Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 18:45   #21
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Kako se mogu slučajno predozirati marivarinom?

Što se ostalog tiče, pričala sam s liječnikom, naravno. Ali nisam najzadovoljnija onime što mi savjetuju...
Koagulacija je zeznut i komplicran proces, i upravo zato moraš često kontrolirati koagulogram. Prema vrijednosti PV/INR određuje se doza marivarina. E, sad, da ne ulazim u detalje, te vrijednosti nisu stalne i mijenjaju se (zato ih i treba često kontrolirati), tako se možeš predozirati marivarinom iako uzimaš točno onu količinu lijeka koju ti je liječnik propisao. Predoziranje se najčešće manifestira krvarenjem iz nosa, desni, modricama na najmanji udarac... Često se dogodi da se ljudi na terapiji marivarinom intoksiciraju iako su uzimali točno onu količinu lijeka koju im je liječnik proposao, i zbog toga završe u bolnici.
Čudno mi je da ti to tvoj doktor nije objasnio.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:08   #22
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Koagulacija je zeznut i komplicran proces, i upravo zato moraš često kontrolirati koagulogram. Prema vrijednosti PV/INR određuje se doza marivarina. E, sad, da ne ulazim u detalje, te vrijednosti nisu stalne i mijenjaju se (zato ih i treba često kontrolirati), tako se možeš predozirati marivarinom iako uzimaš točno onu količinu lijeka koju ti je liječnik propisao. Predoziranje se najčešće manifestira krvarenjem iz nosa, desni, modricama na najmanji udarac... Često se dogodi da se ljudi na terapiji marivarinom intoksiciraju iako su uzimali točno onu količinu lijeka koju im je liječnik proposao, i zbog toga završe u bolnici.
Čudno mi je da ti to tvoj doktor nije objasnio.
I meni je čudno. Rekao mi je da moram stalno kontrolirati PV. Moja dokica opće prakse me upozorila da bilo kakvo krvarenje, zaduhu, bilo kakve probleme odmah prijavim. Ovo nisam imala pojma.
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:08   #23
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
O bože, i ja sam vege. Dr mi je bio rekao, još u bolnici, da pv sporo pada baš zbog toga što sam vege. Drugi doktori su mi kasnije rekli da to nema veze sa ishranom, dok god izbjegavam namirnice bogate k vitaminom. Kao, ide sporije kod vegetarijanaca ali dovede se u normalnu vremenom i bude sve o.k.

Kakvo krvarenje pominjes? Gdje krvaris?

Koliko piješ marivarina? 2, 3 tablete?

Možda se i vidimo sutra u vinogradskoj. Ja isto imam kontrolu (ne gine mi svakog utorka ), samo sam dogovorila i Rebro isti dan, pa nakon vađenja krvi, jurim tamo da bih se još stgla vratiti u vinogradksu po nalaze i javiti se u ambulantu. Ambiciozno, nema šta.
Ma meni niš nisu rekli, nisu ni pitali. Brijači.
Vidimo se sutra
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:35   #24
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ma meni niš nisu rekli, nisu ni pitali. Brijači.
Vidimo se sutra
Nadam se da ti nisu u bolnici donosili meso za ručak.
Ja sam rekla da sam vege (pitali su me zapravo još na intenzivnoj) i stvarno su to najljepše ispoštovali. Imala sam kvalitetne i ukusne obroke, ljudi iz kuhinje su se zaista jako trudili. Čak sam jedan dan za dezert dobila palačinke bez jaja, sa nekim finim pekmezom. Da ne pričam o strudli sa jabukama.

Vidimo se sutra!

P.S. Ja sam ona što opominje setre da su pobrkale uputnice i da sam ja ipak došla prije svih, te mi moraju prvoj vaditi krv, jer moje vene svakih sedam dana već vape za iglom.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:38   #25
ditta, kako si prošla?
Ja sam konačno dobila sve nalaze: imam dvije mutacije, faktor V Leiden i neki inhibitor nečega, zaboravila sam sad čega. Enihu, na marivarinu sam do daljnjeg, godinu dana sigurno, do kraja života možda. PV je 53, ali vidjet ćemo što će biti sljedeći tjedan.

Bila sam vježbati jučer predivan osjećaj, usprkos paranoji. Mislim, pilates je bio u pitanju, pazila sam da ne opterećujem previše, ali svejedno, strah je strah.:-/
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 13:11   #26
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
ditta, kako si prošla?
Ja sam konačno dobila sve nalaze: imam dvije mutacije, faktor V Leiden i neki inhibitor nečega, zaboravila sam sad čega. Enihu, na marivarinu sam do daljnjeg, godinu dana sigurno, do kraja života možda. PV je 53, ali vidjet ćemo što će biti sljedeći tjedan.

Bila sam vježbati jučer predivan osjećaj, usprkos paranoji. Mislim, pilates je bio u pitanju, pazila sam da ne opterećujem previše, ali svejedno, strah je strah.:-/
Ej, baš sam se htjela odmah jučer javiti, ali nisam stizala, jer sam cijeli dan šetala od bolinice do bolnice.

Pv mi je pao za 5 % sada je 47%. U Vinogradskoj su "pametno" odlučili da me šibnu na 3 i pol tablete dnevno, a i da bi bilo dobro da me pogleda hematolog. Najljubaznije sam se zahvalila, rekla da sam već jutros bila kod hematologa na Rebru, te da ću se tamo nastaviti liječiti.

Prebacila sam se kod dr. Zupančić. Imala sam jučer u jutro konzultaciju sa docentom Mrsićem, pa me je on odmah uputio doktorici, pa sam već isti dan išla kod nje. Naručila mi je jedno 15 dodatnih krvnih pretraga (i na te mutacije što su tebi radili), prebacila me na sintrom, koji pijem od jučer i tako eto. Ona je riješena da stvar ispita do najsitnijeg detalja. U ponedjeljak imam kontrolu pv-a. Nadam se da će sa sintromom bolje ići, jer je evidentno da sam na marivarin rezistentna.

Potpuno te razumijem ovo za vježbanje. Ja sam se vrlo lagano vratila jogi (radim samo sarva hita asane i pranajamu obavezno) i puno mi znači. Osjećam se budnije, raspoloženije, življe, imam puno više energije, a naravno i optimizma.

Šta su ti rekli, zašto ti je pv tako visok?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:49   #27
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Ej, baš sam se htjela odmah jučer javiti, ali nisam stizala, jer sam cijeli dan šetala od bolinice do bolnice.

Pv mi je pao za 5 % sada je 47%. U Vinogradskoj su "pametno" odlučili da me šibnu na 3 i pol tablete dnevno, a i da bi bilo dobro da me pogleda hematolog. Najljubaznije sam se zahvalila, rekla da sam već jutros bila kod hematologa na Rebru, te da ću se tamo nastaviti liječiti.

Prebacila sam se kod dr. Zupančić. Imala sam jučer u jutro konzultaciju sa docentom Mrsićem, pa me je on odmah uputio doktorici, pa sam već isti dan išla kod nje. Naručila mi je jedno 15 dodatnih krvnih pretraga (i na te mutacije što su tebi radili), prebacila me na sintrom, koji pijem od jučer i tako eto. Ona je riješena da stvar ispita do najsitnijeg detalja. U ponedjeljak imam kontrolu pv-a. Nadam se da će sa sintromom bolje ići, jer je evidentno da sam na marivarin rezistentna.

Potpuno te razumijem ovo za vježbanje. Ja sam se vrlo lagano vratila jogi (radim samo sarva hita asane i pranajamu obavezno) i puno mi znači. Osjećam se budnije, raspoloženije, življe, imam puno više energije, a naravno i optimizma.

Šta su ti rekli, zašto ti je pv tako visok?

Ništa mi nisu rekli, a ja ne bih previše brinula da zadnjih dana ponovno ne osjećam laganu bol u nozi. PV može biti visok i zbog tih mutacija, navodno. A vidim i po tome kaj pišeš da imaš 1-2 kontrole više od mene, tak da si dajem lufta do idućeg tjedna. Moram na pregled hematologu da mi se utvrdi daljnja terapija i hoću li morati ostatak života provesti na marivarinu i/ili sličnim lijekovima. Za mjesec-dva ću raditi kontrolu kolesterola i stvarno se nadam da će dotad pasti jer je ovo bed. Neću piti lijekove, a mislim se za mjesec-dva skidati s marivarina...
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:36   #28
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Ništa mi nisu rekli, a ja ne bih previše brinula da zadnjih dana ponovno ne osjećam laganu bol u nozi. PV može biti visok i zbog tih mutacija, navodno. A vidim i po tome kaj pišeš da imaš 1-2 kontrole više od mene, tak da si dajem lufta do idućeg tjedna. Moram na pregled hematologu da mi se utvrdi daljnja terapija i hoću li morati ostatak života provesti na marivarinu i/ili sličnim lijekovima. Za mjesec-dva ću raditi kontrolu kolesterola i stvarno se nadam da će dotad pasti jer je ovo bed. Neću piti lijekove, a mislim se za mjesec-dva skidati s marivarina...
Ma, ja sam inzistirala na svim tim kontrolama. Nije mi se svidjalo kako se stvar razvijala, imala sam loš osjećaj, plus me brinulo to njihovo tapkanje u mraku, pretpostavke razne i stalno dizanje doze marivarina. Znaš da kosa počne opadati od velikih doza? Ono, opada kosa, ali ne i pv.

Ljuta sam na dr Vučičevića što je bio toliko neprofesionalan da nije nijednom (za svih tih 12 dana koliko sam provela u bolnici) pozvao hematologa na konzultaciju. Kao, pv sporo pada jer ste vege. Malo sutra. I onda se tome smiju hematolozi sa Rebra, kao: "šta je tom čovjeku da je takvu glupost napisao u otpusnom pismu". U biti, da sam sama imala više informaicja o svemu u bolnici (što je bilo nemoguće ), sama bih izistirala na dodatnim pretragama.

Uglavnom, budi dosadna, tragaj dalje, ne zadovoljavaj se samo sa jednim mišljenjem, imaš pravo na informacije i na promjenu ako treba, doktora, bolnice itd. Samo traži od svog dr opće prakse potrebne uputnice (što ti on/ona ne smije odbiti) i traži najbolje za sebe. I moraju ti odgovoriti na pitanja! To im je posao!!!

Meni u ponedjeljak opet vade pv, pa ćemo vidjeti jel pao.
Javi i ti kakav ti je nalaz. Pitaj ih jeli marivarin jedina ocpija za tebe? Samo se nemoj prepustiti tome da te šetaju i davaju polovične informacije, još gore pretpostavke.

Drž se!

Zadnje uređivanje ditta : 15.10.2008. at 17:09.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 09:22   #29
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
ditta, kako si prošla?
Ja sam konačno dobila sve nalaze: imam dvije mutacije, faktor V Leiden i neki inhibitor nečega, zaboravila sam sad čega. Enihu, na marivarinu sam do daljnjeg, godinu dana sigurno, do kraja života možda. PV je 53, ali vidjet ćemo što će biti sljedeći tjedan.

Bila sam vježbati jučer predivan osjećaj, usprkos paranoji. Mislim, pilates je bio u pitanju, pazila sam da ne opterećujem previše, ali svejedno, strah je strah.:-/
homozigot ili hetrozigot ???
ja sam heterozigot , do sada nisam imala trombozu ali mi je beba nazalos umrla u 6 mjesecu trudnoce , radi guste krv
sada sam opet trudna i na terapiji fraxiparinom svaki dan jedna inekcija
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:57   #30
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
homozigot ili hetrozigot ???
ja sam heterozigot , do sada nisam imala trombozu ali mi je beba nazalos umrla u 6 mjesecu trudnoce , radi guste krv
sada sam opet trudna i na terapiji fraxiparinom svaki dan jedna inekcija
Heterozigot za tu prvu V Leiden mutaciju, homozigot za drugu.

Jako mi je žao za bebu Ja sam premrla kad sam saznala nalaz - imam dečka od 5 godina...
__________________
I seem to have loved you in numberless forms, numberless times,
In life after life, in age after age forever.
KavaSMlijekom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 15:51   #31
Quote:
KavaSMlijekom kaže: Pogledaj post
Heterozigot za tu prvu V Leiden mutaciju, homozigot za drugu.

Jako mi je žao za bebu Ja sam premrla kad sam saznala nalaz - imam dečka od 5 godina...
da i ja sam heterozigot , kazu da mi imamo 4-8 % sanse da obolimo od DVT ,a homozigoti skoro 100%

Sve je relativno , kod nekoga se nekada manefistira a kod nekoga nikada ...
ja ostale mutacije , nisam radila samo ovu .

Trenutno ne moram van trudnoce nikakvu terapiju uzimat , jer van trudnoce su mi krvni nalazi ok .
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 18:19   #32
Htjela bih samo pitati kako izgledaju pretrage, pila sam pilule jedno vrijeme, ponekad osjetim blažu bol oko srca koja zna trajati nekoliko sati i na nozi sam primjetila kvržicu pa sam malo zabrinuta.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 21:45   #33
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Htjela bih samo pitati kako izgledaju pretrage, pila sam pilule jedno vrijeme, ponekad osjetim blažu bol oko srca koja zna trajati nekoliko sati i na nozi sam primjetila kvržicu pa sam malo zabrinuta.
Kakve pretrage te zanimaju?
Misliš, kad dobiješ trombozu, pa se stvar ispituje?
Sumnjaš da je možda imaš?

Ako si primjetila bilo šta sumnjivo, idi doktoru, nemoj da ekipa na forumu nagađa šta bi to moglo biti.
Otiđi do svog doktora opće prakse, reci šta te muči, na šta sumnjaš i traži potrebne uputnice. To ti ne smije odbiti.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 21:48   #34
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Htjela bih samo pitati kako izgledaju pretrage, pila sam pilule jedno vrijeme, ponekad osjetim blažu bol oko srca koja zna trajati nekoliko sati i na nozi sam primjetila kvržicu pa sam malo zabrinuta.
O bože, tek sad sam bolje obratila pažnju na ovo što sam boldala.

Idi obavezno kod doktora.
Vidi, bolje i neka ti kažu da je ništa, nego da dođeš prekasno.

Zadnje uređivanje ditta : 19.10.2008. at 21:58.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 01:02   #35
hej! ma ja sam vec par puta bila kod kardiologa jer sam isto s vremena na vrijeme znala imat bolove oko srca, ali na kraju ispada da su to misici... uzmi u obzir da je to cijelo podrucje jako osjetljivo i da te vjerovatno bole misici ...

ja naime ne kuzim kako su kvrzica na nozi i bol oko srca povezani s dubokom venskom trombozom???? :/
azucena, koliko dugo si pila pilile?
cura_iz_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 16:45   #36
Pao mi je pv ispod očekivanih granica (što je siguran znak da SINTROM djeluje i da sam bila rezistentna na marivarin), tako da sutra pauziram, pa narednih devet dana pijem po jednu tabletu. Nakon toga kontrola pv-a.

Pošto sam se požalila doktorici da me bole noge i da me nekad pecka unutra, rekla je da za svaki slučaj napravim dopler dubokih vena na obje noge. Do tada da nosim elastične čarape, zlu ne trebalo.

Zanima me, gdje da kupim te čarape? U ljekarni? Koliko koštaju?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:59   #37
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Pao mi je pv ispod očekivanih granica (što je siguran znak da SINTROM djeluje i da sam bila rezistentna na marivarin), tako da sutra pauziram, pa narednih devet dana pijem po jednu tabletu. Nakon toga kontrola pv-a.

Pošto sam se požalila doktorici da me bole noge i da me nekad pecka unutra, rekla je da za svaki slučaj napravim dopler dubokih vena na obje noge. Do tada da nosim elastične čarape, zlu ne trebalo.

Zanima me, gdje da kupim te čarape? U ljekarni? Koliko koštaju?

ajd mi reci koje si siptome dvt osjetila?
i drago mi je da ljek djeluje
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 09:26   #38
Exclamation ditta

ditta

Te elastične čarape ti se kupuju u specijaliziranim dućanima, na primjer ROZI STEP koji se nalazi blizu Kvatrića u Gotovčevoj ulici, a imaš i jedan dućan u Ilici blizu Vinogradske ulice. Te elastične čarape su dosta skupe, postoje različite vrste, pa tako ima i običnih elastičnih čarapa, ali i elastičnih čarapa sa gaćicama (hulahupice). Doktorica ti je točno trebala reći koje čarape da kupiš jer postoji stvarno puno vrsta sa različitim stupnjevima pritiska na vene. Tako da mi je baš čudno da ti je rekla samo elastične čarape, a nije rekla točno koje.

Osim toga nemam baš iskustva sa tom Sintrom jer je moja mama na trajnoj terapiji Marivarinom. Mojoj mami Marivarin dobro djeluje, ako je dobro određena količina lijeka, inače nije vegeterijanka.

Ako vam je zdravlje u pitanju zašto ne prestanete biti vegetarijanci? Ne da se sada prejedate sa mesom, ali jednom tjedno ako pojedete malu količinu piletine ili ribe ako niti ribu inače ne jedete, neće vas to ubiti, a koristiti će vašem zdravlju. Pogotovo ako je to uzrok rezistentnosti na Marivarin.

Moja mama ide u Vinogradsku na kontrole uvijek kod istog hematologa. Prije godinu i pol je išla na neke pretrage na Rebro pa je tamo vadila krv i išla na određivanje PV-a, ali tamo je bio doslovno užas i veliki kaos. Ako je došla na vađenje krvi oko 6:30 h u Zelenu zgradu tamo je sigurno već bilo više od 10 ljudi u redu, neki su dolazili i kasnije pa su ulazili preko reda, jednom je skoro došlo do obračuna između nekih ljudi u redu. Sva sreća da sam ja išla s njom jer ona nije mogla stajati više od sat vremena u redu pa sam joj ja čuvala red. Na Rebru nikada nije imala svog hematologa nego je to jednom bila mlada internistica koja je uglavnom govorila da terapija ostaje ista je drugo baš i nije znala. Jednom nije bilo te internistice, pa smo nekoliko puta šetali između zelene zgrade i glavne zgrade i taj jedini put ju je primio hemtaolog u glavnoj zgradi. Najviše mi je smetalo što su ljudi koji su dolazili izvan Zagreba smatrali da oni mogu ići preko reda. Tako da sam ja sugerirala mami kada je obavila neke druge pretrage na Rebru, da se vrati ponovo u Vinogradsku jer je ovo na Rebru bilo užasno. Da ne govorim da je na Rebru čekala otpuno pismo tri tjedna, jer se čekalo mišljenje imunologa koje i nije bilo toliko hitno, a njoj su trebali nalazi i otpusno pismo hitno jer ih je tražio i kirurg na kontroli i to isto na Rebru! Na kontrolu na Rebru je bila naručena kod običnog kirurga, iako je ona slučaj za vaskularnog kirurga, te joj običan kirurg i nije baš pomogao.

Sada mama ide u Vinogradsku na vađenje krvi i određivanje PV-a i kod hematologa, a kod vaskularnog kirurga ide u KB Merkur i to se pokazalo kao jako dobar izbor. Inače imala je i vensku trombozu u obje noge, a zadnji puta je imala arterijsku trombozu koja je jako opasna jer može dovesti do gangrene noge. Na malom prstu je imala početnu gangrenu, ali je na sreću prst spašen. Zato sada ide i kod vasularnog kirurga, ali ne toliko često kao kod hematologa.

Mama je isto radila dopler, ali mislim da se na tu pretragu jako dugo čeka po bolnicama.

Zadnje uređivanje prilika : 21.10.2008. at 09:35.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 12:28   #39
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
ajd mi reci koje si siptome dvt osjetila?
i drago mi je da ljek djeluje
Imala sam čudan, neprijatan osjećaj u lijevoj ruci. Tijekom tuširanja, najednom je otekla, pomodrila i nisam imala osjećaj u prstima. Otišla sam na hitnu ali su me tamo šetali od kirurgije, preko interne, da ne bi ništa našli jer su svi nalazi bili dobri. Trebalo je napraviti dopler, koji su mogli tek idući dan. Pa su me poslali kući sa tempiranom bombom u krvotoku. Uglavnom, idućeg jutra je dopler je pokazao tromb i onda dalje po bolničkom programu.

Inače, moje iskustvo nije posebno relevatno, jer imam trombozu vene subclavie što je vrlo, vrlo rijetko (oko 2-3 % svih tromoboza), posebno tako sa lijeve strane, kad si još dešnjak.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 12:41   #40
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
ditta

Te elastične čarape ti se kupuju u specijaliziranim dućanima, na primjer ROZI STEP koji se nalazi blizu Kvatrića u Gotovčevoj ulici, a imaš i jedan dućan u Ilici blizu Vinogradske ulice. Te elastične čarape su dosta skupe, postoje različite vrste, pa tako ima i običnih elastičnih čarapa, ali i elastičnih čarapa sa gaćicama (hulahupice). Doktorica ti je točno trebala reći koje čarape da kupiš jer postoji stvarno puno vrsta sa različitim stupnjevima pritiska na vene. Tako da mi je baš čudno da ti je rekla samo elastične čarape, a nije rekla točno koje.

Osim toga nemam baš iskustva sa tom Sintrom jer je moja mama na trajnoj terapiji Marivarinom. Mojoj mami Marivarin dobro djeluje, ako je dobro određena količina lijeka, inače nije vegeterijanka.

Ako vam je zdravlje u pitanju zašto ne prestanete biti vegetarijanci? Ne da se sada prejedate sa mesom, ali jednom tjedno ako pojedete malu količinu piletine ili ribe ako niti ribu inače ne jedete, neće vas to ubiti, a koristiti će vašem zdravlju. Pogotovo ako je to uzrok rezistentnosti na Marivarin.

Moja mama ide u Vinogradsku na kontrole uvijek kod istog hematologa. Prije godinu i pol je išla na neke pretrage na Rebro pa je tamo vadila krv i išla na određivanje PV-a, ali tamo je bio doslovno užas i veliki kaos. Ako je došla na vađenje krvi oko 6:30 h u Zelenu zgradu tamo je sigurno već bilo više od 10 ljudi u redu, neki su dolazili i kasnije pa su ulazili preko reda, jednom je skoro došlo do obračuna između nekih ljudi u redu. Sva sreća da sam ja išla s njom jer ona nije mogla stajati više od sat vremena u redu pa sam joj ja čuvala red. Na Rebru nikada nije imala svog hematologa nego je to jednom bila mlada internistica koja je uglavnom govorila da terapija ostaje ista je drugo baš i nije znala. Jednom nije bilo te internistice, pa smo nekoliko puta šetali između zelene zgrade i glavne zgrade i taj jedini put ju je primio hemtaolog u glavnoj zgradi. Najviše mi je smetalo što su ljudi koji su dolazili izvan Zagreba smatrali da oni mogu ići preko reda. Tako da sam ja sugerirala mami kada je obavila neke druge pretrage na Rebru, da se vrati ponovo u Vinogradsku jer je ovo na Rebru bilo užasno. Da ne govorim da je na Rebru čekala otpuno pismo tri tjedna, jer se čekalo mišljenje imunologa koje i nije bilo toliko hitno, a njoj su trebali nalazi i otpusno pismo hitno jer ih je tražio i kirurg na kontroli i to isto na Rebru! Na kontrolu na Rebru je bila naručena kod običnog kirurga, iako je ona slučaj za vaskularnog kirurga, te joj običan kirurg i nije baš pomogao.

Sada mama ide u Vinogradsku na vađenje krvi i određivanje PV-a i kod hematologa, a kod vaskularnog kirurga ide u KB Merkur i to se pokazalo kao jako dobar izbor. Inače imala je i vensku trombozu u obje noge, a zadnji puta je imala arterijsku trombozu koja je jako opasna jer može dovesti do gangrene noge. Na malom prstu je imala početnu gangrenu, ali je na sreću prst spašen. Zato sada ide i kod vasularnog kirurga, ali ne toliko često kao kod hematologa.

Mama je isto radila dopler, ali mislim da se na tu pretragu jako dugo čeka po bolnicama.
Hvala na savjetima za čarape!
Kupila sam jutros u ljekarni one sa gaćicama, najblaže i super mi je sada u nogama. Doktorica mi nije mogla precizirati kakve da nosim, jer tek treba da radim dopler nogu. Nosim ih zbog tog neobičnog peckanja koje mi se s vremena na vrijeme javi (to mogu i kapilari u venama pucati jer je cirkulacija sada drugačija) i prevencije radi. Nadam se i da će biti samo zbog prevencije.

Glede Rebra, tamo jeste sve zbrkano, gužva je, oni pretinci za uputnice su srednjovjekovni, atmosfera je kafkijanska ali su stručnjaci najbolji.

U Vinogradskoj je svaki put bio dežurni neki drugi doktor kojim se nije dalo baviti pacijentima, dok na Rebru imam svoju doktoricu, koja je ozbiljno prionula na posao da otkrije apsolutno svaki mogući faktor u krvi koji mi je napravio ovu "zabavu".

Što se tiče vegetarijanstva, ne namjeravam početi jesti meso, jer to ne može imati nikakvog utjecaja na tijek mog ozdravljenja. Dr Zupančić je rekla da je u namanju ruku smiješna rečenica iz otpusnog pisma u kojoj je moj dr iz Vinogradske objasnio zašto mi marivarin sporo djeluje (jer sam vege ). Sad smo vidjeli da je u pitanju bila rezistencija. Da se konzultirao sa hematologom, mogao me je još u bolnici prebaciti na sintrom i sve bi bilo puno jednostavnije. Al to su već doktorske sujete i veličine koje ne pozivaju kolegu na konzultaciju nego sve znaju sami. Zato sad sve svoje nalaze i rezultate sa Rebra šaljem na još jedno mjesto na provjeru i konzultaciju.

Sretno mami u daljnjem liječenju.

P.S. Vege sam prvenstveno iz etičkih razloga.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.