Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Davor Pavun luđak ili genije???
genije 44 47.31%
luđak 20 21.51%
nešto između 29 31.18%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 20:39   #61
Math: Bog nije nadrealno biće. Tj vjerojatno je za one znanstvenike koji to još nisu spoznali al ima vremena i za njih. I to kada spoznaju će im svi zakoni prirode proisteći iz istog principa. Zato je priroda toliko savršena.
Smily is offline  
Old 15.03.2009., 20:42   #62
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Math: Bog nije nadrealno biće. Tj vjerojatno je za one znanstvenike koji to još nisu spoznali al ima vremena i za njih. I to kada spoznaju će im svi zakoni prirode proisteći iz istog principa. Zato je priroda toliko savršena.
Bog je nadnaravno mitsko biće izmišljeno od strane nekog čobana koji se čudom čudio udaru munje,potresu...

A kako je to gospodina Pavuna spoznao ostao je preko noći u crkvi i osjetio nekakvu milost.

Zadnje uređivanje zerdav : 15.03.2009. at 20:56.
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 20:44   #63
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Math: Bog nije nadrealno biće. Tj vjerojatno je za one znanstvenike koji to još nisu spoznali al ima vremena i za njih. I to kada spoznaju će im svi zakoni prirode proisteći iz istog principa. Zato je priroda toliko savršena.
Falio si pdf... Iznad prirodnih znanosti ti je pdf religija, odi tamo pisati s ovako debilnim razmišljanjima...

Šta je to savršeno u prirodi?????
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 20:47   #64
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Math: razmišljanja su ti blago rečeno out of date. Danas si niti jedan znanstevenik ne može dopustiti luksuz da izostavi Boga jednako kao i crkvi kad je spalila Galilea.
A evo i vjerskih fanatika

Jel' tako teško shvatiti da znanost i religija nemaju veze i da se svaki znanstvenik može dopustiti da izostavi boga, pošto znanost s jebenim bogom ima veze jednako koliko i polarna svjetlost ima veze s rastom bijelih miševa?

Neka netko konačno navede kako je nečija vjera u kontradikciji fizikom, ili, s druge strane, kakav bog ima utjecaj na fiziku koji se ne može izostaviti. Dotle - izgledat ćete mudrije ako ušutite.
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 20:51   #65
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A evo i vjerskih fanatika

Jel' tako teško shvatiti da znanost i religija nemaju veze i da se svaki znanstvenik može dopustiti da izostavi boga, pošto znanost s jebenim bogom ima veze jednako koliko i polarna svjetlost ima veze s rastom bijelih miševa?

Neka netko konačno navede kako je nečija vjera u kontradikciji fizikom, ili, s druge strane, kakav bog ima utjecaj na fiziku koji se ne može izostaviti. Dotle - izgledat ćete mudrije ako ušutite.
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 20:55   #66
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
Analogija je za takve kao što si ti da bi možda si slikovno mogli moje riječi predočiti ako ih već ne razumiju...:
Mislim da je ta analogija zapravo projekcija tvojih zivotnih neuspjeha sa zenama (ili muskarcima). Takva stanja cesto izlaze na povrsinu kod ocigledno intelektualno i emocionalno zakrzljalih individua, pogotovo onih koje su uz sve to i dogmatski obojene.
Za mnom! is offline  
Old 15.03.2009., 20:57   #67
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
A evo i vjerskih fanatika

Jel' tako teško shvatiti da znanost i religija nemaju veze i da se svaki znanstvenik može dopustiti da izostavi boga, pošto znanost s jebenim bogom ima veze jednako koliko i polarna svjetlost ima veze s rastom bijelih miševa?

Neka netko konačno navede kako je nečija vjera u kontradikciji fizikom, ili, s druge strane, kakav bog ima utjecaj na fiziku koji se ne može izostaviti. Dotle - izgledat ćete mudrije ako ušutite.
daj editaj to, bilo bi ok.inace, zahvaljujem bilo mi je drago slusati sve vase znanstvene premise, i vasu "neogranicenost" , super racionalnim argumentima pobijate sve te zle čiče vjernike koji sputavaju vasu znanstvenu genijalnost, koja eto nazalost zakaze samo tu i tamo na forum.hr .super ste nas pobili.
svaka čast jos jednom, vasa genijalnost me odusevljava, da samo galileo nije bio vjernik pa di bi sada bili. ufff
gorefiend is offline  
Old 15.03.2009., 20:59   #68
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Mislim da je ta analogija zapravo projekcija tvojih zivotnih neuspjeha sa zenama (ili muskarcima). Takva stanja cesto izlaze na povrsinu kod ocigledno intelektualno i emocionalno zakrzljalih individua, pogotovo onih koje su uz sve to i dogmatski obojene.
A ovo je još samo jedan primjer inteligencije vjernika...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 21:01   #69
Quote:
gorefiend kaže: Pogledaj post
daj editaj to, bilo bi ok.inace, zahvaljujem bilo mi je drago slusati sve vase znanstvene premise, i vasu "neogranicenost" , super racionalnim argumentima pobijate sve te zle čiče vjernike koji sputavaju vasu znanstvenu genijalnost, koja eto nazalost zakaze samo tu i tamo na forum.hr .super ste nas pobili.
svaka čast jos jednom, vasa genijalnost me odusevljava, da samo galileo nije bio vjernik pa di bi sada bili. ufff
Zašto bi bilo ok editati to??? Da bi vi vjernici bili zadovoljeni? E, pa imate svoj forum pa tamo editajte odo, ovo su prirodne znanosti... :asshole:

Što se tiče Galilea ajde pročitaj onaj moj post u kojemu sam o tome pisao...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 21:02   #70
Quote:
zerdav kaže: Pogledaj post
A kako je to gospodina Pavuna spoznao ostao je preko noći u crkvi i osjetio nekakvu milost.
Ovaj je dobar...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 21:07   #71
pa dobro po meni bi bilo ok , jer to vrijedja vjernike fizicare , nisam mu rekao "moras editat to" . pa vec sam rekao da je Galileo kao vjernik stekao razmišljanjem drugacija stajalista od crkve sto je po tebi nemoguce jer vjernici to jednostavno nemogu ...
gorefiend is offline  
Old 15.03.2009., 21:09   #72
Quote:
gorefiend kaže: Pogledaj post
pa dobro po meni bi bilo ok , jer to vrijedja vjernike fizicare , nisam mu rekao "moras editat to" . pa vec sam rekao da je Galileo kao vjernik stekao razmišljanjem drugacija stajalista od crkve sto je po tebi nemoguce jer vjernici to jednostavno nemogu ...
A ja sam već napisao o tome, ajde pročitaj pa napiši post. U to vrijeme nisu postojali ateisti, odnosno, postojali su ali su imali jako slabe argumente pa se pokušalo dokazivati boga...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 21:10   #73
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
A ovo je još samo jedan primjer inteligencije vjernika...
Einstein??? Tesla??? Možda ne praktični vjernici ali činjenice su činjenice.
I daleko sam ja od vjerskog fanatika, miljama... Al proučavati prirodne zakone a ne vidjeti njihovu savršenost... blago rečeno žalosno.
Smily is offline  
Old 15.03.2009., 21:12   #74
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
A ja sam već napisao o tome, ajde pročitaj pa napiši post. U to vrijeme nisu postojali ateisti, odnosno, postojali su ali su imali jako slabe argumente pa se pokušalo dokazivati boga...
I da jesu ne bi to priznali jer bi si priznanjem da su ateisti potpisali smrtnu presudu.
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 21:18   #75
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Einstein??? Tesla??? Možda ne praktični vjernici ali činjenice su činjenice.
I daleko sam ja od vjerskog fanatika, miljama... Al proučavati prirodne zakone a ne vidjeti njihovu savršenost... blago rečeno žalosno.
Einstein nije vjerovao u osobnog boga koji kažnjava i nagrađuje nakon smrti tipa jahve Isus Alah za razliku od Pavuna .
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 21:21   #76
Quote:
MathUniverse kaže: Pogledaj post
A ja sam već napisao o tome, ajde pročitaj pa napiši post. U to vrijeme nisu postojali ateisti, odnosno, postojali su ali su imali jako slabe argumente pa se pokušalo dokazivati boga...
haha "nije ih bilo, odnosno, je" dakako da mi svidja tvoj nacin razmisljanja , al previse je apstraktan za mene i daleko mi je od racionalnog, prokleti vjernici.
malo vadim rijeci al morao sam

uglavnom, ti velis nije isto kao i prije. ajde da vidimo to onda. Prije se mislilo po crkvenim uvjerenjima da se sve vrti oko zemlje, galileo i ostala ekipa vjernika se nije slozila te su dokazali da zemlja kruzi s ostalim planetima oko sunca. Danas po crkvenim uvjerenjima stoji da je svemir stvorio bog, al doci ce novi galileo i ekipa koji ce dokazati da to nije tako( ma naravno da nece, nemoj se nadat ).Kao sto galilea tada njegova vjera nije ogranicila, te je ipak spoznao pravu istinu, tako i danas vjernik moze isto. razlike kao sto vidis nema, zalosno da prakticiki moram to crtati.
gorefiend is offline  
Old 15.03.2009., 21:34   #77
Dajte ekipa moze sve ovo i bez vrijedanja.

Problem nije u bogu, nego u religijskom Bogu sa ljudskim karakteristikama!
Pripisivati savrsenost fizickih zakona religijskom Bogu je infantilno. Zasto mislite da je potreban superinteligentan entitet da se stvari u univerzumu odvijaju ovako kako se odvijaju? Pa naprosto da bi postojala savrsena organizacija u svemiru sve mora biti samo po sebi u ravnoteži. Govoreci pojednostavljeno da li mora postojati krscanski Bog da bi se nestabilan spoj raspao i povezao u neke druge, vise ili manje jednostavne i stabilne.
Bog (ako to uopce tako treba zvati) je sve sto nas okruzuje, nesto bez namjere da se, ako hoćete, osveti. Bog su svi prirodni zakoni, sva energija. Bog je sve sto nas okruzuje. Ovo je znanost iliti kvantna fizika. Materijalni svijet je iluzija jer je svaki atom koji nas izgraduje cista energija. Iluzija je utoliko sto nam stvara osjecaj da smo potpuno odvojeni jedni od drugih, gdje upada religija.
Ozbiljan znanstvenik stvarno nema sto traziti u religiji, jer religijske price su povijest, a kao sto je i sam Pavuna rekao povijest je u vecoj ili manjoj mjeri falsifikat, u slucaju religije potpuni.

Zadnje uređivanje ups@ : 15.03.2009. at 21:42.
ups@ is offline  
Old 15.03.2009., 21:38   #78
Lik je totaln čudan.Govori o stavrima koje slabo razumijem.Međutim,on je vrhunski znanstvenik,Obamin savjetnik ,čovijek koji je odradio posao za Tetrapack.Stalno razmišlja o svom poslu,živi ga....a tko smo mi,njegovi kritičari?
I odakle na pravo kritizirat.Nemamo pravo izhračkat svoje najbrilijantinije umove ma kako čudni bili.
Ztres is offline  
Old 15.03.2009., 21:43   #79
Quote:
Smily kaže: Pogledaj post
Einstein??? Tesla??? Možda ne praktični vjernici ali činjenice su činjenice.
I daleko sam ja od vjerskog fanatika, miljama... Al proučavati prirodne zakone a ne vidjeti njihovu savršenost... blago rečeno žalosno.
ŠTA JE SAVRŠENO U PRIRODI???

Pojasni najprije šta znači savršeno...
MathUniverse is offline  
Old 15.03.2009., 21:46   #80
Quote:
Ztres kaže: Pogledaj post
Lik je totaln čudan.Govori o stavrima koje slabo razumijem.Međutim,on je vrhunski znanstvenik,Obamin savjetnik ,čovijek koji je odradio posao za Tetrapack.Stalno razmišlja o svom poslu,živi ga....a tko smo mi,njegovi kritičari?
I odakle na pravo kritizirat.Nemamo pravo izhračkat svoje najbrilijantinije umove ma kako čudni bili.
Baš o tome govorim... Slabo razumiješ, ali bitno da znaš da je on dobar znanstvenik...

Obamin čovijek... Pa šta? Ako je netko na nekom važnom mjestu, ne mora značiti da je inteligentan i iznad drugih. Pogledaj samo Busha...

E, jadna Hrvatska ako joj je ovo najbrilijantniji um... Sam si napisao da ne znaš o čemu priča, prema tome, ne možeš pričati da je najbrilijantniji um...
MathUniverse is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.