Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 14:55   #5401
Radila prije raznorazne testove, nisam sa svima baš bila zadovoljna, a otkako mi je u prvoj trudnoći First sign duo pokazao odmah točan rezultat samo još njega koristim-jeftin je i dva su unutra, za svaki slučaj :-) Inače sam uvijek radila test na dan očekivane M.
mirkamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:51   #5402
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Jel ima smisla 10 dana od ovulacije raditi test Joooj. .treba dočekati ponedjeljak trbuh napuhan, cicobolja malo jača nego inače i ranije krenula
Ako sam te dobro shvatila trebas ne(dobiti) 1.12..ili..ako sam pogrijesila sorry,nova sam na forumu,najbolje da radis na dan ocekivane menge ili poslije..
Ja cekam 1.12 da radim test,a imam sve simptome kao i ti,s tim da su me cike posle boliti odmah poslije ovulacije i jos nisu stale..i imam blage grceve,nadam se nadam
Nadalina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:14   #5403
[QUOTE=Nadalina88;52462457]Ako sam te dobro shvatila trebas ne(dobiti) 1.12..ili..ako sam pogrijesila sorry,nova sam na forumu,najbolje da radis na dan ocekivane menge ili poslije..
Ja cekam 1.12 da radim test,a imam sve simptome kao i ti,s tim da su me cike posle boliti odmah poslije ovulacije i jos nisu stale..i imam blage grceve,nadam se nadam [/QUOTEU
U biti tek 04.12. trebam ( ne) dobiti..ovo sam pitala za unaprijed ima li smisla test napraviti, ali hvala ti, držim nam fige
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 16:35   #5404
[QUOTE=bingulina;52471090]
Quote:
Nadalina88 kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro shvatila trebas ne(dobiti) 1.12..ili..ako sam pogrijesila sorry,nova sam na forumu,najbolje da radis na dan ocekivane menge ili poslije..
Ja cekam 1.12 da radim test,a imam sve simptome kao i ti,s tim da su me cike posle boliti odmah poslije ovulacije i jos nisu stale..i imam blage grceve,nadam se nadam [/QUOTEU
U biti tek 04.12. trebam ( ne) dobiti..ovo sam pitala za unaprijed ima li smisla test napraviti, ali hvala ti, držim nam fige
Draga ja tebi drzim fige ,da bar jednoj uspije..meni je vjestica dosla jucer,dva dana uranila..tak sam se razocarala..ali nista,novi mjesec nova nada,
Nadalina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 11:39   #5405
Pozdrav ljudi,

imam pitanje. Imam 24 godine i ciklusi mi traju stvarno dugo dugo, između 40-50 dana. Moji ginekolozi (posjetila sam više ginekologa iz razloga što su meni takvi ciklusi u ovim godinama bili čudni) smatraju to normalnim, rijetko se događa ali nije abnormalno. Hormini su mi svi u redu, osim prolaktina ali se čak niti oko toga ne uzbuđuju. E sad, zadnja mensturacija mi je bila 1.11.2014 a prema kalendaru kojeg vodim zadnja ovulacija je bila 5.12., tada smo dečko i ja imali odnos, zapravo,imamo ga svaki dan u petak (19.12.) sam pomislila da sam dobila M no ispostavilo se da sam tokom cijelog dana imala sam par kapi neke roskasto-crvenkaste krvi a dan nakon toga samo par kapi svijetlosmeđeg iscjetka. Ispričavam se na ovolikom postu no zanima me ima li ovdje koja cura sa sličnim iskustvom, čitam po forumima o svemu- od implatacijskog krvarenja (malo me zbunjuje smeđi iscjedak pa mislim da nije to to) do užasnih smrtonosnih bolesti.
Sad kad se ovo sve događa voljela bih biti trudna
p.s.test kupujem sutra ujutro,danas je nedjelja,samo sam nestrpljiva pa moram ovdje pitati!
hvala :*
ranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:35   #5406
Quote:
ranja kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

imam pitanje. Imam 24 godine i ciklusi mi traju stvarno dugo dugo, između 40-50 dana. Moji ginekolozi (posjetila sam više ginekologa iz razloga što su meni takvi ciklusi u ovim godinama bili čudni) smatraju to normalnim, rijetko se događa ali nije abnormalno. Hormini su mi svi u redu, osim prolaktina ali se čak niti oko toga ne uzbuđuju. E sad, zadnja mensturacija mi je bila 1.11.2014 a prema kalendaru kojeg vodim zadnja ovulacija je bila 5.12., tada smo dečko i ja imali odnos, zapravo,imamo ga svaki dan u petak (19.12.) sam pomislila da sam dobila M no ispostavilo se da sam tokom cijelog dana imala sam par kapi neke roskasto-crvenkaste krvi a dan nakon toga samo par kapi svijetlosmeđeg iscjetka. Ispričavam se na ovolikom postu no zanima me ima li ovdje koja cura sa sličnim iskustvom, čitam po forumima o svemu- od implatacijskog krvarenja (malo me zbunjuje smeđi iscjedak pa mislim da nije to to) do užasnih smrtonosnih bolesti.
Sad kad se ovo sve događa voljela bih biti trudna
p.s.test kupujem sutra ujutro,danas je nedjelja,samo sam nestrpljiva pa moram ovdje pitati!
hvala :*
Test bi ti trebao pokazati sutra + ako si trudna. A curke znaju imati i taj smećkasti iscjedak, tako da ~~~~~~~~~~~~~~~ za plus!
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:41   #5407
Decko i ja uvijek koristimo zastitu. Moje menstruacije su neredovite tako da je tesko odrediti ovulaciju i to. Uglavnom osjecala sam se lose par dana,osjecaj kao da mi kipuca voda struji u donjem djelu trbuha,bol u jajnicima i grudima pa sam napravila test bio je negativan,nakon par dana otisla sam ginekologu i rrkao je da ne vidi nikakvu maternicnu trudnocu. Par dana nakon toga sam dobila cudne iscjetke prvo svjetlo crveni,pa krvavo crveni,zatim svijetlo smedi i na kraju skroz tamno smedi..rainbow xD poslje toga su me jajnici nastavili dosta boliti kao i grudi..napravila sam jos jedan test koji je takoder bio negativan. Sada stalno imam bijeli iscjedak i gacice mi budu mokre (nisam se upiskila). Ne znam stvarno,postoji li mogucnost da sam trudna ili? Savjet neki
wannabeit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 01:17   #5408
hej cure
zanima me kakva su vam iskustva s ovim kojekakvim "no-name" testovima s eBay-a (ako ih imate naravno ) ....konkretno: koliko su (ne)pouzdani? ili da ipak radije odem u ljekarnu po Clearblue ili tako nesto
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 01:44   #5409
Quote:
wannabeit kaže: Pogledaj post
Decko i ja uvijek koristimo zastitu. Moje menstruacije su neredovite tako da je tesko odrediti ovulaciju i to. Uglavnom osjecala sam se lose par dana,osjecaj kao da mi kipuca voda struji u donjem djelu trbuha,bol u jajnicima i grudima pa sam napravila test bio je negativan,nakon par dana otisla sam ginekologu i rrkao je da ne vidi nikakvu maternicnu trudnocu. Par dana nakon toga sam dobila cudne iscjetke prvo svjetlo crveni,pa krvavo crveni,zatim svijetlo smedi i na kraju skroz tamno smedi..rainbow xD poslje toga su me jajnici nastavili dosta boliti kao i grudi..napravila sam jos jedan test koji je takoder bio negativan. Sada stalno imam bijeli iscjedak i gacice mi budu mokre (nisam se upiskila). Ne znam stvarno,postoji li mogucnost da sam trudna ili? Savjet neki
ti si ponovo radila test nakon sto ti je gin rekao da ne vidi nista..... ok

btw, moguce su gljivice ili nekakva infekcija, upala itd .,
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 01:49   #5410
Quote:
Jel kaže: Pogledaj post
hej cure

zanima me kakva su vam iskustva s ovim kojekakvim "no-name" testovima s eBay-a (ako ih imate naravno ) ....konkretno: koliko su (ne)pouzdani? ili da ipak radije odem u ljekarnu po Clearblue ili tako nesto

Ako intenzivno radite na bebi i iscekujete svaki mjesec uzmi te s ebaya, isplati se, dobri su i tocni.
Al nekako uvijek volimo sve potvrditi "pravim" iz ljekarne...


Sent from my iPhone using Tapatalk
petra3005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 07:59   #5411
Quote:
Jel kaže: Pogledaj post
hej cure
zanima me kakva su vam iskustva s ovim kojekakvim "no-name" testovima s eBay-a (ako ih imate naravno ) ....konkretno: koliko su (ne)pouzdani? ili da ipak radije odem u ljekarnu po Clearblue ili tako nesto
Mi smo radili 9mj na bebi prije nego se primilo pa sam narucila preko ebaya testove jer poznavajucí sebe tu bi potrosila bogatstvo na njih ( nestrpljiva) .
Ebay trakica mi je dva dana prije ocekivane menge pokazala drugu blijedu crticu. Pa sam dan prije menge ponovila ebay test i bila je malo jaca crtica. I onda na sam dan kad je trebala doci sam napravila cb digitalni koji pokazuje i tjedne i vidjela sam + i 1-2tj. :-D
Al poanta je da su meni ebay testovi bili pouzdani.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 21:30   #5412
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Mi smo radili 9mj na bebi prije nego se primilo pa sam narucila preko ebaya testove jer poznavajucí sebe tu bi potrosila bogatstvo na njih ( nestrpljiva) .
Ebay trakica mi je dva dana prije ocekivane menge pokazala drugu blijedu crticu. Pa sam dan prije menge ponovila ebay test i bila je malo jaca crtica. I onda na sam dan kad je trebala doci sam napravila cb digitalni koji pokazuje i tjedne i vidjela sam + i 1-2tj. :-D
Al poanta je da su meni ebay testovi bili pouzdani.
hvala ivkica...i petra...
__________________
Sreco ne krivi me....jer TI si mi sve....
Jel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:40   #5413
Quote:
Jel kaže: Pogledaj post
hej cure
zanima me kakva su vam iskustva s ovim kojekakvim "no-name" testovima s eBay-a (ako ih imate naravno ) ....konkretno: koliko su (ne)pouzdani? ili da ipak radije odem u ljekarnu po Clearblue ili tako nesto
Meni je cak 5 dana prije M pokazao jedva vidljivu crticu (cak sam je morala slikati pa pažljivim proučavanjem ipak skuzila da je tu). Potvrdila sam intimplusom (ili tako nekako) dan poslije izostanka M.
slonić dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 23:55   #5414
Quote:
Jel kaže: Pogledaj post
hej cure
zanima me kakva su vam iskustva s ovim kojekakvim "no-name" testovima s eBay-a (ako ih imate naravno ) ....konkretno: koliko su (ne)pouzdani? ili da ipak radije odem u ljekarnu po Clearblue ili tako nesto
Super pouzdani, barem oni testovi koje sam ja koristila, meni pokazali drugu crticu negdje 8 dpo.
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:34   #5415
Bok cure!

Kako naslov teme i sugerira, jesam, napravila sam test na trudnoću nakon što mi je menga kasnila 16 dana i bio je negativan. Inače su mi ciklusi uredni i redovni. Ok, rekoh, bila sam malo pod stresom na poslu, možda su mi se i hormoni zaigrali, doći će već mengica ... i posve sam eliminirala mogućnost trudnoće.

Od tada je prošlo tjedan dana, mengu i dalje nisam dobila, sada mi kasni već više od tri tjedna, što je za mene uistinu neuobičajeno.

No kako sam u međuvremenu počela imati večernje a onda i jutarnje mučnine s vrtoglavicom i nagonom za povraćanjem, opet mi se javila sumnja da sam možda s bebom. Od ostalih simptoma, već preko dva tjedna se osjećam kao da ću svaki tren dobiti mengu, kao jedan dugački PMS, samo bez menge ... dakle, preosjetljivost, plačljivost, razdražljivost, malodušnost, bolne i osjetljive dojke, bolovi u donjem dijelu trbuha, probadanja u jajnicima, upravo razorna križobolja, kao da mi se kosti razmiču, potom proziran iscjedak bez mirisa, rastezljiv i sličan ovulacijskom.

Ali nemam pojačan apetit niti želju za određenom hranom, nisam umorna i pospana više nego inače i nemam metalni okus u ustima. Pokušala sam i na nekoj intuitivnoj razini oslušnuti svoje tijelo jer sam čitala da mnoge žene jednostavno osjete da su trudne, ali ja ništa ne osjećam (osim bolova u križima)

No i dalje stoji da je onaj test koji sam napravila 16 dana nakon kašnjenja menstruacije bio bez greške negativan, a nakon toliko kašnjenja vjerujem da bi svaki test već pokazao prisutnost hormona trudnoće.

Tako da sam totalno zbunjena.

Ginekologice mi nema još neko vrijeme, ne želim ići ni kod koga drugog jer je ona super i vjerujem joj, ali do tada mi preostaje samo čekati i pitati se i eventualno ponoviti test.

Molim vas za savjet, kako vam se čini, je li moguće da je ipak u pitanju trudnoća iako je test bio negativan?
lucky-charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:40   #5416
Quote:
lucky-charm kaže: Pogledaj post
Bok cure!

Kako naslov teme i sugerira, jesam, napravila sam test na trudnoću nakon što mi je menga kasnila 16 dana i bio je negativan. Inače su mi ciklusi uredni i redovni. Ok, rekoh, bila sam malo pod stresom na poslu, možda su mi se i hormoni zaigrali, doći će već mengica ... i posve sam eliminirala mogućnost trudnoće.

Od tada je prošlo tjedan dana, mengu i dalje nisam dobila, sada mi kasni već više od tri tjedna, što je za mene uistinu neuobičajeno.

No kako sam u međuvremenu počela imati večernje a onda i jutarnje mučnine s vrtoglavicom i nagonom za povraćanjem, opet mi se javila sumnja da sam možda s bebom. Od ostalih simptoma, već preko dva tjedna se osjećam kao da ću svaki tren dobiti mengu, kao jedan dugački PMS, samo bez menge ... dakle, preosjetljivost, plačljivost, razdražljivost, malodušnost, bolne i osjetljive dojke, bolovi u donjem dijelu trbuha, probadanja u jajnicima, upravo razorna križobolja, kao da mi se kosti razmiču, potom proziran iscjedak bez mirisa, rastezljiv i sličan ovulacijskom.

Ali nemam pojačan apetit niti želju za određenom hranom, nisam umorna i pospana više nego inače i nemam metalni okus u ustima. Pokušala sam i na nekoj intuitivnoj razini oslušnuti svoje tijelo jer sam čitala da mnoge žene jednostavno osjete da su trudne, ali ja ništa ne osjećam (osim bolova u križima)

No i dalje stoji da je onaj test koji sam napravila 16 dana nakon kašnjenja menstruacije bio bez greške negativan, a nakon toliko kašnjenja vjerujem da bi svaki test već pokazao prisutnost hormona trudnoće.

Tako da sam totalno zbunjena.

Ginekologice mi nema još neko vrijeme, ne želim ići ni kod koga drugog jer je ona super i vjerujem joj, ali do tada mi preostaje samo čekati i pitati se i eventualno ponoviti test.

Molim vas za savjet, kako vam se čini, je li moguće da je ipak u pitanju trudnoća iako je test bio negativan?
Ja bi na tvom mjestu ponovila test.
Btw mojoj frendici su tri testa bila negativna i tek je cetvrti pokazal + kad je mjesec i pol vec trudna bila.
A moje vlastito iskustvo - osim izostanka menge i bolova u krizima ni jedan drugi simptom nisam imala.
Znaci, ponovi test! Sretno! :-)
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:15   #5417
Pozdrav svima,
nova sam na forumu jer sam dobila najljepsi plusic na testu.
Moje iskustvo bilo je takvo da sam test radila 3 dana prije ocekivane M (zbog znatizelje jer smo se prestali stititi) i to one najjeftinije trakice iz DM-a (first sign) i bile su pozitivne.
Isti dan (sve 3 dana prije menge), navecer u razvodnjenom urinu napravila sam i Clear blue i pokazao je plus debel kao kuca .

Mislim da bi 16 dana od kasnjenja test trebao pokazati + ako je u pitanju trudnoca.
lovella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:29   #5418
@ivkica 84: Puno ti hvala na odgovoru, ivkice, vrlo si draga. Zbog iskustva tvoje frendice i još sličnih iskustava o kojima sam čitala na netu pomišljam da je i moj test možda bio lažno negativan iz tko zna kojih razloga, tako da ću svakako ponoviti test pa ćemo vidjeti.

@lovella: Draga lovella, čestitam na plusiću i maloj točkici koju nosiš, želim ti laganu trudnoću i da ti i beba budete zdrave.

Što se mene tiče, i ja nekako zdravorazumski gledano mislim da bi 16 dana trebalo biti i više nego dosta da test naznači trudnoću, ali kako uvijek ima iznimaka a i zbunjuju me moji čudnovati simptomi, ponovit ću test da vidim nisam li i ja jedna od iznimaka.
lucky-charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:01   #5419
Quote:
lucky-charm kaže: Pogledaj post
Bok cure!

Kako naslov teme i sugerira, jesam, napravila sam test na trudnoću nakon što mi je menga kasnila 16 dana i bio je negativan. Inače su mi ciklusi uredni i redovni. Ok, rekoh, bila sam malo pod stresom na poslu, možda su mi se i hormoni zaigrali, doći će već mengica ... i posve sam eliminirala mogućnost trudnoće.

Od tada je prošlo tjedan dana, mengu i dalje nisam dobila, sada mi kasni već više od tri tjedna, što je za mene uistinu neuobičajeno.

No kako sam u međuvremenu počela imati večernje a onda i jutarnje mučnine s vrtoglavicom i nagonom za povraćanjem, opet mi se javila sumnja da sam možda s bebom. Od ostalih simptoma, već preko dva tjedna se osjećam kao da ću svaki tren dobiti mengu, kao jedan dugački PMS, samo bez menge ... dakle, preosjetljivost, plačljivost, razdražljivost, malodušnost, bolne i osjetljive dojke, bolovi u donjem dijelu trbuha, probadanja u jajnicima, upravo razorna križobolja, kao da mi se kosti razmiču, potom proziran iscjedak bez mirisa, rastezljiv i sličan ovulacijskom.

Ali nemam pojačan apetit niti želju za određenom hranom, nisam umorna i pospana više nego inače i nemam metalni okus u ustima. Pokušala sam i na nekoj intuitivnoj razini oslušnuti svoje tijelo jer sam čitala da mnoge žene jednostavno osjete da su trudne, ali ja ništa ne osjećam (osim bolova u križima)

No i dalje stoji da je onaj test koji sam napravila 16 dana nakon kašnjenja menstruacije bio bez greške negativan, a nakon toliko kašnjenja vjerujem da bi svaki test već pokazao prisutnost hormona trudnoće.

Tako da sam totalno zbunjena.

Ginekologice mi nema još neko vrijeme, ne želim ići ni kod koga drugog jer je ona super i vjerujem joj, ali do tada mi preostaje samo čekati i pitati se i eventualno ponoviti test.

Molim vas za savjet, kako vam se čini, je li moguće da je ipak u pitanju trudnoća iako je test bio negativan?
Ja bi rekla da je jedan test na trudnoću definitivno premalo da bi potvrdila ili isključila trudnoću! Obavezno ponovi test, ili odi izvaditi betu. To možeš i bez ginekologa!

Što se tiče simptoma. Puno njih se može i umisliti (psiha je zeznuta stvar), ali svaka žena je individua za sebe i ima različite simptome. Zanemari sve ovo što si pročitala po internetu! Ja recimo nisam imala nikakve "tipične trudničke" simptome, ali smo aktivno radili na bebi pa sam 14.dpo napravila test i bio je pozitivan! Imala sam uobičajene tegobe pms-a, a njih sam imala i slijedeća 2-3 tjedna. Znači početni simptomi su bili kao neki produženi pms... Sve ovo što nabrajaš: mučnina, pojačana želja za hranom, umor, pospanost, a i druge simptome tipa: povraćanje, iscjedak, raznorazni bolovi i sl. - ja nisam nikad imala. Ni u ranijoj trudnoći, niti kasnije. Sad sam u 2.tromjesečju! Tako da nema pravila! Ništa od toga ne mora biti simptom trudnoće i jedini način da saznaš su test i beta, a kasnije uzv! Sretno!
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:29   #5420
Question

Bok curke!

Ovako zadnju mengu sam imala 06.11.2014 god. Imam stalne mučnine, pojačan iscjedak, često mokrenje, bolne i vidno poveće grudi, stalni umor, bolovi slučni kao u pms-u. Nedavno sam napravila test clearblue i pojavila mi se jedna tamnija crta i druga svijetlija, neželim se veseliti unaprijed. Pa vas pitam za misljenje. Dali da ponovim test ili?
nestrpljiva24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.