Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 10:40   #141
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ukoliko zadovoljava propise o minimalnoj udaljenosti od drugih objekata i o zelenoj o0gradi i sličnom da .....
ok, pročitao sam malo i da, košnice su više od 20 metara od puta i od moje kuće i ima ih manje od 20... ali postavio ih je na tuđi teren (između svog i mog vjerojatno bez dozvole vlasnika) i nema nikakve zelene ograde....(što je to?) btw nijedna inspekcija pod min.poljoprivrede, ni komunalno niti itko ne želi izaći na teren jer tvrde da to nije u njihovoj nadležnosti.... Molim naputak koga tražiti da izađe na teren jer sam nedavno tjerao 50 pčela iz dječje sobe pa da nebi uzimao pravdu u svoje ruke?
shredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:28   #142
Susjed je postavio kosnice s pcelama kojih 5m od mog zemljista i kojih 3m od ceste.
Zanima me kome to prijaviti??
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:24   #143
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Susjed je postavio kosnice s pcelama kojih 5m od mog zemljista i kojih 3m od ceste.
Zanima me kome to prijaviti??
kako su okrenute pčele, da li izleču prema tvom zemljištu????
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:31   #144
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Susjed je postavio kosnice s pcelama kojih 5m od mog zemljista i kojih 3m od ceste.
Zanima me kome to prijaviti??
100 % zagorec! Bez sisa!
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 23:28   #145
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
100 % zagorec! Bez sisa!
Ajde mi objasni kakve to ima veze tko sam i sto sam.
Moji su razlozi zasto mi smeta.

Koliko sam vidjela kosnice su postavljene tako da pcele izlijecu ajmo reci na njegovu parcelu a moja je odmah kraj.
Da sad ne crtam, kao nogometno igraliste kosnice su gol, prema drugom golu je njegovo zdmljistd, a u korneru kod prvog gola je moje zemljiste.
Pcele ulaze i izlaze prema drugom golu, a iza gola tj. Iza kosnica je cesta udaljens samo par metara.

Dal smije tako bez ikakve dozvole tako postaviti kosnice?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 23:42   #146
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Ajde mi objasni kakve to ima veze tko sam i sto sam.
Moji su razlozi zasto mi smeta.

Koliko sam vidjela kosnice su postavljene tako da pcele izlijecu ajmo reci na njegovu parcelu a moja je odmah kraj.
Da sad ne crtam, kao nogometno igraliste kosnice su gol, prema drugom golu je njegovo zdmljistd, a u korneru kod prvog gola je moje zemljiste.
Pcele ulaze i izlaze prema drugom golu, a iza gola tj. Iza kosnica je cesta udaljens samo par metara.

Dal smije tako bez ikakve dozvole tako postaviti kosnice?
Smije......
Jedino ako su leta okrenuta prema tvojoj zemlji ili cesti mora biti 20 m ili ograda ako je manje. Ako leta gledaju na drugu stranu nema tog ograničenja od 20 metara......
A problem s pčelama za tebe je??????
Zavist ili zagorski jal ili nekaj treče....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 00:14   #147
mhm. i blizu koprivnice je pčejar postavio kamion sa košnicama u polju uljane repice blizu makadamskog puta. žena se vozila putem na biciklu, na nju s eobrušio iz nepoznatog razloga roj pčela i ženu su doslovce zaklale. razlog napada nepoznat, pčelar je u roku odmah zbrisao sa kamionom i pčelama a žena je na groblju. dovoljno je reći da su ju od napada bijesnih pčela branili vatrogasci sa šmrkovima. užas.

i ova gospođa vjerovatno ima razlog zašto je postavila to pitanje. što ako je žena alergična na ubod pčele? ( mene može ubiti ubod pčele, ose, stršljena. nateknem ko životinja dok me pikne obična serepika ili komarac. u polje ne idem bez tableta protiv alergije a o mirisima kojima se namirišem da gamad bježi od mene da ne pričam):

ukratko, ne vjerujem tim pčelicama nimalo i nisu nimalo bezopasna bića. zato nemojte napadat ženu bez veze.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 00:28   #148
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mhm. i blizu koprivnice je pčejar postavio kamion sa košnicama u polju uljane repice blizu makadamskog puta. žena se vozila putem na biciklu, na nju s eobrušio iz nepoznatog razloga roj pčela i ženu su doslovce zaklale. razlog napada nepoznat, pčelar je u roku odmah zbrisao sa kamionom i pčelama a žena je na groblju. dovoljno je reći da su ju od napada bijesnih pčela branili vatrogasci sa šmrkovima. užas.

i ova gospođa vjerovatno ima razlog zašto je postavila to pitanje. što ako je žena alergična na ubod pčele? ( mene može ubiti ubod pčele, ose, stršljena. nateknem ko životinja dok me pikne obična serepika ili komarac. u polje ne idem bez tableta protiv alergije a o mirisima kojima se namirišem da gamad bježi od mene da ne pričam):

ukratko, ne vjerujem tim pčelicama nimalo i nisu nimalo bezopasna bića. zato nemojte napadat ženu bez veze.
Taj kamion je bio nepropisno postavljen i leta su bila okrenuta prema cesti (putu) i uz manjak paše dogodilo se što se dogodilo....Ko je alergičan na ubode rizičan je svuda i sama košnica taj rizik nimalo ne povečava. samo mali dio pčela iz košnice istu i napušta. A te koje ju napuštaju mogu piknuti bilo gdje. Ako doma imaš lipu stani ujutro ispod nje i slušaj na tisuče pčela na njoj a da je najbliži pčelinjal na kilometre od nje...
Smetaju te pčele a baviš se vočarstvom, hm hm. Ajmo uvoziti bumbare koji također grizu....
Iz iskustva strah od pčela je tu negdje ko i strah od zmija ili morskog psa. Svi ih se boje a 99% nikad se s njima nebu sreli....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 08:15   #149
Znaci ako je okrenuta prema njegovoj livadi, nema veze...
Nema veze ni sto je straznja strana 2metra od ceste?

Znam da su ovdje pcelari i zato sam ovdje i pitala,
Nemam nisza protiv pcela dapac, alu drugo je kad oko kuce inas par divljih pcela, a drugo je kad u dvoriste kraj tvoga netko zeljan zarade naseli tko zna koliko pcela.
Gledam jucer, lik tamo oko tih kosnica zamaskiran ko u ratovima zvijezda, a ja,,
Da se i ja zamaskiram kad hodam dvoristem?
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:55   #150
a ti živiš v koprivnici pa si videl kak je bil postavljen kamion? dobro. nek je baba krepala, koji ju je vrag teral vozit se na biciklu doktoru.

bavim se voćarstvom, pazim na pčele jer sam to dužna po zakonu ali isto tako sam svijesna činjenice da me može ubod ubiti. i hodam po plantaži namirisana ko vrag jer nateknem ko bundeva od običnog uboda komarca. a alergiju sam pokupila kad su me jednom prilikom izbole zemaljske pčelice dok sam kosila travu i jedbva ostala živa a drugi puta od napada stršljena. prema tome koka nemoj o onome u što nisi 100 % siguran. kaj bi sad trebala napraviti? prenamjenu posla? iščupati jabuke i zasaditi marihuanu? bimo pušili ko vragovi, ja sretna, niš posla a love ko šalate. ajd molim te nemoj.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:16   #151
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Znaci ako je okrenuta prema njegovoj livadi, nema veze...
Nema veze ni sto je straznja strana 2metra od ceste?

Znam da su ovdje pcelari i zato sam ovdje i pitala,
Nemam nisza protiv pcela dapac, alu drugo je kad oko kuce inas par divljih pcela, a drugo je kad u dvoriste kraj tvoga netko zeljan zarade naseli tko zna koliko pcela.
Gledam jucer, lik tamo oko tih kosnica zamaskiran ko u ratovima zvijezda, a ja,,
Da se i ja zamaskiram kad hodam dvoristem?
Bitno je kuda se okrenuta leta jer je jedina opasnost da se nađeš u koridoru izleta pčela kad su jače paše pa onda možeš biti uboden jer ih ometaš...
To se dogodilo spomenutoj gospođi...
Svaki pčelar kad radi u košnici se zaštiti jer prilikom rada u košnici uvjek se dogodi da zgnječiš koju i onda te ostale mogu napasti. Zato se koristi dim i zaštita. Ja kad je ljepo vrijeme radim bez ičega ali kad je kiša ili vjetar i pčele nemogu van postanu nervozne i znaju bosti....Ponavljam prije bu te neka piknula ispod neke lipe nego iza košnice......
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 19:21   #152
Kupujem ove knjige.

Knjige su od Veroljuba Umeljića. Kupujem isključivo na latinici hrvatski jezik.

U svetu pčela ( 4 izdanje )
Atlas medonosnog bilja 1 ( 3 izdanje )
Pčelarstvo ( 2 izdanje )

---------------------------

Zlatna knjiga pčelarstva - autor Belčić / Solimanović
mr. X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:46   #153
bok

Ima li itko na forumu iskustva s pčelarskim prikolicama?Razmišljam u skoroj budućnosti nabavit odnosno dat preuredit običnu prikolicu u pčelarsku....pa me zanima kakve dimenzije,gabarite smije imat a da ostane u B kategoriji???...cuo sam da postoji i neka nova B+C kategorija al mi se ne da ić polagat,radije bih to izbjegnuo i ostao na B...koliko LR košnica stane na prikolicu a da bude B kategorija????
Mr.ZUJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 08:30   #154
Quote:
Mr.ZUJO kaže: Pogledaj post
Ima li itko na forumu iskustva s pčelarskim prikolicama?Razmišljam u skoroj budućnosti nabavit odnosno dat preuredit običnu prikolicu u pčelarsku....pa me zanima kakve dimenzije,gabarite smije imat a da ostane u B kategoriji???...cuo sam da postoji i neka nova B+C kategorija al mi se ne da ić polagat,radije bih to izbjegnuo i ostao na B...koliko LR košnica stane na prikolicu a da bude B kategorija????
Morate si definirati da li želite pčele dovoziti i skidati sa prikolice , ili želite da stalno budu na prikolici ? Ako želite da budu na prikolici onda morate ići na košnice koje se otvaraju otraga AŽ ! LR su sa nastavcima koji se slažu jedan na drugi 2 - 4 ovisi o paši i jačini društva !
Ja sam imao LR dok mi nisu sa avionima uništili pčele ! Sanduke sam poklonio pčelaru koji ima fiksni pčelinjak , ponekad mu skinem roj kada budem u selu gdje drži pčele !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 15:55   #155
prodaja meda

Pčelar sa višegodišnjim iskustvom prodaje vrhunski med, kestena i bagrema. Proizvodnja sa područja Karlovca. Cijena na upit u inbox.
sunce21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:20   #156
gleda li tko PCELICU MAJU
laffee-125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 04:14   #157
kako znati je li med ispravan i prirodan ili mijesan sa onim kineskim smecima koja daju na kolicini ?

u trgovini kad kupim med bude dosta tecan i ima izrazitiji okus
na trznici je pak dosta jeftiniji, ali se cini svrscim i mozda slabijeg okusa

nadalje, cini mi se da se med iz trgovine cesto useceri dok onaj sa trznice bas i ne...
ante šteković is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 21:59   #158
Quote:
ante šteković kaže: Pogledaj post
kako znati je li med ispravan i prirodan ili mijesan sa onim kineskim smecima koja daju na kolicini ?

u trgovini kad kupim med bude dosta tecan i ima izrazitiji okus
na trznici je pak dosta jeftiniji, ali se cini svrscim i mozda slabijeg okusa

nadalje, cini mi se da se med iz trgovine cesto useceri dok onaj sa trznice bas i ne...
Pravi med se kristalizira, sad ovisno od vrste ta je kristalizacija brža ili sporija.
U dučanima je med kristaliziran jer duže stoji pa kristalizira. Na tržnicama se brže prodaje pa se teže kristalizira....
Kolko sam ja upoznat med se ne uvozi iz Kine...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:01   #159
Quote:
Mr.ZUJO kaže: Pogledaj post
Ima li itko na forumu iskustva s pčelarskim prikolicama?Razmišljam u skoroj budućnosti nabavit odnosno dat preuredit običnu prikolicu u pčelarsku....pa me zanima kakve dimenzije,gabarite smije imat a da ostane u B kategoriji???...cuo sam da postoji i neka nova B+C kategorija al mi se ne da ić polagat,radije bih to izbjegnuo i ostao na B...koliko LR košnica stane na prikolicu a da bude B kategorija????
Nemam iskustva s prikolicama ali vozila za pčelarstvo su posebna kategorija vozila i ne spadaju pod gore navedene kategorije B, C i slično..
Pčelarski forumi i sve informacije iz prve ruke pa i kompletni nacrti i skice prikolica i kontenjera....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 22:37   #160
poštovanje,

izvinjavam se ako bi mi netko mogao da kaže gdje bi mogla da nabavim pčele za proizvodnju medane bih ništa puno, desetak teglica godišnje za potrebe djece i da li bi se te pčele mogle držati na balkonu? uopće cijela ta procedura,cijene i slično..
ženica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.