Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 09:53   #161
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Interesantna je ta Ljubav prema diktaturi i onako skrivecki ispod stola pljeskanje Kini.

Prvo, u svakom ratu ima pobjednika , uvijek bilo i biti ce od kad je svijeta i vijeka.
Tako je bilo i u Hladnom Ratu , USA, protiv Evil Imperije koji nije bio samo hladan nego se vodio i toplo na dosta lokacija u svijetu.

Zna se tko je pobjednik.

Nuklearnog rata do sada nije bilo a konzesus je da su svi gubitnici, osim ako SAD nema neku tajnu tehnologiju za rušenje raketa. Kada bi recimo nekim čudnim događajima ova kriza između Hrvatske i Slovenije izbila u rat bilo bi pobjednika i ko god to bio bilo bi ne bitno za planetu. Veliki rat između nuklearnih sila vodi sve u propast.



Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Jedini nacin da KPK ostane na vlasti je rat i potpirivanje nacionalizma, sto se vidi u proizvodnji domoljubnih filmova ( Silovanje u Nankingu, potpirivanje mrznje prema Japancima , tako nesto , bio tamo i pogledao), velicanju svega i svacega Kineskoga itd.

Kina zavrsava kao i Evil Imperija, u najboljem scenariju bez rata unutrasnjeg i sa minimalnim gubitkom "svog" teritorija, ustvari teritorija koje je zauzela osvajanjem.

Silovanje Nankinga je povijesna činjenica a kineska riječ za japanca ''wa'' je i sinonim za riječ patuljak tako da taj animozitet nije niti nov i da Kinezi su prepuni sami sebe. Ali ''jugoslavenski'' scenario je i čega se boje jer misle da je njihova zemlja prevelika i kulturološki nespremna za demokraciju, i za to ih treba razumjeti.


I na kraju ne znam ako trolaš ili ako si lud/suicidan i priželjkuješ rat.
SnakeHandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:58   #162
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Još je meni interesantnija ta ljubav prema USA-i, i 'amerikanizaciji' svijeta, kojoj se bliži kraj, a vrhunac je davno prošao.
Jbg i naša država je dobrim dijelom amerikanizirana pa to nimalo ne čudi.
Onak laički, mi se čini da će se 4. industrijska revolucija dogoditi u Kini.
Prva je bila u Engleskoj, druga u Njemačkoj, treća (informatička) je počela u Kaliforniji i četvrta koja neće biti ništa drugo nego splet prve tri bi mogla biti tamo.
Ali živi bili pa vidili...
Četvrta će biti medicinsko znanstvena i desit će se u SAD nema šanse da će biti u Kini. Možda eventualno peta; svemirska, da bude kineska.
SnakeHandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 16:29   #163
Quote:
MalagaSpain kaže: Pogledaj post
Interesantna je ta Ljubav prema diktaturi i onako skrivecki ispod stola pljeskanje Kini.

Prvo, u svakom ratu ima pobjednika , uvijek bilo i biti ce od kad je svijeta i vijeka.
Tako je bilo i u Hladnom Ratu , USA, protiv Evil Imperije koji nije bio samo hladan nego se vodio i toplo na dosta lokacija u svijetu.

Zna se tko je pobjednik.

Tako ce biti i u nadolazecem ratu protiv nove Zle Imperije, koja nece moci opstati bez izazivanja rata i zato se naoruzava sto je brze moguce.
Kina izaziva taj rat preko svojih pudlica po svijetu i s podrskom Internacionalnih socijalista kojima vise ne odgovara Americki nacin demokracije i Ustav.

Blizi su diktaturi i tiraniji nomenklature KPK.

Kina je ekonomski patuljak po GDP po stanovniku izmedju Bugarske i Rumunjske. Tko god je putovao vidio je tesku bijedu i sirotinju kad se izidje iz gradova. Jedino zasto gradovi ne izgledaju kao Indijski je jer ne postoji sloboda kretanja u Kini.

Jedini nacin da KPK ostane na vlasti je rat i potpirivanje nacionalizma, sto se vidi u proizvodnji domoljubnih filmova ( Silovanje u Nankingu, potpirivanje mrznje prema Japancima , tako nesto , bio tamo i pogledao), velicanju svega i svacega Kineskoga itd.

Kina zavrsava kao i Evil Imperija, u najboljem scenariju bez rata unutrasnjeg i sa minimalnim gubitkom "svog" teritorija, ustvari teritorija koje je zauzela osvajanjem.
Ta nazovimo ju kako ti reče 'Evil imperija' si nikad neće oprostiti svoj nagli prelazak iz komunističke u kapitalističku diktaturu, i grabež koji se dogodio potom u devedesetima. Imaš 100 milijardera u Rusiji sada i isto toliko milijuna gladne sirotinje. A sve je to potpomognuto izvana, od Margaret Thatcher i ostalih na strani 'Good imperija'.
Zato isti scenarij neće zadesiti novu Zlu imperiju, jer su dotični razumniji i postupno prilagođavaju svoju ekonomiju kapitalizmu, već 40 godina i još nisu završili.
Po meni je čak veći stupanj demokracije u komunističkoj Kini od 1978 (pa koliko god to čudno zvučalo) gdje se cijelo vodstvo Partije smjenjuje svakih 10 godina i dolaze novi ljudi, nego u kapitalističkoj Ruskoj Federaciji gdje Putin sam vlada već 20 godina.
Ono što su Kinezi svjesni i razmatrali su tu mogućnost da ako uvedu višestranački parlamentarni sustav u milijardu i 300 milijuna ljudi brojnoj zemlji-nastao bi kaos. Pojavile bi se stotine stranaka, i kako uopće organizirati pravedne izbore u takvoj zemlji? što ne znači da neće to napraviti, ali postupno i kad za to dođe vrijeme.
Imaš za primjer Indiju koja je usporediva po brojnosti i imaš baš to-opći kaos.
Zbog svega toga i sličnih problema vode politiku 1 obitelj-jedno dijete.
Naravno da Kina ima puno (više unutarnjih nego vanjskih) problema, ali rade najbolje što mogu u ovom trenutku.
Neoliberalni kapitalizam 'dobre imperije' je dobra ideja i dobro je zamišljen, ali se nije takvim pokazao u praksi. Jer, bogati postaju još bogatiji, a siromašni se baš i ne bogate tako, kako je Adam Smith zamislio.
Zato se zalažem za nešto između te 2 krajnosti, ta 2 ideala, koliko je to moguće postići. Na dobrobit te sirotinje diljem svijeta, pa ako treba i spustiti one koji su poletili u nebo, malo bliže zemlji. Eto, pa nek narod koji ovo čita zaključi tko je u pravu..
I neće biti 'velikog rata' jer to nije nikome u interesu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:09   #164
Quote:
SnakeHandler kaže: Pogledaj post
Kinezi manipulišu svojom valutom decenijama a ne vidim da su se baš zafrknuli.

Danas sam čitao da je dug Kine 269% BDP, ko to drži? Oko trgovačkog lanca si vjerovatno u pravu, osvrnuo sam se na neku prijetnju poslije izbora Trumpa gdje su rekli da će uskratiti SADu razne oblike elektroničkih proizvoda ako budu zločasti...


Da vidiš kako kineski kapital poplavlja Australiju kupuju ljudi sve živo, kupi kuću a ne živi u njoj niti je izdaje postanarima, samo stoji prazna, struja, plin i voda isklučeni, i tako godinama dok im gotovina za nešto ne zatreba onda prodaju. Vele sigurnije od kineske banke
Ovdje ni izdaleka nebi tako dobro prošli. Ovbdje kad isključiš struju moraš dati 70 000 lipih kunića za ponovno priključenje.

Nisam za nasilje, ali svakome tko kupi kuću i nikada ne živi u njoj, nego mu kuća služi na gore opisani način; bi ja bagerom poravnao tu kuću i napravio uravnilovku. Pored toliko beskućnika nebi bila ni jedna kuća koja bi smjela ostat prazna.

A u prvih sedam godina nebi trebao plačati porez na imanje podstanara. Od tada neki manji porez čisto da malo osjeti da ne može sagradit kuću i plandovat ne znam dokle utjerujući stanarinu stanarima. I oni bi isto bar malo osjetili.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:11   #165
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
I neće biti 'velikog rata' jer to nije nikome u interesu.
Bit će ga kad-tad.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:03   #166
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Bit će ga kad-tad.
Već bi ga bilo onda kad su Hruščov i Kennedy jedan drugome zveckali atomskim bombama za vrijeme Kubanske krize, ali je ipak prevladao zdrav razum. Jer su oba predsjednika bila svjesna da je i onaj drugi podjednako nuklearno jak. Jel bi ti bacio na neku državu A-bombu, ako si svjestan da će onda predsjednik te države baciti istu takvu bombu (ili nekuoliko njih) na tvoju zemlju?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:07   #167
mozda je bolje imati ekonomski jaku zemlju nego nuklearno oruzje.
kad malo bolje pogleda,sta ce ruskoj naciji tolika drzava,ja mislim da ih ona koci u razvoju.
pa drzava rusija je dva puta veca od kontinenta evropa.
zamislite da jedna nacija drzi citavu evropu u ruskom slucaju 2 evrope,
koliki su samo ti izdaci.
kacin4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:29   #168
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
mozda je bolje imati ekonomski jaku zemlju nego nuklearno oruzje.
kad malo bolje pogleda,sta ce ruskoj naciji tolika drzava,ja mislim da ih ona koci u razvoju.
pa drzava rusija je dva puta veca od kontinenta evropa.
zamislite da jedna nacija drzi citavu evropu u ruskom slucaju 2 evrope,
koliki su samo ti izdaci.
A zamisli koliki su prirodni resursi, šume, rude, nafta, plin.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:33   #169
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
mozda je bolje imati ekonomski jaku zemlju nego nuklearno oruzje.
kad malo bolje pogleda,sta ce ruskoj naciji tolika drzava,ja mislim da ih ona koci u razvoju.
pa drzava rusija je dva puta veca od kontinenta evropa.
zamislite da jedna nacija drzi citavu evropu u ruskom slucaju 2 evrope,
koliki su samo ti izdaci.
Kad sam ovo prvi put čitao, pomislio sam da je 'država' državni aparat (skupa sa vojskom i vojnom opremom),a zapravo lik misli na teritorij nije mi jasna ta logika, a još ako k tome na tom teritoriju ima i svega što je kolega iznad nabrojao
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 00:38   #170
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Kad sam ovo prvi put čitao, pomislio sam da je 'država' državni aparat (skupa sa vojskom i vojnom opremom),a zapravo lik misli na teritorij nije mi jasna ta logika, a još ako k tome na tom teritoriju ima i svega što je kolega iznad nabrojao
da,da.ali koliko 140 miliona rusa mora izdvajati da poveze putevima drzavu velicine kao 2 evrope.
da poveze zeljeznicki zaobracaj,elektricnu mrezu.
i na samom kraju koliko moraju izdvajati za to silno naoruzanje.
gledaj ako rusi znaju praviti dobre rakete i avione treba da znaju i auta.
moja poenta da bi rusi kao narod bili sretnij,ali da ne bi imali politicku i vojnu moc.
kacin4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 01:03   #171
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
da,da.ali koliko 140 miliona rusa mora izdvajati da poveze putevima drzavu velicine kao 2 evrope.
da poveze zeljeznicki zaobracaj,elektricnu mrezu.
i na samom kraju koliko moraju izdvajati za to silno naoruzanje.
gledaj ako rusi znaju praviti dobre rakete i avione treba da znaju i auta.
moja poenta da bi rusi kao narod bili sretnij,ali da ne bi imali politicku i vojnu moc.
Kakva glupost. Bez aruzja bi ih vec davno iskasapile demokrate. Gdje je to procvjetao lijep zivot dolaskom dali okupacionih trupa dali novca iz usa i uk? Boze dragi.
To ti je kao kad imas jako lijepu zenu...svi zele da je kresnu. Sta ces postici osim prezira ako je das drugima?
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 05:19   #172
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovdje ni izdaleka nebi tako dobro prošli. Ovbdje kad isključiš struju moraš dati 70 000 lipih kunića za ponovno priključenje.

Nisam za nasilje, ali svakome tko kupi kuću i nikada ne živi u njoj, nego mu kuća služi na gore opisani način; bi ja bagerom poravnao tu kuću i napravio uravnilovku. Pored toliko beskućnika nebi bila ni jedna kuća koja bi smjela ostat prazna.

A u prvih sedam godina nebi trebao plačati porez na imanje podstanara. Od tada neki manji porez čisto da malo osjeti da ne može sagradit kuću i plandovat ne znam dokle utjerujući stanarinu stanarima. I oni bi isto bar malo osjetili.
Nemožeš ti pisati zakone toliko brzo koliko ih oni mogu (na sasvim legalne načine) zaobilazit. Iz dva razloga; biologija i kultura.

Biologija: prosječni koeficijent inteligencije je standardizovan prema sjevernoameričkim bjelcima na brojki 100. Kineski prosijek je 107. Pametniji se snalaze bolje uvijek. Dodaj tim da ih je skoro milijardu i pol.

Kultura: njihova pisana povijest, država, diplomatija i borokratija imaju 5000 godina kontinuiteta. Našli su sve moguće i nemoguće putove do uspijeha kroz izrazito sofisticirane međuosobne odnose među kojima je najizrazitij guanši. To se laički može opisati kao časna korupcija, ne znam bolje opisati. Sastoji se od uzajamne zamijene darova među dvije osobe koja traje do kraja života. Svako induvidualno gaji sopstveni guanši sa svakom osobom u svojem orbitu, ja nešto tebi učinim za uslogu ti meni vratiš što prije, onda moram ja tebi opet i tako dalje... i lanac se ne smije nikada prekinuti.

Tako kada izbiju iz sopstvenog društva imaju prednost u skoro svakom stranom društvu
SnakeHandler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:38   #173
Ljudi su svi isti samo su obicaju razliciti hmmm ..

Ovo slavljenje Diktatorstva je ne vjerovatno, valjda u nedostatku svrhe slobodoumni i samomisleci zele sami sebe ograniciti jer eto to nije dobro, pa im treba nomenklatura da misli za njih. U tom slucaju ovce , vratite se u tor i cutite.

Ako nuklearnog rata nije bilo onda ni ne znamo jel to znaci kraj svijeta , vale. Po meni ne znaci i vjerujem da ce doci do sukoba gdje ce 100 njak taktickih nuklearnih bombi negdje explodirati i vecina ce biti u Aziji. Rusija Kina . Indija , Pakisatan , sad i Sj. Korea imaju bombe. Posto je SAD svjetski igrac tu dodajem i njega .

Ako se Kineski diktatori zaigraju i odluce svoju diktaturu provoditi zajedno sa Internacionalnim socijalistima u nedogled doci ce do rata, vale.

A meni bih molio ne imputirati rjeci u usta O NEKAKVOM PRIZIVANJU RATA ILI PRIZELJKIVANJU , JER TO NIGDJE NI JEDNOM RJECJU NIJE NAPISANO , vale.

Malo povijesti, ratova je takodjer bilo otkako je vijeka i svijeta , i vjerovatno je i onda bilo ljudi koji su mislili da ce Perzijanci gurnuti sve Grke na rub svijeta i ovi ce otpasti sa ravne ploce ili obrnuto . Ali cak ni onda to nije kraj svijeta kakvog poznajemo, nego kako netko poznaje .
MalagaSpain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:45   #174
Quote:
kacin4 kaže: Pogledaj post
da,da.ali koliko 140 miliona rusa mora izdvajati da poveze putevima drzavu velicine kao 2 evrope.
da poveze zeljeznicki zaobracaj,elektricnu mrezu.
i na samom kraju koliko moraju izdvajati za to silno naoruzanje.
gledaj ako rusi znaju praviti dobre rakete i avione treba da znaju i auta.
moja poenta da bi rusi kao narod bili sretnij,ali da ne bi imali politicku i vojnu moc.
Rusija nije ni izbliza tako rijetko naseljena kao 'bogate' Kanada i Australija. Pogotovo europski dio Rusije.
Nije također uopće veliki problem povezati najistočnije krajeve Rusije sa najzapadnijima.To su napravili još početkom prošlog stoljeća (transibirska željeznica). Premrežiti Rusiju kao npr što su željezničkim prugama i autoputevima premrežene SAD i Kina bi već bio problem, ali to nije niti potrebno.
Rusi su se uvijek znali pozicionirati kao velika politička i vojna sila, još od Napoleonovih ratova,pa i u svjetskim ratovima također.
Nakon raspada SSSR(koji iako je došao iznutra je bio potpirivan izvana) i pada komuzima su prošli kroz veliku političku i ekonomsku krizu, ali Putin (iako ga baš i ne volim, ali poštujem) im je vratio stabilnost, to mu se svakako mora priznati.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:47   #175
China daily:
Histerija Zapada – “Soft power” neprijatelja treba suzbiti, zabraniti i cenzurirati

Dok su zapadni mediji imali monopol nad potrebnim resursima i tehnologijama, Zapad je insistirao da sve ostale zemlje budu “otvorene” njegovom utjecaju i da omoguće zapadnim medijima slobodno ispiranje mozga stanovništva tih zemalja.
“Očekivali su kako će Kina i Rusija poslušno sjediti u klupi kao prvašići i slušati dok im Zapad predaje o vlastitoj povijesti, politici i kulturi. Ne, to se neće dogoditi”, nastavlja kineski list.
https://www.logicno.com/politika/his...nzurirati.html
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:27   #176
Quote:
Ziggy Pop kaže: Pogledaj post
A zamisli koliki su prirodni resursi, šume, rude, nafta, plin.
A zamisli koliki su troškovi infrastrukture na ogromnom teritoriju i njena nemogućnost razvoja na razvijenost te zemlje kao trajno sta stanje stvari.

Što ti vride rude, šume, nafta i plin, kad moraš sa njima proči pola planeta da bi ih prodao na prvom tržištu koje ih treba i to je ono što jebe hertland, a sa čime rimland nema problema, jer ima morske puteve koji su džabe infrastruktura.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 21:31   #177
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Rusija nije ni izbliza tako rijetko naseljena kao 'bogate' Kanada i Australija. Pogotovo europski dio Rusije.
Nije također uopće veliki problem povezati najistočnije krajeve Rusije sa najzapadnijima.To su napravili još početkom prošlog stoljeća (transibirska željeznica). Premrežiti Rusiju kao npr što su željezničkim prugama i autoputevima premrežene SAD i Kina bi već bio problem, ali to nije niti potrebno.
Rusi su se uvijek znali pozicionirati kao velika politička i vojna sila, još od Napoleonovih ratova,pa i u svjetskim ratovima također.
Nakon raspada SSSR(koji iako je došao iznutra je bio potpirivan izvana) i pada komuzima su prošli kroz veliku političku i ekonomsku krizu, ali Putin (iako ga baš i ne volim, ali poštujem) im je vratio stabilnost, to mu se svakako mora priznati.
Pa Kanada i Australija i jesu nerazvijenije od USA upravo zbog velikog teritorija i male naseljenosti iako bi po prirodnom bogatstvu, trebale biti značajno razvijenije od SAD-a.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:26   #178
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Pa Kanada i Australija i jesu nerazvijenije od USA upravo zbog velikog teritorija i male naseljenosti iako bi po prirodnom bogatstvu, trebale biti značajno razvijenije od SAD-a.
Pa dobro, jesi li ti svjestan kakva prirodna bogatstva ima SAD - čovječe to debelo nadilazi i Kanadu, a kamoli ne australiju... a ako ćemo uspoređivati SAD s Kanadom - dovoljna je usporedba u kakvim uvjetima si prisiljen crpiti većinu resursa u Kanadi, a u kakvim u SAD-u - uvjeti za eksploataciju u SAD-u višestruko nadilaze kanadske, pa čak i kad uključiš stjenjak - a po pitanju raznolikosti i brojnosti ruda SAD nadilazi isto kanadu - a po pitanju razmolikosti gazi debelo čak i kinu....

Kako je lako zaboravit da je SAD golema zemlja sa ogromnim resursima - i ti resursi uz ostale faktore su bili ključ razvoja.....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:31   #179
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Pa dobro, jesi li ti svjestan kakva prirodna bogatstva ima SAD - čovječe to debelo nadilazi i Kanadu, a kamoli ne australiju... a ako ćemo uspoređivati SAD s Kanadom - dovoljna je usporedba u kakvim uvjetima si prisiljen crpiti većinu resursa u Kanadi, a u kakvim u SAD-u - uvjeti za eksploataciju u SAD-u višestruko nadilaze kanadske, pa čak i kad uključiš stjenjak - a po pitanju raznolikosti i brojnosti ruda SAD nadilazi isto kanadu - a po pitanju razmolikosti gazi debelo čak i kinu....

Kako je lako zaboravit da je SAD golema zemlja sa ogromnim resursima - i ti resursi uz ostale faktore su bili ključ razvoja.....
svjestan sam da ti ne znaš što je per capita, nego gledaš apsolutne iznose.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:00   #180
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
svjestan sam da ti ne znaš što je per capita, nego gledaš apsolutne iznose.
O čemu ti pričaš čovječe - referiram se na tvoju izjavu da Kanada i Australija imaju veća prirodna bogatstva od SAD-a - ako ćeš to postaviti per capita koliko šume, nafte, minerala itd... ima per capita u SAD-u, a koliko u Australiji ili Kanadi - opet ih SAD sa svojom populacijom od 300 milijuna nadilazi u prirodnim resursima.... iako se stvari ovako ne mogu postavljati....

Ti jednostavno nisi svjestan enormnih bogastava koje SAD ima u svojim rezervama - proguglaj malo, počni s rijetkim mineralima, a onda im pogledaj cijenu na tržistu....

Naravno da razvijenost ekonomije nije dirketno vezana sa prirodnim resursima - Brazil ima enormne resurse pa je nerazvijen, a Izrael ima bijedne resurse pa je razvijen.....

ono što je bitno za SAD jest da se on razvio kao sila zahvakjujući baš iskorištavanju tih enormnih resursa i to prije nego što je 1917. stupio na svjetsku scenu - i to u periodu američkog izolacionizma i s teretom građanskog rata koji je ekonomski spržio jug....
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.