Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2007., 21:46   #121
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
nego kad bi to trebalo počet?
btw. imam genijalnu patronažnu kojoj vjerujem. Što sam je god do sad pitala odlično me uputila, zašto se ne bih informirala?

pa pročitaj post od FFE, ona je lijepo objasnila zašto se ne dira.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:31   #122
Question navlačenje piše

kakvog iskustva imate
ja pitala doktoricu na pregledu sa 2 mj,ona kaže da se ne treba prevlačiti samo malo na vrhu da očistim te bijele naslage al vidim da tog bijelog ima i dalje a bojim se to više dirati jer sam jednom tako vukla i čistila,a ima toga po cijeloj glavi,dok nisam navukla skroz i onda koža više nije htjela nazad,tako sam se prepala,to poplavilo,bilo ko loptica,pa sam zvala pedijatriju,oni rekli da ga stavim u vodu i odmah je otišlo
dakle mene sad brine to bijelo i da li kad im ga natežete radite li to tako da cijela glava bude vani
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:01   #123
ima jedna cijela tema o ovome, ne znam kako se zove, možda moderatori mogu pomoći ako ne nađeš po pretražniku.
btw, ja mom već tri puta prevukla skroz (6 mj) i on se smije pri tom. inače, nama su rekli obavezno čistiti jer je imao infekciju mokraćnih puteva
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:11   #124
Skroz!?!
Ja se ne usudim jako povlačiti...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:32   #125
ma nisam ni ja jako. povukla ja, ono otišlo skroz (valjda je skoz, nisam 100% sigurna) ja zabezeknuto gledam malca a on u mene nasmijan od uha do uha
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:39   #126
To je rijetkost da se tako maloj bebi kozica moze prevuci do kraja. Kazu da se tek oko 3. godine ocekuje da se kozica prevuce preko glavica, tako kazu, a tako i pisu u knjigama.

Uglavnom, moj mali ima 15 mj., nikada mu nisam prevukla do kraja vec koliko ide ili kako kaze njegova dr., najbolje je u toj dobi da se moze napraviti "cvjetic" i tada da se obrise bijelo, ako se vec ima za obrisati. Mom malom nema skoro nikada tog bijelog.

Bas smo jucer bili u savjetovalistu, dr. me pitala dokle smo stigli s prevlacenjem kozice, rekla sam joj da smo u fazi "cvjetica", ona je rekla da je to super i ocekivano za tu dob.

Neki dr. cak kazu da kozicu ne treba navlaciti uopce
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:45   #127
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
To je rijetkost da se tako maloj bebi kozica moze prevuci do kraja. Kazu da se tek oko 3. godine ocekuje da se kozica prevuce preko glavica, tako kazu, a tako i pisu u knjigama.

Uglavnom, moj mali ima 15 mj., nikada mu nisam prevukla do kraja vec koliko ide ili kako kaze njegova dr., najbolje je u toj dobi da se moze napraviti "cvjetic" i tada da se obrise bijelo, ako se vec ima za obrisati. Mom malom nema skoro nikada tog bijelog.

Bas smo jucer bili u savjetovalistu, dr. me pitala dokle smo stigli s prevlacenjem kozice, rekla sam joj da smo u fazi "cvjetica", ona je rekla da je to super i ocekivano za tu dob.

Neki dr. cak kazu da kozicu ne treba navlaciti uopce
Cvijetić, kakav cvijetić?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:31   #128
pa navuces kozicu toliko da se glavic ne vidi uopce vec se na vrhu pise napravi kao mali cvijet, ne znam kako drugo objasniti kada je i lijecnicko objasnjenje da treba izgledati kao "cvjetic"
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 23:50   #129
E moj je u fazi cvijetica !!Aj barem sad znam da je kod nas sve kako bi trebalo biti
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:55   #130
MM-u su prevukli kad je bio mali i nisu mogli vratiti nazad. morao je na operaciju.

polako s prevlačenjem.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:04   #131
Mi ništa puno ne "prčkamo". Tu i tamo prilikom kupanja mu očistim vrh piše i to je to. Prema dostupnoj internetskoj "literaturi" posljednja je preporuka što manje to bolje (ukoliko nema nekih problema i sl.) Za sada "naoko" i prema riječima mog supruga (on ipak zna - jer ja baš i ne znam kako bi trebalo izgledati kad nešto ne štima) je sve ok.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:26   #132
Mi smo bili na Šalati dati mokraću na pregled i tamo mu je doktorica povukla skroz,ja sam se zgrozila .Tada je imao negdje 9 mjeseci.I onda sam ju ja pitala dali se to smije tako ona je rekla da,ali da mora biti mokro.Ja njemu odonda povućem kožicu skroz dok se kupa(svaki 2-3 dana).I njemu je uvijek glavić plavi,valjda tak mora biti.Ako mu ne povlačim par dana sve se skupi bijelo a to su bakterije,zbog kojih smo i završili na šalati.Očito svaki doktor brije svoje.Ipak treba biti oprezan,da ne bi došlo do komplikacija.Ne bih htjela biti kriva za nečije povlačenje kožice,samo kažem kak je bilo kod nas.
icarnier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:31   #133
Meni je pedica rekla da kožicu treba samo malo nazad pomaknuti da se očisti to bijelo.Ako se do kraja prevlači,a beba još u pelenama,postoji opasnost od raznih infekcija jer je onda pišo izloženiji.
Treba prevlačiti kad izađu iz pelena.

A mamica koja je imala gadno iskustvo s tim(ovdje na forumu),kaže da prevlačiti treba svakako.

Ja sam sinoć prevukla,toliko da bude taj cvijetić o kojem pričate,i kožica je malčice krvi pustila(tek toliko da se ona zacrveni).Nije plakao niti išta.Osmijeh od uha do uha.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:58   #134
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
MM-u su prevukli kad je bio mali i nisu mogli vratiti nazad. morao je na operaciju.

polako s prevlačenjem.
Aaaaaaaaaaa!!!! Pa zato je mene strah tog povlačenja!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:04   #135
Quote:
sbg kaže: Pogledaj post
pa navuces kozicu toliko da se glavic ne vidi uopce vec se na vrhu pise napravi kao mali cvijet, ne znam kako drugo objasniti kada je i lijecnicko objasnjenje da treba izgledati kao "cvjetic"
Sad opet ništ ne kužim!!! J... ga, prvo dijete i to baš muško!
Kožicu onda povlačiš prema gore, a ne prema dolje?

Marinka: ova krv koju spominješ...pa, skoro sam pala sa stolca
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:07   #136
Sad sam fakat u panici!

Ajde iskusne mamice dajte se javite! Vi koje imate dečkiće od 3-4 godine na dalje, pliiiiizzz!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:40   #137
mami sa pocetka threda, tako malim bebama nije dobro prevlacit kozicu zato jer je ona spojena sa glavicem.
evo sta kaze roda

Zadnje uređivanje putnica : 05.12.2007. at 01:45. Reason: korigiran naslov
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:49   #138
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
mami sa pocetka threda, tako malim bebama nije dobro prevlacit kozicu zato jer je ona spojena sa glavicem.
evo sta kaze roda
Hvala na linku Znala sam da se ne trebam brinuti oko piše, sad sam još mirnija!

Zadnje uređivanje putnica : 05.12.2007. at 01:45.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:17   #139
i mi smo u fazi cvjetića
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:35   #140
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
i mi smo u fazi cvjetića
Pošto je od mog bebonje forumski nick Cvijetić,mali je pravi mali pišokan.

MaLo,ma nemoj se brinuti.Nije ti to nuklearna fizika.Malo je kompliciranije. Ma ako se ja nisam uplašila kad sam vidjela "krv"(nije bilo krvi na kapljice,nego je samo povučena kožica bila crvena od krvi-jaaaako malo),nemoj se ni ti brinuti!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.