Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 18:44   #9361
Cure na potvrdi o otvaranju komplikacija koje sam slala poslodavcu mi je stajao datum trajanja od datuma otvaranja pa do 13.08. Sta to znaci,da nakon toga moram ic radit ili to pise na svim potvrdama??

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Old 07.07.2016., 20:05   #9362
Ne ne, to je tako okvirno napisano jer nesto mora napisat u tu rubriku

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Old 07.07.2016., 21:22   #9363
Quote:
ivika13 kaže: Pogledaj post
Ne ne, to je tako okvirno napisano jer nesto mora napisat u tu rubriku

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
Hvala

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Old 17.07.2016., 15:02   #9364
pozdrav,

nikako ne mogu skužiti koliku ću dobiti naknadu za prvih 6 mjeseci nakon bebinog rođenja (rodiljnu naknadu).

čitam po netu i nailazim na različite informacije. na hzzo telefonu sam dobila dva različita odgovora. jedino sam iz svega skužila da ta naknada nije svaki mjesec ista, već ovisi o broju radnih sati u mjesecu.

na stranici hzzo piše:
Tijekom korištenja rodiljnog dopusta, korisnik ima pravo na naknadu plaće u iznosu od 100% od osnovice za naknadu plaće utvrđene prema propisima o obveznom zdravstvenom osiguranju (bez limita).

a na stranici uprave:
Osnovicu za utvrđivanje naknade plaće čini prosječni iznos plaće koja vam je isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu.

radim neprekidno od 1.6.2008. puno radno vrijeme, a plaća mi je 7300 kn. po tome bih ja dobivala prvih 6 mjeseci 7300 kn rodiljne naknade ili se varam?
koliko ću dobiti za oni 45/28 dana prije rođenja bebe?

pa molim ako netko zna odgovore da se javi.....
sunchicaS is offline  
Old 17.07.2016., 15:18   #9365
Kako sam ja shvatila obracun ide tako da zbrojis islacenu neto placu u zadnjih 6 mjeseci i podijelis zbroj sa brojem odrađenih sati. Dobijes cijenu sata. To bude i izracunato na onoj potvrdi o placi koja se predaje u Hzzo. Zatim se ta cijena sata mnozi sa brojem radnih dana u mjesecu i jos sa 8. To vrijedi od trenutka otvaranja rodiljnog dopusta, dakle i onih 45/28 dana prije rodjenja se obracunava na taj nacin.
221133 is offline  
Old 17.07.2016., 21:42   #9366
Heej, meni sutra počinje pravi porodiljni. U petak mi je dečko kod ginića pokupio doznake, ali mu niš sestra nije rekla. dobila sam 4 komada - 2 doznake za komplikacije i 2 za porodiljni. Kaj sad s tim? Nosim 2 u firmu i 2 u hzzo opet, ili?
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 17.07.2016., 23:17   #9367
Ginekologica mi ne zeli otvorit porodiljni 45 dana prije termina bez i jednog dana komplikacija, medjutima ja ako otvorim komplikacije gubim pravo na punu porodiljnu naknadu jer mi onda strucno ne uzlazi u staz! Ima neko pametnu ideju? Da li znate nekog ginekologa na podrucju Osijeka da se prebacim, netko tko otvara? Zovem u hzzo oni kazu da mi moze otvorit i onda se igramo pokvaremog telefona! Luda sam od toga a bitno mi je orvorit sto prije jer si sama placam doprinose..
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Old 18.07.2016., 11:11   #9368
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Nosim 2 u firmu i 2 u hzzo opet, ili?
Da
221133 is offline  
Old 18.07.2016., 11:11   #9369
sunchica pripremi se na to da ce ti jako varirat isplate dakle, ovako je kako ti je 221133 napisala; na potvrdi o placi ti je pisala cijena tvog sata , i to se mnozi sa brojem radnih sati u mjesecu za koji se isplacuje naknada. to ces dobivat od trenutka kad otvoris porodiljni.
poison, da, nosis i u firmu i na hzzo, tamo ce ti onda otvorit porodiljni. nema vise doznaka, mirna si iducih 6 mj
buhtla mozda da trazis to napismeno od hzzo? mislim, totalno je glupo da joj ti moras objasnjavat ono sta ona triba sama znat
vedrana84 is offline  
Old 18.07.2016., 14:13   #9370
Zanima me koliku bi ja naknadu trebala imati...situacija je ovakva:
bila sam na stručnom osposobljavanju 1 godinu i nakon toga odmah ostala raditi u firmi u kojoj mi ugovor istječe s povratkom kolegice s porodiljnog.
Ako mi ne bi dalje dali ugovor, a ja odmah otišla na komplikacije kolika bi mi bila naknada za komplikacije, prvih 6 mj i daljnjih 6 mj?
Do njenog povratka odradila bi 8 mjeseci, znači staža 1 god i 8 mj.
sojoza10 is offline  
Old 18.07.2016., 14:49   #9371
Ako ides na komplikacije onda ti strucno ne ulazi u staz...ne znam koliko bi staza imala bez strucnog?
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Old 18.07.2016., 14:56   #9372
Cure da znate da su bile komplikacije u RBA i Erste
nadine-bubu is offline  
Old 18.07.2016., 20:33   #9373
Sojoza, ako ti ne produze ugovor, znaci ostanes bez posla, komplikacije ce ti biti prosjek zadnjih 6 placa, 45 dana prije termina prestaje isplata i dalje na rodiljni ides kao nezaposlena, naknada je 1663 kn od rodjenja djeteta do prve godine.
Ovih 45 dana od kraja komplikacija do poroda nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Old 18.07.2016., 20:39   #9374
E da, ne znam kak se strucno gleda pa ak im to ne ulazi u staz i komplikacije su ti minimalne jer neces ispunjavati uvjete.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Old 18.07.2016., 20:41   #9375
Quote:
mmujic kaže: Pogledaj post
Sojoza, ako ti ne produze ugovor, znaci ostanes bez posla, komplikacije ce ti biti prosjek zadnjih 6 placa, 45 dana prije termina prestaje isplata i dalje na rodiljni ides kao nezaposlena, naknada je 1663 kn od rodjenja djeteta do prve godine.
Ovih 45 dana od kraja komplikacija do poroda nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
znam da je ovo ovako ali svaki put kad to negdje pročitam tako se naljutim

dakle, npr. radiš u firmi recimo 10 godina, uredno ti se uplaćuju doprinosi, dok si na komplikacijama firma ti propadne, dobiješ otkaz, s trbuhom do zuba naravno da nećeš naći novi posao i onda od države dobiješ jedan veliki šipak

odnosno 1660 kn kao i npr jedna tinejdžerica/studentica koja je ostala u drugom stanju.

tako nepošteno
Freda is offline  
Old 19.07.2016., 16:03   #9376
Molim pomoc ako netko zna. Da li se komplikacije mogu u istom mjesecu zatvoriti pa ponovno otvoriti te da li se tada gleda isti prosjek place kao i na prvim komplikacijama.?
Lulu7 is offline  
Old 20.07.2016., 15:08   #9377
Trebala bih pomoc vezano za komplikacije.Prosli mjesec sam bila do 15-tog na komplikacijama i od 16-tog na porodiljnom medjutim ovaj mjesec tj u ponedjeljak sjela mi je na racun samo polovica novaca.Pozivom na HZZO zena mi je rekla da mi vidi samo za porodiljni da mi je sat 19 i nesto sitno ali da ne vidi za komplikacije ali da ce sjesti odvojeno do kraja mjeseca sto mi je cudno s obzirom da pred 2 godine u istoj situaciji mi je sjelo isti dan i vidim da je razlicitim zenama takodjer vec sjelo pa me zanima da li je stvarno rok do kraja mjeseca ili nesto ne stima?Rjesenje od njih takodjer jos nisam dobila
CARGA is offline  
Old 21.07.2016., 10:20   #9378
uvik idu odvojeno te dvi uplate, a to se vjerojatno poklopilo da ti je sjelo isti dan jer je bilo pred vikend/nakon vikenda, porodiljni inace uvik ide dan prije komplikacija, porodiljni 18og a komplikacije 19og. jesi im odnila doznaku za koplikacije (pretpostavljamd a jesi). ja bi otisla provjerit u hzzo, znaju oni svasta zajebat, meni su tako zatvorili porodiljni kad je mali napunio 4.5 mj iz nepoznatih razloga, naravno, ostatak para sam dobila tek iduci misec da redovnom naknadom za porodiljni
lulu 7, mislim da se za prekid manji od 30 dana uzima prvi prosjek tako mi je ostalo u pamcenju ovdje s teme
vedrana84 is offline  
Old 21.07.2016., 17:24   #9379
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
uvik idu odvojeno te dvi uplate, a to se vjerojatno poklopilo da ti je sjelo isti dan jer je bilo pred vikend/nakon vikenda, porodiljni inace uvik ide dan prije komplikacija, porodiljni 18og a komplikacije 19og. jesi im odnila doznaku za koplikacije (pretpostavljamd a jesi). ja bi otisla provjerit u hzzo, znaju oni svasta zajebat, meni su tako zatvorili porodiljni kad je mali napunio 4.5 mj iz nepoznatih razloga, naravno, ostatak para sam dobila tek iduci misec da redovnom naknadom za porodiljni
lulu 7, mislim da se za prekid manji od 30 dana uzima prvi prosjek tako mi je ostalo u pamcenju ovdje s teme
Odnjela sam im istovremeno i za komplikacije i za porodiljni 30-tog prosli mjesec.Danas gledam uplate i dalje nema a 2 poznanice kazu isto da im je sjelo isto dan sa sat dva razlike.Budem sutra poslala muza da ode do njih pa vidi u cemu je problem.
CARGA is offline  
Old 27.07.2016., 17:02   #9380
Cure moze se doznaka za komplikacije predat prije prvog u mj? Ja idem u petak po doznake za ovaj mj pa sam mislila odmah na hzzo otic da nejdem dva puta ako se moze u jednoj turi to rijesit... Znam da je do 5. og u mj al ne znam dal mora vagnit 1. u mjesecu?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.