Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 12:53   #41
Quote:
mb73 kaže: Pogledaj post
bitno je da se vodi u svim papirima golf 6-euro 5 i za.oli me,bitno je da nece s.at kad mu dodze vrijeme.
Eee stari samo pazi da nebi ovim vašima u federalnoj vladi palo na pamet povuć EU pravilnike o kontroli na registraciji pa bi se moglo desit da ti taj DPF malo fali na ekotestu iliti da isti ne prođeš pa bi se tih 1000km moglo 3-4x umnožita za novi ispušni sistem sa DPF-om i tako...

Ne da te plašim al tako se i kod nas mislilo do prije par godina pa eto sve krame kojima su pisale 314zdarije u papirima su na ciosu...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:13   #42
nece to tako brzo biti ovde ali ne znam sta mi mogu kad u papirima stoji da auto zadovoljava euro 5 normu,znaci ne moze dokazati da ga nema,nece valjda rovariti po auspuhu i katalizatoru,jedino ga moze chek lampica i dijagnostika vidjeti kad pokaze gresku,razumijes.

Ne znam sta da kazem,sta je tu je,ipak postoje sa i bez dpf-a ovde u BiH a da li negdje jos u zemljama naseg okruzenja isporucuju auta sa ovakvim karakteristikama to ne znam.

ps:

poslao sam jedan mail u wolsburg i zatrazio da mi posalju karakteristike mog auta pa nadam se da ce biti tako dobri da mi proslijede.
mb73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:40   #43
I ti ozbiljno misliš da na ekotestu nema razlike u parametrima koje daje motor sa i bez DPF-a?

Ne kužiš da ako Euro 5 PODRAZUMJEVA DPF bi neko jednostavno mogo inzistirati na tim parametrima/rezultatima na ekotestu koje bez istoga NEĆEŠ MOĆI ostvariti sa svojim motorom da se na glavu postaviš...

Ipak kak ti veliš vjerojatno ćeš ti taj auto nekome prosljedit prije nego to dođe pa čemu si mislit...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:17   #44
pa da u pravu si,dok dodzu ta vremena proce 10-20 god.
zasad prolaze tehnicki vozila sa euro minus 5,krsevi neispravni prolaze sa slabim kocnicama itd,tako da o tome nema smisla razgovarati,svakako je bilo pitanje samo da li je moguce da postoji serija golfa 6 bez dpf-a a eto izgleda da postoji.
mb73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:44   #45
Potvrđeno, euro 5 norma i kilaža auta su napisani kao za slabiji, 1.6 crdi model, u mojoj knjižici hihihi, moj je euro 4
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 22:09   #46
samo par komentara a nisam mogao sve čitat jer mi se neda.

Kod auta s filtrom za čestice nemojte čekat tu crvenu lampicu jer u dost slučajeva ni regeneracija putem kompa u servisu nece mnogo znacit. Tako ako vam se upali zuta lampica onda odite negdje na turu i vozite u visim okretajima... cca 3000-3500... Grad nipošto!

Filter se moze odstranit i moze se kupit kit koji odstranjuje filter i u njemu je varalica z ate sonde koje mjere brzinu isp plinova prije i iza filtera.... i sve radi bez paljenja lampice ikakve. Konkretno RSR motorsort to radi
RENT-A-IDIJOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 16:03   #47
E imam pitanje.Imam golfa 2 91.god.1.6 dizel promijenjene su karike klipovi glava je pobrusena,e pa sad me zanima zakaj dimi crni dim auto ima 399 000 km vuce ko lud potrosnja mu je 6 litara a itrosi mi negde 2 litre ulja na 2000 km.Da li je problem bosch pumpa ili paljenje treba malo okrenut ili nekaj sasvim drugo.
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:50   #48
Quote:
darijomeko kaže: Pogledaj post
E imam pitanje.Imam golfa 2 91.god.1.6 dizel promijenjene su karike klipovi glava je pobrusena,e pa sad me zanima zakaj dimi crni dim auto ima 399 000 km vuce ko lud potrosnja mu je 6 litara a itrosi mi negde 2 litre ulja na 2000 km.Da li je problem bosch pumpa ili paljenje treba malo okrenut ili nekaj sasvim drugo.
Nakon, kak ti veliš generalke, troši 1l ulja na 1000km? ili 10l ulja na 10.000km? Šta ste radili sa cilindrima?

Crni dim - ne sagorijeva svo gorivo...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.