Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2007., 19:23   #1
Popravak vodokotlića

Imam relativno novi plastični vodokotlić koji se u zadnje vrijeme jako sporo puni (po pola sata i duže). Može li mi netko ukratko objasniti u čemu je problem i kako to mogu sama popraviti?
martha505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 19:49   #2
Ako se nije začepio kutni ventil (iz zida), što je malo kompliciranije za popraviti, možda se samo nakupilo kamenca na dovodu.Zatvoriš dovod vode i isprazniš kotlić. Skineš poklopac kotlića (uglavnom se poklopac samo iščupa prema gore) i polako nalijevaš solnu kiselinu, počevši od dovodnog ventila (on je najbitniji jer kroz njega se puni), preko onih zglobova plovka i tako do same brtve plovka. Primjetit ćeš burnu reakciju. Kamenac bi trebao nestajati na očigled. Pustiš vodu i probaš. Ak puni brže, popravljeno je. Investicija 2-3 kune. Ak ne, ipak je nešto zapelo u kutnom ventilu ili dovodnoj cijevi. Da ti se nije presavilo flexi crijevo!? Koštat će te 30 kn ventil, 20 kn crijevo i pivica susjedu majstoru !!!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 19:58   #3
Pored opisanog moguće je i zapinjanje plovka o stijenku kotlića,pa voda jedva puni spremnik tj.čuje se kao da curi neznam koliko a u biti jedva kaplje u kotlić.Može bit a i nemora.
ddarkok. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 10:41   #4
Ako popraviš javi nam da znamo kaj je bilo...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:49   #5
Nečistoče!

Quote:
martha505 kaže: Pogledaj post
Imam relativno novi plastični vodokotlić koji se u zadnje vrijeme jako sporo puni (po pola sata i duže). Može li mi netko ukratko objasniti u čemu je problem i kako to mogu sama popraviti?
Zatvoriti ventil za vodu i skinuti gibljivu cijev na kotliću.
Odvrnuti maticu i skinuti kompletan plovak sa kućišta.
Odvrnuti veliku plastičnu maticu koja sakriva polugicu koja zatvara gumenom brtvom prolaz vode pritiskom na mali provrt kada se plovak podiže.
U tom dijelu, u toj maloj komorici ima sigurno nečistoće, kao i na malom provrtu kroz koji voda curi u kotlić.
Provjeriti ima možda nećistoće i u spiralnom dijelu koji služi za snižavanje šuma vode. Očistiti i ispuhati.
Polako i oprezno, ništa na silu.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 10:27   #6
Slavko dobro savjetuje...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 10:32   #7
Martha jesi ga ?
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2007., 21:24   #8
rastaviti komplet plovak i mehanizam i ostaviti dijelove u nekoj otopini za skidanje kamenca (ima ih dosta u dućanima), poslije sve oprati i montirati natrag..
možeš i štelati plovak na onom vijku kak hoćeš da se brzo puni..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 16:11   #9
Nisam mogla prije odgovoriti - kompjuter mi završio na servisu!

Očistila sam ga od kamenca a glavni provlem je bila grudica nečistoće koja je onemogućila dotok vode, u ventilu kojim se kotlić spaja s onom cijevi. Sad radi ko novi.

Puno hvala na savijetima!
martha505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 13:58   #10
Visokomontažni vodokotlić

dragi majstori,

opet vam se obraćam s punim povjerenjem i bez sumnje u precizan odgovor

moj problem: do sad na wc-u kao sustav ispiranja imam acqua ispirač (ona kao pipa). rado bih to zamijenila vodokotlićem. međutim, odmah iznad wc-a je bojler i vodokotlić ne bi mogao stati klasično (iznad školjke), nego malo u stranu (recimo 30 - 40 cm desno).

moj mi je vodoinstalater rekao da to može bez problema izvesti nekim pregibnim crijevom. također mi je i rekao da moj vodokotlić mora biti nešto što sam u međuvremenu zaboravila.

ne sjećam se treba li biti visokomontažni ili niskomontažni. pa je moje pitanje vama koja je razlika? pretpostavljam u duljini cijevi? ili još nešto? i naravno, koji da kupim jer sam skužila da je većina niskomontažnih. naravno da sve ovo mogu pitati i njega, ali radije bih ga dočekala s dobrim izborom.

unaprijed hvala na odgovoru
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:26   #11
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
dragi majstori,

opet vam se obraćam s punim povjerenjem i bez sumnje u precizan odgovor

moj problem: do sad na wc-u kao sustav ispiranja imam acqua ispirač (ona kao pipa). rado bih to zamijenila vodokotlićem. međutim, odmah iznad wc-a je bojler i vodokotlić ne bi mogao stati klasično (iznad školjke), nego malo u stranu (recimo 30 - 40 cm desno).

moj mi je vodoinstalater rekao da to može bez problema izvesti nekim pregibnim crijevom. također mi je i rekao da moj vodokotlić mora biti nešto što sam u međuvremenu zaboravila.

ne sjećam se treba li biti visokomontažni ili niskomontažni. pa je moje pitanje vama koja je razlika? pretpostavljam u duljini cijevi? ili još nešto? i naravno, koji da kupim jer sam skužila da je većina niskomontažnih. naravno da sve ovo mogu pitati i njega, ali radije bih ga dočekala s dobrim izborom.

unaprijed hvala na odgovoru



Većina kotlića ima mogućnost visoke i niske montaže.Osim u duljini cijevi razlika je i u njihovom promjeru.Međutim u kompletu s kotlićem imaš sve potrebno.U tvom slučaju možda bi bilo najbolje da majstor kupi kotlić,osim ako nema nekih posebnih dizajnerskih zahvata.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 18:29   #12
Hvala
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 13:01   #13
Da ne počinjem novi thread... upravo sam montirao novi vodokotlić i imam problema sa cjevi L oblika koja ulazi iz vodokotlića u WC školjku. Dobio sam s vodokotlićem ogromnu rebrastu gumenu brtvu koju ne uspjevam nabiti u školjku na način da mi poslije stane i cijev. Moram li primjeniti još sile ili postoji više veličina otvora, pa time i više različitih brtvi, pa problem mogu riješiti kupnjom manje brtve? Ako da, gdje ih u Zagrebu pouzdano ima?
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:36   #14
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Moram li primjeniti još sile ili postoji više veličina otvora, pa time i više različitih brtvi,
sila u svakom slučaju ne pomaže , namazati i utvor wc školjke i cijelu gumenu brtvu i pvc cijev sa sapunom ili gustom sapunicom , ukoliko ni tada ne ide morat će te kupiti novu brtvu , kojih ima na stotine izvedbi i dimenzija , tamo gdje ste kupili kotlić trebali bi imati i gumenu manžetnu
izmjerite otvor u wc- školjki , ponesite pvc cijev i na osnovu uzorka na prodajnom mjestu će vam dati odgovarajuću mandžetnu
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:12   #15
OK. Što je manžetna?
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:20   #16
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
OK. Što je manžetna?
to ti je ta guma između školjke i cijevi.
__________________
I ONDA SAM ODLUČIO TRČAT...
a ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 16:34   #17
novi vodokotlic, nece da se puni dok ne podignem malo (mm su u pitanju) poklopac, onda pocne da se puni,
no svaki put posle pustanja vode potrebna je ista radnja kako bi poceo da "radi". sta moze biti u pitanju?

pretpostavljam da je neka glupost, pa bih mozda mogla sama nesto preduzeti, da ne cekam majstora?
ima i garanciju 5 godina, ako je neka fabricka greska- zamenice ga.
LaLela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:06   #18
nije bitno ako se duze puni,treba ici rijedje na zahod ili se dogovorit s ukucanima da svi odete u priblizno isto vrijeme na wc(zadnji povlaci vodu),muski mogu i van,ako nije prehladno.
zimbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:14   #19
Quote:
LaLela kaže: Pogledaj post
novi vodokotlic, nece da se puni dok ne podignem malo (mm su u pitanju) poklopac, onda pocne da se puni,
no svaki put posle pustanja vode potrebna je ista radnja kako bi poceo da "radi". sta moze biti u pitanju?

pretpostavljam da je neka glupost, pa bih mozda mogla sama nesto preduzeti, da ne cekam majstora?
ima i garanciju 5 godina, ako je neka fabricka greska- zamenice ga.
Krivo smontirano (naopako) , loša kvaliteta (savijena plastika) ili ostatak od lijeva plastike, nepodešeno...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:14   #20
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Da ne počinjem novi thread... upravo sam montirao novi vodokotlić i imam problema sa cjevi L oblika koja ulazi iz vodokotlića u WC školjku. Dobio sam s vodokotlićem ogromnu rebrastu gumenu brtvu koju ne uspjevam nabiti u školjku na način da mi poslije stane i cijev. Moram li primjeniti još sile ili postoji više veličina otvora, pa time i više različitih brtvi, pa problem mogu riješiti kupnjom manje brtve? Ako da, gdje ih u Zagrebu pouzdano ima?
Starije skoljke obicno imaju uzi otvor za ispirnu cijev. Odi u neki ducan gdje prodaju vodoinstalacije i reci da ti treba manja manzeta za spoj između skoljke i ispirne cijevi. Znaci unutarnji promjer je isti, ali nije onako siroka izvana kao ova koju si dobio sa vodokotlicem.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.