Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 13:28   #761
Dobar dan! Hitno mi treba pomoć!
Naručio sam jedan mobitel iz kine, dostava DHL express. Uređaj je sad u Zagrebu, podnio sam carinsku prijavu DHL-u, tj. EORI broj i račun. Kažu da će mi idući tjedan poslati carinsku ponudu? E ono što mene sad zanima, mogu li ja njima odbiti platiti carinu i odbiti uvesti uređaj, i da oni paket vrate pošiljatelju?
Oni će ga moći vratiti u taj kineski webshop, neće ga uništiti ili zadržati sebi?
Molim odgovor što prije! Hvala, po mogućnosti samo provjereni odgovori, ne trebaju mi nagađanja
msimunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:38   #762
1. Da li se otvaraju i oni paketi iz Kine čija je vrijednost manja od 160 kn?

2. Da li se provjerava autentičnost samo onih brandova sa kojima je država sklopila ugovor o provjeri autentičnosti?

Bila bih vrlo zahvalna kada bi mi netko ovdje ili u inbox poslao aktualan popis tih brandova.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:21   #763
Pozz, u nacelu sam se dogovorio sa prodavateljem da mi napravi fake invoice na 22 usd mada stvar kosta 160usd, e sad imam nekoliko pitanja ako je netko takovo sto radio dali ako seller samo stavi racun u kutiju i carina otvori paket i vidi racun na 22 usd dali oni tome vjeruju ili mozda traze jos i racimo paypal racun ili takvo nesto
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:04   #764
frende , sad su to pojednostavili ,nema više "fake" račun , traže ti PayPal transakciju za dotični artikl i tu priča završava ,tako je bar meni unazad par mjeseci prilikom kupnje preko "Wish-a" ,sve čemu cijena prelazi nekakvih 180-tak kuna podliježe carinjenju ,to je iskustvo koje JA mogu podijeliti , ;-))
feedshunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:59   #765
Pozdrav,

da li se na internet kupnju iz Švicarske plaća carina?

Firma je iz UK ali ima i skladište u Švicarskoj iz kojeg šalje robu
lutkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 15:26   #766
Potrebna pomoć

Ispričavam se ako slično pitanje postoji negdje na temi, nisam išla od početka do kraja teme da vidim
Radi se naime o dobivanju poklona od proizvođača, tj. postoji li pravna osnova po kojoj se može cariniti stvar koja je dobivena na poklon? Primjerice, proizvođač jakni mi šalje besplatni uzorak jakne, on je podmirio i troškove dostave, dakle ja ništa nisam platila (proizvođač, a i pregled PayPal računa ili drugih računa to može potvrditi), kako bih reklamirala njegovu jaknu u HR i svijetu. I na tu pošiljku ja trebam platiti carinu. Hvala unaprijed na odgovoru.
PetraOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 09:40   #767
pozdrav. jos jedan slucaj na carini....

narucio sam paket iza USA u kojem su tri gramofonske ploce ukupne vrijednosti $70 (plus $25 postarine). na zahtjev sam poslao paypal racun i sada me traze da platim 230kn carine.

zna li netko koja je granica nakon koje placam carinu i racuna li se postarina u taj iznos. nevjerojatno mi je da moram platiti 230kn carine na nesto sto kosta 460kn.

boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 10:06   #768
Quote:
boogeyman kaže: Pogledaj post
pozdrav. jos jedan slucaj na carini....

narucio sam paket iza USA u kojem su tri gramofonske ploce ukupne vrijednosti $70 (plus $25 postarine). na zahtjev sam poslao paypal racun i sada me traze da platim 230kn carine.

zna li netko koja je granica nakon koje placam carinu i racuna li se postarina u taj iznos. nevjerojatno mi je da moram platiti 230kn carine na nesto sto kosta 460kn.

22 EUR je granica, a ovo sto plaćaš je PDV od 25% i pristojbe koje posta radi za tebe u postupku carinjenja (npr. posredovanje u carinjenju je 36 kn)
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 10:07   #769
Quote:
PetraOs kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako slično pitanje postoji negdje na temi, nisam išla od početka do kraja teme da vidim
Radi se naime o dobivanju poklona od proizvođača, tj. postoji li pravna osnova po kojoj se može cariniti stvar koja je dobivena na poklon? Primjerice, proizvođač jakni mi šalje besplatni uzorak jakne, on je podmirio i troškove dostave, dakle ja ništa nisam platila (proizvođač, a i pregled PayPal računa ili drugih računa to može potvrditi), kako bih reklamirala njegovu jaknu u HR i svijetu. I na tu pošiljku ja trebam platiti carinu. Hvala unaprijed na odgovoru.
Moraš platiti.
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 10:08   #770
Quote:
lutkar kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li se na internet kupnju iz Švicarske plaća carina?

Firma je iz UK ali ima i skladište u Švicarskoj iz kojeg šalje robu
Ako napišu na paketu EU origin, onda ne.
dadopuh2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2018., 15:51   #771
Quote:
msimunk kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Hitno mi treba pomoć!
Naručio sam jedan mobitel iz kine, dostava DHL express. Uređaj je sad u Zagrebu, podnio sam carinsku prijavu DHL-u, tj. EORI broj i račun. Kažu da će mi idući tjedan poslati carinsku ponudu? E ono što mene sad zanima, mogu li ja njima odbiti platiti carinu i odbiti uvesti uređaj, i da oni paket vrate pošiljatelju?
Oni će ga moći vratiti u taj kineski webshop, neće ga uništiti ili zadržati sebi?
Molim odgovor što prije! Hvala, po mogućnosti samo provjereni odgovori, ne trebaju mi nagađanja
Sve si to uradio i sad bi odbio plaćanje carine i želiš da se uređaj vrati pošiljatelju?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2018., 22:09   #772
frenda zanima pa eto da pitam


Jedan mob iz kine je na dobrom popustu, slanjem u HR mi se naplacuje dodatnih 15$ dok je u sloveniji shipping free.

Najbliza posta mi je ova u brezicama, jel se smije stavit njihova adresa poste s obzirom da nisam drzavljanin slovenije.



Posto znam da mi nitko nece dati informaciju dali je paket stigao, imam tracking number pa cu tako lagano provjeriti no mene samo zanima dali se to smije i jel ce slovenici meni htijet slat poziv za carinjenje u hrvatsku ili cu morat platit prilikom preuzimanja robe...?
karlo125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2018., 19:05   #773
Narudzba mobitela

Quote:
msimunk kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Hitno mi treba pomoć!
Naručio sam jedan mobitel iz kine, dostava DHL express. Uređaj je sad u Zagrebu, podnio sam carinsku prijavu DHL-u, tj. EORI broj i račun. Kažu da će mi idući tjedan poslati carinsku ponudu? E ono što mene sad zanima, mogu li ja njima odbiti platiti carinu i odbiti uvesti uređaj, i da oni paket vrate pošiljatelju?
Oni će ga moći vratiti u taj kineski webshop, neće ga uništiti ili zadržati sebi?
Molim odgovor što prije! Hvala, po mogućnosti samo provjereni odgovori, ne trebaju mi nagađanja
Da li se placa carina ako je mobitel iz kine a imaju skladiste u poljskoj za europu?
Roki18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 23:34   #774
Zašto se oporezuju plakati???
Nikad veću glupost nisam vidio ni čuo.
Plakat košta 5$ po item-u a nabije mi dostavu 35$.
Probao sam maknut jednog dostava 33$.
A inače mi 99% stvari iz azije dolazilo sa normalnom dostavom ili besplatno.
Zamisli naplati mi tolike pare,piše da je dostava u par dana,a na drugom popisu moram čekati preko 20 dana dostavu.
Razočaran.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 10:32   #775
Dostava nije porez.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 11:38   #776
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dostava nije porez.
Gle,na stranici piše 4.7$ po komadu + 30$ dostava.
A koliko sam pročitao u komentarima taj poster zarolaju tako da nemre bit do veličine.

Btw,samo jednu opciju daje i to je standard shipping.
Čitao sam po netu o vatu i piše da se naplaćuje 20% cijene na postere.
Uglavnom imam strica koji ima štampariju,pitati ću njega neka mi isprinta i samo kupiti posebno ovo za zavjesiti pa nek si sebi ovaj naplaćuje 30$ po komadu. (inače iz kine lik)
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 11:00   #777
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post

Btw,samo jednu opciju daje i to je standard shipping.

Čitao sam po netu o vatu i piše da se naplaćuje 20% cijene na postere.
znači poštarina se naplaćuje.

I kad bi netko iz bijelog svijeta kupio kod nas poster naplatili bi mu PDV (vat).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 13:02   #778
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
znači poštarina se naplaćuje.

I kad bi netko iz bijelog svijeta kupio kod nas poster naplatili bi mu PDV (vat).
Što god da je to su nenormalno visoke cijene.
A i da naručim samo ovaj držač za poster tu kod nas dođe 100kn i više ovisno o veličini.
Nije mi jasno po kojoj logici oni naplaćuju taj vat ali ono ne može vat viti 5puta veći od cijene onoga sto kupuješ.
Ovo je doslovno 5$ za poster i 30$ za "dostavu"
A kada ne unesem državu je dostava 5$.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 13:19   #779
VAT je ekvivalent našem pdv-u a dostava je dostava.Ne interesira ih cijena predmeta kao ni našu poštu.Kupuj gdje piše free shipimg ili plaćaj koliko traže.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 14:47   #780
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
VAT je ekvivalent našem pdv-u a dostava je dostava.Ne interesira ih cijena predmeta kao ni našu poštu.Kupuj gdje piše free shipimg ili plaćaj koliko traže.
Pa dobro pdv od 25% na 10$ je 2.5$ a ne 30$.
Da bi na 10$ dobio dodatnih 30$ pdv treba biti 300% ako sam dobro izračunao.
A ponude baš i nema previše čak ni tamo,a kod nas je nema uopće.
Tako da imam 3 opcije.
Nekako izradi sam držač i isprintaj,plati 40$ za jedan poster ili jednostavno odustani od kupnje.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.