Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 17:34   #21
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
babicama placas ti ili to ide preko zdravstvenog ili nesto (mislim, kad velis da imamo pravo na njih )?
zorro muz nije njemac, nema ni on taj geburtsurkunde

eberlin, kindergeld mislim da dobivaju sve koje placaju porez i zive tu, moja mama doselila prije 5 godina, nije njemica, ali placa poreze pa dobiva kindergeld

i bas bezveze, jos me nitko nije pitao za plan poroda.. cut ce me sutra

pa imaš geburtsurkunde odnosno, sa svog jezika prevedeš na njemački ili imaš internacionalni, već je netko spomenuo. pogledaj post od zorro, pa ćeš vidjet koje državljanstvo ti dobiva dijete
mi smo recimo, sve hrvatske dokumente radili u Hr jer nam je u ambasadi u Beču bilo ultra skupo ( putovnica 100 eura, ma daj) . izvadili smo putni list i s tim prešli granicu a u Zg napravili domovnicu, rodni list, putovnicu etc.(samo ne znam jel ovisi gdje je dijete prijavljeno) gore smo napravili internacionalni geburtsurkunde, meldezettel i te austrijske stvari.


prijedlog za moderatore : jel može ovo bit tema za cure koje će rodit van RH? vidim da ih ima dosta, a i nas koje smo već rodile.

ja sam konkretno rodila u Austriji, al vidim da se ne razlikuje bitno od Njemačke, samo što su nazivi različiti za pojedine stvari. princip je isti.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 19:03   #22
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa imaš geburtsurkunde odnosno, sa svog jezika prevedeš na njemački ili imaš internacionalni, već je netko spomenuo. pogledaj post od zorro, pa ćeš vidjet koje državljanstvo ti dobiva dijete
mi smo recimo, sve hrvatske dokumente radili u Hr jer nam je u ambasadi u Beču bilo ultra skupo ( putovnica 100 eura, ma daj) . izvadili smo putni list i s tim prešli granicu a u Zg napravili domovnicu, rodni list, putovnicu etc.(samo ne znam jel ovisi gdje je dijete prijavljeno) gore smo napravili internacionalni geburtsurkunde, meldezettel i te austrijske stvari.


prijedlog za moderatore : jel može ovo bit tema za cure koje će rodit van RH? vidim da ih ima dosta, a i nas koje smo već rodile.

ja sam konkretno rodila u Austriji, al vidim da se ne razlikuje bitno od Njemačke, samo što su nazivi različiti za pojedine stvari. princip je isti.
meni ni tone bi smetalo, ali ne kao tema za one koje idu van roditi jer im se ne svidja u hr, mislim da takva tema vec ima.. nego za one koje zive vani i tamo ce ili jesu rodile..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 19:39   #23
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
meni ni tone bi smetalo, ali ne kao tema za one koje idu van roditi jer im se ne svidja u hr, mislim da takva tema vec ima.. nego za one koje zive vani i tamo ce ili jesu rodile..
e, pa to sam i mislila
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 10:36   #24
to sa "kucama za porod" im je dobra ideja, ali ja se nekako tamo ne bi osjecala sigurno...
ja cu skoro u pregled bolnice pa napisem dojmove, a tamo cu odmah pitati za babicu i kako to ide s njom.....
hvala svima na odgovorima o novcu
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:57   #25
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
e, pa to sam i mislila
onda da moderatori to preimenuju u Trudnice u dijaspori mozda?
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:31   #26
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
to sa "kucama za porod" im je dobra ideja, ali ja se nekako tamo ne bi osjecala sigurno...
ja cu skoro u pregled bolnice pa napisem dojmove, a tamo cu odmah pitati za babicu i kako to ide s njom.....
hvala svima na odgovorima o novcu
i meni je ideja ok, ali ja sam nekako panicar pa se sigurnije osjecam u bolnici.. ako se ne predomislim do poroda
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 16:58   #27
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
i meni je ideja ok, ali ja sam nekako panicar pa se sigurnije osjecam u bolnici.. ako se ne predomislim do poroda

ma sigurna si i tamo !!!

meni je sada zao, sto sam imala priliku, a nisam niti jedan put rodila kod njih.
moja prijateljica je opisala svoj porod u Geburtshaus kao nesto predivno, intimno, privatno, familiarno, mirno, prirodno.dosla se je porodit sa muzem i sa ostalom dijecom, i kaze da je svima ostalo u ljepome sijecanju, i da joj je najbolje bilo sto su to rodenje svi skupa dozivili kao familia meni je to zvucilo jako ljepo, kao neki jako ljepi dogadaj
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:05   #28
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ma sigurna si i tamo !!!

meni je sada zao, sto sam imala priliku, a nisam niti jedan put rodila kod njih.
moja prijateljica je opisala svoj porod u Geburtshaus kao nesto predivno, intimno, privatno, familiarno, mirno, prirodno.dosla se je porodit sa muzem i sa ostalom dijecom, i kaze da je svima ostalo u ljepome sijecanju, i da joj je najbolje bilo sto su to rodenje svi skupa dozivili kao familia meni je to zvucilo jako ljepo, kao neki jako ljepi dogadaj
ne znam kakve su ostale rađaone, no u bolnici gdje sam se porađala je tako koncipirana da svaka rodilja ima zasebnu sobu. dvije sobe dijele jednu kadu..tako da se ženske moraju dogovoriti, jelte
dosta je ugodno uređeno, čak je svaka soba imala cd player s opuštajućom muzikom. svaka soba ima pomagala, počevši od lopte do užeta na stropu (dakle tko hoće klečeći) do držača na zidu i ostalih kerefeka. mogla sam povesti na porod kog sam htjela i babice su uistinu jako ljubazne i poštuju intimu.


što se tiče babica nakon poroda: neovisno o babici koja će vas posjećivati doma, pobrinite se na vrijeme tj. odmah nakon poroda za babicu kod koje ćete moći raditi postporođajnu gimnastiku (rueckbildungs gymnastik). i to je plaćeno do djetetovog trećeg mjeseca ako se ne varam..a može se početi već osam tjedana nakon poroda.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:14   #29
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne znam kakve su ostale rađaone, no u bolnici gdje sam se porađala je tako koncipirana da svaka rodilja ima zasebnu sobu. dvije sobe dijele jednu kadu..tako da se ženske moraju dogovoriti, jelte
dosta je ugodno uređeno, čak je svaka soba imala cd player s opuštajućom muzikom. svaka soba ima pomagala, počevši od lopte do užeta na stropu (dakle tko hoće klečeći) do držača na zidu i ostalih kerefeka. mogla sam povesti na porod kog sam htjela i babice su uistinu jako ljubazne i poštuju intimu.


što se tiče babica nakon poroda: neovisno o babici koja će vas posjećivati doma, pobrinite se na vrijeme tj. odmah nakon poroda za babicu kod koje ćete moći raditi postporođajnu gimnastiku (rueckbildungs gymnastik). i to je plaćeno do djetetovog trećeg mjeseca ako se ne varam..a može se početi već osam tjedana nakon poroda.


ma da, to sam mislila jos napisat, da je stvarno ugodno i u bolnici rodit, da mozes zaista dovesti koga god zelis, moja rodica se poradala sa cijelom familijom, ozbiljno, na porodu joj bili muz, mama, sestra, a sogor i tata isto pomalo ulecivali, tako da se ima i tamo komfort koji god zelis, ali mislim u Geburtshaus je opet malo drugcije, nema te bolnicke rutine.......to je mislim najbitnije zenama koje se odluce za takav porod.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:48   #30
joj ne znam ja bas da bih dovela dijete da gleda porod..svatko ima pravo naravno na ono sto mu se svida i sto zeli, nekima je mozda lakse i bolje tako sa cijelom familijom, meni ce biti i muz dovoljan. porod je nesto prekrasno, ali nazalost tamo to ne izgleda bas tako, jos ako rodilja ne dobije epiduralnu pa se dere od bolova, nisam sigurna da li dijete od par godina moze shvatiti da je to ustvari nesto lijepo, kad odrasli ocevi ponekad padaju u nesvjest... ali svatko ima svoje misljenje...

mene zanima jos i priprema za porod, kakva je? kod nas u hr te briju onom pravom britvetinom ostrom, pa klistiraju boze sacuvaj, ispate zenu kao da nije dovoljno u strahu. kako je ovdje? da li se dobiju neki cepici ili nesto? ja sam cula cak da se ne dobije nista...i da ni ne briju pretjerano, samo tamo gdje ce raditi epiziotomiju...??? iskusne pliz prosvjetlite nas neiskusne
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:53   #31
eberlin

nema pripreme, nema klistira, nema cepica, nema brijanja, a u vecini slucajeva nema ni epizotomije.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:05   #32
a joj hvala bogu !!! vec sam se uplasila one litre i pol vode u turu! pa ko to moze izdrzati, oni nisu normalni...
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 16:50   #33
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
hvala vam svima koji ste ostavili traga na ovoj temi..


uh, puno toga mene zanima, nemam sad popis, nego bih vas rado imala na jednom mjestu pa kad pitanja dodju da priupitam


hvala na ovom iscrpnom odgovoru, nisam znala da se moze ici u obilazak i izbor bonica, ja sam pretpostavila (istina htjela sam vas pitati) da se mozda po mjestu stanovanja dodjeljuje bolnica..

mogla bih se znaci vec sad prijaviti za obilaske

da to sam cula da si mozes izabrati babicu, ali npr jedna mama mi je spomenula jednu (samostalnu) koja radi samo u dvije bolnice, dakle ako zelis nju, moras birati jednu od tih bolnica i onda nema veze koja je u smjeni

planiram za sada za porod heidelberg, a mislim da tamo ima dosta bolnica, cak i previse

mislim da ce tatica cuvati svog prvorodjenca doma prije nego u radjaonu

sto je to PDA?




ovo je isto jako koristan savjet, hvala

a ovo s papirololgijom i mene ubija, za sada smo samo rijesili kindergeld za starijeg, ostalo trenutno nemam prava, ali morat cu i to pripremiti..



mozda to s babicama zavisi od bolnice do bolnice, a mozda i od pokrajine do pokrajine

a ove sto dolaze kuci, to kao nase patronaze?

i hvala za sve ove popise i opise za novcane pomoci, to mislim da ne treba komentirati kad je sve jasno napisano, a vjerujem da ce mnogima olaksati.

Heidelberg? Pa ja sam ti ovdje! Evo sada rodila prije mjesec dana mog malenog u St. Elisabeth Klinik, ! Uzela sam cak Family appartement, daddy-in option. Ako zelis, mozemo si na pp razmijenit mobitele... Javi mi.
__________________
10.06.09 LEO Naše malo zlato Mala zabica: 37+
Ana80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:27   #34
eh mene zanima jos i ovo- kraj trudnoce? kako to ide na kraju ako npr. predem termin, sta onda? da li idem svaki dan kod svoje dr. na preglede, ctg i to, ili u bolnicu? i da li me dr. tamo salje? joj meni je taj kraj nesto kompliciran, nadam se da cu dobit trudove bez ikakvih poticaja ustvari mene je najvise strah tih komplikacija na kraju trudnoce,a da me jos oni bacaju te doktorici te u bolnicu pa da ne znam ni sama kud bi... kako ste vi ostale to privele kraju?
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:03   #35
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
eh mene zanima jos i ovo- kraj trudnoce? kako to ide na kraju ako npr. predem termin, sta onda? da li idem svaki dan kod svoje dr. na preglede, ctg i to, ili u bolnicu? i da li me dr. tamo salje? joj meni je taj kraj nesto kompliciran, nadam se da cu dobit trudove bez ikakvih poticaja ustvari mene je najvise strah tih komplikacija na kraju trudnoce,a da me jos oni bacaju te doktorici te u bolnicu pa da ne znam ni sama kud bi... kako ste vi ostale to privele kraju?
e to ti zavisi od doktora do doktora oce te li slat u bolnicu na pregleda ako prides termin, recimo ja sam isla svaki dan kod doktora, onda kad se tijedan dana nakon termina jos uvijek nije nista dogadalo, onda sam krenila u bolnicu na preglede, neki odma pocmu slati u bolnicu cim prode termin.
nema te to sto biti strah, ne kuzim sto te toliko muci
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:26   #36
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
eh mene zanima jos i ovo- kraj trudnoce? kako to ide na kraju ako npr. predem termin, sta onda? da li idem svaki dan kod svoje dr. na preglede, ctg i to, ili u bolnicu? i da li me dr. tamo salje? joj meni je taj kraj nesto kompliciran, nadam se da cu dobit trudove bez ikakvih poticaja ustvari mene je najvise strah tih komplikacija na kraju trudnoce,a da me jos oni bacaju te doktorici te u bolnicu pa da ne znam ni sama kud bi... kako ste vi ostale to privele kraju?
od 30.tjedna ides svaka dva tjedna kod ginica na pregled i ctg. ako se ne varam, tek ako preneses ides na preglede u bolnicu. do toga nisam dosla.. moja je sestra rodila dan prije izracunatog termina i do zadnjeg isla kod svoje doktorice.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 10:50   #37
ma nije da me muci nego me malo strah da se bebi npr. omota pupcana vrpca oko vrata, a ja nemam pojma nego sjedim kod kuce i cekam da me uhvate trudovi, a kad skuzim onda je kasno...to se bar kod nas u hr cesto dogada, pa zato i pitam..voljela bih da sam nekako pod nadzorom tih zadnjih dana, ali ako je svaki dan pregled onda oki.... hvala na odgovorima!
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 13:43   #38
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
ma nije da me muci nego me malo strah da se bebi npr. omota pupcana vrpca oko vrata, a ja nemam pojma nego sjedim kod kuce i cekam da me uhvate trudovi, a kad skuzim onda je kasno...to se bar kod nas u hr cesto dogada, pa zato i pitam..voljela bih da sam nekako pod nadzorom tih zadnjih dana, ali ako je svaki dan pregled onda oki.... hvala na odgovorima!
pa neznam, kazem od doktora do doktora..............zato ti je super kad imas babicu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 11:53   #39
na kraju ce biti da samo ja dosadujem s pitanjima
zanima me jos nesto..stalno mi naviru nova pitanja... sto se tice torbe za bolnicu, citala sa o njenom sadrzaju, a planiram i pitati babicu kad je nadem, no sad me zanima- nisam nigdje procitala da trebamo ponijeti one uloske, pa ne znam da li to rodilje dobivaju ovdje u bolnici ili sam ja nesto krivo shvatila.... kod nas u hr znam da si moras sama kupit i ponijeti u bolnicu i uloske i one mrezaste gacice...kako je s tim ovdje?
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 12:32   #40
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
na kraju ce biti da samo ja dosadujem s pitanjima
zanima me jos nesto..stalno mi naviru nova pitanja... sto se tice torbe za bolnicu, citala sa o njenom sadrzaju, a planiram i pitati babicu kad je nadem, no sad me zanima- nisam nigdje procitala da trebamo ponijeti one uloske, pa ne znam da li to rodilje dobivaju ovdje u bolnici ili sam ja nesto krivo shvatila.... kod nas u hr znam da si moras sama kupit i ponijeti u bolnicu i uloske i one mrezaste gacice...kako je s tim ovdje?
ma kakvo dosadjivanje..samo pitaj
uloske i mrezaste gacice ne moras nositi u bolnicu, ima ih u obilju. ja sam ponijela always dugacke uloske, no moram priznati da su mi njihovi bili bolji..barem prvih par dana.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.