Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 13:32   #2021
Jel zna netko kojim danom je u ambulanti doktorica Stasenko??
evangeline1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 15:09   #2022
Quote:
ludo_malo kaže: Pogledaj post
Ja odem iz zajceve ravno pa desno u lukovac i onda lijevo u dobri dol. Nade se negdje. Ali imam bar 5-10 min pjeske svaki put i plaća se parking.

Lucija mene socijalna ginekologica uputila i to od 36.tj.
da, samo je problem ako ostaneš više od 3 sata. što onda?
meni se nekad potrefi da nađem free parking (nije mi do love, nego moram plaćat svako malo na mob, pa računat kad će proć tri sata itd.)

jučer mi se posrećilo, našla mjesto u Zajčevoj točno na vrhu, kod ulaza.

što se tiče doktora ja sam se do sada susrela s dr. Stasenko i dr. Roki-ijem. oboje mi se čine skroz ok, on ja malo neobičan ali rade svoj posao kako treba. ne mogu vam pomoći s informacijama kad je tko koji dan jer ja idem u ambulantu za visokorizičnu trudnoću, a ne u klasičnu trudničku amb.

sljedeći tjedan počinjem s CTG-om. bliži se, bliži :frkica:
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:18   #2023
Uz gestacijski dijabetes mislim da ću zadnja 3t ili koliko se već ide morat u bolnicu..tako sam barem čula da idu secerasice. ..možda bolje da se naručim malo prije 35tt!?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:54   #2024
Quote:
lucija.KŽ kaže: Pogledaj post
Pardon na krivim rijecima..mob me sam ispravlja pa nekad ne skuzim. .da li vas je DR uputila?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Da dobili smo uputnicu od svog dr. pa se naručili. Dakle izbor je na tebi ako želiš u Merkur. Da muški mogu na uzv
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:36   #2025
Quote:
evangeline1 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kojim danom je u ambulanti doktorica Stasenko??
Stasenko, Roki i Matijevic su u ambulanti za rizicne trudnoce, iako je Roku jednom bio i u obicnoj trudnickoj.

Srijedom je dr. Zana Zegarec, cetvrtkom dr. Leder, ponedjeljak je dr. Bursac


Ali nemoj se bas orijentireat prema tome, znaju se mijenjat ovisno o tome tko je bio dezuran taj vikend.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:10   #2026
kakva je procedura s porodom ako trudnica ima gd?
da li se obvezno inducira porod ili ako je sve ok i pod kontrolom pušta se da trudovi krenu spontano?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 17:38   #2027
Dr. Leder ide na godišnji sad, tako da ga nema idućih par tjedana. Zaboravih pitati tko će biti u TA četvrtkom umjesto njega, jel zna netko možda?
__________________
Sve je u redu.
Čočo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 16:37   #2028
Da li je netko možda pitao u TA da li se na porod može ponijeti Dianatal gel (za olakšavanje vaginalnog poroda) ? Navodno da gel stvarno olakšava, čula sam da na Sv. Duhu daju trudnicama koje si ponesu..
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 18:53   #2029
Evo, na kraju sama odgovaram na svoj post.... Saznala sam da se može u Merkur uzeti Dianatel gel, koji se kupi u ljekarni.
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 18:58   #2030
Quote:
vjever kaže: Pogledaj post
Evo, na kraju sama odgovaram na svoj post.... Saznala sam da se može u Merkur uzeti Dianatel gel, koji se kupi u ljekarni.
Koja je cijena tog gela? Navodno je strašno skup?!?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 12:42   #2031
Quote:
lucija.KŽ kaže: Pogledaj post
Koja je cijena tog gela? Navodno je strašno skup?!?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Čula sam da su oko 600-700 kn . Ali navodno ne treba cijela kutija, jedna kutija je dovoljna za 2 poroda. Pa se može zapravo dogovoriti da se uzme s nekim. Ja kupila polovicu od jedne ženice koja je na kraju završila na carskom pa joj nije ni trebalo, za 300 kn.

Primalje iz Merkura su mi jučer rekle da daju gel ukoliko ga trudnica donese. Pitala sam i za mišljenje o tom proizvodu, kažu da je medicinski preparat i što se tiče sigurnosti nema problema, a što se tiče učinkovitosti rodilje imaju različita iskustva i one očito ne bi htjele davati nikakve reklame ni za ni protiv. Odluka je na svakom...

Ja sam imala dva teška poroda u kojima se redovito komplicirao ovaj zadnji dio - izgon (prvo ne tiskati, onda tiskati, pa tiskati bezuspješno satima...). Na kraju bez vakuuma nije išlo . A to znači da je nužno rezanje i oporavak preko tri tjedna. Šavova ko u priči! Ovo mi je treća trudnoća, nedavno sam tek saznala za bebicu i želim bar probati si malo olakšati ovaj puta.
Javim dojmove iduće godine
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 17:02   #2032
Pozdrav,vidim da ovdje ima dosta mama koje su ponukane losim iskustvom u Petrovoj ili Vinogradskoj odlucile roditi u Merkuru. Prvenstveno me zanima razlika u odnosu rodilja -doktor u toku poroda te odnos rodilja-sestra na babinjacama.. Kako mi se blizi porod uzasno me strah da mi ga doktori ne zaribaju svojim nemarom. Npr . ukoliko se ne budem otvarala da sile prirodni porod i da vade dijete na vakum i povrijede ga..o tome vec imam nocne more..ne bojim se boli,poroda ni iceg vise od loseg doktora.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
wakinagasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:12   #2033
Quote:
wakinagasaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav,vidim da ovdje ima dosta mama koje su ponukane losim iskustvom u Petrovoj ili Vinogradskoj odlucile roditi u Merkuru. Prvenstveno me zanima razlika u odnosu rodilja -doktor u toku poroda te odnos rodilja-sestra na babinjacama.. Kako mi se blizi porod uzasno me strah da mi ga doktori ne zaribaju svojim nemarom. Npr . ukoliko se ne budem otvarala da sile prirodni porod i da vade dijete na vakum i povrijede ga..o tome vec imam nocne more..ne bojim se boli,poroda ni iceg vise od loseg doktora.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
Dva puta sam rodila u Merkuru, napisala sam već gore da su mi porodi bili teški. Prvi porod nekih 12-13h, drugi 9h. Moje bebe nisu htjele van i ja sam bila u fazi tiskanja nekoliko sati bez ikakvih pomaka. Da nije bilo tog "kiwi vauuma" moje bebe ne bi možda preživjele. To nisu vakuumi kao nekada, to je samo vakuum kapica za završenje poroda koja se vani koristi u oko 15% završavanja poroda, to je zaista bilo na samom izlasku gdje smo zapeli i nije išlo dalje i nisu djeca imala nikakve posljedice, a praćeni su u Klaićevoj za svaki slučaj (nema krvarenja ni slično). Vakuum ne znači da su nesposobni nego da drugo rješenje nije bilo, a prekasno za carski. Pogotovo što je do te faze išlo sve po "školski" bez problema.

Prvi porod se ne sjećam babice i doktora, bili su dobri, sve 5. Ali na drugom porodu su bili FANTASTIČNI! Babica Karolina, Bogu ju blagoslovio - cijelo je vrijeme bila samnom, možda 10 min u 9h je bila izvan mog boxa. Pomagala mi da dišem pravilno, da se ustanem i hodam, na loptu, na wc... sve! Prekrasna mlada žena. Porodio me doktor Roki i došao na kraju dr. Valentić - bili su divni prema meni. Dr. Roki mi pred jutro prije vizte došao u sobu da me vidi, izmjerio tlak i popričao 5 min samnom da vidi jel sve ok.
U sobi sestre bile puno bolje nego kad sam bila prvi puta. Neke su jaako dobre, neke su malo rezervirane ili nervozne.

Ja ću opet u Merkur jer se nemam na što žaliti!
vjever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 10:54   #2034
Quote:
wakinagasaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav,vidim da ovdje ima dosta mama koje su ponukane losim iskustvom u Petrovoj ili Vinogradskoj odlucile roditi u Merkuru. Prvenstveno me zanima razlika u odnosu rodilja -doktor u toku poroda te odnos rodilja-sestra na babinjacama.. Kako mi se blizi porod uzasno me strah da mi ga doktori ne zaribaju svojim nemarom. Npr . ukoliko se ne budem otvarala da sile prirodni porod i da vade dijete na vakum i povrijede ga..o tome vec imam nocne more..ne bojim se boli,poroda ni iceg vise od loseg doktora.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk

ne mogu pricat za porod jer sam isla na carski, ali mogu reci za odjel. sestre su divne i jako brizne. ako treba pet puta ce doci i pokazati ti ako nesto trebas (meni je trebalo dojenje jer sam prvorotka bila). Dolaze i po noci ako im pozvonis. Ako se ne mozes ustat, doci ce i pomoci ti otusirat te.


Nikad necu zaboravit sestru kad su me dovezli na odjel, koja mi je pomogla da se ustanem i odem do wc-a i kad je iz mene doslovno izlila se krv kao da je netko iz bokala dvije litre prosuo mi po bedrima, ona mi govorila da je sve to normalno i da je to dobro, ocistila me, stavila mi uloske, pomogla obuci spavacicu, pitala me jel mi treba tableta protiv bolova i spremila spavat.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 01:12   #2035
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
pa ubiti, on meni vodi trudnoću ,ali sada sam saznala da njega možda neće biti kada ću ja rađati.
meni je termin 23.08.
idem na preglede svakih tjedan i pol do dva tjedna ovisi o dr.kulašu kako radi
dijagnoza : nadzor nad visokorizičnom trudnoćom
kaže doktor da protok kisika nije dobar, da beba kasni dva tjedna u razvoju,i premalena je. 33 tt / 1550g
nisam točno shvatila dal je već nastupio zastoj u razvoju ili ne (mislim da ne) .
na mirovanju sam od 5 mjeseca kada sam se pocela otvarati.(uloživa za jedan članak prsta)

dal je netko imao ikakvih iskustva sa kulašem ( meni osobno je on sjajan i jako simpatičan i ljubazan ali guglajte tomislav kulaš pa ćete vidjeti zašto to pitam) ??

dal je netko imao dijagnozu kao i ja i kako je sve to skupa zavrsio.moja gin opće prakse kaže da će me vjerojatno staviti na inducirani porod oko 1.08. tj u 36 tjednu,ako beba ne pokže napredak.. zabrinjava me dal će skupiti išta kila do tog datuma i hoče li morati biti u inkubatoru,zabrinjava i me i dojenje. jako bih voljela dojiti ali čitam stalno kako tako malene bebe nemaju snage dojiti.kao ide postupak hranjenja u inkubatoru? zapravo nisam naisla na ničije konkretno iskustvo..pa eto..

ako itko ima informaciju o doktoru?

ako je itko bio u ovakvoj situaciji kao ja?

netko tko je rodio u merkuru zadnje vrijeme ako zna sto sve treba ponijeti u bolnicu za mene i bebu ?
Ne blati čovjeka po internetu.On je super.Guglaj o sebi i gledaj svoja posla kao i svi koji ga ne puštate na miru.
klaudinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:14   #2036
Quote:
klaudinne kaže: Pogledaj post
Ne blati čovjeka po internetu.On je super.Guglaj o sebi i gledaj svoja posla kao i svi koji ga ne puštate na miru.

no.1 ona uopce ne blati covjeka. zapravo je napisala da je njoj jako drag i simpatican

no.2 svatko ima pravo napisati svoje misljenje i vidjenje s doktorima s kojima je imao iskustva - to nije blacenje, to je iskustvo koje ce pomoci drugim trudnicama
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:07   #2037
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
no.1 ona uopce ne blati covjeka. zapravo je napisala da je njoj jako drag i simpatican

no.2 svatko ima pravo napisati svoje misljenje i vidjenje s doktorima s kojima je imao iskustva - to nije blacenje, to je iskustvo koje ce pomoci drugim trudnicama
1.Potiče ljude da "guglaju" i čitaju priče i pričice .

2. Slažem se da je drag i simpatičan i dobar ginekolog.

3. On ima nadređene osobe,kao i svatko od nas,koje su mjerodavne i kompetentne procijeniti njega i njegov rad(ili bilo kojeg drugog liječnika).

4. Točno je da svatko ima pravo na svoje mišljenje.Osobno mi ne bi bilo ugodno na internetu čitati
što tko o meni misli(posebno ako je negativno i netočno) ,jer može utjecati na moj život i rad.Vjerojatno se tako osjeća i onaj tko se nađe u takvoj situaciji.

Zadnje uređivanje klaudinne : 09.09.2016. at 20:09.
klaudinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:10   #2038
Ja idem za nekih 2 i pol tjedna u merkur na prvi pregled prije poroda..sad smo 32+3t..jel zna netko mladog doktora koji je preko noci u radaoni,a preko dana na odjelu ginekologije? Navodno cu k njemu na pregled..a znam samo da je mladi i nije u ambulanti...

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 20:53   #2039
meni je na porodu bio jedan mladi doktor (rekla bih oko 30ak godina, ako je stariji onda izgleda mlađe), kasnije sam ga viđala u večernjim vizitama, dok sam ležala u rodilištu.

nažalost, ne znam mu ime, ali moj dojam je veoma dobar.

bio mi je odličan na porodu, i sve što te zanima voljan je pojasnit. ma čim počne govoriti ulijeva povjerenje. to je jedini mladi doktor kojeg sam viđala, i ako je to taj, u dobrim si rukama
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 23:37   #2040
Quote:
klaudinne kaže: Pogledaj post
1.Potiče ljude da "guglaju" i čitaju priče i pričice .

2. Slažem se da je drag i simpatičan i dobar ginekolog.

3. On ima nadređene osobe,kao i svatko od nas,koje su mjerodavne i kompetentne procijeniti njega i njegov rad(ili bilo kojeg drugog liječnika).

4. Točno je da svatko ima pravo na svoje mišljenje.Osobno mi ne bi bilo ugodno na internetu čitati
što tko o meni misli(posebno ako je negativno i netočno) ,jer može utjecati na moj život i rad.Vjerojatno se tako osjeća i onaj tko se nađe u takvoj situaciji.
1. Stvarno mislis da nitko od nas samoinicijativno ne gugla price i sve doktore? to je prvo sto sam radila kad sam se odlucila za bolnicu

2. ne bih znala, jedan je od rijetkih koji me nije pregledao

3. Zivimo u rh. To tako ne funkcionira

4. Ne bi ni meni bilo, ali razne takve price su mi konkretno pomogle za odluku. Npr bas ovdje na forumu imas pricu gdje se kudi dr stasnko, dok je kod mene slucaj takav da nije bilo nje, vjerojatno bi dobila sepsu do sad i umrla. Sve te price su subjektivne i treba ih uzeti s dozom opreza. Ali da takva misljenja trebaju, trebaju. Najdoktor ili kak se zove web je najbolje sto se dogodilo
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.