Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 16:16   #1
Lightbulb Sreća

koje su naznake u natalnoj karti za sreću.
kad kažemo da nekog prati sreća u životu...imao je sreće itd..

ja mislim da svi mi imamo određenu dozu sreće u određenim trenucima.
možda je to povezano sa tranzitima a možda i nije..
uglavnom.. koliko utječe jupiter i njegova pozicija i aspektiranost u karti na to.
venera?

razlikujemo i više vrsta sreća- materijalna, ljubavna, općenita sreća-kad netko leti preko ceste..auto totalna šteta a njemu ništa, itd.

druga stvar je i to koliko je koja osoba sretna- dakle optimizam (on je neovisan o samoj sreći).
koliko je koja osoba sklona optimizmu i sretnom raspoloženju bez obzira na to ima li sreće u životu ili nema?
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 17:20   #2
Jedna od naznaka u kojem području života bi čovjek trebao biti sretan je Pars Fortunae.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:35   #3
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
koje su naznake u natalnoj karti za sreću.
druga stvar je i to koliko je koja osoba sretna- dakle optimizam (on je neovisan o samoj sreći).
koliko je koja osoba sklona optimizmu i sretnom raspoloženju bez obzira na to ima li sreće u životu ili nema?
mislim da je za optimizam bitnije više aspekata, nema jednog koji garantira: e ova osoba je vesela i optimistična!
to ne moraju biti čak ni 'lijepi' aspekti, ali moraju biti 'lijepe' planete
što hoću reći, mjesec, venera, merkur, jupiter (koji je sam po sebi srećica mala...ok - velika) mogu međusobno biti i u kvadratu (npr venera-jupiter) pa opet to znači da je osoba hedonist klasa optimist, veseljak isl.
bolje ikakav kontakt nego nikakav
mjesec je zadužen za osjećaje - dakle ne bi smio biti ozbiljno ugrožen od malefika; kako ne bi postao izvor depresija
merkur je planet komunikacije; bilo bi dobro da prima neke poticajne podražaje, što bi mu omogućilo da sajaji u punom sjaju; da razgovara, zabavlja i informira
venera je planet ljubavi, estetike i uživanja; pravi optimist mora znati uživati, čak i onda kada bi to rijetki mogli!
jupiter je planet rasta i 'sreće', bilo da se radi o 'dobit ćeš na lotu' ili o 'ružičaste naočale' sreća..pa tako da on svaki planet s kojim se nađe u klinču, podiže za oktavu na skali sreće
kako je jupiter vladar strijelca, tako je i taj znak 'pokupio' neke osobine od svog vladara; pa planeti koji se nađu u njemu poprimaju nešto od tog avanturističkog, optimističkog znaka; koji je gotovo uvijek u 'lako ćemo' - modu!

pa eto nadam se da ima smisla
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:59   #4
Simbol srece, radosti, ispunjenja, ljubavi...uvjek se vezuje za Veneru.
U horoskopu "sretne" osobe u uglovnim kucama 1. 4 .7. i 10. trebao bi biti naglasen benefik, prije svega Ve.
Ve u 1. kuci daje drage, prijatne osobe sa naglasenim smislom za radost..U 7. kuci osoba stice zadovoljstvo i srecu kroz ljubav sa nekom drugom osobom. Ve u 4. kuci donosi radost kroz dom, porodicu, unutrasnji zivot..Ve u 10.kuci dozivljava se kroz izlazak, najcesce u karijeri, osoba zraci srecom i tako je drugi ljudi vide..

To bi bilo uopsteno, dalje bi trebalo gledati druge pozicije, aspekte, da li je Ve "ranjena" nekim malefikom...itd
Otprilike tako navodi Imsiragic..

Ali koliko poznajem ljude, rijetki su svjesni svoje srece.. Prokleta je vjecna ljudska teznja za perfekcionizmom, a apsolutna sreca ne postoji..
Nemogukojehocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:31   #5
Quote:
Nemogukojehocu kaže: Pogledaj post

Ali koliko poznajem ljude, rijetki su svjesni svoje srece.. Prokleta je vjecna ljudska teznja za perfekcionizmom, a apsolutna sreca ne postoji..
Svaka ti čast, skinula si bit svega u dvije rečenice!
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:50   #6
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
uglavnom.. koliko utječe jupiter i njegova pozicija i aspektiranost u karti na to.
venera?
pa još antički astrolozi veneru su prozvali "malom srećom", a jupiter "velikom srećom".
stoga, po logici bi mogli biti bitni njihovi dobri aspekti.
ali, npr. konjukcija venere i jupitera može dati preopuštenu osobu koja sve čeka da joj bude servirano, pa bi joj trebao i koji kvadrat da se malo mrdne i potrudi sam oko svog cilja, tj onog što ga čini sretnim.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:00   #7
Sreca se najcesce veze uz Jupiter i njemu pripadajuci znak Strijelca. Strijelca, osobito naglasenog, uvijek prati ta luda sreca, i sto se tice njegovog stanja duha (optimizam) i sto se tice zapazanja objektivnog promatraca (sposobnost da izvuce najbolje iz situacije).

Za Jupiter je vec poznato i jasno da je planet dobrostanja, srece, ekspanzije, optimizma i bogatstva (duha).

Zlobnici cesto kazu da kad vec nema talenta, Strijelac se najradije oslanja na tu svoju srecu. A to je bas zlocesto - ljubomora na djelu.

Kroz simboliku Strijelca jasno je da je sposoban poslati svoju strijelicu (njegov domet) u najvise visine. Ali, opet, on to tako opusteno radi, tako slobodno i prirodno, neoptereceno pa moze djelovati kao da kad i pogodi - to bjese puka sreca.
Ali, lakse je raditi kad nisi pod pritiskom, stoga Strijelac cesto gadja i pogodi, bas zbog te lakoce kojom pristupa problemu.

A i sama unutarnja sreca izvire upravo iz te opustenosti i neopterecenosti.

Za srecu, naravno, ne postoji jedan jedini uvijet, kao i za sve ostalo, potrebno je vidjeti kartu kao cjelinu, koji su glavni issues osobe tokom zivota, kako to utjece na njegova podrucja psihe i suzivota s drugima (polja karte), kakvi aspekti prevladavaju. Odnosno, kako se osoba nosi sa svojim postojanjem.

Tako je takodjer pokazatelj srece aspekt zvan trigon. I kod trigona, radi se o protocnosti, lakoci, inspiraciji, harmoniji. Ukazuje na unutarnji sklad i mirnocu. Stoga je on aspekt srece. Smatra se da osoba s mnogo trigona u karti puno "lakse" i opustenije zivi od one s recimo dosta kvadrata. Dobiva sve u zivotu na pladnju. Ne mora se boriti, panicno grabiti, okolnosti joj uvijek idu na ruku.

I ovdje dolazimo do druge strane medalje (sve ima svoju drugu stranu medalje ) kada je jasno da ukoliko je sve prepuno trigona, ukoliko osoba zaista dobije mnogo dok se trudi malo, predstoji joj opasnost da svoje talente nesvjesno zanemari i ugasi, da postane lijena i dosadna. Nista ju ne tjera na akciju, a akcija i borba cesto znace razvoj. Osobi tako zivot moze postati dosadan te isto tako ona postati dosadna drugima.

Stoga bi najbolja kombinacija bila - sklad cjelokupne slike, ponesto kvadrata i izazova koji bi natjerali osobu na budjenje i borbu, te trigoni (ili sekstili) na kljucnim mjestima koji bi olaksali njene napore i omogucili joj lakse ispoljavanje.

S druge strane, prenaglasen Jupiter ili Venera, ili jos bolje, njih dvoje skupa, iako benefici, mogu stvoriti efekt pretjerivanja u samougadjanju, ovisnost, sebicnost....posebice ako su lose postavljeni. Venera je sklona samoljublju, pretjeranoj ugodi, hedonizmu (skupa s Jupiterom), a nerazvijena osoba spremno ce i bez razmisljanja, ukoliko dobije priliku, sjesti u prvi vlak koji vozi ka ovakvom neprekidnom stanju.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:53   #8
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
S druge strane, prenaglasen Jupiter ili Venera, ili jos bolje, njih dvoje skupa, iako benefici, mogu stvoriti efekt pretjerivanja u samougadjanju, ovisnost, sebicnost....posebice ako su lose postavljeni. Venera je sklona samoljublju, pretjeranoj ugodi, hedonizmu (skupa s Jupiterom), a nerazvijena osoba spremno ce i bez razmisljanja, ukoliko dobije priliku, sjesti u prvi vlak koji vozi ka ovakvom neprekidnom stanju.
Pa, da upravo zbog toga sam se i sjetila natalke Drew Barrymore, koja ima veneru i jupiter u konjukciji u ribama, gdje je venera egzaltirana, a jupiter suvladar. počela piti i drogirati se već u dobi od 12-13 godina mislim, ako ne i prije. tipično riblje bježanje od stvarnosti.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 00:08   #9
Sreća je izbjeći napete aspekte benefika sa maleficima.

Sreća je možda i ljubav, pa je dobar aspekt vladara 7 sa benefikom i benefik u 7 upravo sreća,

Sreća je možda i zdravlje , pa vladar 6 120 Jupiter i Saturn, na primjer...

Sreća je možda i novac, pa Pluton, Jupiter i Mjesec u 2, itd.

Sreća je i imati veselu narav..
__________________
Niko nije obavezan da drugog voli više od sebe samoga
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:51   #10
Pa onako iz iskustva, ja imama dobrar aspekt Venere sa Jupiterom, i nije to bas neka sreca, to je prije svega lijenost i uzivancija u komforu, plus Jupiter mi je u 2. kuci..
Nemogukojehocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 01:54   #11
Ustvari ovdje je pitanje i kako ko dozivljava srecu, cemu osoba tezi u zivotu...
Nemogukojehocu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 00:52   #12
Čitam ovo o Strijelcu i Jupiteru i sreći...
Dakle ja sam Strijelac, a moj muž je u podznaku Strijelac.
Na stranu da je svatko odgovoran za svoju sreću, nama se dosta često događaju takve sretne okolnosti (ili događaji). Uvijek na neki način dobijemo što nam treba, uvijek smo u nekoj ravnoteži. Kad se pojave npr. nenadani troškovi, dogodi se i neočekivana zarada. To me sjeti na jednu epizodu Seinfelda gdje Jerry dokazuje da je uvijek na pozitivnoj nuli...
Zadnji primjer...imamo nepredviđeni trošak ovaj mjesec, i upravo nam stigla obavijest da pošto im iz dućana nisu poslali slipove (valjda zametnuli), kartična kuća nam vraća novce koje smo uplatili njima za račun iz prošle godine (dakle imali smo besplatnu kupovinu), a smiješno je što se sve desilo isti dan ali u tri različita dućana
Ima toga još...
Valjda nas neću sad ureći
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 13:59   #13
ajde malo o jupiteru.
tako da mi se može nadopunit na moju trenutnu aktivnu temu- sreća.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:42   #14
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
Pa, da upravo zbog toga sam se i sjetila natalke Drew Barrymore, koja ima veneru i jupiter u konjukciji u ribama, gdje je venera egzaltirana, a jupiter suvladar. počela piti i drogirati se već u dobi od 12-13 godina mislim, ako ne i prije. tipično riblje bježanje od stvarnosti.
ali je i prije nekoliko dana poklonila milijun dolara UNICEF-ovom programu za hranu. to je također ta konjukcija venere i jupitera: dobričina - evo vam, ljudi, milijun dolara za hranu! i i bez nekog velikog filozofiranja, traženja neke ekstravagantne namjene, nego - eto za hranu gladnoj djeci.

svaka čast. svidjelo mi se to od nje kad sam prije par dana pročitala i postala mi je baš nekako puno simpatičnija.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 12:46   #15
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ali je i prije nekoliko dana poklonila milijun dolara UNICEF-ovom programu za hranu. to je također ta konjukcija venere i jupitera: dobričina - evo vam, ljudi, milijun dolara za hranu! i i bez nekog velikog filozofiranja, traženja neke ekstravagantne namjene, nego - eto za hranu gladnoj djeci.

svaka čast. svidjelo mi se to od nje kad sam prije par dana pročitala i postala mi je baš nekako puno simpatičnija.
daleko od toga, ali to je ionako trend a i ja odmah na crnjak

e, a kuće? nitko ih nije spomenuo...

5. kuća nosi ime "bona fortuna" (dobra sreća), tj kuća je životne radosti, pa tako govori i o sreći u ljubavi, i otkriva šanse za neki dobitak (kocka, lutrija)

6. kuća je "mala fortuna" (loša sreća), ukazuje osim na tip posla koji nas usrećuje/ne usrećuje i na akutne bolesti.
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 02:56   #16
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
daleko od toga, ali to je ionako trend a i ja odmah na crnjak

e, a kuće? nitko ih nije spomenuo...

5. kuća nosi ime "bona fortuna" (dobra sreća), tj kuća je životne radosti, pa tako govori i o sreći u ljubavi, i otkriva šanse za neki dobitak (kocka, lutrija)

6. kuća je "mala fortuna" (loša sreća), ukazuje osim na tip posla koji nas usrećuje/ne usrećuje i na akutne bolesti.
Sto se tice Drew - sumnjam da je ona cisto zbog toga sto je to trend ucinila, ipak je ona prilicno naglasena Riba, s Mjesecom u Raku (sekstil s Neptunom). Nije ni njoj lako, mislim da ju vrti sto na sat iznutra. Pa vidis samo kako se izrazavaju taj Jupiter s Venerom (u Ribama)......izgleda da s druge strane pokusava biti konstruktivna i na pozitivan nacin ispoljiti to Neptunovo "prokletstvo". Samo nekako sumnjam da se osjeca bolje, jer najlakse je doci i reci - evo vam pare, budite sretni (naravno, ako imas pare ). Zna ona i sama da to ne ide tako.


Znas zasto se ovo za kuce kaze?

Zato jer te klasifikacije proizlaze upravo iz stajalista da je najbolje uvijek se zabavljati, high life......a kad treba ujutro ustati na posao, e onda su to nevolje.

U petoj kuci pustamo dijete u nama da se slobodno ispolji, da se igra, neometano s puno smijeha i sunca. Tu se radujes zivotu, pun si inspiracije, svijet je tvoja pozornica. Sto ti se lose moze dogoditi? Ovdje ne moras ni o cemu brinuti, tvoj jedini zadatak je da dopustis sebi da se sva tvoja kreativnost izrazi na svim poljima.

Zato ju povezuju sa srecom, dobicima kroz igre na srecu i sl.

Sesta kuca je onaj realni dio zivota. Gdje spoznajes da moras jednom i odrasti, napraviti nesto konkretno, sam sa sobom i svojim zivotom. Da te nece uvijek zivot maziti, da nisi uvijek centar pozornosti, da se nekada i lose stvari dogadjaju, ali da ih mozes i moras "prezivjeti". Na taj nacin snazis sebe, spoznajes od cega si "satkan", svoje granice, potrebe, miris se s cinjenicom da si ljudsko bice koje ima svoje potrebe koliko i svoje obaveze te ovdje pokazujes koliko to uspjesno integriras. Kako funkcioniras pod pritiskom i ogranicenjima, te kako na kraju balade formiras sebe. Tako da su tu posao, svakodnevne rutine, obaveze, pa i bolesti.

Bona i mala fortuna mozes jedino vezati za njih u kontekstu zapinjanja na jednoj ili drugoj, bez razumijevanja zadatka koji nalazu.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 11:27   #17
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sto se tice Drew - sumnjam da je ona cisto zbog toga sto je to trend ucinila, ipak je ona prilicno naglasena Riba, s Mjesecom u Raku (sekstil s Neptunom). Nije ni njoj lako, mislim da ju vrti sto na sat iznutra. Pa vidis samo kako se izrazavaju taj Jupiter s Venerom (u Ribama)......izgleda da s druge strane pokusava biti konstruktivna i na pozitivan nacin ispoljiti to Neptunovo "prokletstvo". Samo nekako sumnjam da se osjeca bolje, jer najlakse je doci i reci - evo vam pare, budite sretni (naravno, ako imas pare ). Zna ona i sama da to ne ide tako.
ma samo je bila malo konfuzna, pa ipak je ona riba, a 2 predobra hedonista u konjukciji se vraćaju na svoje - od ovisnosti do predanosti drugima
ma i vidi joj se na licu da je ok osoba, baš je onako dobroćudna i meka.


Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znas zasto se ovo za kuce kaze?

Zato jer te klasifikacije proizlaze upravo iz stajalista da je najbolje uvijek se zabavljati, high life......a kad treba ujutro ustati na posao, e onda su to nevolje.
ovo mi i je najlogičnije i najbolje objašnjenje cijele priče sa zabavljanjem i uživanjem
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 11:04   #18
Question

iako je ovaj topic već odavno ne aktuelan, ne mogu a da ne dam jedan komentar,
ja sam strijelac, ali ako je stijelac sretan....no coment...,nisam baš vidjela strijelce sretne, pošto sam ja neke svoje šanse propustila, a mene uvijek interesira sreća u ljubavi, evo primjera, meni je u 5. polju vage fortuna i neptun u 5. kući, idealno aspektiran-sav u trigonima i sekstilima, mjesec (3.) qvintile NE, npr. neptun je u sekstilu JU u (7 kući jarca) i saturn koji su dakle JU i SA međusobno u konjukciji u istoj kući,
Znači vladar 5. i 12. kuće-venera, otišla je u 8. kuću u jarcu, kakve sam ljubavne sreće?

Zadnje uređivanje nastasja2 : 05.02.2011. at 11:26.
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 13:03   #19
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
iako je ovaj topic već odavno ne aktuelan, ne mogu a da ne dam jedan komentar
Nema veze da tema nije dugo aktivna. Astrologija naime ima tu specifičnost kao podforum da najveći broj tema ne može "zastarijevati".
Quote:
ja sam strijelac, ali ako je stijelac sretan....no coment...,nisam baš vidjela strijelce sretne, pošto sam ja neke svoje šanse propustila, a mene uvijek interesira sreća u ljubavi, evo primjera, meni je u 5. polju vage fortuna i neptun u 5. kući, idealno aspektiran-sav u trigonima i sekstilima, mjesec (3.) qvintile NE, npr. neptun je u sekstilu JU u (7 kući jarca) i saturn koji su dakle JU i SA međusobno u konjukciji u istoj kući,
Znači vladar 5. i 12. kuće-venera, otišla je u 8. kuću u jarcu, kakve sam ljubavne sreće?
...jedan pojam kao što je to "sreća" je sam po sebi vrlo relativan i kao takav nema načina da ga se sagleda na osnovi izdvojenih aspekata nabrojenih na način kao što si ti učinila.

Nemogućnost da se sreća sačuva u astrološkom smislu vidljiva je kroz sjedište Jupitera u znaku strijelca. Jer strijelac je taj koji zna da sreća živi u očekivanjima, a zna i kako se "čuvaju očekivanja"...strijelac očekivanja čuva kao ciljeve a ne kao zahtjeve. Vidljivo je i kroz suvladarstvo u ribama jer u znaku riba živi neuhvatljivost i fleksibilnost...u ribama nema pouzdane točke, u ribama se sve gubi.



Zato po pitanju sreće probaj bazično razmišljati na ovaj način - što je sreća za jednog strijelca?

I onda pogledaj kako se njegov vladar Jupiter (sreća) osjeća u toj jedinstvenoj karti. Što mu se događa? Koji su njegovi "ideali sreće", što ga priječi da napreduje, što ga priječi da traži vlastite ideale, što ga spriječava da živi ta vlastita uvjerenja?


Za Jupitera u 7. polju sreća je kada dobije poštovanje od svog partnera, sreća za njega jest biti u zdravom povjerenju s drugima, on je jako sretan kada dijeli intelektualne interese s partnerom, ali i kada se osjeća slobodno i neograničeno u tom istom partnerstvu/partnerstvima... No bazični problem Jupitera u 7. polju je taj što on sreću traži u drugima, a sreća tamo ne živi. Sreća nema adresu.


Sreću (Jupiter) nije moguće uloviti, nije moguće spremiti u kutiju i sačuvati za vjeke vjekova. Sreća nas može dodirnuti, okrznuti ili pak poživjeti neko vrijeme u nama...a opet s druge strane za sve u životu postoji pravo vrijeme. U životu postoji vrijeme, neke stvari koje nas usrećuju u mladosti u starosti nam mogu smetati i obrnuto. Zato je važno "sreću" promatrati kroz faktor vremena (Saturn) jer je važno da se ta dva faktora poklapaju. U astrološkom smislu to znači promotriti tranzite Saturna kroz/na Jupiterov ciklus da bi se uočili tkz. "ciklusi sreće".

Kada je Jupiter (sreća) u konjunkciji s Saturnom kao u tvojoj karti onda osoba živi neku vrstu stalne frustracije jer ove dvije energije su u mnogočemu posve suprotnih težnji. Jupiterovu težnju za širenjem Saturn ograničava, na Jupiterov optimizam Saturn gleda pesimistički, na Jupiterov potrebu da se "kreće" Saturn djeluje tako da ga mrtvi i stopira, Jupiter planira napredak, Saturn ograničava resurse...to povuci-potegni ovdje može trajati do beskonačnosti...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 13:17   #20
fish, znala sam da ćeš mi na jedan filozofski način odgovoriti na ovo pitanje, i ja se pitam da li je ono besmisleno ili "smisleno", jer jako sam puno čitala na tu temu i tražila odgovore... ali, uvijek nakon svega što je prošlo, a nisam činila to "u vremenu", definitivno sreća je u nama, trenutak spoznaje, koju nesmijemo propustiti ili ne bi trebali propustiti..no, priča je beskrajna...
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.