Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 20:06   #81
10 mi je dan pijenja dab.
stomak mi je JJJJAAAAAAKKKO JAKO JAKO VELIKKI!!!!
I NOGE SU MI OGROMNE????
pijem da bi se sredila menga jer je luda!
__________________
NEMA POTPISA.
sugar_free is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.08.2008., 11:10   #82
Dabroston

DRAGE MOJE, MOLIM POMOĆ!

sad da ne objašnjavam sve, ali vezano uz više toga dr. mi je propisao dabroston, 14. dan ciklusa, dobila sam dvije kutije. ja sam počela piti 14. dana ciklusa, ali sad me zbunilo to (malo sam čitala da vidim jeli moguće da sam od toga dobila 2,5 kg) da li to prekidam i kad ili pijem dok ne potrošim svih 30 tableta ili se to pije u 2 ture?????
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 18:45   #83
dabroston se u pravilu smije pit samo 10 dana (pročitaj upute!!!), bar sam ja tako pila kad mi se pošemerio ciklus i 40, skoro 50 dana nisam imala mengu. ginić mi je rekao da ih smijem pit najviše 10 dana, u periodu od 10 dana ti menga mora doć, ako je to problem. meni je došla nakon 5 dana pijenja.
to je užasna hormonska bomba, ja sam 6 mjeseci poslije imala "posljedice" od tih 5 tableta, svaki put kad bih ovulirala. tako da nije čudno da si dobila 2,5kg.
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 18:47   #84
ja sam dabroston dobila kako bi odgodila menstruaciju, al mi je bez obzira došla točno kad je i trebala doć...smeće
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:53   #85
ja sam pila Dabroston 15-i dan ciklusa 10 dana za dobivanje menge,pa tako 2 god.dok mi nije dopiz.... jer sam skuzila da mi vise stete nego pomazu (da ne spominjem sad u detalje da me gin.zapravo jos vise sjeb... sa tim tabletama jer je problem nedobivanja menge bio sasvim drugi).i da,izmedju ostalog dosta su utjecale na moju tezinu (debljanje),tak da nemoj se iznenaditi ak skuzis neke promjene na sebi.
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:57   #86
Ja sam isto kao i ti strasno dobijala kile dok sam ga pila. I poslje sam ih s teskom mukom skinula.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 09:24   #87
cure hvala na odgovorima, mada su me sad malo i uplašili. Ma ja nisam bila dobro dr. čula pa sam pitala sestru (a ona tek završila školu), ona rekla pijem dok ne potrošim, no kako sam htjela pročitati nus pojave jučer sl. skužim da to baš i neide tako, no kako mi niste odgovarale otišla sam do dr. pa mi je rekao 10 dana pijem pa do sl mjeseca ništa (ja ću piti tri mjeseca-znači još dva) po dvije na dan 10 dana.
Ma meni je koma jer sam imala problema i sa štitnom, pa promjena načina života i već sad imam 12 kg više ( tj. imala sam 15 pa sam 5 skinila i sad vratila 2-2,5 imam 77 što mi puno-174 sam visoka).

E, a sad imala sam u 11 mj. prošle godine spontani (kemisku trudnoću), pa u 1 mjesecu vanmateričnu, pa se od prošlog mjeseca više nemoramo čuvati (a želimo bebu), menga bila čudna pa sam odmah uplašeno odišla dr. pa mi je onda preporučio i propisao te tablete da mi uredovne menzis (a mislim i da vjeruje da bi mi mogle pomoći da zatrudnim normalno ovaj put-nadam se!- jer koliko sam shvatila one pomažu i pri problemima u trudnoći)
tako da ću se pokušati nositi sa simptomima (i što manje jesti) pa da mi upali, ovom dr. vjerujem (prije sam bila kod neke vještice kojoj je spontani bio kao prehlada grla pa me poslala doma bez da me i pregledala)

p.s. oprostite na opširnosti, ali ipak sam htjela da objesnim svoju situaciju
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 14:25   #88
Wink

Quote:
cosadela kaže: Pogledaj post

E, a sad imala sam u 11 mj. prošle godine spontani (kemisku trudnoću), pa u 1 mjesecu vanmateričnu, pa se od prošlog mjeseca više nemoramo čuvati (a želimo bebu), menga bila čudna pa sam odmah uplašeno odišla dr. pa mi je onda preporučio i propisao te tablete da mi uredovne menzis (a mislim i da vjeruje da bi mi mogle pomoći da zatrudnim normalno ovaj put-nadam se!- jer koliko sam shvatila one pomažu i pri problemima u trudnoći)
Da mnoge trudnice ga piju, pogotovo ako se javi krvarenje u trudnoći. On je i 'čuvar trudnoće'. Ja sam ga pila do 15 tjedna trudnoće.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 09:21   #89
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Da mnoge trudnice ga piju, pogotovo ako se javi krvarenje u trudnoći. On je i 'čuvar trudnoće'. Ja sam ga pila do 15 tjedna trudnoće.
Nama nažalost još nije upalilo da zatrudnim, a i dragi i ja jedva čekamo, pa vjerujem da mi je dr. dao te tablete vjerujući da ću tako lakše zatrudniti (jer će mi se ciklusi unormalit) a i zadržati trudnoću.
ako ništa drugo malo sam opuštenija, neznam opisati, no stalno me strah da ću zatrudniti a menga doći pa tako plod otići 8jer je ubiti tako bilo prvi put), a sad kad to pijem me nije strah-pa ipak je to i za čuvanje trudnoće.
a sa simptomima ću se boriti, pazim koliko jedem i počela sam se kretati više (šetam bar 1 sat), a dr. simptoma nemam jedino što me zglobovi užasno bole (i prije neg sam počela šetati-pa neznam jel to može biti od tableta)
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 09:23   #90
Quote:
yasmine kaže: Pogledaj post
Da mnoge trudnice ga piju, pogotovo ako se javi krvarenje u trudnoći. On je i 'čuvar trudnoće'. Ja sam ga pila do 15 tjedna trudnoće.
sad sam vidila da si ti pila 10g bez simptoma, znam da je sve to od osobe do osobe, no malo me tješi to, nadam se da neću ni ja imati problema!
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:06   #91
ja ga pijem vec 7 dana za izazivanje menge i imam tako odvratne pristeve po licu, to nikako da prodje, vise ne znam sa cime da mazem! tko ce izdrzati jos 3 dana, ja bi najradije skratila to...
__________________
Bebolino
galebica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:34   #92
Quote:
galebica kaže: Pogledaj post
ja ga pijem vec 7 dana za izazivanje menge i imam tako odvratne pristeve po licu, to nikako da prodje, vise ne znam sa cime da mazem! tko ce izdrzati jos 3 dana, ja bi najradije skratila to...
Baš neobično, meni se čak lice puno bolje činilo dok sam pila, baš ću pratiti i sl. mjesec!
Nemoj prestajati, pij onako kako su ti rekli, inače bi moglo biti uzalud, bar mislim!
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:56   #93
ja ga pijem za izazivanje menge jer mi kasni, a kad ju dobijem, moram poceti piti diane. ne znam, bas su neki cudni, nikako da prodju. stvarno mi je lice u komi.
necu ga prestati piti, strah me da necu dobiti mengu ako prestanem. iako, prosli put sam ih morala piti samo 7 dana, a ovaj put 10. ne znam o cemu to ovisi.
__________________
Bebolino
galebica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:57   #94
Meni je dr. danas dala Utrogestan kako bi dobila m. Negdi sam pročitala da djeluju isto kao Dabroston, ali sa puno manje nuspojava.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 09:23   #95
Quote:
galebica kaže: Pogledaj post
ja ga pijem za izazivanje menge jer mi kasni, a kad ju dobijem, moram poceti piti diane. ne znam, bas su neki cudni, nikako da prodju. stvarno mi je lice u komi.
necu ga prestati piti, strah me da necu dobiti mengu ako prestanem. iako, prosli put sam ih morala piti samo 7 dana, a ovaj put 10. ne znam o cemu to ovisi.
pa možda bi bilo najbolje da se požališ dr. pa da ti možda da nešto bolje!
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 11:18   #96
još pitanja

da pitam poslje koliko dana od zadnje tablete najčešće dobijete mengu????
Ja sam inače imala oko 33 dana (između 31-35) a sad mi je dr. dao da bi valjda lakše zatrudnila, da se ciklusi uredovne, zadnju sam popila 11 dan (25.08.-greškom, ali samo ujutro, navečer ne) i imam simptome pms-a malo čudne, sise su me bolile, ali sad ne cijele, samo koda su napuhane, ali bradavice čudno bole i to je to (dobro i promjene raspoloženja - to mi je izražajnije zadnjih nekoliko mj. iako dob. pijem 1. mj)
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 01:29   #97
Quote:
cosadela kaže: Pogledaj post
da pitam poslje koliko dana od zadnje tablete najčešće dobijete mengu????
Ja sam inače imala oko 33 dana (između 31-35) a sad mi je dr. dao da bi valjda lakše zatrudnila, da se ciklusi uredovne, zadnju sam popila 11 dan (25.08.-greškom, ali samo ujutro, navečer ne) i imam simptome pms-a malo čudne, sise su me bolile, ali sad ne cijele, samo koda su napuhane, ali bradavice čudno bole i to je to (dobro i promjene raspoloženja - to mi je izražajnije zadnjih nekoliko mj. iako dob. pijem 1. mj)
ja kad sam ono bila pila Dabroston nakon one zadnje desete tablete mengu bi dobila u periodu od 2-5 dana,ovisi kako kad,ali uglavnom dosla bi,a po tvojim simptomima mislim da bi i ti mogla uskoro dobiti..
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 10:51   #98
Quote:
cmooka..!! kaže: Pogledaj post
ja kad sam ono bila pila Dabroston nakon one zadnje desete tablete mengu bi dobila u periodu od 2-5 dana,ovisi kako kad,ali uglavnom dosla bi,a po tvojim simptomima mislim da bi i ti mogla uskoro dobiti..
imaš pravo budem skoro dobila, počeli su grčevi i križa da me bole. a to je to- kod mene.
Mrvicu sam se ponadala, a šta ćeš
Biti će
__________________
osmjeh je jedan jeftin način da popraviš svoj izgled!
cosadela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 18:03   #99
Evo već duže nitko nije pisao tu pa da ja nadodam svoje iskustvo sa Dabrostonom. Ja sam ga uzimala oko 4 godine uzastopce i pomogao je puno. Nuspojave su bile bolovi u leđima, bolne grudi i debljanje. E sad debljanje je meni jako dobro došlo jer sam na 170 cm visine imala 48 kg, a to je neuhranjenost iliti već anoreksija.Tako da sam u tih 4 god. postepeno došla na 76 kg. Nakon prestanka uzimanja Dabrostona kile su same otišle dole tako da sada imam 65-66 kg.Ja isto imam POSC mikrocistični su u pitanju. Kako ne koristim Dabroston više prešla sam na biljne čajeve. Prošla sam dosta travara i konačno sam našla jednu koja je uz to što se bavi travarstvom i farmaceut po struci. Tako da sam evo po prvi puta nakon 5 godina borbe sa neredovitom menstruacijom dobila mjesećnicu samo uz čaj.
Uglavnom moja iskustva sa Dabrostonom su pozitivna i to jako.
Dabroston sam uzimala prvi put 10 dana 2x1 na dan a poslije kada bi došla nakon toga bi brojala od prvog dana mjesećnice pa onda bi ih uzimala od 11-25 dana ciklusa 2x1 na dan i dolazila bi mi uglavnom između 2-4 dana.
Takve stvari doktor tj. gin. propisuje, jer se za različite probleme uzimaju različite doze lijeka kao i različiti dani ciklusa.
__________________
de presa libre
Širike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 15:52   #100
pocela sam piti dabroston jel mi je kasnila menga,dr. mi je prepisala da ga pijem 3 mj za redom,10 dana po 2 tablete i onda od prvog dana menge brojat 10 dana i pit ih 14 dana i tako sljedeci mj.ja sam popila prvu terapiju ovaj mj,dobila stvari i sve ok,ali posto ja planiram trudnocu(to sam napomenula dr.)rekla mi je da ne smeteju za pold,ali mene zanima ako mi tko moze reci,dok ih pijem ako slucajno ostanem trudna da li mengu taj mjesec moram dobit ili ce mi izostat,to me brine?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.