Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 21:45   #3881
Quote:
akoj kaže: Pogledaj post
Koji k u glavi se događa onim koji namjerno odspoje prednju kočnicu. Danas sam išao da faksa i prvo skužio jednu žensku pa sam putem obratio pažnju na to. Sreo sam 4 takva slučaja. Ima li itko ideju zašto bi to itko normalan radio?
Da ih ne prehiti prek guvernala

Ima jedan kinfa kod mene u kvartu kojem koji put kupim gumu, ili koji dio za bic. Trebao si je srediti kocnice, ali ne bi ga vrag natjerao da si sredi prednju. Mislim da ni za karton grasevine ne bi pristao! "Si ti normalan! Hice me preko!"
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 08:32   #3882
Molba!
Isto kako biciklisti ne vole da ih auto obiđe na ~5cm razmaka, to ne vole ni pješaci
Kako u zadnje vrijeme pješačim po Ljubljanskoj, prečesto mi se dogodi da me biciklisti/biciklistkinje zaobiđu na nekom mini razmaku.
Na stranu sad što se voze po pješačkom dijelu (uz funkcionalnu bic traku pored ), ali to stvarno nije ugodno.
Pa ako ima ovdje onih koji se tako voze - molim, držite razmak.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:16   #3883
Ja to namjerno radim pa neka strepe dok šeću biciklističkom.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:06   #3884
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Molba!
Isto kako biciklisti ne vole da ih auto obiđe na ~5cm razmaka, to ne vole ni pješaci
Kako u zadnje vrijeme pješačim po Ljubljanskoj, prečesto mi se dogodi da me biciklisti/biciklistkinje zaobiđu na nekom mini razmaku.
Na stranu sad što se voze po pješačkom dijelu (uz funkcionalnu bic traku pored ), ali to stvarno nije ugodno.
Pa ako ima ovdje onih koji se tako voze - molim, držite razmak.
Isto tako napiši molbu pješacima da ne hodaju po biciklističkoj stazi.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:11   #3885
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Isto tako napiši molbu pješacima da ne hodaju po biciklističkoj stazi.
Da,ali ako želiš da se stvari počnu mjenjat na bolje treba počet od samih sebe a ne bit čoban.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:22   #3886
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
Isto tako napiši molbu pješacima da ne hodaju po biciklističkoj stazi.
ne vidim povezanost
Ili je logika "ako se pješaci ponašaju ko pizde i idioti u prometu, moramo i mi biciklisti tako"

Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Da,ali ako želiš da se stvari počnu mjenjat na bolje treba počet od samih sebe a ne bit čoban.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:21   #3887
neka pješaci probaju hodati sredinom kolnika pa da vide što će se desiti kad ga pokupi auto.
ako se ide u poštovanje onda neka se i oni malo skuče dok nam ne naprave niskozemske biciklističke trake.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:38   #3888
Tako je!
Dok nam ne naprave poštene staze neka se svi prilagode biciklistima


Stvarno nije čudno da nas ostali sudionici u prometu ne vole

Mene su kao pješaka zaobilazili biciklisti dok sam hodao uz desni rub nogostupa na puno premalom razmaku, dok postoji biciklistička staza uz lijevi rub tog istog nogostupa.
za koji kuki bi se ja trebao skučiti
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:36   #3889
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
za koji kuki bi se ja trebao skučiti
paaa... da te obilaze sa većim razmakom
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:08   #3890
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 15:26   #3891
Stvarno što je već netko napisao, malo tolerancije i koncentracija jer stvarno može doći do ozbiljni ozljeda i biciklista i pješak
ivanak13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:23   #3892


Quote:
Sindikat biciklista

OPREZ! Policijske patrole zaustavljaju bicikliste kod kazališta Trešnja, u Vukovarskoj blizu Držićeve, u Savskoj kod Tehničkog muzeja, na Slavonskoj kod skretanja za Vrbik, na Zagrebačkoj kod Ujevićeve…
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 05:45   #3893
Vukovarska kod Držićeve. Koji smjer? Za ovaj kod Trešnje vidim koji je smjer.

I kaj hoće koji k....?
Da kužim krivi smjer ako auti tom stranom idu na zapad moraju i biciklisti.
Jbale njih njihove staze to je napravljeno samo da kazne deru za ništa drugo to korisno nije po nogostupima.

Druga stvar je da baš je biciklistička staza a ovo to nije.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 05.03.2015. at 05:59.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:34   #3894
Ako vozi bicikl kao što ovaj cropa fotku i treba mu opalit kaznu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:09   #3895
http://www.jutarnji.hr/policija-kazn...-aute/1307994/

Zanimljiva reakcija biciklista i njihove udruge. Kada ih se kažnjava zbog nepoštivanja prometnih propisa onda kmeče i prozivaju policiju nazivajući to obračunom, lovom na bicikliste i sl.

Što za bicikliste ne vrijede prometna pravila? Jesu li biciklisti nekom zakonskom odredbom izuzeti od primjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama?

Uopće ne razumijem tu bahatost tipa "biciklist sam, za mene prometna pravila ne vrijede".

U gore navedenom članku se žale da ih se kažnjava zbog vožnje u suprotnom smjeru....a što da vozači automobila ili teretnih vozila odluče voziti u suprotnom smjeru?

Moje iskustvo s biciklistima je to da svaki dan kada sam u prometu vidim barem 15 biciklista kako prolaze kroz crveno. Svi s autima uredno staju na semaforu, ali ne, oni kulerski nastave pedalirati kao da semafor ne postoji. I onda se čude kada policija kažnjava.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:19   #3896
E pa da se vozis biciklom znao bi o cemu se tu radi...
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:28   #3897
Sezona kreće...i čobani su opet tu
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:52   #3898
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Uopće ne razumijem tu bahatost tipa "biciklist sam, za mene prometna pravila ne vrijede".
Meni je genijalna ona ideja da se brzina vožnje u gradu zakonom ograniči na 30 km/h.

Obrazloženje je "drugog načina nema" da se zaštiti pješake i bicikliste. Da, nema. Kada je lakše sav teret odgovornosti svaliti na nekoga drugoga i nastaviti se ne pridržavati prometnih pravila i, sačuvajmebože, gledanja lijevo i desno.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:06   #3899
@stiglitz - nije isto. Biciklisticka staza nema oznaku smjerova, nema stupne znakove, nema prijelaz preko zebre, preuska, pjesaci hodaju po njoj.. e sad zamisli da vozis auto/sleper, a da je cesta uredjena kao biciklisticka 'traka' ;-)
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:23   #3900
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/policija-kazn...-aute/1307994/

Zanimljiva reakcija biciklista i njihove udruge. Kada ih se kažnjava zbog nepoštivanja prometnih propisa onda kmeče i prozivaju policiju nazivajući to obračunom, lovom na bicikliste i sl.

Što za bicikliste ne vrijede prometna pravila? Jesu li biciklisti nekom zakonskom odredbom izuzeti od primjene Zakona o sigurnosti prometa na cestama?

Uopće ne razumijem tu bahatost tipa "biciklist sam, za mene prometna pravila ne vrijede".

U gore navedenom članku se žale da ih se kažnjava zbog vožnje u suprotnom smjeru....a što da vozači automobila ili teretnih vozila odluče voziti u suprotnom smjeru?

Moje iskustvo s biciklistima je to da svaki dan kada sam u prometu vidim barem 15 biciklista kako prolaze kroz crveno. Svi s autima uredno staju na semaforu, ali ne, oni kulerski nastave pedalirati kao da semafor ne postoji. I onda se čude kada policija kažnjava.

Smjerovi biciklističkih staza su idiotizam žešće vrste.
Neovisno o tome licemjerno je naplačivati kazne za vožnju izvan biciklističke staze kad je ono malo postojećih biciklističkih staza zatrpano parkiranim autima i pješacima.
I čitava ta politka je idiotizam.
Jeste li vi svjesni koliko samo neregistriranih i neosiguranih automobila ima na našim cestama? Ili koliki je broj debila koji po snjegu voze sa ljetnim gumama. Eto posla za policiju.
Da biciklisti ugrožavaju sigurnost prometa.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.