Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 10:38   #2761
Quote:
markom1989 kaže: Pogledaj post
nema skrivenih caka. samo naravno provjerio ima li kakva ulazna naknada, odnosno moraš li otvoriti uz štednju i tekući račun, plaćaš li naknadu za vođenje računa ako nemaš promet po računu i slično...
Ok, to ću ih sve pitati a pretpostavljam da su sredstva osigurana do 400 000 kn koliko jamči država.

Evo baš razgovaram sa majkom i čitam da u slučaju smrti štediše (taj koji je stavio novac na raspolaganje punomoć ništa ne vrijedi i sredstva se ne mogu podignuti dok se ne donese rješenje o nasljeđivanju. Malo komplicirano ukoliko hitno tada trebaju novci...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 12:56   #2762
pa ako je kamata fiksna bez obzira na iznos koji se oročava onda otvori dva računa, jedan na tebe i jedan na majku i na svaki stavi pola iznosa koji misliš oročiti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:35   #2763
Ok hvala.

Zvao sam primorsku banku i pitao kamata je fiksna 2.25 % pod uvjetom da se otvori tekuci racun koji dode 10kn mjesecno valjda im to jedina caka ali i dalje su najbolji od svih sto se kamate tice.
U slucaju prijevremenog raskida placa s naknada 100kn a kamata je nesto niza
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:41   #2764
S obzirom da je uvjet da imaš otvoren tekući račun, dogovori da ti se kamata mjesečno isplaćuje na taj račun. U slučaju da banka propadne tako ćeš dobiti sve kamate.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:25   #2765
Pa ako banka propadne sta nije zakonska obveza drzave vratiti sav položeni novac?

Mislis ako je godisnja kamata 2.25 posto i ako trazim svaki mjesec uplacivanje kamate to bi iznosilo 0.18 posto svaki mj?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:38   #2766
Država će ti vratiti glavnicu ali ovako si siguran da ćeš dobiti kamatu... a s obzirom da je uvjet da imaš tekući račun onda je dobro to iskoristiti.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:51   #2767
Koja je priča sa Karlovačkom bankom, da li je pametno štediti u toj banci ili ne?
Imam neku otvorenu štednju tamo pa ne znam da li da nastavim...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:16   #2768
Ako baš želiš provjeriti kako DAB funkcionira ona još drži tamo lovu.
Ako ti je stalo do para još jučer si ih trebao maknuti.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:25   #2769
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Ako baš želiš provjeriti kako DAB funkcionira ona još drži tamo lovu.
tko, Šola?
Ma tamo imam neku otvorenu štednju pa sam mislio pitati što je s tom bankom, možda je bolje da pričekam dok se ne riješi.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:07   #2770
Mislio je na Agenciju za zastitu stednih uloga. Naime, velika vecina banaka (pretpostavljam da je i Karlovacka tu) ima osigurane stedne uloge do odredjenog iznosa (npr. 400 000 kn) kod njih. Na papiru to sve izgleda lijepo, ali sto kaze forumas nil amstrong, bolje ne provjeravat kako je to u praksi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:12   #2771
okej, ali pitao sam konkretno za Karlovačku banku i Šolu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 23:21   #2772
Zaozbiljno, što raditi sa eurima? Tečaj je najniži ikad i ne isplati se mijenjati u kune, a na oročenu štednju su kamate manje od 1% godišnje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 00:27   #2773
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Mislio je na Agenciju za zastitu stednih uloga. Naime, velika vecina banaka (pretpostavljam da je i Karlovacka tu) ima osigurane stedne uloge do odredjenog iznosa (npr. 400 000 kn) kod njih. Na papiru to sve izgleda lijepo, ali sto kaze forumas nil amstrong, bolje ne provjeravat kako je to u praksi.
Stvar funkcionira savršeno. Prije koju godinu sam imao štednju u Centar banci koja je nedugo zatim propala i DAB mi je isplatio novce u roku nekoliko dana.

Problem može biti ljudima ako imaju štednju u eurima jer DAB isplaćuje osigurani depozit u kunskoj protuvrijednosti, pa bi danas ta vrijednost mogla biti manja od kunske vrijednosti kada su deponirali novce u banci zbog aprecijacije kune prema euru.
trener morskih pasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 08:28   #2774
Ajde, lijepo je znati da u nasoj drzavi NEKE stvari i funkcioniraju

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 07:01   #2775
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Zaozbiljno, što raditi sa eurima? Tečaj je najniži ikad i ne isplati se mijenjati u kune, a na oročenu štednju su kamate manje od 1% godišnje
Čekati da se tečaj eura stabilizira (možda krajem ove godine, ne vidim da će biti prije) i mijenjat eure u kune i oročit kune. Jedino to. Jer kad bi sad išla mijenjat eure u kune izgubila bi dosta na konverziji valute.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:40   #2776
Gledam kamate u pbz-a od trećeg mjeseca na eur je maksimalna kamata 0,5% i to na najdulji rok od 3 godine i najveći iznos.
Tako da izgleda da bankama ne trebaju naše pare. Ja ih ionako odavno ne držim, osim nekih 50-ak tisuća eura.
Kad mi to istekne oročenje vjerojatno neću više ni oročavati.

Vidim da se dio love preljeva u fondove, otuda ovaj rast dionica na zse, međutim tu se "ne bi htel mešati", jer nije dobro ići kud idu pohlepnici jer su im pale kamate na štednju, znamo kako je završilo to 2007-2008. Prošlo je skoro 10 godina i vrijeme je da neki novi naivci iskušaju sreću...ja ne.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:38   #2777
što kod oročene devizne štednje znači ovo:

Depoziti građana osigurani su kod Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka do uključivo visine od 100.000,00 EUR u kunskoj protuvrijednosti, prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke važećem na dan nastupa osiguranog slučaja.

što je to "dan nastupa osiguranog slučaja", dan kad je banka bankrotirala?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:14   #2778
Mislim da je to dan kad si oročio novac, odnosno dan kad banka osigura tvoju ušteđevinu kod agencije (ukoliko nije isti dan).
Nekakvom smislenom logikom bi trebalo tako biti.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:25   #2779
gorguc, nije mi logično tvoje objašnjenje, prije bih rekla da je to dan bankrota, kako je Krkimir pretpostavio.
osigurani slučaj bi bio onaj slučaj/događaj od kojeg se osiguravaš (smrt, bolest, požar,...), a u ovom slučaju se ne osiguravaš od štednje/oročenja, nego od bankrota.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:48   #2780
A moguce. Ovako se DAB stiti od inflacije.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.