Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 01:24   #521
Quote:
usercas kaže: Pogledaj post
Što volim takve stručne tekstove. Priča o F-16icama okači sliku Rafalea.
To sam vidio na barem 4 razlicita portala. A vidio sam takodjer i F-15. Tako je to kad su urednici osobe koje s tehnikom imaju veze ko baba peskarusa s teorijom relativiteta.

Inace, Gjenero obicno ima neke bolje informacije od drugih u medijskim krugovima.
Plavobili is offline  
Old 17.01.2018., 01:35   #522
Znas li mozda sto se kaze za statistiku?
Reci da nema niti jedan je cista laz. Nema ih puno, ali..
nistaneznan is offline  
Old 17.01.2018., 01:43   #523
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Znas li mozda sto se kaze za statistiku?
Reci da nema niti jedan je cista laz. Nema ih puno, ali..
Koliko ih konkretno ima? Sto je tvoj izvor?
YunStrijelica is offline  
Old 17.01.2018., 01:47   #524
Koliko ih tocno ima se moze smatrati vojnom tajnom.
Moj izvor su moje oci i usi.
nistaneznan is offline  
Old 17.01.2018., 01:56   #525
Kaze li ovo ista glede nabave novih zrakoplova:

15.1.2018. Krstičević primljen u Kuću slavnih Ratne škole kopnene vojske SAD-a

Ministar Damir Krstičević 1998. godine završio je US Army War College, u Sjedinjenim Američkim Državama, gradu Carlisle, državi Pennsylvania i prvi je visoki hrvatski časnik koji je primljen u Kuću slavnih međunarodnih polaznika Ratne škole kopnene vojske SAD-a.


https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...ske-sad-a.html
Plavobili is offline  
Old 17.01.2018., 08:19   #526
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Kaze li ovo ista glede nabave novih zrakoplova:

15.1.2018. Krstičević primljen u Kuću slavnih Ratne škole kopnene vojske SAD-a

Ministar Damir Krstičević 1998. godine završio je US Army War College, u Sjedinjenim Američkim Državama, gradu Carlisle, državi Pennsylvania i prvi je visoki hrvatski časnik koji je primljen u Kuću slavnih međunarodnih polaznika Ratne škole kopnene vojske SAD-a.


https://www.morh.hr/hr/vijesti-najav...ske-sad-a.html
Mislim da ne. Koliko sam shvatio, to primanje dolazi automatizmom za sve polaznike koji postanu nacelnici glavnog stozera/ministri obrane/premijeri.
TauraDendarii is offline  
Old 17.01.2018., 08:46   #527
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Koliko ih tocno ima se moze smatrati vojnom tajnom.
Moj izvor su moje oci i usi.
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Koliko ih konkretno ima? Sto je tvoj izvor?
U oba slučaja premalo, sa trendom na gore...
Zašto?!
9aplus is offline  
Old 17.01.2018., 09:31   #528
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Koliko je ovo tocno, vrijeme ce pokazati:

Nagađa se da bi najnovija 4+ generacija F16 mogla biti dio ambicioznijih američkih geopolitičkih aranžmana

“I ako bi do toga došlo, onda se govori i o tome da bi to značilo da Hrvatska preuzme kontrolu neba nad Slovenijom, što pak znači da bi ovaj disput granični pod američkim utjecajem moramo biti vrlo brzo riješen”, smatra Gjenero.


https://kamenjar.com/nagada-se-da-bi...kih-aranzmana/

"Na Planincah sunce sija..." pod zastitom F-16 B70 iz Zagreba!?
Prije bi rekao da Amere brine Crna Gora i B/H. Osobito ova prva, Rusi su doslovno vlasnici 30% zemljišta, u pozadini je isfrustrirana Srbija a Milo&Co umočeni u kriminal za jedno 100 doživotnih robija.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 17.01.2018., 09:31   #529
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ovako će se, 100% sam siguran, nabaviti, parica će se pokupiti a političari će u svoj CV dodati stavku "jačanja vojske" i imati će čemu mahati na mimohodima. Međutim, što i kako dalje održavati, letjeti, opremati i školovati - s time neka se bakće HRZ koji je svoje organizacijske sposobnosti već dokazao na Hindovima, Antononovima i eševima...
Avioni bi već bili naručeni kad pljačka Hrvatske nebi bila "limited sum game". Ono malo što je preostalo za popaliti se lakše i efikasnije ukrade preko infrastrukturnih projekata a glede ukidanja eskadrila, radilo se o političkim odlukama koje je stožerničtvo HRZa provelo uz ekscesivno uvlačenje političarima. Kad su Gorbači prizemljeni zbog isteka resursa glavnih rotora, ekipa u eskadrili je vjerovala da je to samo trenutni zajeb i da će se brzo srediti. Ja također. Fakat smo bili sakeri.
Sova77 is offline  
Old 17.01.2018., 09:51   #530
Evo jedno smiješno zrakoplovstvo koje bi moglo poslužiti kao primjer kako bi to izgledalo kod nas jer su isto kupili avione a da nisu kurtza imali od ljudi, novaca i pameti, pa su tako 10 godina jedino mogli obaviti air policing tu i tamo..i razbit dva aviona svaki od 50 milja dolara u procesu "usvajanja novih tehnologija"...

Ali ono bitno je broj ljudi po Gripenu.

"Ministar of Defence Hende held a press conference at an air force base in Kecskemét today to announce that the Hungarian air force had improved considerably since 2010. According to Hende the number of pilots has increased from 20 to 32 and the number of technicians from 56 to 91. He also said the number of hours spent in simulators by pilots each year had increased from 1484 in 2009 to 2632 in 2014. Pilots make an average of HUF 555,000 (USD 2000) a month, said the Defense Minister."
https://budapestbeacon.com/hungarian...in-two-months/

91+32=123
123:12=10

10 ljudi po 1 Gripenu.

30 ljudi po 1 F 16.

__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 17.01.2018., 10:34   #531
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

10 ljudi po 1 Gripenu.

30 ljudi po 1 F 16.

Pa što rade tolki ljudi na Gripenu?
Evo, mi imamo 12 pretpovijesnih MiG21 i na njima, u I i II stupnju (rekli bi zapadnjaci u Line i Base maintenanceu) ne radi niti 80 ljudi. Pilote ne brojim, da nebi bilo zabune.

Dakle, što rade tolki Gripenovci??
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 17.01.2018., 10:37   #532
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post

10 ljudi po 1 Gripenu.

30 ljudi po 1 F 16.

Čemu ponavljanje općepoznatog, da međik treba manje zemaljskog i vanzemaljskog osoblja od 16tice?
To je bio i jedan od glavnih zahtjeva, a s obzirom da ga HAC nije konstruirao, uspjeli su s lakoćom ...

Mađari su odličan primjer skupo plaćenog simboličnog letenja od cca 80h... Katapultirali su se naprijed šparajući na satima leta. Dvaput.
zdaric is offline  
Old 17.01.2018., 10:57   #533
Quote:
el commadante kaže: Pogledaj post
Pa što rade tolki ljudi na Gripenu?
Evo, mi imamo 12 pretpovijesnih MiG21 i na njima, u I i II stupnju (rekli bi zapadnjaci u Line i Base maintenanceu) ne radi niti 80 ljudi. Pilote ne brojim, da nebi bilo zabune.

Dakle, što rade tolki Gripenovci??
Uspoređuješ Mig 21 sa Gripenom?
I pitaš me što radi 30 ljudi više na avionu koji je jednu svjetlosnu godinu ispred Miga 21?
Really?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 17.01.2018., 11:07   #534
@9aplus
Nazalost, znas ti zasto je stanje ovakvo. I medju ovim hrpetinama postova je i vise puta napisano. Ali narod bira, pa neka narodu bude kako je izbirao
nistaneznan is offline  
Old 17.01.2018., 11:08   #535
Pinzgaueru nemoj pretjerivati da je 10 ljudi dovoljno za odrzavanje jednog gripena, mislim da si ti dovoljan za svih 12 komada, i to za jedno dopodne. popodne jos stignes na forumu napisat svoja iskustva
Sfinx113 is offline  
Old 17.01.2018., 11:22   #536
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
@9aplus
Nazalost, znas ti zasto je stanje ovakvo. I medju ovim hrpetinama postova je i vise puta napisano. Ali narod bira, pa neka narodu bude kako je izbirao
Ne, neznam.
Očekujem da mi šef SSVZP-a objasni baš kako je objašnjavao za KPlus remont...

Usput, ne bira narod ekipu koja je kriva za procvat zrakopolovstva, nego?!

Profići na ključnim mjestima su davali štofa političarima za ovakav tužan ishod.
Da se profesionalci nisu stručno prostituirali do ovoga jednostavno ne bi došlo.
U to sam uvjeren.
9aplus is offline  
Old 17.01.2018., 11:39   #537
Koju mrtvu mater brojite koliko ljudi je potrebno za koji avion... Za line check je dovoljan jedan. Za zamjenu motora su dovoljna petorica. Za kompletan overhaul cijelog aviona ti u jednom trenutku nije dovoljno ni 100 ljudi.

Imaš minimum ljudi koji ti treba za neke osnovne zadaće, imaš neki minimum ljudi koji ti treba po smjenama, imaš minimum ljudi koji ti treba za različite maintenance taskove, a taj broj je opisan u svakom maintenance manualu, tzv. man power.

Naravno da nije rješenje dovući avione bez ljudstva, ali dolaskom novih aviona porasti će interes mlađeg kadra, pogotovo jer imamo sjajnu podlogu u Zrakoplovnoj Školi koja svakim danom sve više odlazi u vražju mater jer djeca ne vide perspektive osim rada u Croatiji Airlines i čišćenju landing geara za 3200kn.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Old 17.01.2018., 12:02   #538
Sretno sa sefom....
Naravno da narod bira. I narod vec desetljecima bira da je vaznije imati 21 zupaniju i 556 jedinica lokalne samouprave. Tko donosi zakone koji su masakrirali civilno zrakoplovstvo u RH ako ne oni koje je narod izbirao?
A za te ''profice''.... Pa naravno da ce politicar, kojega boli K za odredeno podrucje, na tu poziciju staviti onoga koji mu je najvise u dupetu.
nistaneznan is offline  
Old 17.01.2018., 12:06   #539
sve stoji...

@home, kada si bio zadnji put sa nekim klincem iz te škole?
Evo ja ih sretnem par puta tjedno u hangaru, kada su na praksi i pricam obavezno sa njima.
Napravi i ti to pa nam napisi iskustva.....
9aplus is offline  
Old 17.01.2018., 12:07   #540
U nastupnom govoru novi američki veleposlanik nas je smjestio na jugoistok Azije?! Eto tako misle o nama.
Netko je pitao na čemu ćemo letjeti dok ne kupimo nešto za koje desetljeće, pa eto ga Ukr ministar u Zg. Spremni su oni na novi remont :-). Ako im poklonimo nešto gaća i čarapa, možda ubace i koji Su24 heheh
Loxhr is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.