Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 22:48   #3981
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prva sezona grijanja na pelete, od 27.10. do sada sam potrošio 6,8t peleta za kuću 130m2, kuća nije savršeno izolirana znači klasična žbuka tzv. termožbuka, ali to je daleko od termo žbuke u vrijeme stavljanja žbuke to je kao bilo odlično.
Vrijeme grijanja od 06 do 22h, temp. u kući 23-24, ako mi netko može dati kakav savjet ili još bolje ako netko od ovdje prisutnih majstora želi doć u moj novi dn. boravak (kotlovnicu) i sve parametre pronjuškati bilo bi još bolje. Kuća se nalazi u Glini.
Tvoja dnevna potrošnja je nekih 56 kg, pošto ti peć radi 16 sati u toku dana ispade da tvoja peć troši 3,56 kg/h, kod mene je peć od 50 Kw trošila 3.0-3.3 kg/h a imam extra izolaciju. Ja sam se odlučio da zamjenim ovu od 50 kw za manju što sam i uradio.
Moja peć od 25 KW Termoflux ECO, danas je za 12 sati rada potrošila 27 kg peleta ili 2,25 kg/h. Temperatura u kući 24*C a grijem kao i ti. Radila na P3 ( ima raspon snage od P1 do P 10) temperatura u kotlu zadata na 60*C
__________________
www.medenko.com.ba

Zadnje uređivanje Karabaja : 28.02.2013. at 22:54.
Karabaja is offline  
Old 28.02.2013., 23:58   #3982
Nema nikakve veze, odnosno malo ima veze koji je gorionik (svi su manje-više isti/slični), malo više veze ima koji, odnosno kakav je kotao, ali je fundamentalno kako su parametri podešeni: oni, naime, zavise od mnogo toga - koji gorionik na koji kotao, kakav je dimnjak, koliki je grejani prostor, kakvi su zahtevi grejanja... Sve to može da se ugodi/pogodi/naštela, ali samo samo ako se zna kako, šta, gde i zašto. Ako se ne zna, onda džaba priče.
zmajdin is offline  
Old 01.03.2013., 06:57   #3983
Ja sam jucer zatrazio ponudu jedne firme za kotao za centralno grijanje na pelet + priprema PTV-a. Dakle ista stvar kao i neki kombi kotao na plin ala Valliant.
Ponudu sam dobio od 40 tisuca kuna !?! Mislim to je kotao sve integrirano, dakle po izgledu i funkciji konkurencija plinskim gdje je isto sve integrirano ali na pelete.

I nije mi jasno kako se ikome npr isplati to kupiti.

1.85 kg peleta ~ 1m3 zemnog plina.

Valliant kotao iste snage (~14 kw) kondenzacijski dodje ajmo reci 10 tisuca kuna. Trosi 1.6 m3 zemnog plina na sat na ful gasu. Dakle to bi bilo adekvatno 3 kg peleta.
1 m3 plina dodje 2.34 kune 3.74 kune po satu. 3kg peleta dodje 3*1.7 = 5.1 kn.

Em je kotao cca 30 tisuca kuna skuplji em je gorivo skuplje...

Ta razlika se nikada nece isplatiti.

A kada se pogledao kotao nista pametno - isto pumpa, ekspanziona posuda kao i u plinskim. Ima plamenik na pelete i puz koji ih ubacuje unutra resetku i prostor za pepeo. Dakle nije da su jucer to izmislili tek pa danas naplacuju. Sve je manje vise poznato.


Sto je vas nagnalo da predjete na pelete? Ali molim one sa novim instalacijama....ne varijante imao sam loz ulje pa sam ugradio pelet plamenik. Jer to kod mene nije slucaj.
europe2seoul is offline  
Old 01.03.2013., 08:43   #3984
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Kotao je CM 35kw po preporuci šupka i neznalice od majstora ( Peroterm iz Siska), sada znam i ja da je kotao predimenzioniran ali vjeruješ majstoru pa ga kupiš..
Morat ćeš se malo poigrati sa kotlom: npr turbulatori, pa prigušivanje izlaza. Spuštanja temperature izlaznih plinova....


ivek-k
malo mi je preskupo dati 200$ za korištenje povremeno ima neki posebni razlog za tak skupi uređaj


To se kupuje samo jednom, a kako sam se uvjerio u kvalitetu marke FLUKE (imam nekoliko njihovih multimetara) odluka je bila logična.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 01.03.2013., 09:18   #3985
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Na jednom CM kotlu od 25 KW dobro podešenom smo postigli mjesec dana rada bez otvaranja ložišta i čišćenja pepela, samo se trpalo pelete u spremište.

Znači moguće je organizirati rad kotla da radi besprekorno i pouzdano.

Problemi na nekim kotlovima , koje sam opisao ovdje, su više zbog lošeg odabira snage i nekih parametra, ali ne bih sada o tome dok se na nekoliko kotlovnica ne potvrde sva ispitivanja, odnosno dok ne izazovemo namjerno zastoj kotla
Pozdrav,

Obzirom da smo usli u ozujak o tome cemo (nazalost !) citati tek slijedecu sezonu grijanja a vjerujem da bi saznaja bila interesantna i primjenjiva.
Moze li malo vise podataka o onom povratnom plamenu odnosno buci koja se javlja (hucanje i vibracije) spomenuto par stranica unazad.
Nacelno. Zasto se to javlja i kako se rijesiti toga. Napominjem da mi je tada (kad kotao hukti), na pogled, plamen najzivlji i "najbolji". Dimnjak i nije nesto za pohvaliti se sa cugom. Od poda (ne od prikljucka) 4 m. Dakle, cisto sumnjam da je problem izazvan prevelikim cugom jer ga ne moze biti.
Tdp se uvijek vrti nisko od 110-130 ovisno o stanju zaprljanosti kotla i nisam primjetio korelaciju.

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 01.03.2013., 09:47   #3986
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam jucer zatrazio ponudu jedne firme za kotao za centralno grijanje na pelet + priprema PTV-a. Dakle ista stvar kao i neki kombi kotao na plin ala Valliant.
Ponudu sam dobio od 40 tisuca kuna !?! Mislim to je kotao sve integrirano, dakle po izgledu i funkciji konkurencija plinskim gdje je isto sve integrirano ali na pelete.

I nije mi jasno kako se ikome npr isplati to kupiti.

1.85 kg peleta ~ 1m3 zemnog plina.

Valliant kotao iste snage (~14 kw) kondenzacijski dodje ajmo reci 10 tisuca kuna. Trosi 1.6 m3 zemnog plina na sat na ful gasu. Dakle to bi bilo adekvatno 3 kg peleta.
1 m3 plina dodje 2.34 kune 3.74 kune po satu. 3kg peleta dodje 3*1.7 = 5.1 kn.

Em je kotao cca 30 tisuca kuna skuplji em je gorivo skuplje...

Ta razlika se nikada nece isplatiti.

A kada se pogledao kotao nista pametno - isto pumpa, ekspanziona posuda kao i u plinskim. Ima plamenik na pelete i puz koji ih ubacuje unutra resetku i prostor za pepeo. Dakle nije da su jucer to izmislili tek pa danas naplacuju. Sve je manje vise poznato.


Sto je vas nagnalo da predjete na pelete? Ali molim one sa novim instalacijama....ne varijante imao sam loz ulje pa sam ugradio pelet plamenik. Jer to kod mene nije slucaj.
Do prije 2 godine grijao sam kuću od 180m2 (nema izolacije, samo žbuka+sep) sa peći TAM Stadler 35 kW (tada stara 29 god.) i trošio 25-30m drva godišnje. S obzirom da sam htio nekakvo automatizirano rješenje, izbor je pao na pelete. Sada grijem 120m2 (+PTV 80L) na pelete, a donju etažu od 60m2 mama (penzić) grije na kamin sa 7m drva/god.

Zašto peleti?

1. Kuma mi radi u Ferotermu, pa sam CM 35kW dobio za ~18.000kn (-30%).
2. U mom kvartu nema instalacije zemnog plina.
3. Za priključak na instalaciju gradskog toplovoda (HEP) su me tražili 67.000kn!!!
4. Pelete plaćam 1,28kn/kg (prijevoz uključen).

Troškovi prije: 25-30m * 300kn = 7.500-9.000kn/god

Troškovi sada:
5,5t * 1,28kn = 7.040kn/god (u ovoj se cijeni grije PTV i van sezone grijanja za sve ukućane)
7m * 300kn = 2.100kn/god
Ukupno: 9.140kn/god

Zadnje uređivanje dajc : 01.03.2013. at 10:08.
dajc is offline  
Old 01.03.2013., 10:06   #3987
Dajc,

Imas li u svojim postavkama za pr 09 aktivirano OP02 ?
Zeljena temp spremnika kod...
Gdje ti je smjesten osjetnik ?

Pozdrav i hvala
Rijeka555 is offline  
Old 01.03.2013., 10:52   #3988
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Dajc,

Imas li u svojim postavkama za pr 09 aktivirano OP02 ?
Zeljena temp spremnika kod...
Gdje ti je smjesten osjetnik ?

Pozdrav i hvala
Nemam OP02 uključeno. Kad se OP2 uključi, plamenik će se upaliti "samo prvi put" kada temperatura padne ispod zadane. Poslije toga više ne reagira. Meni je okidač plamenika opcija OP04 + OP5. Osjetnik je smješten u krajnje gornju zonu spremnika.

Imaš sve opisano ovdje, ali evo ukratko...

Pr01" - Temperatura kotla: 80°C
"Pr09" OP3 - Gašenje pumpe: 70°C
"Pr09" OP4 - Željena temperatura aku. spremnika: 78°C
"Pr09" OP5 - Diferenca "D" rada plamenika: 9°C

Kotao se pali kada temp. spremnika (na vrhu) padne ispod 69°C, jer diferenca "D" vrijedi i za kotao i za spremnik. Dok je na vrhu spremnika 68°C, donje 3 zone su na 45°C, 40°C i 35°C. U ovom trenutku je spremnik skoro prazan, i ima taman dovoljno topline da i dalje grije kuću dok se kotao ne zalaufa.
dajc is offline  
Old 01.03.2013., 12:31   #3989
Upravo to da sam na Sibiru valjda bi manje trošio.
Naravno da je potrošnja ne velika nego prevelika, igram se ja sa parametrima ali uzalud jer svaki put kad i malo ih promjenim kotao ne može postići Tzadano. Kada sam zvao servisera da mi dođe sa instrumentom pogledati temp. dimnih plinova i potlak dimnjaka on meni kaže da to nema potrbe jer kao peć radi dobro grije šta ja hoću, i šta da čovjek na to kaže. Zato ako mi netko ima za preporučit dobrog servisera bio bi mu zahvalan, zvao sm i centrometal oni tamo isto nemaju pojma o ničemu, rekao sam im da NEK MALO PROČITAJU OVU TEMU NA FORUMU PA NEK NAUČE NEKE STVARI OD LJUDI KOJU ZNAJU ŠTA RADE I ŠTA PRIČAJU.
rns is offline  
Old 01.03.2013., 16:37   #3990
Cenim da nemate nešni ventil. Da li sam u pravu?
zmajdin is offline  
Old 01.03.2013., 17:28   #3991
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Upravo to da sam na Sibiru valjda bi manje trošio.
Naravno da je potrošnja ne velika nego prevelika, igram se ja sa parametrima ali uzalud jer svaki put kad i malo ih promjenim kotao ne može postići Tzadano. Kada sam zvao servisera da mi dođe sa instrumentom pogledati temp. dimnih plinova i potlak dimnjaka on meni kaže da to nema potrbe jer kao peć radi dobro grije šta ja hoću, i šta da čovjek na to kaže. Zato ako mi netko ima za preporučit dobrog servisera bio bi mu zahvalan, zvao sm i centrometal oni tamo isto nemaju pojma o ničemu, rekao sam im da NEK MALO PROČITAJU OVU TEMU NA FORUMU PA NEK NAUČE NEKE STVARI OD LJUDI KOJU ZNAJU ŠTA RADE I ŠTA PRIČAJU.
Ma čitaju oni, nemaš brige , imamo i korisnika centrometal , nego u cilju prave dijagnoze jel stvar išla po ps-u? jer ako je problem bude bez nekih dodatnih troškova sigurno riješen

ovo po ps znači;
1.zapeo Vam cm za oko
2.napravili ste malo druženje s serviserom na temu želje i mogućnosti, naravno na vaš trošak
3.isti je napravio troškovnik i od njega ste kupili opremu
4.isti je opremu instalirao ili dao preporuku za meštra koji je istu instalirao pod njegovim nadzorom a nakon toga je serviser podesio parametre i stroj "pustio u pogon"

ako ste po opisanom napravili cm i serviser imaju problem kojega budu morali zajednički ili uz pomoć nekog drugog servisa riješiti, ako niste, možda imate problem.

ovo ps važi za sve proizvođaće opreme ali stranke znaju i same u dućan
Peletko is offline  
Old 01.03.2013., 19:04   #3992
Quote:
Karabaja kaže: Pogledaj post
Grijem 150 mkv, stiropor izolacija 10 cm, PVC.
Peć je pellin Termoflux ECO 25KW. U funkciji tek 7 dana. Malo se igram sa parametrima tražeći najekonomičniju varijantu.

Radni sati - T kotla - sobna T --Potrošnja kg -Potrošnja kg/h
5h45min -- 65 -- 24 - --- ----- 14 -- 2,5
5hi30min -- 65 --24 - Miš T --- 17,5--- 3,18
3h ------- - 65-- 25 - 45-48 --- 9 --- 3
2h ------- - 60 --25 -45-48 --- 3,8 ---1,9
5h i 30 min - 60 --24 - --- ---- 16 --- 2,9
5h (P4) ---- - 60-- 24 - 40-42 --- 13,2 --- 2,6
5h (P3)----- - 60 --24 -Oko 42 --- 11 ---2,2
5h (P2)----- - 60-- 24 -Oko 42 --- 8 --- 1,6
Vanjska temperatura se kretalaod -2 do +6*C
Na ovom primjeru se opravdava moja tvrdnja da je za 150 m2 sa stiropor fasadom dovoljno 15 kw.
Koliko cesto ste cistili plamenik u ovih 7 dana? Koji pelet trosite?
novi13 is offline  
Old 01.03.2013., 20:25   #3993
Evo da se i ja uključim u raspravu o potrošnji. Od 20.10 do 1.03 potrošeno 4860kg peleta Kuča u okolici Vž cca 300m2 temp oko 24-25 stupnjeva
brle1 is offline  
Old 01.03.2013., 20:57   #3994
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim u raspravu o potrošnji. Od 20.10 do 1.03 potrošeno 4860kg peleta Kuča u okolici Vž cca 300m2 temp oko 24-25 stupnjeva
to i ja govorim kod kuma instaliran CM 35kW na lož ulje ugrađen plamenik feroli predimenzionirano na 140 m2 fasada obična žbuka prizemnica atrop nabita trstika na nju mort grijanje na 22-25°c potrošnja u dve sezone prosjek 3,5t znači kod onog kotla definitivno nešto ne valja ili uzgon dimjaka prevelik ili fale turbolatori ( zato tvrdim iz iskustva da je CM na lož ulje bolja varijanta od CM na srva) ima ih u sebi ili možda probati podesiti da se pumpa oali tek kad se temperatura u kotlu digne na -5°c od zadane max temperature kotla ili me ništ ne pitajte
ivek-k is offline  
Old 01.03.2013., 23:13   #3995
Miš ventil je ugrađen i u položaju je 5 temp.60C, premda mi je majstor rekao da mi miš ventil ne treba da nema potrebe za njim, a samo da kažem da kad sam centralno na ložu radio 2000.g. tadašnji majstor mi je ugradio motorni miš ventil,a ovaj danas u 2012.g. kaže da to ne treba pravi majstor nema šta.
Nisam baš bacio oko na cm nego ono kupujmo Hrvatsko, a i majstora sam pitao koji kotao da ugradim i on je rekao cm da su dobri.
Baš tako napravio mi je troškovnik i meni cijena bila previsoka i odem u druge dućane sa tim troškovnikom i dobijem ponudu koja je bila za 3000kn manja od njegove stvarno pošten čovjek . Nakon toga počeo me zavlačiti sa ugradnjom i ja poludim i sve sam ugradim osim puštanja kotla u pogon to pozovem drugog srevisera da to napravi zbog same garancije. S njim se dogovorim da dođe i naravno donese inst. da se sve provjeri i poštelaju parametri ako bude trebalo. Pustio on kotao i stavi na P6(35kw) i miš ventil na položaj 10 i sve naravno super kotao postigne Tzadano pumpa radi radijatori griju, pitam a da se vide temp. dim. plinova on kaže inst. pokvaren i na servisu u ZG-u. Zvao sam ga i kasnije da mi dože to pogledati zbog prevelike potrošnje a on mene lagano odje. da kao šta hoću grijanje radi da se tu nema šta štelati. Zvao sam i cm i oni tamo se prave ludi, tak da sam više lud od toga, više vremena provodim u kotlovnici oko peći nego sa djecom.
Turbulatori su stavljeni od samog početka. i ja mislim da je uzgon dimnjaka prevelik, ali nemam čim to ispitati tak da pucam u prazno.
rns is offline  
Old 02.03.2013., 10:08   #3996
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Miš ventil je ugrađen i u položaju je 5 temp.60C, premda mi je majstor rekao da mi miš ventil ne treba da nema potrebe za njim, a samo da kažem da kad sam centralno na ložu radio 2000.g. tadašnji majstor mi je ugradio motorni miš ventil,a ovaj danas u 2012.g. kaže da to ne treba pravi majstor nema šta.
Nisam baš bacio oko na cm nego ono kupujmo Hrvatsko, a i majstora sam pitao koji kotao da ugradim i on je rekao cm da su dobri.
Baš tako napravio mi je troškovnik i meni cijena bila previsoka i odem u druge dućane sa tim troškovnikom i dobijem ponudu koja je bila za 3000kn manja od njegove stvarno pošten čovjek . Nakon toga počeo me zavlačiti sa ugradnjom i ja poludim i sve sam ugradim osim puštanja kotla u pogon to pozovem drugog srevisera da to napravi zbog same garancije. S njim se dogovorim da dođe i naravno donese inst. da se sve provjeri i poštelaju parametri ako bude trebalo. Pustio on kotao i stavi na P6(35kw) i miš ventil na položaj 10 i sve naravno super kotao postigne Tzadano pumpa radi radijatori griju, pitam a da se vide temp. dim. plinova on kaže inst. pokvaren i na servisu u ZG-u. Zvao sam ga i kasnije da mi dože to pogledati zbog prevelike potrošnje a on mene lagano odje. da kao šta hoću grijanje radi da se tu nema šta štelati. Zvao sam i cm i oni tamo se prave ludi, tak da sam više lud od toga, više vremena provodim u kotlovnici oko peći nego sa djecom.
Turbulatori su stavljeni od samog početka. i ja mislim da je uzgon dimnjaka prevelik, ali nemam čim to ispitati tak da pucam u prazno.
Gledao sam malo što si napisao i koje probleme imaš vjerovatno ima još nekih faktora da ti je potrošnja velika.
Ono što sam zapazio je rekao si da grijaš kuću na 23-24 °C što je samo po sebi dosta visoko , pogotovo 24. Potrošnja veća bar za 15-20 %
Inače potrošnja CM pelet seta ti je ovakva:
P2 (14kw)= 3,65 kg/h
p3 (20kw)= 4,7 kg/h
P4 (25kw)= 5,8 kg/h
P5 (30kw)= 6,8 kg/h
P6 (35kw)= 8,2 kg/h
To su tvorničke vrijednosti. To je potrošnja kad plamenik radi na punoj snazi
Napiši koju vrstu peleta koristiš - to ti je od presudne važnosti.
Velika potršnja može biti i ako su nekvalitetni peleti a prvi znak toga ti je dosta velika količina pepela. Što manje pepela to su bolji peleti. Podešavanje plamenika bi trebalo napraviti na pelete koje imaš ( broj okretaja ventilatora i doziranje peleta itd...)
Ako imaš sobni termostat kako je spojen dali je spojen na regulaciju od CM regulacije? Dali je termostat sa režimom dnevno-noćne temp.
Kad to sve podesiš kako treba rezultati MORAJU biti puno bolji.

Zadnje uređivanje kolman : 02.03.2013. at 10:50.
kolman is offline  
Old 02.03.2013., 16:29   #3997
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
to i ja govorim kod kuma instaliran CM 35kW na lož ulje ugrađen plamenik feroli predimenzionirano na 140 m2 fasada obična žbuka prizemnica atrop nabita trstika na nju mort grijanje na 22-25°c potrošnja u dve sezone prosjek 3,5t znači kod onog kotla definitivno nešto ne valja ili uzgon dimjaka prevelik ili fale turbolatori ( zato tvrdim iz iskustva da je CM na lož ulje bolja varijanta od CM na srva) ima ih u sebi ili možda probati podesiti da se pumpa oali tek kad se temperatura u kotlu digne na -5°c od zadane max temperature kotla ili me ništ ne pitajte
CK je predvidjen za lozenje cvrstim gorivom, ima veliko loziste i normalno je da nema dobro iskoristenje. Vec sam jednom rekao, da su kombinacije dobre svaki proizvodjac bi imao samo po jedan kotao ( kombinirani ) u ponudi i lozili bi sta vam padne na pamet.
novi13 is offline  
Old 02.03.2013., 16:42   #3998
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Upravo to da sam na Sibiru valjda bi manje trošio.
Naravno da je potrošnja ne velika nego prevelika, igram se ja sa parametrima ali uzalud jer svaki put kad i malo ih promjenim kotao ne može postići Tzadano. Kada sam zvao servisera da mi dođe sa instrumentom pogledati temp. dimnih plinova i potlak dimnjaka on meni kaže da to nema potrbe jer kao peć radi dobro grije šta ja hoću, i šta da čovjek na to kaže. Zato ako mi netko ima za preporučit dobrog servisera bio bi mu zahvalan, zvao sm i centrometal oni tamo isto nemaju pojma o ničemu, rekao sam im da NEK MALO PROČITAJU OVU TEMU NA FORUMU PA NEK NAUČE NEKE STVARI OD LJUDI KOJU ZNAJU ŠTA RADE I ŠTA PRIČAJU.
Koliku potrosnju ste ocekivali? Koja potrosnja je za vas NORMALNA za vasu kucu?
novi13 is offline  
Old 02.03.2013., 16:46   #3999
Quote:
rns kaže: Pogledaj post
Miš ventil je ugrađen i u položaju je 5 temp.60C, premda mi je majstor rekao da mi miš ventil ne treba da nema potrebe za njim, a samo da kažem da kad sam centralno na ložu radio 2000.g. tadašnji majstor mi je ugradio motorni miš ventil,a ovaj danas u 2012.g. kaže da to ne treba pravi majstor nema šta.

Miš ventil ima u pravilu dvije funkcije, zaštitu kotla od kondenzacije kod lož ulja, u ovom slučaju rješeno postavkama regulacije i reg. tem. prostora reg. tem. polaznog voda upravljan obično vanjskom regu., znači pravi majstor

Nisam baš bacio oko na cm nego ono kupujmo Hrvatsko, a i majstora sam pitao koji kotao da ugradim i on je rekao cm da su dobri.
Baš tako napravio mi je troškovnik i meni cijena bila previsoka i odem u druge dućane sa tim troškovnikom i dobijem ponudu koja je bila za 3000kn manja od njegove stvarno pošten čovjek .

-Spičiti 3 tone peleta je poštenije i jeftinije

Nakon toga počeo me zavlačiti sa ugradnjom i ja poludim i sve sam ugradim

- to je normalno jer prednost imaju oni koji kupuju "paket".

S njim se dogovorim da dođe i naravno donese inst. da se sve provjeri i poštelaju parametri ako bude trebalo. Pustio on kotao i stavi na P6(35kw) i miš ventil na položaj 10 i sve naravno super kotao postigne Tzadano pumpa radi radijatori griju, pitam a da se vide temp. dim. plinova on kaže inst. pokvaren i na servisu u ZG-u.

-Koja je bila cijena ovjere? ako je manje od 100 eura + pdv pitanje je kako financirati instrument i održavanje istoga kvalitetno raditi s "slabijim" instrumentom mogu samo iskusni meštri a cijene klase instrumenta za rad s peletima počinju od cca 5000 eura

Zvao sam ga i kasnije da mi dože to pogledati zbog prevelike potrošnje a on mene lagano odje. da kao šta hoću grijanje radi da se tu nema šta štelati.

-Ispravan postupak jer je pretpostavka mogućeg vtr-a imaterijala a u pravilu korisnici to odbiju plačati, a kako oprema radi trošak nije moguće naplatiti trgovcu niti principalu.

Zvao sam i cm i oni tamo se prave ludi, tak da sam više lud od toga, više vremena provodim u kotlovnici oko peći nego sa djecom.

-ovo vraća priću na vtr i materijal


Turbulatori su stavljeni od samog početka. i ja mislim da je uzgon dimnjaka prevelik, ali nemam čim to ispitati tak da pucam u prazno.

-Nije, uzgon je varijabilna veličina i pretpostavka je dobra ali treba duže mjerenje, podešavanje i klapna

- još jedan bitan detalj, svaki stupanj više od 21 *C (neka normirana tem.) povećava potrošnju za 5%
Nadam se da sam pomogao
Peletko is offline  
Old 02.03.2013., 17:12   #4000
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam pomogao
Gospodine Peletko, kaj ste rekli, za koju ono firmu radite, crvenu ili plavu
ovo da je 21 normirana temperatura, kaj-got! zakaj onda to ne piše na kotlu?

Vi ste svoje ukućane uspjeli uvjeriti da je 21 toplo ? Ajde budite iskreni i recite imate li vi u svojoj kući 'normiranih' 21?
mranderson is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:06.