Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 11:09   #9541
@olif: HTPC je u stvari mini PC...zapravo, za HTPC ne treba puno love jer komponente nisu skupe i zahtjevne (novi pentium s integrirkom je dovoljan za A/V, može i nekaj drugo s pasivnom GT1030), ne treba neko jako napajanje (ali mora biti kvalitenije da ne stvara smetnje), i ne vidim zašto je neophodno da diskovi budu unutar kućišta da bi se zvao HTPC...ima određene prednosti, prvenstveno ako si "tinkering" type...recimo s kombinacijom kaby lake procesora (G4560) i win10 imaš 4K Netflix što je rijetko među media plejerima...
MytByte is offline  
Old 14.01.2018., 12:01   #9542
Nikako nije HTPC mini PC !
Ne znam dal sI vidio takve kutije ( posebno su dizajnirane, s debljim Alu i sl.), jer one nikako nisu male.

Imaju BDP pogon u sebi, pasivno hlađenje ( da je tih), jako napajanje, jaki proc i graf, mjesto za diskove....
Kolegina zvučna je samo koštala 1K €....( jer mu BADA DAC nema USB, pa je s zvučne šibal AESEBU na DAC....sad je nabavil BADA SPDIF..).

HTPC uz HT podrazumijeva i kvalitetnu Hifu ( računalni Audio), tak da su to zahtjevne škatule...
olif is online now  
Old 14.01.2018., 12:06   #9543
@olif: OK, na stranu semantika oko Mini PC-ja, više ne treba jak procesor i jaka grafička za HTPC niti mora biti aktivo hlađenje, objašnjavao sam...ne kužim zašto misliš da je zvučni dio u MiniPC-u/media plejeru u rangu sa zvučnom od 1K€ - to je čisto bio izbor tvog frenda...
MytByte is offline  
Old 14.01.2018., 12:20   #9544



Slično izgleda HTPC kutija od kolege....
Izbor grafičke je bio takav prvenstveno zbog kvalitete zvukai trenutnog ustroja Computer Audia.
Kada je zaštekala, zamjenska zvučna je bila lošija.....

Taj HTPC je prvensveno takav zbog Hife, jer su ostale komponente isto skupe,
tak da je sustav bliže vrhu, nego sredini....
olif is online now  
Old 14.01.2018., 12:22   #9545
HTPC
Osobno, jedva sam dočekao da se rješim takve skalamerije.
Tisućuijedna zajebancija i niti jedna prednost.
Naravno, govorim isključivo iz osobnog iskustva i mojih potreba.
Moje su potrebe gledanje filmova, tv serija, koncerata i slušanje muzike i točka.
Zato mi treba jednostavan uređaj kojeg upalim i za 10-tak sekundi radi to što mi treba.
Nema vremena niti želje provoditi sate i dane petljajući oko uređaja umjesto da uživam u sadržaju.
Nema želje niti živaca čekati nadogradnje i rebootanje Win10 taman kad sam je krenuo nešto gledati.
Već i jedan box od 40-50$ može bez problema odraditi taj posao.
Na box se inastalira npr. libreelec i imaš stabilan media player koji ima bitstream HD audia kao i bilo koji drugi uređaj.
Da li mi netko može dokazati da je bitstream sa tog boxa lošiji ili drugačiji od bilo kojeg drugo uređaja, npr. HTPC-a.


NAS
Nas ima smisla ukoliko želimo istovremeno ili povremeno pristupati sadržaju sa više lokacija.
Ukoliko želimo iskoristiti maksimalni kapacitet ugrađenih diskova npr. u 2-Bay NAS-u 2x3TB=6TB
najčešće se moramo pomiriti sa činjenicom da pri otkazivanju jednog diska u polju gubimo sav sadržaj.
Dakle, svih 6TB. Jedan disk je otkazao, a gubimo sadržaj oba diska. Npr. modovi JBOD, RAID 0.
Ukoliko idemo npr. na RAID 1(mirror) tada su podaci sigurniji (u slučaju otkazivanja samo jednog diska),
ali se moramo pomiriti sa kapacitetom od 3TB u slučaju da imamo 2x3TB.
Po meni poprilično nepotrebno za sadržaj koji se relativno lako može obnoviti(dobaviti).
Za jako bitan sadržaj mislim da je jednostavnije i dovoljno efikasno imati taj sadržaj na dva ili više ext. HDD-a.

Više o RAID-u
https://en.wikipedia.org/wiki/Standard_RAID_levels

Današnji 3,5" ext. diskovi (imaju vlastito napajanje) se pale i gase sa uređajem na čijem su USB portu.
U međuvremenu stoje u standby modu gdje je elektronika pod naponom a HDD u kućištu je isključen.
Nije problem niti namjestiti da u operativi diskovi koji se trenutno ne koriste budu na spindown-u.

Ukoliko želite kompletno gasiti i paliti diskove možete koristiti i nešto tipa produžne letve sa USB.
Ona se ponaša kao i elektronika u ext. HDD. Kada dobije USB signal daje struju, a kod gubitka signala gasi letvu.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.co...d/VdZdzSieXAkv


NAS vs ext. HDD
Svatko mora odlučiti koja će biti namjena tih diskova.
U NAS se ne ugrađuju najjeftiniji diskovi već oni koji su namjenjeni za NAS (npr. WD RED)
Obzirom da mu je namjena da radi 24/7, mogućnost otkazivanja nekog diska je realnost.
Cijena po TB u odnosu na takav kapacitet je puno veća.
Ukoliko su ext. HDD vezani na neki uređaj i taj uređaj je umrežen(realnost) ti su diskovi dostupni kroz mrežu kao i oni na NAS-u. Nema potrebe zalaziti u diskusiju o performansama, jer će kopiranje file-ova kroz mrežu teći istom brzinom kao i kod NAS-a. Može biti minornih razlika, ali na 1Gbit mreži file transfer ide do 80-90 MB/s bio NAS ili ne.
curicum is offline  
Old 14.01.2018., 12:39   #9546
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Slično izgleda HTPC kutija od kolege....
Izbor grafičke je bio takav prvenstveno zbog kvalitete zvukai trenutnog ustroja Computer Audia.
Kada je zaštekala, zamjenska zvučna je bila lošija.....

Taj HTPC je prvensveno takav zbog Hife, jer su ostale komponente isto skupe,
tak da je sustav bliže vrhu, nego sredini....
Kaj da kažem...nisam mislio na HTPC te razine luksuza, naravno ...krećemo se u različitim svjetovima, postoje i povoljnija rješenja koja će dovoljno kvalitetno odraditi stvar...
MytByte is offline  
Old 14.01.2018., 15:05   #9547
Načelno se slažem s kolegom @Curicum, da HTPC više nije tako poželjna opcija, napose u HT-u.

Ima dobrih Android Boxova, Media playera i BDP playera/Streamera, pa svatko nek odabere....
...naravno, najbolje s externim Hdd (s vlastitim napajanjem).

Možda još za Hifu neki HTPC, ali za to je dovoljan postojeći, solidan PC ili Laptop koji svatko ima.
Tko gradi novo, dovoljan je neki namjenski mini PC ili npr Rospery Pi ili sl.
Prvenstveno, da ne bude neka oveća kanta skupa s Hifi komponentama.
Nema tu potrebe za extremima u procesoru i grafulji.
Nek bude tih i brz i to e to !
HDD može u PC ( 4 TB mora i zahtjevnima biti dosta za flac mjuzu..), a kod mini izvedbi dakako externi Hard.
To je za one koji koriste komp kao transport i USB DAC-eve, te plejaju sa software plejerima ( Foobar, JRiver, Roon..).

Oni koji koriste audiofilske Media playere/BDP/Streamere umjesto toga, se moraju još više rastegnuti..
olif is online now  
Old 14.01.2018., 21:08   #9548
Nakon dugo vremena ponovo sam upogonio moj Nvidia Shield i nikako da dodjem na zelenu granu s Plex_om pa me zanima da li postoji koji bolji player od Kodi za 4K sadrzaj...player u kojem se moze podesavati pozicija,velicina i font titlova?
Brico_GO is offline  
Old 14.01.2018., 21:24   #9549
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Nakon dugo vremena ponovo sam upogonio moj Nvidia Shield i nikako da dodjem na zelenu granu s Plex_om pa me zanima da li postoji koji bolji player od Kodi za 4K sadrzaj...player u kojem se moze podesavati pozicija,velicina i font titlova?
A kakve imaš probleme s kodijem, ne kužim...pa koliko se sjećam, i plex klijent na Androidu koristi neki treći plejer...MX player je meni dobar, ne znam da li se može pomicati tilove, a možda imaš i neki player od Nvidije koji je došao s boxom...
MytByte is offline  
Old 14.01.2018., 23:37   #9550
ne koristim plex aplikaciju, al čini mi se da sam uredno mogel menjat veličinu i boju titlova na njoj...
Isprobal sam ju na Samsungu i na androidu, e sad na čemu se može nemam pojma al koliko pamtim na jednoj je to funkcioniralo
The Best F1 Driver is offline  
Old 14.01.2018., 23:58   #9551
Da li netko zna kako se roota tv-box, tocnije
AX5 (Amlogic S905X)

Nije jednostavno kao na mobitelima.
JuniorRi is offline  
Old 16.01.2018., 01:49   #9552
Quote:
JuniorRi kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se roota tv-box, tocnije
AX5 (Amlogic S905X)

Nije jednostavno kao na mobitelima.
Nece ti decki na to odgovorit ko ni men za rk3188-to im je ispod nivoa
idjeelagi is offline  
Old 16.01.2018., 03:55   #9553
Nasao sam rootane firmware ali nema za moj model.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Old 16.01.2018., 07:00   #9554
Quote:
idjeelagi kaže: Pogledaj post
Nece ti decki na to odgovorit ko ni men za rk3188-to im je ispod nivoa
Sigurno nikom nije ispod nivoa, nego je to nekaj kaj baš i nije preporučljivo objašnjavat nekom ko baš i nije siguran kaj radi...
A specijalno ne preporučivat nekaj takvog po pitanju boxa kojeg nemaš, nikad ga nisi imao i ako to nisi isprobao...
A ogromna većina tu ima Amlogic boxove tak da i nije neko čudo da nitko nema pojma što i kako sa tvojim boxom za kojeg eto nemamo pojma ni kak se zove, nego samo da mu je SoC rk3188...

Dakle imamo šemu da bi tebi koji nemaš pojma kaj napravit s tim boxem sad netko ko nema pojma kaj napravit trebal objašnjavat kaj da ti radiš garantirani recept za uspijeh zar ne ?

To kaj bi ja sad recimo možda i našel na googlu opis što i kako, našel firmware pa ti to linkal tu baš i nije garancija za uspijeh...
Em taj postupak može bit potpuno krivi, ono nije baš sve kaj nađeš na internetu točno...
A na kraju krajeva ako nisi u stanju izguglat što i kako, a kak onda očekivat da buš u stanju poštivat proceduru od slova do slova i da nebuš nekaj zajebal
http://www.lmfgtfy.com/?q=how+to+roo...(Amlogic+S905X)
http://www.lmfgtfy.com/?q=how+to+root+rk3188

I ak vam to tu neko preporuči i vi si fino zbrickate box onda bu kuknjave sve u šesnaest kak vam je netko tu uništio box sa svojim savjetima, te kak je on kriv
The Best F1 Driver is offline  
Old 16.01.2018., 16:09   #9555
Ne bude kuknjave jer sam za rk3229 sve nalazio i isprobao par custom firmewarea. Stvarno je jako tesko zbrickat box.
Vecinom ga mozes vratit.

Eto sad sam na amlogicu i stvarno za taj model nisam bio nista nasao.

Sent from my JY-G3 using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Old 17.01.2018., 03:23   #9556
Quote:
JuniorRi kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kako se roota tv-box, tocnije
AX5 (Amlogic S905X)

Nije jednostavno kao na mobitelima.
http://freaktab.com/forum/tv-player-...ic-s905x-1-8gb

AX5 TV Box - Amlogic S905X (1/8GB)

Većinom su moji postovi...za ovaj zadnji prije flešanja napravi backup remote.conf datoteke jer već ti trebat.. FW je rootan...i ne trebaš stavljati SU aplikaciju jer imaš pristup rootu...tako sam i ja mogao ubaciti original remote.conf fajl... I FW radi bolje od originala...

Poslano sa mog LEX722 koristeći Tapatalk
sappyka is offline  
Old 17.01.2018., 08:02   #9557
Tnx, a imas li originalni fw?
U slucaju da zelim vratiti kako je bilo

Sent from my JY-G3 using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Old 17.01.2018., 10:01   #9558
Nemam.., pitao sam Banggood da mi ga pribave, ali prošlo je već 3 tjedna i nisu ništa odgovorili tj. jesu ali samo to da su u kontaktu s dobavljačem.., tako da vjerojatno ništa od toga..., taj zadnji FW ti je gotovo u potpunosti kompatibilan - kad ga preflešaš (amlogic usb burning alat), prvo bootanje nakon flešanja je malko duže.., nakon toga ideš u /system/etc folder i preimenuj original remote.conf u remote.conf.bak i samo stavi remote.conf od AX5 u taj zadani folder (imaš za to već instaliran Root explorer) i restartiraj uređaj...

Nakon toga sve radi besprijekorno... i što je najljepše, sustav više ne prikazuje lažnih 2GB RAM-a već samo 1GB (805MB valjda)..., no svejedno to je S905X procesor i radi to prilično solidno...

Zadnje uređivanje sappyka : 17.01.2018. at 10:26.
sappyka is offline  
Old 17.01.2018., 11:12   #9559
Čini mi se da se može backupirati trenutni FW s Amlogic Burning Tool i odgovarajućim kabelom
MytByte is offline  
Old 18.01.2018., 20:13   #9560
Na android boxu mi sam od sebe iskače web preglednik sa nekim glupim reklamama.Kako da se riješim toga?
zdrpe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.