Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2023., 11:55   #961
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Ima li nešto kao ashwaganda, ali da nema negativne nuspojave?
Rhodiola.

Quote:
-.Toni.- kaže: Pogledaj post
Dali Ashwa stvara ovisnost ili da postaneš imun na nju?
Ne.

Quote:
žuja77 kaže: Pogledaj post
Koju ashwagandhu preporucate?
Organic India.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2023., 20:40   #962
Počeo sam nedavno s Ashwagandhom i primijetim neke benefite, ali uopćeno mi se čini da ne postoji puno konkretnih informacija, nego su više "moglo bi biti" informacija. Može imati utjecaja na bubrege, jetru, štoveć, ali više se to čini kao pretpostavka izvučena iz ničega, a ne činjenica.


Mene zanima preporučuje li se pauziranje povremeno, te koliko pauze nakon koje količine, odnosno kojeg vremena? Treba li na nešto konkretno pripaziti? Osobno uzimam kapsule jer mi se tako čini jednostavnije. Možda pokušam naći povoljniju opciju, ali nije neka nepremostiva svota

Također, postoje li znaci predoziranja, ili da bi trebalo malo usporiti?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2023., 19:48   #963
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Počeo sam nedavno s Ashwagandhom i primijetim neke benefite, ali uopćeno mi se čini da ne postoji puno konkretnih informacija, nego su više "moglo bi biti" informacija. Može imati utjecaja na bubrege, jetru, štoveć, ali više se to čini kao pretpostavka izvučena iz ničega, a ne činjenica.


Mene zanima preporučuje li se pauziranje povremeno, te koliko pauze nakon koje količine, odnosno kojeg vremena? Treba li na nešto konkretno pripaziti? Osobno uzimam kapsule jer mi se tako čini jednostavnije. Možda pokušam naći povoljniju opciju, ali nije neka nepremostiva svota

Također, postoje li znaci predoziranja, ili da bi trebalo malo usporiti?
Nema opasnosti sa jetrom nikakve posebno ako koristiš KSM66 extract.
Jedino možeš sa dugotrajnim korištenjem malo poremetit rad štitnjače pošto ashwa suzbija kortizol no anxiozne osobe iovako imaju kortizol u nebu.
Bilo bi ok sa dugotrajnom korištenjem provjeravat hormone štitnjače.

Realno puno bolja opcija i sa nikakvim nuspojavama je rhodiola rosea(isto modulira kortizol, ali i neurotransmitere), no i ashwa svakako da ima benefite, no ako ciljaš na dugotrajno tada rhodiola svako jutro je odlična opcija, prije spavanja bih ubacio bolje magnezij i l-theanin.

Cycle sa ashwom bi bio pametan da nakon 2mjeseca se radi pauza 2tjedna.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 12:21   #964
Ashwa uzimanje navečer

Dali je nužno uzimati Ashwu navečer baš nakon obroka. Naime, zadnji obrok mi je u 18 sati. Hvala!
TabascoPit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 10:56   #965
Smile Može li Ashwagandha MOŽDA ublažiti simptome ADHD-a?

Može li Ashwagandha MOŽDA ublažiti simptome ADHD-a? Ima li netko kome je dijagnosticiran ADHD a da se susreo s Ashwagandha te je li primjetio kakve benefite konzumacije iste?

Unaprijed hvala ❣
SmartKid4EVER is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 11:05   #966
Quote:
SmartKid4EVER kaže: Pogledaj post
Može li Ashwagandha MOŽDA ublažiti simptome ADHD-a? Ima li netko kome je dijagnosticiran ADHD a da se susreo s Ashwagandha te je li primjetio kakve benefite konzumacije iste?

Unaprijed hvala ❣
ovo je više ko neki anxiolitik(spušta kortizol)-KSM 66. na dulje vrijeme izaziva anhedoniu i moraš pratit hormone štitnjače.
za ADHD su l-tyrosine, ALCAR, NAC, methylirani B vitamini i citicoline(cdp choline). Lions Mane takodje može bit jako koristan(Oriveda i Real Mushrooms su brandovi vrijedni kupnje).
https://nootropicsexpert.com/best-no...-for-adhd-add/

Kupuj sa Iherb. tamo je najveći i najbolji izbor ili ako nadješ šta ovdje(gymbeam.hr- NOW foods brand):

https://gymbeam.hr/l-tirozin-750-mg-...iAAEgJpcfD_BwE

https://hr.iherb.com/pr/now-foods-ac...0-tablets/6110

https://hr.iherb.com/pr/life-extensi...capsules/47340

https://hr.iherb.com/pr/jarrow-formu...0-capsules/112

https://hr.iherb.com/pr/thorne-basic...capsules/85476

https://hr.iherb.com/pr/real-mushroo...apsules/112246
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 15:17   #967
upravo sam narucio ovo: https://www.tvornicazdravehrane.com/...roizvod-56077/

je li to ok sto se tice cijene i sastava?
je li bolje piti ujutro natašte, nakon nekog obroka ili najbolje prije spavanja?
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 18:17   #968
Opet ju pijem, trenutno sam u stresnom razdoblju i paše mi...znači djeluje mi kao anksiolit, umjesto normabela kojeg koji put popijem. Trenutno moram boraviti sa jednom osobom koja ima problema sa štitnjačom i ima prilično velike ispade bijesa, pogotovo prema meni, a kad uzmem ashwagandhu, to njeno izderavanje mi ne smeta...žena ima problema sa štitnjačom a ne želi piti hormone, naravno da joj to nemogu uzeti za zlo ali moram se nekako "zaštititi"pa si popijem ashwagandu
__________________
.
Velika zemska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 12:35   #969
Quote:
Velika zemska kaže: Pogledaj post
Opet ju pijem, trenutno sam u stresnom razdoblju i paše mi...znači djeluje mi kao anksiolit, umjesto normabela kojeg koji put popijem. Trenutno moram boraviti sa jednom osobom koja ima problema sa štitnjačom i ima prilično velike ispade bijesa, pogotovo prema meni, a kad uzmem ashwagandhu, to njeno izderavanje mi ne smeta...žena ima problema sa štitnjačom a ne želi piti hormone, naravno da joj to nemogu uzeti za zlo ali moram se nekako "zaštititi"pa si popijem ashwagandu
meni je najbolji prirodni anxiolitik Reishi gljiva.no treba se kupit kvalitetan extract ili od Oriveda ili Real Muhsrooms. Reishi je nevjerojatna medicinska gljiva, ko i sve druge tipa lionsmane i cordyceps posebno za psihičke bolesti i neurodegenerativne bolesti jer će djelovat direktno na uzrok.

od ostalih prirodnih anxiolitika koji djeluju na gabu bez nuspojava svakako i l-theanine i naročito metabolit aminokiseline l-arginin - agmatin sulfat. sa agmatinom sam se skinuo prije kojih 4godine bez problema sa zolofta i pregabalin u par dana. u stvarnosti djelovao mi sam agmatin+NAC bolje nego taj kombo.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 15:49   #970
Koje su poznate nuspojave uzimanja ashwaghande?
jeti2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 23:38   #971
Pozdrav! Godinama sam već u alternativi, stalno nešto isprobavam.

No, vidim da sam dosta toga i propustila.

Trenutno uzimam od gospodina Stribora tinkturu od konopljike i mačje kandže zbog polipa na maternici i neke nade da polipi možda neće po 3. put narasti.

Probala sam i jod neko vrijeme, ali mislim da mi ne odgovara, a i nisam baš fan eksperimentiranja jodom.

Zadnjih par mjeseci sam pod konstantnim stresom, jedan za drugim i počelo mi se pokazivati (anksioznost vrlo velika). Doc mi propisala helex 0,25mg, ali pokušavam izbjeći, spominjala je i blage antidepresive, a to bih tek htjela izbjeći.

Inače sam počela meditirati, hodam, plešem, danas sam počela i vježbati. Nažalost glavni uzrok anksioznosti ne mogu skroz maknuti ovaj put.

U firdžu imam Ashawu od Vimergya, ističe joj rok u 7. mjesecu, valjda je još dobra.
Koliko droppera bih trebala da spustim kortizol, sutra ga planiram izvaditi ujutro. Danas sam uzela 4, jučer 3.

Inače mi bolje odgovaraju tinkture, jer mi želudac dosta teško podnosi tablete i umjetna sladila.

K svemu tome sam i anemična, pa valjda i to pridonosi stanju, a ni genetika mi nije blagonaklona + teški PMS.

Razmišljam o Rhodioli, D vitaminu (iako mi je taj malo cringe, preferiram sunčanje ), nekom litiju, cinku, magneziju itd.

Svaka preporuka je dobrodošla.

Hvala! <3

P.S. Eh da, probala sam i CBD, ali me iritira nakon što djelovanje prestane, barem mi se tako čini. Dobila sam info da je prema novim istraživanjima CBG bolji za anksioznost.
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 00:35   #972
Evo sad čitam da može izazvati anhedoniu,a ne treba mi to, još da me moja anksioznost uvjeri da sam depresivna.

Čitam da je Tongkat Ali sigurniji?
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 10:19   #973
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Godinama sam već u alternativi, stalno nešto isprobavam.

No, vidim da sam dosta toga i propustila.

Trenutno uzimam od gospodina Stribora tinkturu od konopljike i mačje kandže zbog polipa na maternici i neke nade da polipi možda neće po 3. put narasti.

Probala sam i jod neko vrijeme, ali mislim da mi ne odgovara, a i nisam baš fan eksperimentiranja jodom.

Zadnjih par mjeseci sam pod konstantnim stresom, jedan za drugim i počelo mi se pokazivati (anksioznost vrlo velika). Doc mi propisala helex 0,25mg, ali pokušavam izbjeći, spominjala je i blage antidepresive, a to bih tek htjela izbjeći.

Inače sam počela meditirati, hodam, plešem, danas sam počela i vježbati. Nažalost glavni uzrok anksioznosti ne mogu skroz maknuti ovaj put.

U firdžu imam Ashawu od Vimergya, ističe joj rok u 7. mjesecu, valjda je još dobra.
Koliko droppera bih trebala da spustim kortizol, sutra ga planiram izvaditi ujutro. Danas sam uzela 4, jučer 3.

Inače mi bolje odgovaraju tinkture, jer mi želudac dosta teško podnosi tablete i umjetna sladila.

K svemu tome sam i anemična, pa valjda i to pridonosi stanju, a ni genetika mi nije blagonaklona + teški PMS.

Razmišljam o Rhodioli, D vitaminu (iako mi je taj malo cringe, preferiram sunčanje ), nekom litiju, cinku, magneziju itd.

Svaka preporuka je dobrodošla.

Hvala! <3

P.S. Eh da, probala sam i CBD, ali me iritira nakon što djelovanje prestane, barem mi se tako čini. Dobila sam info da je prema novim istraživanjima CBG bolji za anksioznost.
Agmatin sulfat. Čudo od nootropic suplementa. Probaj nać na poljskoj stranici bodyshock ili ko Ja naručivam sa nootropics depot 250 grama. Uzima se 500mg ujutro, 500 prije spavanja. Prije spavanja dobar je kombo sa Reishi(reishi je br.1 za smanjivabje kortizola). Reishi i općenito extrakti gljiva dobri su od Oriveda, Nootropics Depot i Real Mushrooms(Iherb).
Agmatin mi je već par godina broj 1, zatim cordyceps i reishi od Oriveda i NAC.
Rješilo mi brdo svakakvih problema sa zdravljem i psihom.
Agmatin i Cordyceps su najbolji za anhedoniu, Ja sam dosta dugo patio od anhedonie.
Da bi NAC radio mora se uzimat i od Jarrow Zinc Balance i od Jarrow sublingualno methyl folate, methyl b12 i P5-P(jedna sublingualna tabketa okusa limuna), ima za kupit na Iherb ili slovenskom fmed.eu.
Magnezij je uvihek ok uzimat, preferiram magnezij malat.

Cats claw mora bit neki dobar extrakt sa dosta alkaloida, po meni extrakti gljiva su bolji i sigurniji izbor, a isto boostaju NK(natural killer cells) i moduliraju immunološki sustav. Cats claw je djelotvoran kod borellie(lyme).nekada prije dok sam uzimao Natures Way premium extract je imao OK mačju kandžu.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.