdanja i svog ponosa.
Ja bi digao glavu i otišao, pa nek cijelo selo prića kaj hoće.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.