Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2014., 19:52   #2741
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Ne mora se ić na tečaj, samo ga morate platit, 400 kn. Daklem, izmislili su taj tečaj samo da dignu pare za rađanje uz partnera

Rok trajanja mu je tri godine, ako rađate nakon te tri godine, morate uplatit 100 kn, navodno za opremu.
Ja sam išla osobno u rodilište, sestre na prijemu su me uputile kod tajnice i sve smo riješile u dvije minute.


Evo link na kojem imate sve informacije o porodu uz partnera, ima čak i broj tajnice za informacije i podaci o plaćanju


Inače, ja sam išla na sva predavanja, ništa puno pametnog nisam čula, osim na ova dva:

-epiduralna analgezija na porodu: žena predavačica je famozna, priča općenito o porodu, o prijemu u rodilište, pokazuje boxeve, odgovara na sva pitanja

-predavanje fizioterapeuta: o disanju na porodu, jako korisno





Dozvoljavaju torbu u rađaoni, ponesi neke kekse i vodu. Ja sam ponijela neke grickalice, vodu, knjigu () i uloške.
Sve ostalo sam naručivala naknadno pa je nosio muž za vrijeme posjeta.

Dobro je ponijet svoju u spavaćicu jer njihovih zna zafalit.
potpisivam ovo
predavanja na trudničkom su dosadna osim ova dva gore navedena
ivanabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 15:34   #2742
to je sve skupo s obzirom da prisustvo bolnicu ne košta ništa osim ogrtača kojeg partner dobije, a koji u svakoj ljekarni košta par kuna.
čak i ko hoće ić na sami tečaj.. u DZ di sam ja planirala ić košta 100 kn. raspored i teme su iste ko i na ovom u St ali svejedno mi ništa ne vridi kad dođem u rodilište

ne želim ispast cicija, ali puno njih nije u mogućnosti izdvojit toliko novaca bez obzira na to što je to neponovljivo iskustvo za oba roditelja..
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:09   #2743
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
gledala sam vec, ali kazu to se mjenja pa jel jos uvijek roje utorkom, a vulic srijedom, vukovic ponedjeljkom ?
samo nek netko potvrdi
i zanima me na kojem katu koji dr. radi ??
Znam da su Meštrović i Roje (i Maleš, mislim) na Patologiji 1 i da je Vuković ponedjeljkom dolje za prijem.

Ne znam jel još uvijek tako, ali rasporedi koji su bili u moje vrijeme (rodila u svibnju prošle godine) odgovarale su onima koje su bile na internetskim stranicama rodilišta i kluba trudnica ST.
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
i dokazano je da muški dr. imaju nježniju ruku..
Definitvno. Pregledavalo me na patologiji i dolje u rađaoni more ruku - razlika ima itekako. Iako su oni u rodilištu svi zajedno "grublji" od mog gina jedno 100 puta, al dobro moj je posebna mimoza.

Jedini muški za kojeg mogu reć da ima katastrofalno grubu ruku je jedan mladi specijalizant koji je bio dežuran kad su me zaprimali u rodilište (crni, mislim da je čak mlađi od mene bio, a prezime mislim Viđak. Ovo zbilja govorim nakon jedno 20 različitih-ak različitih ruku koje sam (nažalost) iskusila tijekom trudnoće, i prije i poslije. Nježan ko traktor.
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Definitivno! Dr.Hrboka je predivan doktor!
Simpatičan, srdačan, od velike pomoći, stručan i nadasve velika ljudina sa smješkom! Takvih fali u ovom današnjem srozanom zdravstvu!
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
jučer sam dobila info da u St prihvaćaju samo ako je tečaj odrađen u klubu trudnica u Splitu, inače se mora platit puna cjena za prisustvo partnera na porodu..
Iskreno, prvo što čujem. To je nešto novo ili?
Sve koje su rađale prije mene, oko mene i poslije mene su morale platit ST rodilištu. Ja sam osobno tamo bila (jer sam i boravila u bolnici) i pitala u tajništvo. Doslovce mi je rečeno da ne moram niti bit na tečaju, nego samo money, money, money i OIB mene, partnera te dokaz o uplati.

Bila sam i u klubu trudnica ST, kao i mnoge moje poznanice, ali to se njih ni najmanje ne tiče. Bitna im je lovica. Imam i onaj list što dobiješ od rodilišta kad platiš gdje ti piše da ti jamči ovo, ono (izuzev carskoga) i da ako opet ideš rodit unutar tri godine da ne plaćaš puni iznos (ili uopće ne, već sam zaboravila).

Ako je ovo nešto novo, onda juhuuu , ali čisto sumnjam u ovoj općoj besparici.
Quote:
marita295 kaže: Pogledaj post
Cure jel znate moram li kupovat spavačice za u rodilište? Prvi put sam rodila u starom i morali smo imat njihove. Ne znam jel se šta minjalo za novo rodilište
I ima li negdi popis stvari koje treba nosit u torbi?
Ne moraš biti u njihovima osim na porodu. Mnogo žena oko mene je bilo u svojima. Ja ih mrzim, ali sam se spasila u svojoj spavačici. Donese ti netko sutra ili spakiraš.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:35   #2744
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
mst- samo jedno pitanje-jesi li imala vezu za epiduralnu?
(Nije provokacija, svi koje znam su tražili epiduralnu, dobili su je samo oni s vezom...u našem rodilištu samo 2 posto žena rodi s epiduralnom manjka osoblja, zanima me imam li šanse ili da čekam do zadnjeg trena doma, pa da barem izbjegnem drip od početka.)
Meni je epiduralna ne samo dana, već nuđena u dva navrata iako se nisam žalila, puhala i sl., kao i ženama koje su rađale u to doba dana. Dobro, ja sam imala neke druge bolne komplikacije ...lijepo od njih što su se smilovali , iako sam ih prvotno odbila, a onda popustila ne zbog dripa nego nečeg drugog, nebitno sad.

Da je bilo ranije ujutro posebice oko 7h-8h kad počnu planirani, hladni carski ili kasnije tijekom dana - no way ni uz premijersku vezu. No dobro, nije baš da mi je koristila. Ne znam jesam li bila na njoj iti sat i pol, produžili na carski jer je otvaranje doslovce stalo.

Stvar je sve kako, kada i na koga naletiš. Njih je zbilja malo, carskih i drugih zahvata je kao u priči i naravno da ti ne mogu biti na raspolaganju. Ista ekipa koja mi je davala epiduralnu (med. brat i anesteziolog) su mi bili i na carskome navečer. Dakle od jutra do mraka prošibali su kroz gro zahvata i jedva su, takoreć došli.

Ukratko, ako će ti je htjet izbjeć, htjet će vrlo lako. Ispod 4 prsta će reći da nisi dovoljno otvorena za nju, a poslije 6 da to napreduje Ok i da će brzo te da nema potrebe za tim. U konačnici drip možeš odbit.
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Najbolje vam je ne slušati nikakve komentare!
E ovo je svakako zlata vrijedan savjet, osobito za trtarošice i provorotkinje.

Kad se sjetim kako sam čitala tu razne priče, neke šokante, a neke tako divne pa se nadala da ćekrenuti prvo trudovi, pa ću ja to većinu odradit doma, na kraju sve bilo obrnuto i totalno neočekivano i još na carski. Tako da... bolje mislit "samo nek je bude sve Ok s bebom, ostalo ćemo lako".
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 00:42   #2745
Ja sam taj savjet dobila od pametnih žena.
Prvi put je lakše nego drugi put(barem onaj dio u glavi).
Mada su oba moja poroda bila brza i prirodna.
Oba puta sam rađala u otprilike u isto doba noći i nije bila gužva,baš je milo nekako mirno.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 02:26   #2746
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Iskreno, prvo što čujem. To je nešto novo ili?
Sve koje su rađale prije mene, oko mene i poslije mene su morale platit ST rodilištu. Ja sam osobno tamo bila (jer sam i boravila u bolnici) i pitala u tajništvo. Doslovce mi je rečeno da ne moram niti bit na tečaju, nego samo money, money, money i OIB mene, partnera te dokaz o uplati.

Bila sam i u klubu trudnica ST, kao i mnoge moje poznanice, ali to se njih ni najmanje ne tiče. Bitna im je lovica. Imam i onaj list što dobiješ od rodilišta kad platiš gdje ti piše da ti jamči ovo, ono (izuzev carskoga) i da ako opet ideš rodit unutar tri godine da ne plaćaš puni iznos (ili uopće ne, već sam zaboravila).
to mi je bila prva informacija, kasnije sam provjerila (mislim i da sam napisala): platit u tajništvo, jedino to priznaju. potvrdu dobiš svakako, a ko hoće može i na tečaj..
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 17:19   #2747
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Ja sam taj savjet dobila od pametnih žena.
Prvi put je lakše nego drugi put(barem onaj dio u glavi).
Mada su oba moja poroda bila brza i prirodna.
Oba puta sam rađala u otprilike u isto doba noći i nije bila gužva,baš je milo nekako mirno.
Blago ti se.
Quote:
chikijeva kaže: Pogledaj post
to mi je bila prva informacija, kasnije sam provjerila (mislim i da sam napisala): platit u tajništvo, jedino to priznaju. potvrdu dobiš svakako, a ko hoće može i na tečaj..
Joj skužaj, totalno mi promaka post.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 00:35   #2748
Kad san ja prije 4 godine išla na tečaj, rekli su mi da mi potvrda vridi za sve buduce trudnoće, pod uvjetom da je isti partner. Ako bi tila da je sa mnom neko drugi onda triban opet na tecaj sa ton osobom. Nikakvi rok od 3 godine nisu spominjali i nadoplatu, dobila san samo potvrdu sa mojin i mm-ovim imenom i datumom kad smo išli na taj tečaj. To je stvarno jadno šta traže doplatu Kad opet dodjen baš me zanima kako će mi je naplatit? Hm, možda da spomenem novine?
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 11:54   #2749
Quote:
lipanjskamlada kaže: Pogledaj post
Kad san ja prije 4 godine išla na tečaj, rekli su mi da mi potvrda vridi za sve buduce trudnoće, pod uvjetom da je isti partner. Ako bi tila da je sa mnom neko drugi onda triban opet na tecaj sa ton osobom. Nikakvi rok od 3 godine nisu spominjali i nadoplatu, dobila san samo potvrdu sa mojin i mm-ovim imenom i datumom kad smo išli na taj tečaj. To je stvarno jadno šta traže doplatu Kad opet dodjen baš me zanima kako će mi je naplatit? Hm, možda da spomenem novine?
Ma... Gamad!
I ja sam totalno nabrijana, ali razmak izmedju dva poroda ce bit 2 i po godine pa necu bit u prilici za svadjanje...
Jos mi ova prica o naplacivanju drzi vodu jer su izmislili tecaj za naplatu, ali oprema?! Bice se raspadne u 3 godine

Mene vise nervira cinjenica da partner ne ide odmah s tobom u box, nego ga zovu na izgon, a ja bi da je cijelo vrijeme se mnom, pa nije porod samo samo izgon... I tu se planiram svadjat i prijetit
__________________
hello how low
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 16:52   #2750
Ovo za doplatu od 100 kn nakon što prođe 3 godine od zadnjeg poroda vam vrijedi još od veljače 2013. godine ... možete se pravit da ne znate za to ali time riskirate i da vam partnera ne puste na porod...nakon nadoplate od 100 kn za originalnu potvrdu vam zakače i potvrdu o nadoplati koju onda u boxu mogu (ali i ne moraju) tražiti...meni npr. jesu a razmak između dva poroda je bio 3 godine i 18 dana...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:12   #2751
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
Ovo za doplatu od 100 kn nakon što prođe 3 godine od zadnjeg poroda vam vrijedi još od veljače 2013. godine ... možete se pravit da ne znate za to ali time riskirate i da vam partnera ne puste na porod...nakon nadoplate od 100 kn za originalnu potvrdu vam zakače i potvrdu o nadoplati koju onda u boxu mogu (ali i ne moraju) tražiti...meni npr. jesu a razmak između dva poroda je bio 3 godine i 18 dana...
Ovo nije točno...dakle DO 3 godine se plaća 100 kuna, nakon što proteknu 3 godine 400 ponovo i nema s njima velike diskusije
Ja rodila prije pola godine nakon 4 godine i naplatili mi punu cijenu 400 kn.
I ne oblači pratnja one papirnate ogrtače ko što neko reče iz ljekarne za par kuna nego ko pravi kirurzi zeleno odijelo od tkanine gaće i majcu
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:36   #2752
Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Mene vise nervira cinjenica da partner ne ide odmah s tobom u box, nego ga zovu na izgon, a ja bi da je cijelo vrijeme se mnom, pa nije porod samo samo izgon... I tu se planiram svadjat i prijetit
Ovo je i mene snervalo. Ja sam prvo pitala, pa molila, a onda sam se i svađala. No way, ispod 5 prstiju moš se, da prostiš, hebat, neće pustit nikoga kraj tebe osim ako nije neka vezurina od veze.

Ali, koliko sam čula od masu njih, ne zovu baš samo na izgon. Prija je rodila 2 dana iza mene (isto na carski), ona je bila otvorena 6 prstiju kad je došla i muža su joj ubrzo pustili. Stao je sigurno 3-4 sata sa njom, doslovce do same odluke da ide na carski. Sad, jel to kako prema kome i na kakve tamo naletiš...
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:37   #2753
Jel se meni cini ili oni dijele razlicite informacije o porodu uz partnera, zavisno kako im se prdne taj dan

Idem na neki pregled u bolnicu za dva tjedna pa cu bas navratit do rodilista i javit najsvjeziju vijest.

A pare sam svakako bacila u vjetar jer sam bila na carskom, velike su sanse da cu i drugi put na carski... Ma... Ne dam vise ni kune! Trazit cu ih povrat para ako budu zajebavali


Silvery kod mojih prijateljica je bilo isto, zvali su muzeve tek poslije (ubij me, ne znam sad na pamet koliko prstiju, ali debelo toga su prosle same, oni su dosli na finiš)
Samo je jedna poznanica pricala kako je muz bio s njom cijelo vrijeme. Ona je vodila privatno trudnocu kod Vulica, mozda je time zasluzila extra vrijeme (ili Vulicu ne smetaju muzevi )
__________________
hello how low

Zadnje uređivanje bambix : 04.02.2014. at 22:43.
bambix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 23:19   #2754
Pozdrav žene! Evo opet čitam u novinama danas horor priču iz splitskog rodilišta: žena navodno došla u 6.mj trudnoće bez plodne vode i strpalo je u box gdje je bila tri dana u trudovima a da je nitko pogledao nije...na kraju rodila sa temperaturom 41 i puste komplikacije, a čistačica je vidila da počinje porođaj....E sad, i sama sam rodila u splitskom rodilištu nedavno kao i velik broj mojih prijateljica i poznanica. Priznajem da ima svakavih ljudi tamo, ima ih bahatih, nemarnih...ni govora o prirodnom porodu, drip i sve šta ide s tim...Ipak, nekako mi se čini kao neki SF da su baš tolike životinje kao što je opisano u tom članku? Jeli nešto takvo baš moguće? Jer usprkos svemu, naletljela sam na dvije krasne babice (a vidila sam sve smjene .. , liječnici su bili tako - tako ali opet su obavljali svoj posao...Onda opet, zašto bi žena takvo što izmišljala? Ne znam, ali ja sam stekla dojam da je rodilište klasična hrvatska priča gdje ima svega, i dobroga i lošega, ali kad naletim na ovakve članke ispada da tamo idemo na klanje...zato sam umirala od straha prije poroda!
Mattya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 23:20   #2755
Bambix, a ko će ga znat više, oni mijenjaju politiku kako se kome i kada ćufne.

Ja sam isto za prvi porod pare bacila u vjetar jer sam završila na carskom, a kako se nisam cijeli dan otvarala poviše 5, muža nisam ni vidjela.

A baš taj Vulić (Marko jel), nije mi dao niti da obavijestim muža da idem na carski. Mobitel, voda i japanke su mi bili na nečemu pokraj mene u boxu, ali nisam mogla dohvatiti rukom, malo je falilo. Tu smo se natezali da bi na kraju u operacijskoj sali anesteziolog sa svog mobitela dojavio sretnu vijest. Muž naravno u šoku jer mu nitko ništa nije javio. Ništa, drugi put u njega privatno pa mi se možda nešto i posreći.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 04.02.2014. at 23:39.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 01:26   #2756
Zaboravila sam ti još nešto reć, a bitno je.
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
...

najvise zbog toga da izbjegnem vukovica a da me moze primit roje ili vulic
trebal bi lezat na patologiji
Ako ideš ležat na patologiju, onda ti nije bitno ko te doli prima, tj. gleda uputnicu i šalje dalje. Meni je to uvijek bio Vuković jer se tako potrefilo, ponedjeljkom.

Bitno je samo da sestri koja vas vodi (kad vam da spavačice i kad krenete pred lift) na njeno pitanje "kod koga ste" odgovoriš npr. "Roje/Meštrović" (Pat 1).

To, kao, ide po usmenim preporukama "vaših" soc/privatnih ginekologa (oni vam kažu kod koga da idete jer su dobri s xy ginom/imaju br moba itd.), ali u principu možete izbaciti bilo koje ime. Onda ona kaže "aha, to je taj i taj kat". Ovo je true jer se svaki put s nama našla barem jedna ili dvije trudnice koje nisu imale pojma pa bi nas iskusnije pitale ili pucale imena.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:42   #2757
meni je bila super dr.Tanja šta me primila u TA, bila je baš pristupačna i razgovorljiva, odgovorila mi je na baš sve šta šta me zanimalo, koliko god smiješno zvučalo. jel ona i na odjelu ili samo u ambulanti?
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 16:48   #2758
Quote:
Giove kaže: Pogledaj post
Ovo nije točno...dakle DO 3 godine se plaća 100 kuna, nakon što proteknu 3 godine 400 ponovo i nema s njima velike diskusije
Ja rodila prije pola godine nakon 4 godine i naplatili mi punu cijenu 400 kn.
I ne oblači pratnja one papirnate ogrtače ko što neko reče iz ljekarne za par kuna nego ko pravi kirurzi zeleno odijelo od tkanine gaće i majcu
a onda ispada da sam ja imala sreće...odnosno, ne...ja sam bila među prvima koje su zvale pitati da li potvrda uopće vrijedi pa su mi rekli kako sam i napisala...nisam se htjela ni zezati ni kockati da mi muža ne puste zbog 100 kuna...razmak među porodima veći od 3 godine i doplaćeno 'samo' 100 kn...

Quote:
bambix kaže: Pogledaj post
Jel se meni cini ili oni dijele razlicite informacije o porodu uz partnera, zavisno kako im se prdne taj dan

Idem na neki pregled u bolnicu za dva tjedna pa cu bas navratit do rodilista i javit najsvjeziju vijest.

A pare sam svakako bacila u vjetar jer sam bila na carskom, velike su sanse da cu i drugi put na carski... Ma... Ne dam vise ni kune! Trazit cu ih povrat para ako budu zajebavali


Silvery kod mojih prijateljica je bilo isto, zvali su muzeve tek poslije (ubij me, ne znam sad na pamet koliko prstiju, ali debelo toga su prosle same, oni su dosli na finiš)
Samo je jedna poznanica pricala kako je muz bio s njom cijelo vrijeme. Ona je vodila privatno trudnocu kod Vulica, mozda je time zasluzila extra vrijeme (ili Vulicu ne smetaju muzevi )
i ja sam kod njega privatno vodila obe trudnoće pa su mi muža pustili pred sam kraj...odnosno drugi je put jedva i stigao, mada je bio u prizemlju...došla sam u zadnji tren izbjegla i pregled i klistir i išla ravno u box na izgon...milina

Svaki je porod priča za sebe, svaka rodilja drugačija....beba mora vanka...ne slušajte priče nego sebe i svoje tijelo i sve će bit ok :-)
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 01:04   #2759
A mala8 oprosti kad si bila rodit (vjerojatno si napisala al mi je promaklo..) Ja sam bila prije pola godine, malo više i svi su mi pričali drugu priču, jedino je tajnica koja prima potvrde odmah rekla 400 kn i dr. Vulić i nije uopće bilo prostora za pregovore ili brontulanja, mada sam se bila nabrusila jer još uvijek imam potvrdu na kojoj ne piše da ističe nit da ima rok trajanja znači meni je rečeno do 3 godine 100 kn, poviše 3 godine puni iznos...i šta je najžalosnije prije 5 godina smo barem imali neki tečaj pa ajde...nisi bacio 400 kn nešto si i naučio, al ovo sad je čista pljačka bezobrazna i bezočna! Tobože za obleku koju daju tati koja se opere za 5 kuna, a ko zna i je li je peru poslje svakog tate jer se oni baš i ne uznoje u njoj...poslje moga je sigurno nisu prali ni jedan ni drugi put. Došao bi jedva na porod koliko bi čekali da ga zovnu i ostao punih 8 minuta...
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 07:43   #2760
Ja frisko rodila... Nakon 3 god puni iznos....
bonjour-1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.