Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 21:43   #1
Rotavirus

Uzas...
prije nekoliko dana nas je doslovno "pokosio". prvo misicu, temperatura - isprva 38,5 ja u panici, a ona sva vesela, skakuce, jedino po okicama vidim da nije dobro, onda povracanje, pa temperatura 39,5. JA SAM SE SKAMENILA. nitko me nije pripremio na ovo i doista je strasno. ona samo lezi, jadno place, bez snage, zmiri i sva je klonula... zeli spavati, a ne moze. idemo na hitnu. doktorica kaze nista nije alarmantno ako temperatura 3 dana ne pada ispod 39,5!?!?!?!? pa ja ne znam sto reci. u panici mislim na bubrege, pluca, mozak,... a oni ni zuc. kazu puuno tekucine, prezgana juha, sluz od rize, tekucina, tekucina,.... misica spava.
muz dobio temperaturu, povracao, proljev,.... navecer drugi dan ja isto tako. trebas njegovati dijete, a u komi si.
povlacili smo se po kuci ko krepani. cijelu noc smo bdjeli. lupocet cepicima skidali temperaturu, dva puta ju okupali. (to joj se nije svidjalo) i tako 3 dana. pomalo je pocela papati, a nama doktorica prepisala dijetu.
stolica na analizu i potvrdjen virus.
sad cekamo da ponovimo test.
kazu da nema lijeka za to http://www.euroalba.com/index.php?op...=184&Itemid=38 da treba prepustiti tijelu da to samo rijesi....
htjela sam to podijeliti s vama, ako se slucajno netko nadje u slicnoj situaciji. eto, toliko.
sad citam po netu d apostoji cjepivo u Hrvatskoj. bez pikanja, oralno se uzima 2 puta i VGG. bravo.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:51   #2
ma mrva mala....
moram samo reći da je dobro završila jer znam troje dječice koje je rota virus strpao u bolnicu....
mi guramo našu prvu boleštinu i to onu trodnevnu groznicu, nije strašna kao rota virus, ali nije nimalo ugodno... temperatura, bdijenje, cendranje.... a još sam ja zdrava a kako li je vama iscrpljenima....
držite se...
hvala za info o cjepivu...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:56   #3
ma, sugavo do bola. drzite se i vi.
mrzim temperaturu.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:01   #4
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
ma, sugavo do bola. drzite se i vi.
mrzim temperaturu.

I ja, i to jaaaaaaaako.
Rota je gadan, dosta čest, nažalost. I nema lijeka. Rehidracija,rehidracija, rehidracija. I skidanje temperature. Za tako malene je možda bolje zamotati u mokar mlaki ručnik i preko toga sa suhim i za 10 min promijeniti. To činiti dok ne počne djelovati čepić.
Mi isprobali, bilo je vrlo učinkovito.
Maleni je imao salmonelu. I još je ima, nikako da se riješimo. Dugotrajan proljev, u početku 15-ak stolica na dan i temperatura 39,5. Užas. Jedva sam dočekala da prođe.
Ima tih beštija kojenam napadaju najdraže i puno previše..
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:01   #5
kako mjerite po noći???
mi smo kupili onu trakicu koju prisloniš na čelo pa ti samo okvirno kaže di je temperatura (37, 38 ili....) pa sam se po tome ravnala dal da mjerim za istinu.....
za svo četvero
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:04   #6
kod Marte nije temperatura prelazila preko 39 pa je kupanje super podnosila i ponekad smo uspjeli skinuti za skoro stupanj (25 minuta kupanja)
mama ima varijantu sa svinjskom mašću na ručice i nožice (mislim stopalca) jer ona dobro odvodi toplinu, i krumpir... nismo to primjenjivali ali da je bilo gusto vjerojatno bi...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:05   #7
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
kako mjerite po noći???
mi smo kupili onu trakicu koju prisloniš na čelo pa ti samo okvirno kaže di je temperatura (37, 38 ili....) pa sam se po tome ravnala dal da mjerim za istinu.....
za svo četvero
Isto kao danju. Malac u krilo, živin toplomjer ispod ramena i čekam 4-5min. Kad je visoka jadan se ni ne buni...
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:09   #8
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Isto kao danju. Malac u krilo, živin toplomjer ispod ramena i čekam 4-5min. Kad je visoka jadan se ni ne buni...
mi još mjerimo u guzu isto se nije ni probudila većinu puta jer ju je izmoždila temperatura
a kad se kreće mjeriti pod rukicu?
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:15   #9
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
mi još mjerimo u guzu isto se nije ni probudila većinu puta jer ju je izmoždila temperatura
a kad se kreće mjeriti pod rukicu?
Roko ima skoro 11mj, od negdje njegovog 8.mj. mi tako mjerimo. Nije ni ranije prerano, ja sam se samo gadno opekla na digitalnom. Više ne vjerujem elektronici niti malo.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:19   #10
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Roko ima skoro 11mj, od negdje njegovog 8.mj. mi tako mjerimo. Nije ni ranije prerano, ja sam se samo gadno opekla na digitalnom. Više ne vjerujem elektronici niti malo.
Kak si se opekla? Ja sam jedno vrijeme mjerila s oba digitalnim i živinim, ali taj živin mi je sumnjiv.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:22   #11
pozdrav svima,nova sam ovdje...

moja curica je imala prošle godine u 11mj. Rota virus,počelo sa povraćanjem i samo povraćanje,sve što je ušlo to je i izašlo...
kažu da nema lijeka,nama je trajalo dobrih 2 tjedna, i išli smo čak 3 puta na infuziju u bolnicu jer je bila jadna bespomoćna jer ništa od tekućine nije htijelo ostati u njoj,od muke mi je spavala na podu i nije imala snage niti pomaknuti se...i ona su nam rekli u našoj bolnici u varaždinu ako povraća više od 5 puta dnevno neka ju dovezemo jer je inače to opasno za tako mali organizam,i iako mi je to bilo stašno ja sam ju ipak vodila jer barem su joj malo nahranili organizam,otprilike smo išli svaki drugi dan...jer prvo bi povraćala cjeli dan,onda bi ju mi ipak odveli jer nismo znali što i onda bi joj drugi dan bilo koliko toliko ok i onda opet naredni dan koma...i tako u krug 15 dana...
ali sve to prođe,kažu da kada dijete to jednom preboli do 3 god. starosti da onda nebi trebalo doći ponovno...
sretno i brzo ozdravite
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:25   #12
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
kako mjerite po noći???
mi smo kupili onu trakicu koju prisloniš na čelo pa ti samo okvirno kaže di je temperatura (37, 38 ili....) pa sam se po tome ravnala dal da mjerim za istinu.....
za svo četvero


Isprva sam bila skeptična prema digitalnom toplomjeru koji mjeri u uhu no sada ozbiljno mislim da njegovom izumitelju treba dati nobelovu.
Dakle mjerimo u uhu, par sekundi i pokaže točnu temperaturu.

Apropo rota virusa.
Zbog te beštije morali smo prekinuti ljetovanje.
Prvo je pokosio malog, povraćanje, tempertura preko 39 sa čepićima se spuštala do 38.
Inače mu nikad nisam davala ni paracetamol na usta ni čepiće, temperaturu bi uvijek skidala tradicionalnim metodama i mogu reći da sam u tome bila vrlo uspješna , no sada jednostavno nije djelovalo.
Onda proljev svakih malo, sve je trajalo sedam dana.
Onda je drmnulo starijeg sina, pa muža, jedino mene nije.
Stolica na analizi pokazala da se radi o rota virusu koji je iz uzetno zarazan.
Jedino lječenje je rehidracija, no nije bilo šanse da mali popije rehidromiks, davala sam mu onaj iso sport to je ipak htio.
Rota virus ostavi totalni kaos u organizmu, tako da se i sada mjesec dana kasnije borimo s probavom koja je do virusa bila ko urica.
Cijelo vrijeme uzima probiotike isprva linux, sada premium za koji imam dojam da mu više pomaže, no ipak smo na portalaku .
Doktorica kaže da treba vremena da se probavni sustav oporavi.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:29   #13
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Kak si se opekla? Ja sam jedno vrijeme mjerila s oba digitalnim i živinim, ali taj živin mi je sumnjiv.
Slabo mi dođe kad se sjetim, osjećam se ko magarac. U stvari, najrađe bi si kacot zabila. Roko je bio loše, bio mi je topao, ja uzmem digitalac, ful novi, skupi, Beurer za čelo, ono 37,3C. Vrag mi nije dao mira i ja mu dam žličicu paracetamola i on živne. Kad je prestao djelovati, mali sve gore, a glupi toplomjer i dalje pokazuje oko 37. Uz to imao je i dosta proljevastih stolica (taj dan oko 8), bilo je naravno 7 navečer i otišla sam na hitnu. Milijun puta sam mjerila temperaturu i najviše je bilo 37.7. Kad su mi u bolnici dali živin, začas je skočila na 39,5!!!! Skoro sam se onesvijestila. Više sam vjerovala glupom toplomjeru nego sebi. Za samoubit se. Uglavnom, bio je blago dehidriran pa je dobio jednu infuziju. Stavljala sam ga na prsa, ali sutradan smo počeli s Rehidromiksom i ORS od Hippa i sve je pošlo dobro. A otada imam živin samo za Roka i ide svugdje di i mi.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:31   #14
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Isprva sam bila skeptična prema digitalnom toplomjeru koji mjeri u uhu no sada ozbiljno mislim da njegovom izumitelju treba dati nobelovu.
Dakle mjerimo u uhu, par sekundi i pokaže točnu temperaturu.

Apropo rota virusa.
Zbog te beštije morali smo prekinuti ljetovanje.
Prvo je pokosio malog, povraćanje, tempertura preko 39 sa čepićima se spuštala do 38.
Inače mu nikad nisam davala ni paracetamol na usta ni čepiće, temperaturu bi uvijek skidala tradicionalnim metodama i mogu reći da sam u tome bila vrlo uspješna , no sada jednostavno nije djelovalo.
Onda proljev svakih malo, sve je trajalo sedam dana.
Onda je drmnulo starijeg sina, pa muža, jedino mene nije.
Stolica na analizi pokazala da se radi o rota virusu koji je iz uzetno zarazan.
Jedino lječenje je rehidracija, no nije bilo šanse da mali popije rehidromiks, davala sam mu onaj iso sport to je ipak htio.
Rota virus ostavi totalni kaos u organizmu, tako da se i sada mjesec dana kasnije borimo s probavom koja je do virusa bila ko urica.
Cijelo vrijeme uzima probiotike isprva linux, sada premium za koji imam dojam da mu više pomaže, no ipak smo na portalaku .
Doktorica kaže da treba vremena da se probavni sustav oporavi.
Probaj Prolife, suspenzija mi se čini nekako najbolja. I toga smo jeli u velikim količinama, čini se ful OK.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:42   #15
i mi smo tako prosli s digitalnim. a sad imamo i obican. bolje je, iako nije praktican.
Freya je morala promijeniti dohranu zbog tog Rehidromixa (koji uopce nije htjela jer joj se rigalo od toga - bome i meni) i doktorica joj prepisala Hipp protiv proljeva. naravno da je slabo papala. ali mene je najvise pogodila ta temperatura... uf... jadna nasa djecica.

mene je najmanje strefilo, nadam se da nije bebacu u trbuhu nista.

kazu da se prenosi preko fekalija - prljavih ruku i kapljicno. a nasa misica SVE stavlja u usta!!!!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 07:30   #16
I nas je pokosio taj virus, tj. nas odrasle, Mišica je nasreću prošla bez njega. Prvo sam jednu noć i sljedeći dan ja umirala, onda ga je dobio muž, ali je njega držalo tri, četiri dana, bio je slab za poludit nakon toga. Ja sam se bojala primiti Mišicu kak sam se slabo osjećala ,po noći sam slala poruku mami da dođe ujutro ako može da mi pomogne s malom jer sam mislila da neću moći ustati iz kreveta. Sljedeći dan mi je bilo dobro. Malu dojim i taj dan smo ipak klopali jedan obrkok Bebimila jer meni, iako sam osjećala da mlijeka ima, ne baš onoliko koliko inače, nikako da krene let down..mala vuče i vuče, sva se iznervirala, plače ko ljuta godina...klopala Bebimil, sljedeći obrok sam je već dojila. Vjerojatno je imalo veze i s mojom iscrpljenošću.

Zahvaljujem Bogu što nju nije pokosilo, ne mogu si ni zamisliti kak smo sretnici.

Apropo digitalnih toplomjera...mi smo isto kupili samo za orijentaciju tak da joj je guram živin u guzu ako ne treba, ali to čudo najčešće pokazuje 35.5 , bez obzira mjerim li njoj ili sebi. Kad sam i imala temperaturu pokazivao je 37.3, ja sam kurila 38.Mogu shvatit da njoj možda i ne stavim dobro u uho taj vršak, ali kod sebe mogu procjeniti i nikad ne izmjeri dobro.
Odustali smo od njega.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 08:27   #17
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
kazu da se prenosi preko fekalija - prljavih ruku i kapljicno. a nasa misica SVE stavlja u usta!!!!
Uzas......eto, zato ja mrzim kad vidim da se djeci ne peru ruke - igraonice, rodjendaonice, vrtichi (ne samo zbog ovog, nego i zbog crijevnih nametnika.....i tko zna kakvih josh NEW virusa)

Mi fala bogu ne stavljamo toliko puno ruke u usta, niti stvari
Jedino kaj nam tatek gricka nokte (a pocheo tek kad je meen upoznao ), pa ga sad shpotamo da prestane, da nam se dijete ugleda na oca


Jadna Freyotlica......i vi trojcheki
Aj, dobro da ste skuzili oc hem je rijech......ja priznam da se jsoh sa tim virusom nisam susrela....mislim fala bogu
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:10   #18
i ja se toga bojim...malac sve živo trpa u usta bilo unutra bilo vani...srećom Rotu još nismo imali :kuckucudrvo:

imali crijevnu virozu bez tempice, 2 dana povraćanja al malo i 3 dana proljev...

nedavnoi na radiju sluišala da je kod Rote i sl oboljenja idealna čokolada od riže, jer tako obrađena riža pogodna za iscrpljen i iziritiran probavni sustav...nisam još probala
i da u jednom g govanca ima (čini mi se da je rekla trilijun..nešto na 3) bakterija koje mogu uzrokovat Rotu..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:28   #19
Moj malac je to imao sad skoro,prije mjesec dana.Sreca eto njemu nije dugo trajalo (kuc-kuc u drvo)
On je jedan dan samo doooobro se ispovracao i dobio visoku temperaturu i tu noc je gorio i to takva temperatura da jedva spala sa cepicem i to je nije bilo punih 20 min i onda opet skocila.Uzas!!!Onda sam ga usirala i masirala dok nije proslo dovoljno za iduci cepic.I tak dva dana i jednu noc.
Al cula sam da kod neke djece traje po 7 dana i po 13 dana tako.a nekima dan-dva sve ovisi od organizma.
Uglavnom,drzite se!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 09:33   #20
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Slabo mi dođe kad se sjetim, osjećam se ko magarac. U stvari, najrađe bi si kacot zabila. Roko je bio loše, bio mi je topao, ja uzmem digitalac, ful novi, skupi, Beurer za čelo, ono 37,3C. Vrag mi nije dao mira i ja mu dam žličicu paracetamola i on živne. Kad je prestao djelovati, mali sve gore, a glupi toplomjer i dalje pokazuje oko 37. Uz to imao je i dosta proljevastih stolica (taj dan oko 8), bilo je naravno 7 navečer i otišla sam na hitnu. Milijun puta sam mjerila temperaturu i najviše je bilo 37.7. Kad su mi u bolnici dali živin, začas je skočila na 39,5!!!! Skoro sam se onesvijestila. Više sam vjerovala glupom toplomjeru nego sebi. Za samoubit se. Uglavnom, bio je blago dehidriran pa je dobio jednu infuziju. Stavljala sam ga na prsa, ali sutradan smo počeli s Rehidromiksom i ORS od Hippa i sve je pošlo dobro. A otada imam živin samo za Roka i ide svugdje di i mi.
Ja isto nevjerujem digitalcima!Al njega sam imala tad i stalno sam mjerila.Uzas kako varira temperatura.Izmjeris 37,8 nakon 5 min izmjerim ponovo ono 38,8
I nikako da spadne dva dana i jednu noc konstantno temperatura je bila ni cepici ni nist pomoglo nije.A on uopce nije bio skrsen,on se igrao smijao.Inace odma place!Cudno je to!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.