Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 21:27   #21
Question CRNA LISTA

poštovani forumaši i forumašice,

evo kao svoju prvu temu odabrao sam ovu jer sam u takvoj situaciji pa da vidim kako mi možete pomoći.
Jučer sam otišao u svoju banku u kojoj primam plaću (pbz) da zatražim minus pošto sam napokon dobio ugovor na neodređeno i mislio sam da nema nikakvih problema stim, kad onokaže mi teta dsa sam na crnoj listi i da nemogu dobiti minus. nisam znao da sam na crnoj listi pa sam se malo šokirao ali sam tražio objašnjenje. ona me pital dali imam kakvih dugova u drugoj banci.naravno imam koji redovno otplačujem kako mogu jel, mali dug u erste banci oko 6000kn ali pe... su me stavili na crnu listu iako pokušavam to što kvalitetnije otplatiti ali eto...
pitao sam tetu šta moram učiniti i da mi da neki savijet kako da to riješim a ona me otpilila i rekla da tri godine nemogu nikako poslovat snjima samo onoliko koliko mi se uplati mogu dići a na kredit da ni ne pomišljam jer ga neću dobiti. i rekla mi je da se obratim drugim bankama jer ih u sesvetama imam koliko hoću.
dali vi znate koju banku kojoj ta crna lista nesmeta baš previše ako mi redovno stiže plaća i sve podmirujem na vrijeme.?
lordguja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:51   #22
@lordguja ... prouči ovu temu ... stvari se nisu nešto bitno promijenile, osim šti su banke strože pri odobravanju kredita ... a otplaćivati dug banci, kako kažeš: kad možeš => baš i nije dobar početak

svakako prouči pravila pdf-a
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 23:05   #23
hvala ti lavice na informacijam,
novi sam pa se još tražim
lordguja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 15:51   #24
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
nekakav registar obveza po kreditima mislim da se tako zove.
HROK - HRVATSKI REGISTAR OBVEZNIKA PO KREDITIMA ( tako se zove ).

Vide ti sve kredite koje imaš u drugim bankama, vide ukoliko si jamac, sudužnik. Te isto tako vide tvoje minuse u banci i dugovanja po kreditnim karticama. :klap:
__________________
kredit
josip007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:51   #25
Quote:
lordguja kaže: Pogledaj post
poštovani forumaši i forumašice,

evo kao svoju prvu temu odabrao sam ovu jer sam u takvoj situaciji pa da vidim kako mi možete pomoći.
mi je da se obratim drugim bankama jer ih u sesvetama imam koliko hoću.
dali vi znate koju banku kojoj ta crna lista nesmeta baš previše ako mi redovno stiže plaća i sve podmirujem na vrijeme.?
možeš se slobodno interesirati po drugim bankama ali mislim da nigdje nećeš moći dobiti minus čekove kartice sve dok imaš aktivnu crnu listu. od banke do banke zavisi kada ćeš nakon zatvaranja (podmirenja) crne liste moći dobiti sve pogodnosti.

6000,00 kn i nije neki iznos da te zbog toga stave na crnu listu. mora da si minimalno 3 mjseca izbjegavala podmiriti ili da se nisi javljala u banku. Koji put je dovoljno potpisati zahtjev za obročnu otplatu duga pa nećeš završiti na crnoj listi. sada kada si gore to će ti se vidjeti minimalno 2 godine na crnoj listi a osim toga i u HROK-u ti je evidentirano neuredno poslovanje što predstavlja čak i veći problem
erri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:29   #26
crna lista

koja je najgora stvar koja ti se može dogoditi kad se nađeš na crnoj listi banaka- naime zbog određenih okolnosti nisam proteklih nekoliko mjeseci plaćala kredite i kartice sad sam na listi i ne znam kaj me očekuje
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:13   #27
Osim sto ces morat na kraju sve platiti sa masnim kamatama mjesto na crnoj listi te nece posebno kostat...pomiri se s tim da ces iducih 36 mjeseci od trenutka kad si dospjela na crnu listu dolaziti jako tesko ako uopce do novih kredita...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 17:34   #28
nemam jamaca za kredite- znači sve su to bili gotovinski nenamjenski krediti - mogu li imati kakvih drugih problema recimo na poslu
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 20:17   #29
...ukoliko jos uvijek nisi platila sva dugovanja i pripadajuce kamate bojim se da ce ti banka preko suda pokrenut ovrhu i "sjest" na placu dok se ne naplati...nisam siguran da banka to rjesenje o ovrsi salje tvojoj firmi (poslodavcu) ali mislim da moze sjesti na tvoj bilo koji racun u bilo kojoj banci...vjerujem da lavica sigurno zna vise...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 20:26   #30
ako nije podmireno dugovanje, banka može blokirati sve račune u banci te se naplačivati s njih, aktivirati zadužnice - blokirati račune u drugim bankama. e sad, kad točno ide postupak naplate na način da se traži od firme da dio plaće se isplačuje direktno na kreditna dugovanja
iskreno ne znam da li je to moguće prije, ali znam sigurno da se može nakon utuženja (prema sudskoj odluci o ovrsi)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:52   #31
znači da sam fakat u banani - molila bih lavicu za objašnjenje ako je moguće
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 22:17   #32
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
..pomiri se s tim da ces iducih 36 mjeseci od trenutka kad si dospjela na crnu listu dolaziti jako tesko ako uopce do novih kredita...
mislim da će biti na HUB-u 36 mjeseci od datuma podmirenja svih dugovanja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:31   #33
a kako se odlučuje tko će se prvi naplatiti kad mi sve sjedne za vrat i kartice i krediti...ajde minus po tekućem sam riješila a ostalo je još dosta toga
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:33   #34
a da bi sve bilo još i gore za mjesec i pol se trebam poroditi a već sam nekoliko mjeseci bez primanja i jedva se pokrpavam
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 00:35   #35
ja ne znam kaj da ti sad velim ... mislim najrađe bi te

iako si to trebala napraviti čim si vidjela de nećeš moći podmirivati svoje obveze => idi u banku, traži voditelja poslovnice ... objasni o čemu se radi, zamoli ih za reprogram, toleranciju, nešto ... reci da ne bježiš od svojih obveza, ali ih moliš za pomoć da zajedno riješite nastalo dugovanje jer ovako niti je dobro njima niti tebi ... s obzirom da si podmirila minus po tekućem, postoji svjetlo na kraju tunela
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:20   #36
je li kada tko završio u zatvoru zbog dugovanja po kreditima i je li kao npr u americi ostao bez stana ili neke nekretnine a da ista nije pod nikakvom hipotekom
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 10:30   #37
nedavno je čovjeku napravljena ovrha nad stanom zbog ne plaćanja pričuve
u zatvor nećeš ići,ali ovrhu će ti napraviti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 17:34   #38
misliš ovrhu nad stanom koji nije pod nikakvom hipotekom
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 09:10   #39
da,na to mislim
evo ti link
http://www.vecernji.hr/home/otvoreno/3280163/index.do
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:23   #40
a ako se stan nalazi u obiteljskoj kući i još k tome gruntovno baš i nije sređena situacija
ajtera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.