Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 23:01   #1
Auto rampa/navoz

Gdje bi se mogla kupiti metalna rampa, kao što je na ovim slikama?





Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:09   #2
oprezno s tim ako mislis raditi ispod toga, moram uslikati jednu svoju pa ces vidjeti i zasto...
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:15   #3
Quote:
IQ500 kaže: Pogledaj post
oprezno s tim ako mislis raditi ispod toga, moram uslikati jednu svoju pa ces vidjeti i zasto...
Nisu valjda tako slabe? Gdje si ih kupio?
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:31   #4
iste kao ove crvene na prvoj slici, jedna se sama od sebe skroz spljostila pod tezinom auta. a nije bio neki pre tezak auto, golf 3 mislim da je bio u pitanju. a gdje su kupljene stvarno nemam pojma, nisam ih ja kupovao, a na srecu ni koristio kad se to desilo.
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 09:19   #5
Bilo je toga po Pevecima, Bau-štogod ... ali pazi što kolega gore kaže. Kineska sranja mogu bit opasna po život.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 09:45   #6
Dali je netko pokušao sam to napraviti?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 09:59   #7
napravil sam si ja doma, ali samo jednu

ostala polovica rubnog kamena kad su radili cestu pa sam si ju prisvojil. komad drva ili sličnog kao rampa za penjanje i auto stoji na tom kamenu da ga ni potres ne sruši. sad tražim još jedan kamen da mogu promijeniti selene na prednjem stabilizatoru.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:12   #8
Nadao sam se naći takve metalne ali sa nekakvim certifikatom npr. TÜV, CE i podatkom o nosivosti. Da liči na ozbiljan proizvod...

Da znalo ih je biti u nekim trgovačkim centrima... No čini mi se da ih neću tako lako naći.
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 08:58   #9
Imaš toga u bauhausu. Ja sam kupio hidrauličku dizalicu i one stalke. To je ok kad radiš na kočnicama, ali ni ja nisam toliko siguran u kineski čelik i var da bi se lego ispod auta kad je na tome. Zato sam kao osigurač investirao 20kn u http://www.samoborka.hr/view.asp?p=185&c=80 i sad se zavučem bez straha.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 14:14   #10
u firmi smo za potrebe novinarskih prezentacija i evenata dali napraviti rampe od prokroma.
evo par slika:
http://imageshack.us/photo/my-images/851/dsc02023z.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...1010011oh.jpg/

Naručili smo ih od firme Sigmat iz Sl.Broda makar vjerujem da i u ZG postoji netko tko bi mogao to napraviti bez problema.
flowchart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:17   #11
Zanimljivo... Prvo ću pogledati u Bauhausu.
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 23:29   #12
Dizalica i dva panja,jeftino i pouzdano.
legna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 21:47   #13
Quote:
legna kaže: Pogledaj post
Dizalica i dva panja,jeftino i pouzdano.
Tako je.

Na stovarištu rezane građe ispiliš dvije kratke i dvije duže od ostataka orezivanja stupova i rogova krovišta.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:27   #14
panjevi su dobri kad treba skidat kotače.
ali ako kotači moraju ostat na autu, treba ti rampa.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:38   #15
Ja osobno ispod ove rampe na slici ne bi ni u ludilu legao.
Imate takvih po raznim oglasnicima i sa raznim garancijama o nosivosti.... mislim smiješno.
Ako hoćete sigurnu rampu dajte svom prijatelju inženjeru da vam skicira i da podatke o profiima, materijalu i zavarima.
nikolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:41   #16
ajme i ti si puko kao kokica, da li si gledao kad je zadnji post napisan,
samogradnja i ništa drugo ne priznajem, ja znam kako da to uradim i kojim materijalom i na tome bi mogao kamion da se servisira
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 07:35   #17
Dali ima tko kakve nacrte za rampu? Samo sto bi ja zelio da auto ne visi (ni prema napred, ni prema nazad) kad je na rampi.
Gledao sam napravit nesto ovakvo, samo sto nebi koristio takav lim nego cetvrtaste zeljezne profile da bude sto cvrsce/sigurnije.

Na sto treba paziti kod izrade neceg takvog?
Ova sa linka mi se definitivno cini preslaba. Osim ako mozda ima ispod tog lima ima neka celicna pojacanja koja se na slikama ne vide

Rampu nebi vario sam. Skupio bi sav materijal i dao proficu da zavari...
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:51   #18
Nije slaba ta sa linka, vidis da koristi i drvene daske a i sam taj lim je dosta jak. Ako te to zabrinjava nije problem zavariti po duzini jedan deblji profil i onda nemas brige. Ovisi i o tome koliko ti je bitno da je lako prenosivo, ako ce samo stajati u garazi onda mozes napraviti masivno koliko zelis, ako treba biti prijenosno onda se igraj sa profilima, dobar profil cuda radi. Ovaj sa linka je sasvim dobar, ako si zabrinut mozes napraviti i nesto za podbaciti u sredini pa si miran 100%.
Ono sto treba paziti kod ovakvih stvari je kvaliteta materijala i majstora koji to vari, napomena na majstoru jer ce ti on vjerojatno i nabavljati materijal.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:02   #19
Bitno je da je lako prenosivo. Da nije, napravio bi to od betona i gotovo

Kako se zove ovaj lim sa kakvih je napravljeno na linku?
Dali postoje za kupiti gotovi U profili sirine cca. 30cm i duzine bar 3m?
nigda_vz is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:21   #20
Ne znam da li ima konkretan naziv, informiraj se po ducanima koji to prodaju. Ne znam odakle si pa ne mogu nista preporuciti, znam za Zadar gdje bi se moglo potraziti, ostalo ne znam.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.