Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 07:54   #3641
Slabo se neśto trude s tim "zagrijavanjem".
Ukljućili su centralno grijanje a joś nije niti ljeto zavrśilo -ne pamtim tako neśto.

Jedno interesantno zapażanje u ovoj temi:

Kada su topliji dani, pristaśe "globalnog otopljenja" tumaće, da je to potvrda tog fenomena.
Kada su hladniji dani, ti isti tumaće to na isti naćin ali u drugaćijem pakovanju-da radi "otopljenja" zraćne, morske struje, itd, itp utjeću na to zahladjenje.

Pa tko tu koga?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:06   #3642
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Jedno interesantno zapażanje u ovoj temi:

Kada su topliji dani, pristaśe "globalnog otopljenja" tumaće, da je to potvrda tog fenomena.
Kada su hladniji dani, ti isti tumaće to na isti naćin ali u drugaćijem pakovanju-da radi "otopljenja" zraćne, morske struje, itd, itp utjeću na to zahladjenje.
?
Porez na CO2 i "razlozi" da se zakonski oslabi ekonomija i gospodarstvo neke države. Ako se porezi trebaju povisiti, mediji odmah bruje CO2, CO2!!!, panika, global warming!!!
Navedeni "razlozi" su osmišljeni od onih, koji i najviše CO2 i proizvode.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:20   #3643
Rori, daj pogledaj ovo pa onda nastavi u revijalnom tonu o CO2.
http://www.pbf.unizg.hr/content/.../...+na+okolis.pdf
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:33   #3644
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, daj pogledaj ovo pa onda nastavi u revijalnom tonu o CO2.
http://www.pbf.unizg.hr/content/.../...+na+okolis.pdf
Piše 404 stranice nema
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 09:37   #3645
http://www.pbf.unizg.hr/content/down...+na+okolis.pdf

možda ovaj radi...
neće ti otvoriti stranicu već skida mali pdf dikument.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:23   #3646
Daj molim te
Uvest će "zeleni" porez na stare automobile zmog emisije plinova a istovremeno mi desetak kilometara od kuće rade plinsku elektranu koja će po nekim procjenama u minuti izbacivat štetnih plinova ko 100 000 automobila
Koga oni jebu s tim glupostima

A da ne spominjemo koliko prekooceanski brodovi izbacuju plinova
Ali auti su glavni priblem. E to triba oporezit, učinit skupljim na sve moguće načine
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:51   #3647
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Jedno interesantno zapażanje u ovoj temi:

Kada su topliji dani, pristaśe "globalnog otopljenja" tumaće, da je to potvrda tog fenomena.
Kada su hladniji dani, ti isti tumaće to na isti naćin ali u drugaćijem pakovanju-da radi "otopljenja" zraćne, morske struje, itd, itp utjeću na to zahladjenje.

Pa tko tu koga?
Mislim da si obrnuo uloge.

Pristaše GZ znaju osnove klimatologije i svjesni su da klima nije isto što i vrijeme, te su također svjesni toga da gz ne znači da će čitavu godinu biti 30C.

Dok s druge strane, teoretičari zavjere i negatori ugledaju snijeg u siječnju i tvrde da nema GZ.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:14   #3648
Evo po treći put pitam
Jel se to može spriječit
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:14   #3649
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
/cut

Ti i Memulica i dalje slušajte američkog klauna i divite mu se njegovim glupostima...

Prije nekoliko mjeseci SinnFein je slično uletio, pa sam mu odogovorio i oko mog stava o Trumpu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3444

Inače pišem na ovoj temi puno prije od tog klauna, pa bi te molio da se pribereš i kreneš normalano diskutirati.

Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Mislim da si obrnuo uloge.

Pristaše GZ znaju osnove klimatologije i svjesni su da klima nije isto što i vrijeme, te su također svjesni toga da gz ne znači da će čitavu godinu biti 30C.

Dok s druge strane, teoretičari zavjere i negatori ugledaju snijeg u siječnju i tvrde da nema GZ.
Jel to ono kad ti paničariš oko npr. uragana svakodnevno?
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:23   #3650
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Evo po treći put pitam
Jel se to može spriječit

Igramo se s bogom...zato nam se ovo i događa...

Silujemo planetu, i majka priroda nam uzvraća udarac...

Koliko god vi negirali, naučno dokazano da je C02 big problem...nažalost to su činjenice...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:52   #3651
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Koju cijenu

Jel se globalno zatopljenje može zaustavit
Ne. I Venera je nekad bila kao Zemlja, a sada je živi pakao. A sve zbog stakleničkog efekta.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:00   #3652
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne. I Venera je nekad bila kao Zemlja, a sada je živi pakao. A sve zbog stakleničkog efekta.


Venera je bliža Suncu i ima skroz drukčiju mješavinu atmosferskih plinova, ali to su ti nebitini detalji.

Također niko zapravo ne zna kako je Venera izgledala u daaaaaalekoj prošlosti i zašto se vrti suprotno od svih planeta.

Tu su i sitne male tajne zanata baba vračara; šaka graha se baci, pa se uzme samo jedan koji ti najviše paše.

Ono ubaciš u računalni model što ti paše, pa ti gle čuda izbaci i rezultate kakvi ti pašu. Amerikanci imaju lijep izraz za takva čudesa prodavača magle: GARBAGE IN, GARBAGE OUT.

Quote:
https://climate.nasa.gov/news/2475/n...een-habitable/
NASA climate modeling suggests Venus may have been habitable

In the GISS model’s simulation, Venus’ slow spin exposes its dayside to the sun for almost two months at a time,” co-author and fellow GISS scientist Anthony Del Genio said. “This warms the surface and produces rain that creates a thick layer of clouds, which acts like an umbrella to shield the surface from much of the solar heating. The result is mean climate temperatures that are actually a few degrees cooler than Earth’s today.”
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:19   #3653
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko mjeseci SinnFein je slično uletio, pa sam mu odogovorio i oko mog stava o Trumpu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3444

Inače pišem na ovoj temi puno prije od tog klauna, pa bi te molio da se pribereš i kreneš normalano diskutirati.



Jel to ono kad ti paničariš oko npr. uragana svakodnevno?
Paničarim ?
Maria

13. uragan ove godine.

7. uragan ove sezone.

4. uragan jači od 3.kategorije.

Tek je polovica sezone, što čini ovu sezonu abnormalnu u odnosu na prosjek.

I kada ti se takva činjenica iznese ti kreneš o pričama kako je uragana bilo i prije. Nemoj srat, mi mislili prvi u povijesti.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:23   #3654
I baš čovik kriv za to? Ništa majka zemlja sama od sebe ko i prije nastanka čovika? Samo čovik kriv?

Koliko je bili urangana prije tisuću ili dvije godina?
Ili prije par desetaka tisuća?
Ili par miliona?
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:44   #3655
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Paničarim ?
Maria

13. uragan ove godine.

7. uragan ove sezone.

4. uragan jači od 3.kategorije.

Tek je polovica sezone, što čini ovu sezonu abnormalnu u odnosu na prosjek.

I kada ti se takva činjenica iznese ti kreneš o pričama kako je uragana bilo i prije. Nemoj srat, mi mislili prvi u povijesti.
Treba reći da je Puerto Rico totalno devastiran. Očito nekima nije jasno kako to izgleda kad kompletna zemlja od 3.5 milje stanovnika nema struje ni krova nad glavom. Sad mogu samo plakat i pjevat Despacito. Em ih je jako pogodila kriza i bankrot a sad na to totalno devastirala Maria.
Ne znam kako i kada će se jadni ljudi oporaviti tamo.

Sve jači uragani su posljedica slabljenja golfske struje koja donosi hladnu vodu u to područje i smanjuje mogućnost i jačinu uragana. Slabija golfska struja je pak posljedica topljenja leda i sve veće količine slatke vode u moru na sjeveru (Slatka voda kad je ohlađena ne tone kao slana voda i nema one vertikalne izmjene kao prije). Topljenje leda je pak posljedica sve veće koncentracije CO2, metana i ostalih stakleničkih plinova. Metan se pak počeo oslobađati iz permafrosta zbog povećanja Co2 i porasta temperature (sve veći broj onih velikih rupa po Sibiru).
Uglavnom, promjene se dešavaju kaskadno i eksponencijalno. Dakle idu sve brže.
Ne bih se čudio uraganima 6-te i veće kategorije sa vjetrovima od 400km/h kad golfska struja još oslabi a more u tome dijelu atlantika još zatopli za stupanj-dva jer što je veća temperaturna razlika mora i zraka to je uragan jači.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:56   #3656
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
I baš čovik kriv za to? Ništa majka zemlja sama od sebe ko i prije nastanka čovika? Samo čovik kriv?

Koliko je bili urangana prije tisuću ili dvije godina?
Ili prije par desetaka tisuća?
Ili par miliona?
Pa onak....kad 7 milijardi ljudi kuri naftu, ugljen i drva kao da nema sutra onda zaključci dolaze sami.

Uostalom, imamo povijesnih primjera utjecaja čovjeka. Većina Grčke danas je slabo plodna i neplodna zemlje jer se za vrijeme antike iskrčila sva šuma za sadnju maslina, loze i zbog gradnje. Kiša je sprala s vremenom svu plodnu zemlju u more i danas imaš Grčku kakvu imaš. Nema šanse da se razvije takva kultura i civilizacija na takvoj škrtoj zemlji kao što je Grčka danas.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:10   #3657
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Paničarim ?
Maria

13. uragan ove godine.

7. uragan ove sezone.

4. uragan jači od 3.kategorije.

Tek je polovica sezone, što čini ovu sezonu abnormalnu u odnosu na prosjek.

I kada ti se takva činjenica iznese ti kreneš o pričama kako je uragana bilo i prije. Nemoj srat, mi mislili prvi u povijesti.
A otkad se to mjeri broj uragana ? Zadnjih 0.01 % vremena otkad se čovjek pojavio na Zemlji ? Nije baš neki uzorak za analizu odmah ću ti reći ...

Ali da bi čovjek mogao prestat zagađivati Zemlju, mogao bi. Jer ako nas ne potope uragani (za koje možda i nismo krivi) ugušit će nas vlastito smeće.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:35   #3658
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
A otkad se to mjeri broj uragana ? Zadnjih 0.01 % vremena otkad se čovjek pojavio na Zemlji ? Nije baš neki uzorak za analizu odmah ću ti reći ...
Imaš sasvim dovoljnu statistiku prije industrijske revolucije i poslije. Nije teško pronaći pojedine podatke, što se tiče klime na Zemlji prije čovjeka valjda znaš kako se to otkriva ? Ako ne znaš, ponovi osnovno školovanje.


Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Ali da bi čovjek mogao prestat zagađivati Zemlju, mogao bi. Jer ako nas ne potope uragani (za koje možda i nismo krivi) ugušit će nas vlastito smeće.
Zato se i pronalaze alternativni načini transporta, proizvodnje el.energije, odlaganja otpada, reciklaže itd. itd. ali to pojedincima na ovom forumu predstavlja zavjeru illuminata protiv jadne i siromašne naftne industrije.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:11   #3659
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Pa onak....kad 7 milijardi ljudi kuri naftu, ugljen i drva kao da nema sutra onda zaključci dolaze sami.

Uostalom, imamo povijesnih primjera utjecaja čovjeka. Većina Grčke danas je slabo plodna i neplodna zemlje jer se za vrijeme antike iskrčila sva šuma za sadnju maslina, loze i zbog gradnje. Kiša je sprala s vremenom svu plodnu zemlju u more i danas imaš Grčku kakvu imaš. Nema šanse da se razvije takva kultura i civilizacija na takvoj škrtoj zemlji kao što je Grčka danas.
Nisi uooće odgovorio na pitanje već nabaca par floskula

Jesmo krivi i za ledeno doba u kojem se po nekim znanstvenicima i danas nalazimo


Mislim žao mi je svih ljudi ali sami su manje više izabrali gdje će živiti

I da te pitam jel znaš odakle potječe bungee jumping i zašto se izvodi u svojoj domovini?
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:51   #3660
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Paničarim ?
Maria

13. uragan ove godine.

7. uragan ove sezone.

4. uragan jači od 3.kategorije.

Tek je polovica sezone, što čini ovu sezonu abnormalnu u odnosu na prosjek.

I kada ti se takva činjenica iznese ti kreneš o pričama kako je uragana bilo i prije. Nemoj srat, mi mislili prvi u povijesti.

Možeš ti još i više paničarit i bit još vulgarniji, ali ljudi ne puše te fore više,


JER



Već sam ti naveo da ovo nije rekordna sezona po ničemu.

Bilo je više uragana po sezoni, bilo je smrtonosnijih uragana, bilo je razornijih uragana, bilo je ..... puno prije od 2017. godine.

Sve sam ti lijepo napisao i svi ti podatci/činjenice se daju lako provjeriti u par klikova mišem.

I na kraju sam ti dao i službeni stav znanosti o povezanosti uragana i ljudskog CO2. Ukratko nema je ni u tragovima i to je teškom mukom priznati poraz teze o svemogućem CO2 demonu.



Sad ti ide sezona poplava, tornada, itd.

Vrlo brzo ćemo vidjet još napada panike od tebe.




memulica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.