Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2021., 13:06   #1
Staza 7 slapova

Planiram s obitelji idući tjedan propješačiti Stazu 7 slapova..

Na službenim stranicama vidim upozorenje da su pojedine dionice staze teške i sama staza je okarakterizirana kao zahtjeva pa me zanimaju iskustva vas koji ste prošli:

- je li staza na dijelovima stvarno teška tj. hoće li desetogodišnjak moći proći sve dijelove?
- je li realno proći cijelu stazu u 5 sati koliko piše?
- gdje je najbolje planirati pauze? Ima li možda negdje nešto za pojesti što radi i u ovim epidem. uvijetima (nešto s terasom ili "hranom za van)?
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 13:33   #2
Ovdje imate realan i dobar opis. U svakom slučaju, ako se ne odlučite za cijelu, obiđite barem dio.

https://underdreamskies.com/2020/11/...-znati-o-njoj/

Lp
RRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 15:05   #3
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
- je li staza na dijelovima stvarno teška tj. hoće li desetogodišnjak moći proći sve dijelove?
Nije toliko teška, ima sam dva strma uspona koji nisu jako dugački. Desetogodišnjak će je preći bez problema.
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
- je li realno proći cijelu stazu u 5 sati koliko piše?
Je. Samo nemojte raditi predugačke pauze
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
- gdje je najbolje planirati pauze? Ima li možda negdje nešto za pojesti što radi i u ovim epidem. uvijetima (nešto s terasom ili "hranom za van)?
Nisam siguran, možda u Kotlima koji su negdje na 2/3 cijelog kruga (ako ideš smjerom kazaljke na satu). Ali nemoj me držati za riječ. Kad smo mi bili netko je bio spominjao mogućnost kupnje piva ali na kraju nismo provjerili. Pauzu napraviš gdje god ti je zgodno ili imaš osjećaj da ti treba. Najljepše uz neki od slapova.

Staza je prekrasna za odhodat je cijelu. Jedino možda sad nema vode pa je manje atraktivna. Najljepša je kad ima neki sredni vodostaj. Kad prejako teče zna bit zamućena i na dva mjesta treba prolazit kroz vodu (kad manje teče se može preko naslaganog kamenja bez da smočiš noge).
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 17:06   #4
Quote:
RRunner kaže: Pogledaj post
Ovdje imate realan i dobar opis. U svakom slučaju, ako se ne odlučite za cijelu, obiđite barem dio.

https://underdreamskies.com/2020/11/...-znati-o-njoj/

Lp
odlično, hvala!
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2021., 17:08   #5
Quote:
deya100 kaže: Pogledaj post
Nije toliko teška, ima sam dva strma uspona koji nisu jako dugački. Desetogodišnjak će je preći bez problema.


Je. Samo nemojte raditi predugačke pauze


Nisam siguran, možda u Kotlima koji su negdje na 2/3 cijelog kruga (ako ideš smjerom kazaljke na satu). Ali nemoj me držati za riječ. Kad smo mi bili netko je bio spominjao mogućnost kupnje piva ali na kraju nismo provjerili. Pauzu napraviš gdje god ti je zgodno ili imaš osjećaj da ti treba. Najljepše uz neki od slapova.

Staza je prekrasna za odhodat je cijelu. Jedino možda sad nema vode pa je manje atraktivna. Najljepša je kad ima neki sredni vodostaj. Kad prejako teče zna bit zamućena i na dva mjesta treba prolazit kroz vodu (kad manje teče se može preko naslaganog kamenja bez da smočiš noge).
Hvala, hvala

Ako je tko nedavno bio, možda ima info vezano uz mjesto za pojest/uzet hranu za van...da ne nosimo bezveze hranu sa sobom
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2021., 02:40   #6
Ma uzmeš lagani ruksak i par sendvića unutra i to bi trebalo biti dovoljno za 5 sati hoda. Ja preživio na jednoj proteinskoj čokoladici.
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 19:53   #7
ti si zasebna kategorija. ta čokoladica ti je ostala u ruksaku odprije

nego, ima li kakav GPX te rute?
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 20:17   #8
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
ti si zasebna kategorija. ta čokoladica ti je ostala u ruksaku odprije

nego, ima li kakav GPX te rute?
Mogu ti ja poslati. Ako želiš, pošalji email adresu na PP.
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 00:47   #9
Quote:
alki9969 kaže: Pogledaj post
ti si zasebna kategorija. ta čokoladica ti je ostala u ruksaku odprije
Pa nije daleko od istine. Ciljano stavio jednu čokoladicu unutra. Trebala je uz nju ići i piroška od sira ali sam je zaboravio ubaciti u ruksak i ostala je u autu. Nakon odhodane cijele rute skužio sam da sam imao još jednu čokoladicu od prije u bespućima ruksaka...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2021., 10:43   #10
Ja bio prošlu subotu i bilo je odlično. Vode u Pivki i Mirni taman.
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2021., 11:02   #11
Evo kratki izvještaj
prošli bez problema...pametni sat kaže ukupno nešto manje od 15 km i to za 3 i pol sata s pauzama nešto manje od 4 sata za cijelu stazu

Žao mi je što nismo više odmarali i guštali na pojedinim dijelovima jer stvarno je prekrasno...

Osim onog dijela sa sajlama (negdje na 3. i 4. km) ostalo sve full lagano

za jelo i piće i dalje nemam info...nisam vidjela ništa mi uzeli vodu i energetske čokoladice
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 09:52   #12
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
Evo kratki izvještaj
prošli bez problema...pametni sat kaže ukupno nešto manje od 15 km i to za 3 i pol sata s pauzama nešto manje od 4 sata za cijelu stazu

Žao mi je što nismo više odmarali i guštali na pojedinim dijelovima jer stvarno je prekrasno...

Osim onog dijela sa sajlama (negdje na 3. i 4. km) ostalo sve full lagano

za jelo i piće i dalje nemam info...nisam vidjela ništa mi uzeli vodu i energetske čokoladice
Ne kužim koji je smisao samo projuriti stazu...Ja sam potrošio 6 sati ali se isguštao po stijenama, slapovima, slikao, razgledao sela i slično...
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2021., 18:53   #13
Prognoza za sutra divota, u čemu biste išli - gojzericama ili tenisicama?
Bilo je puno kiše prije tjedan dana pa suho ovaj tjedan.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2021., 18:39   #14
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Prognoza za sutra divota, u čemu biste išli - gojzericama ili tenisicama?
Bilo je puno kiše prije tjedan dana pa suho ovaj tjedan.
U gepeku auta imam oboje pa na licu mjesta odlučim + pitam prolaznike,
planinare na lokaciji kakvo je stanje staze.

Obično u gojzericama idem na povratku ih skinem i stavim tenisice.
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2021., 22:27   #15
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
U gepeku auta imam oboje pa na licu mjesta odlučim + pitam prolaznike,
planinare na lokaciji kakvo je stanje staze.

Obično u gojzericama idem na povratku ih skinem i stavim tenisice.


Znali smo i mi to napraviti, ali ne da mi se uvijek, puno nas je (5), natrpam gepek samo tako, što ruksacima,pa obućom...

Neka, nije nam se po buri i niskoj temperaturi išlo zbog klinaca, nije to puni dojam kad imaš pokret otpoda u sovjim redovima, pa smo potegli do pustinje kod Čepića i onda oko urbanim nekim putevima.
Ostavljamo 7 slapova opet za neki drugi put.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2021., 23:42   #16
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Prognoza za sutra divota, u čemu biste išli - gojzericama ili tenisicama?
Bilo je puno kiše prije tjedan dana pa suho ovaj tjedan.
Ma kakve gojzerice. To stvarno nije staza za njih. Tenisice i uživaj. Što ćeš bez veze tegliti nešto tako teško na nogama.

Disclaimer:
Pod tenisice mislim na nešto što je namijenjeno trail trčanju ili bilo kakvom kretanju po prirodi. Ako nemaš takve nego nešto što je za šetnju po Korzu onda radije gojze...
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2021., 10:41   #17
Da, nisam mislila baš na paradne

Thanks, čekamo sad da se ispada kiša pa prosuši staza.
Blizu smo pa možemo izvoljevati kad bi
Onda ni ne razmišljam o gojzama, thanks.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2021., 16:45   #18
Nedavno sam bio. Nezahtjevna staza
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 11:30   #19
Što mislite, je li staza primjerena za šestogodišnje dijete?
Hibrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2021., 11:59   #20
ja vidio na YT tip stavio snimku sa djecom cca 10 i 7-8 godina... i po viđenom ima djelova gdje se trba fino uhvatiti za sajlu sastrane i oprezno hodat...nebi pustio to dijete tamo. al ima njih koji su nedavno bili pa nek kažu iz prve ruke. ja planiram ić najesen.
alki9969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.