Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2014., 20:33   #9581
drago mi da se i vama svidja plavi skarnicl

ot
royal india
upali oko pol 4 unutra i uspjeli uloviti stol odmah kod ulaza. kaze konobar da obavezno sljedeci put rezerviramo jer im je guzva i zaista svi stolovi rezervirani ili netko sjedi za njima.
za naseg boravka tamo upali su jos jedni padobranci koje su takodjer posjeli, ali im napomenuli da je stol rezerviran za 2 sata pa da moraju otici do tada.

konobar vrlo ljubazan, nenametljiv, a opet ima kontrolu nad svime
iako nas je upozorio da cemo mozda malo duze cekati na klopu (a mi bili jaaako gladni) nismo uopce dugo cekali. taman smo si popili malo pive i procaskali i eto klope.

hrana je prefina
jeli smo: onion naan i cheese naan, murgh curry (curry piletina) i kadahi murgh(piletina u umaku od paradajza i luka sa sjeckanom paprikom, lukom, korijanderom i crvenim cilijem) plus veg pulaoo (kuhano povrce s basmati rizom)
uzeli smo umjereno ljuto (konobar kaze 2 na ljestvici), bradatoj polovici je bilo taman ljuto i da nikako ne bi volio da je ljuce jer su ovak svi okusi dosli do izrazaja, a ja si mislim da bih sljedeci put mozda otisla na razinu 3
ne znam kaj mi je bilo finije! ukusno, odlicno zacinjeno, kadahi murgh ima odlicnu tekturu umaka - malo gusce i punijeg okusa od curry-ja. sve 5, savrseno. bas smo izasli siti i zadovoljni iz restorana.
nabrojano plus dvije karlovacke 212kn.
Zla patka is offline  
Old 21.12.2014., 20:47   #9582
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Btw. kakvo je pivo? Imamo jednu flašu u frižideru, kupili na božićnom sajmu Međunarodnog kluba žena, još nismo otvorili...
dakle, tamo se najvise piju chang i singha i ja sam ih uglavnom alternirao. singha je nesto skuplja, a chang mi je osobno nesto bolji (plus, veliki je dolazio u flasi od 6dcl )

sve u svemu, oba piva su obicni lageri u rangu ozujske. svakako se mogu popiti, al da bi covjek zaista gustao u njima mora ih dodatno ubaciti u neki kontekst (npr, sjecanje na tajland )
gmit is online now  
Old 21.12.2014., 21:14   #9583
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dakle, tamo se najvise piju chang i singha i ja sam ih uglavnom alternirao.
sve u svemu, oba piva su obicni lageri u rangu ozujske
točno, najobičnija pivuša kao i svugdje po svijetu.
Probao sam i chang i asahi i to je sve tu negdje kao ožujsko... saporo i tsingtao su mi nešto bolji ali ni to nije za uživanje nego za lokanje i za utažiti žeđ.
Krkimir is offline  
Old 22.12.2014., 07:06   #9584
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
zlatna skoljka

couvert; sirasta riblja pasteta

salata od hobe

tuna

hobotnica na mediteranski

semifredo

cokoladna torta

muzgavci i rakovi zilavi. jelima fali okusa i maste. kruh kupovni

s druge strane, sve slastice bijahu izvrsne, tako da pod slasticarnu i mogu proci.

solidno uredjen ambijent (s izuzetkom potrganih stolaca), konobar ful profi, cijene uobicajene

sve u svemu, razocaravajuce...
Couvert fin, hladna salata od hobe bolja nego topla hoba na mediteranski.
Tuna pretanka i puno prepečena.
Semifredo jako fin kao i čoko torta, ali kupovni loš čoko preljev upropasti semifredo.
Konobar odličan, sve po ps-u odrađuje.

Nažalost, nitko nije uzeo crni rižoto koji je puuuuno bolji od svega ovdje navedenog.

Edit: TPK

Otkošteni punjeni batak&zabatak u maramici vrhunski (u predzadnjem naletu bili prepečeni) kao i punjena vješalica, zapečeni grah i šopska

Sofra Borovje

Teleća jetrica odlična (u predzadnjem naletu pola porcije prepuno žila i neprikladno za rezanje i žvakanje), punjeni ćevap odličan.
tweetee is offline  
Old 22.12.2014., 12:51   #9585
Evo me uživo iz McPersa.
Kralj Rudeša jedem i malo sam razočaran: ili se pecivo povećalo, ili se količina mesa smanjila. A cijena je 25 kn, a sjećam se da je 23 bila.

Fino je popunjeno, i ljudi čekaju u redu, taman sam prije gužve uletio
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 22.12.2014., 13:06   #9586
Nisi u krivu, peciva su mlao povećali.
Pablo is offline  
Old 22.12.2014., 18:45   #9587
Makar prema mojem protivljenju, većina je odlučila i išli smo u Gladne oči

Još sad mi se sve spuhava i tak mi je teško u želucu... Mislim da je dan za mene završio kad sam izašao iz restorana, a to je bilo oko 1 popodne

Restoran je bio prazan u podne. Ćevapi ogromni napuhnuti, gurmanski uštipci slični ali pikantniji, zapečeni grah bezveze, salate također...
Porcije su ogromne i komotno se dvoje ljudi može najesti od jedne porcije mesa, priloga i salate. Nama je ostalo jer nismo mogli sve pojesti a bili smo stvarno gladni.
Cijene su previsoke

2 porcije ćevapa
1 gurmanski uštipci
1 zapečeni grah
1 pole krumpira
3 salate
1 litra mineralne
240kn

spic is offline  
Old 22.12.2014., 19:47   #9588
Cevapi izgledaju grozno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatica Blatica is offline  
Old 22.12.2014., 20:03   #9589
slažem se...

evo i frendova fotka

spic is offline  
Old 22.12.2014., 20:26   #9590
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a početkom mjeseca im je pivnica u Tkalčićevoj bila zatvorena na tjedan dana kakvo je to kemijanje?
Mislim da je bila financijska, bilo je na ulazu.

Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ni sam ne znam zakaj sam se suzdržal da ne prigovorim konobaru u pivnici Medvedgrad u Ilici. Pitamo kakvo pivo se prigodno nudi s obzirom na blagdane i odrješiti konobar nam ponudi tzv. božićni belgian ale uz napomenu da ga serviraju samo po 4 dl.
Pristojno upitah zašto se ne može dobiti standardan krigla od pola litre. Odgovor je bio ponavljanje već izrečenog : božićno ide samo po 4 dl.

No, postoji i dobra strana, pivo je fantastično uz povoljnih 14 kn za 4 dl.

Pošto se ne radi o flaširanom pivu jamačno je normativ/cijena izražena u litri tako da ne vidim valjana razloga da mi ne natoče 2 dl ili pola litre. Baš me zanima kaj bi mu inspekcija rekla na to...
Ne bih želio ulaziti u to je li gost uvijek u pravu, ali Božićno je belgijski stil piva i uz njega ide pripadajuća tulip čaša od 4 dl za takav tip piva. U boljim pivskim barovima normalno je da se neka piva (obično ona sa više abv) po defaultu služe u manjim kubikažama, a to vrijedi i za Prag koji si spomenuo. Shema sa točenjem za van je ipak nešto drugo od ove priče.
Riazor is offline  
Old 22.12.2014., 20:42   #9591
@spic
Lepa soja, nema kaj.. :klap:






ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 23.12.2014., 00:08   #9592
Dvojka. Ispobali sve vrste pizze Mamma mia, samo sto je prsut bio dosta slan inače sve 5
U Mekpersu je tortilja s piletinom, spekom i umakom od vrhnja preodlicna, ali je dosta mala. Hamburgeri mi nista ne valjaju..
zer001 is offline  
Old 23.12.2014., 22:17   #9593
Mundoaka, jučer, Dlapek i ja. Dva glavna jela, deci vina, pivo i dva deserta oko 220kn.

Uzele smo pola pileta i ramstek wok. Ona uz to neki rose (za koji kaže da je loš i kiseo), ja španjolsko pivo, svijetlo. Imali su samo svijetlo i tamno, samo Balate (inače imanu i crveno, ali ga ovaj put nije bilo).

Oba jela su nam se jako svidjela. Njena piletina bez kostiju je bila mekana, korica hrskava, umakić fin (čini mi se da je bio creme fraiche s chillijem), krumpir nisam probala, ali ona kaže da je bio odličan kao i salata.
Moja riža odlično kuhana, servirana u šalici sa salatom na vrhu, u drugoj takvoj šalici dovoljno mesa i povrća, a povrće u woku raznovrsno i hvala Bogu nije bilo prepečeno i mlitavo. Moja salata je bila odlično začinjena, a meni bi više odgovaralo da je samo jelo bar malo ljutkasto, ali to je već stvar osobnog ukusa. (Već svi znaju da volim nenormalno ljuto pa ja nisam najbolje mjerilo, ali Dlapek kaže da bi i njoj pasalo da je malo ljutkasto.)



Nakon toga smo uzele integralnu pitu od maka s vanil kremom i šljivama i čokoladni biskvitni kolač s punjenjem od dulce de lechea.
Podloga od pite fina, Speculaasasta , krema od maka i vanil krema na njoj klasične i okej, ali šljive prežilave i čvrste. Piše pečene, ali meni su djelovale kao iz kompota, imale su prečvrstu kožicu i nisu mi se uklapale tom teksturom i čvrstoćom s ostatkom pite.
Čokobiskvitni je za moj ukus prekompaktan i punjenje također malo prečvrsto što na kraju stvara dojam 'meljanja', teško se žvače i nije me baš oduševilo. Očekivala sam prozračnije souffleasto tijesto i mekše punjenje.

Sve u svemu glavna jela super, deserti okej i fali im malo da se usklade kvalitetom s ostatkom ponude.
Po Dlapekinom ponuda vina nije bajna, što ja nisam previše zagledala, ali ona jest. Meni bi bilo draže da je i ponuda piva bogatija, ali eto..
Svakako se vraćamo.
Gipsyqueen is offline  
Old 23.12.2014., 22:49   #9594
Danas Royal India, dragi i ja svratili randomly da vidimo imaju li koji stol slobodan jer smo bili u gradu i došlo nam da nešto čalabrcnemo. Posrećilo nam se jer je (inače jako ljubazna i draga) konobarica kasnije nekima govorila da se mora rezervirati i da je teško smjestiti ljude zbog dosta rezervacija.

Ja sam jela piletinu, Kadahi murgh, on Rogan Josh, janjeći curry sa sjeverno-indijskim začinima i travama.
Uz to smo uzeli rižu, Veg.Pulaoo - basmati s povrćem i začinima. Tu je za moj ukus bilo malo previše kima, a premalo povrća, ali to je već picajzliranje. Uzeli smo i naan s lukom i naan sa sirom, oba jako ukusna i s dovoljno obilnim punjenjem.




On baš i ne voli ljuto i jeo je 1 po jačini, ja trojku, ali mogla sam i četvorku. Bili smo oboje zadovoljni.

Meni je porcija bila taman, njemu knap, ali nismo bili jako gladni pa nam je zapravo bilo dovoljno. Da smo došli kao gladuši vjerojatno bismo jeli predjela itd. pa bi bilo dovoljno obilno sve skupa. Moja piletina mekana, u gušćem pikantnom umaku od rajčica, paprike, luka, korijandera.. Jako ukusno, basmati riža uz to točno onakva kakva mora biti i drago mi je da sam dva dana zaredom na dva mjesta naletjela na rižu koja je kuhana kako treba. Njegovu janjetinu nisam probala, ali kaže da je sve bilo super i da nema prigovora.

Ceh s pićem, sokovi, oko 260kn. Desert nismo jeli jer je dragi htio kasnije do Amelie.

(Wc uredan. :deedy: )
Gipsyqueen is offline  
Old 23.12.2014., 22:57   #9595
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
On baš i ne voli ljuto i jeo je 1 po jačini, ja trojku, ali mogla sam i četvorku. Bili smo oboje zadovoljni.
sretno! ja stvarno mogu jako ljuto pojesti, no, s cetvorkom sam se fest namucio (a mislim da je jos netko nesto slicno napisao)
gmit is online now  
Old 23.12.2014., 23:04   #9596
Pa meni je trojka bila okej, ali inače jedem ljuće. Kaj da ti velim, morat ću isprobati.
Bhutica je kod mene u upotrebi pod normalno, a jedem i jače od nje pa zato mislim da bih mogla četvorku. Vidjet ćemo..
Gipsyqueen is offline  
Old 24.12.2014., 11:57   #9597
Nekidan u Carpaccio. Jeo hobotnicu na palenti. Bilo jako fino, uz to još dobra riblja juha, ali u kojoj je bilo kostiju (tj. u komadima ribe), što je nedopustivo. Cijene ne znam jer nisam plaćao, ali sigurno preskupe za pruženo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 24.12.2014., 12:50   #9598
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
sretno! ja stvarno mogu jako ljuto pojesti, no, s cetvorkom sam se fest namucio (a mislim da je jos netko nesto slicno napisao)
Gmit nemoj biti naivac. Ja sam joj nedavno, na kavici, u kafiću poklonio umak na bazi pačje masti koji inače radim s Jalapeñom (blagi) i s Red Savina Habanerom (pakleni) što joj je uvijek tak-tak. "Dobro je ali nije baš ljuto". Sad sam joj ga napravio s Trinidad Chocolate Moruga Scorpionom i Carolina Reaperom pa rekoh da te sad vidim. I dam joj žličicu da ga proba, nadajući se da će sad i cijeli kafić imati zabavu. Probala je cijelu žličicu i komentirala nešto kao "e ovaj je pristojan", a onda je za svaki slučaj probala još jednu i potpuno cool nastavila piti kaficu. Samo da napomenem da mi je papričice na Tavanu nabavio Alpi koji se tim otrovima bavi profesionalno, a ove mi je donio zapakirane u tri vrećice i rekao mi da obavezno radim u duplim lateksicama.

Predajem se !
Pellaprat is offline  
Old 24.12.2014., 13:01   #9599
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Gmit nemoj biti naivac. Ja sam joj nedavno, na kavici, u kafiću poklonio umak na bazi pačje masti koji inače radim s Jalapeñom (blagi) i s Red Savina Habanerom (pakleni) što joj je uvijek tak-tak. "Dobro je ali nije baš ljuto". Sad sam joj ga napravio s Trinidad Chocolate Moruga Scorpionom i Carolina Reaperom pa rekoh da te sad vidim. I dam joj žličicu da ga proba, nadajući se da će sad i cijeli kafić imati zabavu. Probala je cijelu žličicu i komentirala nešto kao "e ovaj je pristojan", a onda je za svaki slučaj probala još jednu i potpuno cool nastavila piti kaficu. Samo da napomenem da mi je papričice na Tavanu nabavio Alpi koji se tim otrovima bavi profesionalno, a ove mi je donio zapakirane u tri vrećice i rekao mi da obavezno radim u duplim lateksicama.

Predajem se !
gmit is online now  
Old 24.12.2014., 15:04   #9600
Gipsy, super osvrt na Mundoaku! Ja nikako da napišem svoj. Dakle, od dva - tri puta što sam bila tamo, sve mi je bilo super. Zadnje sam nekidan jela krokete od tune sa kremom od bundeve i salaticom. Ti kroketi su stvarno nevjerojatno dobri! Izvana su jako hrskavi, a unutra je krema od tune i indijskih oraščića i još koječega što nisam uspjela odgonetnuti. Preporučam!

Nisam jela ove deserte koje si ti opisala, ali sam zadnji put probala tortu od badema bez brašna koja je bila fantastična.

Moja jedina zamjerka na njihove deserte je što gotovo svi sadrže dulche de leche kojeg ja organski ne podnosim.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.