Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 14:56   #1
Recepcije planeta

A kako gledate recepcije?
moj Ma u vagi recepcija Ve u sko
da li "pomazu" jedno drugom ili sam polozaj u padu/izgonu nije dobar pa ni recepcija nista ne znaci
posto sam citala polemike o tome
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 15:05   #2
da, i mene zanima, dobra tema moj merkur u vagi, a venera u djevici
__________________
Kako je čudan i glup čovjek. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 17:15   #3
..što to znači kada planete zamjene mjesta, npr. saturn je vagi, a venera u jarcu
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 21:58   #4
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
A kako gledate recepcije?
moj Ma u vagi recepcija Ve u sko
da li "pomazu" jedno drugom ili sam polozaj u padu/izgonu nije dobar pa ni recepcija nista ne znaci
posto sam citala polemike o tome
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
da, i mene zanima, dobra tema moj merkur u vagi, a venera u djevici
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
..što to znači kada planete zamjene mjesta, npr. saturn je vagi, a venera u jarcu

Recepcija djeluje kao planeta u domicilu tj, jedna drugu potpomažu
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 23:17   #5
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Recepcija djeluje kao planeta u domicilu tj, jedna drugu potpomažu
na koji način, što oni jedni drugom daju saturn u vagi, veneri u jarcu,i obrnuto, neznam kako bih to povezala...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 23:47   #6
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
na koji način, što oni jedni drugom daju saturn u vagi, veneri u jarcu,i obrnuto, neznam kako bih to povezala...
Pa djeluju ti kao planeti u domicilu kao da je venera u vagi, a saturn u vagi kužiš njihova dispozicija ne ide dalje od njih samih,ovdje su venera i saturn u recepciji pa mogu dati stabilnu ljubav
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 16:20   #7
...znači saturn je odgovoran i vjeran što venera u vagi priželjkujeje, a venera u jarcu je ozbiljna, odgovorna, vjerna, oni su u tom položaju kompaktibilni-skladni, to oni traže jedni od drugoga, neznam zašto se saturn dobro osjeća u vagi?
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 18:02   #8
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
...znači saturn je odgovoran i vjeran što venera u vagi priželjkujeje, a venera u jarcu je ozbiljna, odgovorna, vjerna, oni su u tom položaju kompaktibilni-skladni, to oni traže jedni od drugoga, neznam zašto se saturn dobro osjeća u vagi?
Egzaltiran je u vagi
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:47   #9
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Egzaltiran je u vagi
pa znam da je egzaltiran u vagi, ali što to opširnije znači-zašto je baš tu egzaltiran...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:58   #10
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
pa znam da je egzaltiran u vagi, ali što to opširnije znači-zašto je baš tu egzaltiran...
... Saturn samo po sebi je stroga, rigidna, hladna struktura kojoj je odgovornost na prvom mjestu. Nije ugodan ali se i kao takav mora na određeni način uklopiti u društvene tokove i u konačnici negdje ispoljiti. To se najbolje postiže kroz znak Vage jer Vaga, zbog potrebe za harmonijom i ravnotežom uravnoteženo dozira Saturnovu energiju tako da se naposljetku njegova težnja ka strukturi i odgovornosti manifestira u najugodnijem mogućem obliku.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 21:01   #11
Koliko je značajna uzajamna recepcija planeta i što uopće znači? Pojačava li djelovanje tih dviju planeta možda?

ima li neka tema o tome?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 21:45   #12
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Koliko je značajna uzajamna recepcija planeta i što uopće znači? Pojačava li djelovanje tih dviju planeta možda?

ima li neka tema o tome?
Evo ti je post premješten na odgovarajuću temu.

Uzajamne recepcije naglašavaju suradnju između tih dviju planeta zato jer u njoj živi taj element "ravnopravnosti" tj. jedna drugoj nudi vlastito sjedište. Pa su one na taj način povezane, a kako se dotična planeta tu osjeća ovisi o tome što za njenu prirodu ta pozicija znači. Tj. svaka uzajamna recepcija je priča za sebe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:10   #13
Ja sam se pitala dugo kako je moguće da nema veze između Venere i Merkura, s obzirom na neke talente, a onda sam slučajno uočila da postoji recepcija.

Ali imam još jednu. Između 3. i 5. kuće, Uran u strijelcu i Jupiter u vodenjaku. I ne znam kako bih to točno protumačila.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:32   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo ti je post premješten na odgovarajuću temu.

Uzajamne recepcije naglašavaju suradnju između tih dviju planeta zato jer u njoj živi taj element "ravnopravnosti" tj. jedna drugoj nudi vlastito sjedište. Pa su one na taj način povezane, a kako se dotična planeta tu osjeća ovisi o tome što za njenu prirodu ta pozicija znači. Tj. svaka uzajamna recepcija je priča za sebe.
Hvala ti.
Aha, mislim da kužim. U mom slučaju su to merkur u lavu i sunce u djevici, sunce je u trigonu s neptunom i sad me zanima ima li taj neptun kakav utjecaj na merkur?
Znači utječu li aspekti koje pravi jedan planet na drugi?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 17:11   #15
Uvijek sam posmatrao ovaj svoj SAturn u LAvu u 8moj kao jednu od najgorih pozicija u karti koje imam ali mi neki dan rekose da je on u stvari u recepciji sa Suncem u Jarcu u 1 pa da je u stvari jak a ne slab,kao i Sunce koje recepcijom ide u Lava.Ali naknadno primjetih da u karti imam jos jednu recepciju,Venere u 2 u Ribama i Jupitera u 5 u Biku pa me zanima dali na isti nacin treba da posmatram i ovu recepciju i dali i ove dvije planete mogu da posmatram kao da su u svom sjedistu?Logicno bi bilo da trebam,ali eto da priupitam za svaki slucaj
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:04   #16
Po ovome, moj Saturn u Vodenjaku u 8. polju je u recepciji s Uranom u Jarcu u 7. polju. Što to preciznije znači? Kako se međusobno potpomažu Saturn i Uran? Meni djeluju kao dvije velike suprotnosti.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:33   #17
Evo sjetih se sada jednog konkretnog primjera u kojem je recepcija pokazala svoj smisao i djelotvornost.Primjer Al CAponea(So u Jarcu) koji je imao retro Mars tacno na stepenu pada (na 28 RAka) u 5 polju ali ga je recepcija sa Mjesecom u Ovnu vodila u svoje sjediste u 1 polje u Ovna,a Mjesec u Ovnu u 5 polje RAka(bio je jako popularan za zivota i ostao najpoznatiji kriminalac svih vremena).
Slicna sitiacija i sa Zinedinom Zidanom,Mars u Raku,Mjesec u Skorpiji pa recepcijom dobijemo dva jaka polozaja ove dvije planete.
E sada bi bilo jako dobro kada bih ja mogao da nadjem tu simboliku recepcije Saturna i Sunca odnosno Jupitera i Venere.U stvari valjda to treba posmatrati kao da ove planete imaju snagu kao da su u svom sjedistu,pa onda nebi bilo tesko odrediti njihovu simboliku,ali dali je to bas tako ne mislim da moze iko sa sigurnoscu da kaze
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 21:56   #18
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
E sada bi bilo jako dobro kada bih ja mogao da nadjem tu simboliku recepcije Saturna i Sunca odnosno Jupitera i Venere.U stvari valjda to treba posmatrati kao da ove planete imaju snagu kao da su u svom sjedistu,pa onda nebi bilo tesko odrediti njihovu simboliku,ali dali je to bas tako ne mislim da moze iko sa sigurnoscu da kaze
Na astrotheme postoji opcija pretrage prema zadanom kriteriju.

primjer Sunce u Jarcu, Saturn u Lavu u 8k:
Patti Smith
Jean Échenoz
Pierre Bodein
Mado Robin
Conrad Hilton
Abdel Gamal Nasser
Friedrich Murnau
Giulio Andreotti
Execution of Saddam Hussein
Natalie Goldberg
Danny Pintauro
Paul S. Trible
Carole Landis
Millard Fillmore
Tito Schipa
Dominique Baratelli
Madeline Manning
Bernard Finch
Robert Duncan
Larry Csonka
Toni Glover
Didier Cauville
Gaston Modot
Venustiano Carranza
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:54   #19
Ima ovdje svega,od drzavnika do serijskih ubicaHvala mnogo Saradonija

Da dodam,kod mene je Lav uklijesten u 8 kuci(vrh 8 je u Raku) pa valjda i to daje odredjenu nijansu ovom polozaju

Zadnje uređivanje Facies : 14.01.2013. at 23:16.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 00:44   #20
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ima ovdje svega,od drzavnika do serijskih ubicaHvala mnogo Saradonija

Da dodam,kod mene je Lav uklijesten u 8 kuci(vrh 8 je u Raku) pa valjda i to daje odredjenu nijansu ovom polozaju
svašta ima, trebalo bi pročitati biografije i pokušati pronaći na šta se odnose SO Cap i SA Le, nisam svih gledala, možda ima netko i sa ukliještenim Le...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.