Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2002., 23:46   #1
Exclamation Financijski inženjering

Tvrtka ***** očerupala naivne građane Hrvatske. Mi sa IMF-a nismo naivni? Ili?

Zadnje uređivanje Zlatokosa : 18.12.2002. at 18:29.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 23:48   #2
Sistem kako su od ljudi uzeli lovu me podsjeća na jednu priču gdje je čovjek napisao knjigu "Kako se obogatiti" koju su ljudi kupovali. A kad bi je otvorili, u njoj je pisalo: radite što i ja...
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2002., 21:27   #3
Mene cudi koliko su ljudi naivni i koliko brzo zaboravljaju.Piramida je piramida bez obzira na ime ili grad odakle krece.Uvjek netko mora platiti.Poznanici su mog muza nagovarali na taj splitski sistem,uz obrazlozenje da nema love odmah,ali kad je bude da ce je biti kao blata.Nisu pojma imali sto je to financijski inzenjering i odakle ce lova doci.Koliko naivaca ima ova drzava?
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 06:40   #4
kao i svaka druga drzava.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2002., 18:28   #5
kao i svaka druga drzava.

Nekako sam mišljenja da smo mi narod koji želi brzu zaradu. Ne zna razmišljati da se dobit ne može stvoriti preko noći, već na duge staze, polagano. Zato (iz pohlepe) i nasjednemo. Krivi smo toliko što smo proistekli iz jeftinog socijalizma.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 00:13   #6
Ma to cak i nema veze s naivnoscu. Pa i zadnja budala zna da nelegalna firma, koja ne placa porez, maticna kuca joj je na nekom off shore otocicu....itd. ne moze biti ok. Ma daj, ljudi se namjerno upustaju u to iz pohlepe i/ili krajnje nuzde.

Btw, jesu li Amway i Herbalife konacno legalizirani ili i oni jos rade na crno?
Osobno nemam nista protiv da si ljudi zarade neku dodatnu lovu, ali nek plate porez barem, kao i svi mi!
Armina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 20:16   #7
normalo je da se ljudi žele brzo obogatiti ... a ko neće? ali stvar je u tome da većina ljudi je financijski neitelegentna i da su laka meta prevaranta .... nije taj trend samo kod nas ... to je normalno i vani ... a kad se ljudi jednom opeću pušu i na hladno ...
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 11:50   #8
Svi ljudi su podjednako pohlepni (pa čak i oni koji to ne žele priznati) a razlikuje ih samo znanje (i/ili inteligencija). Netko je dovoljno pametan da zna kako ne može na takao brz način zaraditi ogromnu lovu, a netko drugi opet nije, pa prevlada gramzivost.

Kad se tome doda tradicionalni nerad tj. 'kruh bez motike' i teška vremena sa mizernim plaćama onda je jasno da će biti znatno više onih koji će se 'dat nasanjkat' nego onih drugih.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 08:40   #9
Nekako sam mišljenja da smo mi narod koji želi brzu zaradu.

ma nismo samo mi tih piramida ovde na zapadu: koliko zelis??
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 03:33   #10
Nije istina de se nemoze brzo zaraditi. Da ti je prije 15 godina dosao jedan Bill Gates i reko ti da ulozis u njegovu firmu? Treba imati "pravi njuh" za dobru zaradu, tj. treba imati razvijenu financijsku intelegenciju. Tako da se nadam da cu i ja dobiti neke prave smjernice na ovom forumu
dras_l is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 04:26   #11
Quote:
Martin kaže:

Kad se tome doda tradicionalni nerad tj. 'kruh bez motike' i teška vremena sa mizernim plaćama onda je jasno da će biti znatno više onih koji će se 'dat nasanjkat' nego onih drugih.
tradicionalni nerad je prvenstvno produkt sistema. a ne tradicije.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 21:29   #12
Krivi smo toliko što smo proistekli iz jeftinog socijalizma.

Eh djevojko..kad bi ti samo vidjela koliko toga ima u USA...zaprepastila bi se.
Miroslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 22:07   #13
Miroslave, pričaj malo o tome...
Znači, mišljenje si da nije socijalizam kriv što se mnogi ljudi danas ne znaju tržišno orjentirati.. što žele na brz i donekle nezakonit način povećati svoj standard. Dobro, možda si u pravu, ali mi se ipak jako teško snalazimo u ovom poslijesocijalističkom vakuumu.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2002., 22:58   #14
Ne..nije kriv ni socijalizam..niti kapitalizam..kriva je ljudska glupost i pohlepa..
Miroslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2002., 10:47   #15
Zlatokosa,

Ljudska glupost i pohlepa je razlog zbog čega se netko želi obogatiti brzo i bez rada ili pametnog ulaganja.

A socijalizam, tj. način na koji smo navikli raditi, i ustanovljeni ideali koje imamo (jer danas je faca onaj tko ne radi ništa, a ima love ko pljeve) su razlog krivom načinu razmišljanja, tj. nesnalaženja u novonastalim prilikama.

Kad se ovo dvoje zbroji, dobiješ kritičnu masu pohlepnih naivaca koji misle da netko samo čeka da im gurne masnu lovu u ruke.

Spas od neznanja je u učenju, a od siromaštva u radu i pametnom ulaganju.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:43   #16
Quote:
Armina kaže:
Ma to cak i nema veze s naivnoscu. Pa i zadnja budala zna da nelegalna firma, koja ne placa porez, maticna kuca joj je na nekom off shore otocicu....itd. ne moze biti ok. Ma daj, ljudi se namjerno upustaju u to iz pohlepe i/ili krajnje nuzde.

Btw, jesu li Amway i Herbalife konacno legalizirani ili i oni jos rade na crno?
Osobno nemam nista protiv da si ljudi zarade neku dodatnu lovu, ali nek plate porez barem, kao i svi mi!
što se tiče Amwaya imaju onaj dućan iza doma sprtova već neko vrijeme pa su se valjda legalizirali.nemam ništa protiv njihovih prozvoda(jet da je sve to američko smeće bez deklaracija ali ajde...)
ali jako imam protiv načina rada ,kako se ponašaju ko jehovini svjedoci i kako glume uspješne poslovne ljude a poslije me žicaju cigaretu
__________________
"I dont wanna die in a nuclear war
I'd rather stay home and wipe the floor"
Kejos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 20:12   #17
Quote:
Zlatokosa kaže:
Miroslave, pričaj malo o tome...
Znači, mišljenje si da nije socijalizam kriv što se mnogi ljudi danas ne znaju tržišno orjentirati.. što žele na brz i donekle nezakonit način povećati svoj standard. Dobro, možda si u pravu, ali mi se ipak jako teško snalazimo u ovom poslijesocijalističkom vakuumu.
Mislis da se vodje ljudi bolje snalaze??? Ljudi se po svuda nesnalaze u ovom novom kapitalizmu koji pocinje licit na robovlasnistvo samo sto se tada ipak malo pazilo na roba da ti bas neugine dok to danas nema.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 08:27   #18
Re: kao i svaka druga drzava.

Quote:
Zlatokosa kaže:
Nekako sam mišljenja da smo mi narod koji želi brzu zaradu. Ne zna razmišljati da se dobit ne može stvoriti preko noći, već na duge staze, polagano. Zato (iz pohlepe) i nasjednemo. Krivi smo toliko što smo proistekli iz jeftinog socijalizma.
Evo moja teorija:
1. Nis se nema, a zelja milion
2. U socijalizmu toga nije bilo. Nismo navikli da nas netko tako zeli prevariti.
3. Katolici smo, vjerujemo u cuda
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 13:17   #19
Pocetkom 90ih je netko (jel Finkelkraut, ne sjecam se) rekao
Hrvati su poput mjehurica u casi mineralne vode, svi bi na povrsinu i svi bi odmah.
Nisam jos vidio bolju definiciju od ove.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2003., 13:02   #20
Malo sam kratak s novcima - nekih 300-500 kn.
I sad da se baš ne odričem pljuga i pive - kupim ja oglasnik pa krenem tražiti one "rad kod kuće". Od svih onih koji u oglasu tvrde da ne traže nikakve novce za start - samo dvoje ih je to potvrdilo i preko telefona. Od to dvoje odgovor sam dobio od jednoga, i jasno - treba platiti 300 kn, a ne jamči ti ništa. Nakon trećeg čitanja pfotokopije fotokopirane fotokopije skužio sam da neću dobivati lovu od njega nego od "pošiljatelja pisama", a onda sam shvaito da te koverte ne bi trebao puniti promotivnim materijalom nego "cirkularnim pismima".
Pa to je čisti lanac sreće.... Koje sranje!
Srećom lova mi nije toliko bitna da bi očajavao - ali kako sad stvari stoje - nitko - ali baš nitko od svih onih koji oglašavaju rad kod kuće nije da nešto ne mulja!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.