Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 17:55   #1
Eseni

Treca filozofija po Flaviju toga doba krasi ih za razliku drugih Judejskih po pitanju zivotinja totalna zabrana prolijevanja krvi zivotinja u religijske svrhe kojih je prepun stari zavjet.

Eseni kad su se molili obracali su se nebeskom ocu i majci zemlji.

Dakle vrlo jasan koncept postovanja i zemaljskoga za razliku ostalih koji su nebeskog oca stavljali u prvi plan i samim time zrtvovanje njemu je posljedica nepostovanja majke zemlje.

Eseni su neki zivjeli u celibatu dok neki su produzivali postojanje mjesali su se s drugim ljudima.
Eseni su izgleda bili vegeterijanci velikim dijelom otud i razumjevanje zasto su protiv i zrtvovanja zivotinja kad nisu ih ni u svrhu hrane koristili.
Eseni su govorili da Tora je korumpirana da zrtvovanje na oltarima je naknadna redakcija.sto su vjerojatno zakljucili iz Izajie gdje pise da nikad po izlasku iz Egipta nikakve uredbe nisu davane od zakonodavca po tome pitanju.

Ukratko receno izgleda jedan odmak po pitanju svijesti za razliku ostalih toga doba barem sto se tice moga percepciranja istih.


P:S
Nemojte molim vas ovo shvatiti da treba biti vegeterian nije ovo naredba a niti sam ja zakonodavac.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:05   #2
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

Treca filozofija po Flaviju toga doba krasi ih za razliku drugih Judejskih po pitanju zivotinja totalna zabrana prolijevanja krvi zivotinja u religijske svrhe kojih je prepun stari zavjet.
Mnogo puta se pitalo kojom trasom slijede Židovi današnjice, ti odgovorio - Flavijevom
jer
flavije je nadrasao Mojsija

Mojsije je u SZ bio netko i nešto, ovi danas su nitko i ništa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 23:01   #3
Josip je bio Esen dosta dugo no ne i samo Esen nego sve sekte toga doba je prošao i nadišao prerastao.
Mislim da do svoje 24 godine je sve to prošao što je znak velika talenta a i govori podatak kako je kao dijete bio jako inteligentan da su ga Židovski Rabini smatrali čudesnim gotovo da nije djete čovjeka nego božije dijete ne bukvalno nego poredbeno.
No na temi Josip ću ubaciti neke djelove.

Molio bih da ne zatrolvate mi teme jer prijavljujem trolanje,ne treba nitko odgovarati ako nije upućen u ovo što ja pominjem mogu temu sam voditi i odgovarati da se malo educiraju ljudi besplatno jer ja tako želim.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 23:24   #4
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

Eseni...Tora... Izajie... Egipta
Sve je to ispomješano, ni grama mudrosti, osim po jednom, Izaiji.


Znači temu si zamislio voditi sam, ti za govornicom učiš druge a oni s vatom u ušima puštaju si mjuzu koju čuju oni ne i ti?,
hm ok neka i tog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 18:46   #5
Nije Zemlja stvorena kao zezancija, Bog je imao ozbiljne namjere kad je stvarao materijalni svemir
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 05:13   #6
Eseni (hebr. אִסִּיִים što se čita kao Isiyim; a na grčkom: Εσσηνοι, što se čita kao Essēnoi), su tri vjeka stvarani zamajac za predstojeći dolazak Isusa Nazarećanina. Isus je kulminacija njihovog, tri stolčjeća ljubomorno čuvanog, duhovnog blaga. Neki, u sličnosti imena "Esen" i "Isus", vide mogućnost da Isus (yesha) nije vlastito ime čovjeka, nego titula u spomenutoj zajednici.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 06:54   #7
Eseni, propala stara židovska sekta propasti svijeta. Zahvalanost im jedino o očuvanim židovskim spisima do otkrića nečuvenih. Kratkotrajni bljesak kršćaskog svijeta bez kiše. Bye-bye.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 26.10.2017. at 06:55. Reason: p
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:37   #8
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Eseni (hebr. אִסִּיִים što se čita kao Isiyim; a na grčkom: Εσσηνοι, što se čita kao Essēnoi), su tri vjeka stvarani zamajac za predstojeći dolazak Isusa Nazarećanina. Isus je kulminacija njihovog, tri stolčjeća ljubomorno čuvanog, duhovnog blaga. Neki, u sličnosti imena "Esen" i "Isus", vide mogućnost da Isus (yesha) nije vlastito ime čovjeka, nego titula u spomenutoj zajednici.
Eseni su bili protiv zrtvovanja zivotinja na oltarima a i protiv obrezanja.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:30   #9
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Eseni, propala stara židovska sekta propasti svijeta. Zahvalanost im jedino o očuvanim židovskim spisima do otkrića nečuvenih. Kratkotrajni bljesak kršćaskog svijeta bez kiše. Bye-bye.
mislim da niti izbliza nisi upoznata sa njima. pa Isus je od njih, shaganappi.
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Eseni su bili protiv zrtvovanja zivotinja na oltarima a i protiv obrezanja.
da. i to je dobro. religija evoluira.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:10   #10
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Eseni, propala stara židovska sekta propasti svijeta. Zahvalanost im jedino o očuvanim židovskim spisima do otkrića nečuvenih. Kratkotrajni bljesak kršćaskog svijeta bez kiše. Bye-bye.
Kao da ti netko utjeruje Esena ispada po tvom postu.

Eseni danas su jako mocni nisu propali ne brini ti za njih.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:06   #11
Mislima da Eseni vuku religiozno porijeklo iz Egipta jer u Egiptu se zivotinje nisu zrtvovale i da Izajiu su pisali Eseni jer u tom textu se govori da nije bilo naredbi o zrtvovanju.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 02:11   #12
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Mislim da Eseni vuku religiozno porijeklo iz Egipta jer u Egiptu se zivotinje nisu zrtvovale
Uopće, judaizam i kršćanstvo vuku neke korijene iz Egipta. U to nema dvojbe.

Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Izajiu su pisali Eseni jer u tom textu se govori da nije bilo naredbi o zrtvovanju.
to je veoma moguće jer knjiga Izaije je pisana u vremenu između oko 586. i 125. g. pr.n.e. a Eseni postoje od II stoljeća prije n.e. Vremena se i te kako poklapaju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:31   #13
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
mislim da niti izbliza nisi upoznata sa njima. pa Isus je od njih, shaganappi.
Nema Isus veze s njima. Moraš znati da su prvi koji su proučavali spise iz Kumrana bili kršćani i oni su to povezali s Isusom. Židovi nisu imali pristupa.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:32   #14
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Kao da ti netko utjeruje Esena ispada po tvom postu.

Eseni danas su jako mocni nisu propali ne brini ti za njih.
Mir s tobom, EEL.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:06   #15
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Mir s tobom, EEL.
Ubo te nevidljivi Esen pa cijuces kao da te osa goni..Sto bi bilo da ima ovde deset zivih Esena da ti odgovore na izivljavanja.
Jesi ti propao mozda kad pominjes propale Esene ?
Koji lik...eel ? Lol

Mir s tobom kaze ,napao ljude koji nisu ovde..Krasan ti taj mir.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:51   #16
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Ubo te nevidljivi Esen pa cijuces kao da te osa goni..Sto bi bilo da ima ovde deset zivih Esena da ti odgovore na izivljavanja.
Jesi ti propao mozda kad pominjes propale Esene ?
Koji lik...eel ? Lol

Mir s tobom kaze ,napao ljude koji nisu ovde..Krasan ti taj mir.
Izvini ali nećeš me natjerati na ponovne svađe s tobom kao prije. Zaradio sam par nepotrebnih baniranja pa sam se opametio. Znam tko si odprije a vide i drugi. Idi s milim Bogom.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 00:19   #17
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Izvini ali nećeš me natjerati na ponovne svađe s tobom kao prije. Zaradio sam par nepotrebnih baniranja pa sam se opametio. Znam tko si odprije a vide i drugi. Idi s milim Bogom.
Napadas ljude ovde koji nisu tu i kazes da su propali.
Ja ti kazem da si ti propao i ljutis se.E trebao si o tome misliti prije.
Ne znas ti tko ti glavu nosi a znati ces tko sam ja osim ako si vidovit.
No nevjerujem !
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:39   #18
nadam de da je ovo dobra tema.
"Ranokrscanska sekta Ebioniti zivjela je u okolici Medine"
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:41   #19
Nakon što su ih poterali vojnici Rima s tla Israila.

Nisu samo Ebiijnoti našli utočište u Arapskim krajevima nego i mnogi drugi.

Teške situacije prošlih vremena !
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 01:48   #20
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Nakon što su ih poterali vojnici Rima s tla Israila. Nisu samo Ebiijnoti našli utočište u Arapskim krajevima nego i mnogi drugi. Teške situacije prošlih vremena !
stoji teza o protjerivanju. ali ima tu još nešto mnogo važnije, zašto su oni baš tamo išli.
sada niti ne slutiš šta bi to bilo, a da ne skrećem sa teme. uglavnom, stoji to o protjerivanju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.