Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2016., 07:24   #2681
Quote:
mtm kaže: Pogledaj post
Na evriće je 2% kod njih za 3 godine oročenja i to mi je bolje od 2,75 nakon 5 godina u osiguranju...
I osiguranje može na 3 godine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 07:31   #2682
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo ovdje govorimo o novcu koji već imaš i na koji ćeš dobiti neku kamatu, ovo je nešto skroz drugo.
druže ti si obično oštrouman, ali ovdje si zakazao.

Ovakve otvorene oročene štednje su prava stvar i za novac koji već imaš

primjer: imaš 200.000kn i oročiš ga na 3g, i imaš kamatu koju nude, a tvoja je još obaveza da svaki mjesec uplaćuješ još po 200kn, na koje će ti obračunati istu kamatu, što je win win situacija

p.s. ne vidim razlog zašto bi nekome bio problem mjesečno dodavati još po 200kn
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 07:44   #2683
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
druže ti si obično oštrouman, ali ovdje si zakazao.

Ovakve otvorene oročene štednje su prava stvar i za novac koji već imaš

primjer: imaš 200.000kn i oročiš ga na 3g, i imaš kamatu koju nude, a tvoja je još obaveza da svaki mjesec uplaćuješ još po 200kn, na koje će ti obračunati istu kamatu, što je win win situacija

p.s. ne vidim razlog zašto bi nekome bio problem mjesečno dodavati još po 200kn
Istina btw. mislio sam to kasnije i napisati ali radi se kunama pa ne znam kome je zanimljivo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:50   #2684
Mora da vas razočaram, uplatit možeš samo fiksan-dogovoreni iznos na datume koji su određeni...jedino ako me u poslovnici nisu lagali,ne znam!
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 19:04   #2685
Krajem godine bih morao uložiti u nešto što nosi prihod veći od kamate na štednju.
Uložio bih 200000 hrk-a, i 20000$
Prestar sam za rizično ulaganje i vjerujem da će lova završiti u fondovima niskog rizika
Imate li kakav savjet?
Životno već uplačujem
Zeljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:03   #2686
imam 60 000 kn koje bi kratkoročno pospremio na neku štednju jer će mi uskoro (cca travanj iduće godine) ti novci trebati.
Ima li za ovakav slučaj nešto bolje od oročene štednje i tko daje najbolju kamatu za takav kratki rok? Nekad su se na kompare.hr mogli upisati parametri o štednji pa bi dobio listu gdje se najviše isplati - danas sam gledao i toga više nema

hvala
mijur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 07:59   #2687
Quote:
Zeljeni kaže: Pogledaj post
Krajem godine bih morao uložiti u nešto što nosi prihod veći od kamate na štednju.
Uložio bih 200000 hrk-a, i 20000$
Prestar sam za rizično ulaganje i vjerujem da će lova završiti u fondovima niskog rizika
Imate li kakav savjet?
Životno već uplačujem
Kako to misliš životno već uplaćuješ? Ovdje govorimo o jednokratnoj uplati životnog osiguranja kojoj namjena nije životno osiguranje. Inače nema ništa pametno.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 08:00   #2688
Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
imam 60 000 kn koje bi kratkoročno pospremio na neku štednju jer će mi uskoro (cca travanj iduće godine) ti novci trebati.
Ima li za ovakav slučaj nešto bolje od oročene štednje i tko daje najbolju kamatu za takav kratki rok? Nekad su se na kompare.hr mogli upisati parametri o štednji pa bi dobio listu gdje se najviše isplati - danas sam gledao i toga više nema

hvala
Zaboravi, eventualno rizik sa obvezničkim fondovima.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 22:44   #2689
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zaboravi, eventualno rizik sa obvezničkim fondovima.
Nisu li obveznički fondovi možda bolja varijanta od ovih "garant" polica u osiguranjima jer čini mi se da su i one vezane uz obveznice... imam jednu takvu i baš čitam na njoj da je vezana uz obveznicu "CROATIA 2018"... te police se kreću oko 2,5-3% godišnjeg prinosa a većina obvezničkih fondova ima PGP za 3 god, preko 5%, ako se pogleda u kojim pozicijama su ti fondovi oni su u pravilu preko 90% u obveznicama RH, dakle istim ovim uz koje je vezan prinos garant polica, zar ne bi bilo bolje onda uzeti dupli prinos uz isti rizik pošto se radi o "istim" obveznicama
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 08:35   #2690
Quote:
djuroSzlikovski kaže: Pogledaj post
Nisu li obveznički fondovi možda bolja varijanta od ovih "garant" polica u osiguranjima jer čini mi se da su i one vezane uz obveznice... imam jednu takvu i baš čitam na njoj da je vezana uz obveznicu "CROATIA 2018"... te police se kreću oko 2,5-3% godišnjeg prinosa a većina obvezničkih fondova ima PGP za 3 god, preko 5%, ako se pogleda u kojim pozicijama su ti fondovi oni su u pravilu preko 90% u obveznicama RH, dakle istim ovim uz koje je vezan prinos garant polica, zar ne bi bilo bolje onda uzeti dupli prinos uz isti rizik pošto se radi o "istim" obveznicama
Ne bih rekao da je isti rizik, životno osiguranje jest vezano uz iste obveznice ali mislim da nije "garant" nego garant a na koji način oni to garantiraju ako fond padne nemam pojma...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:10   #2691
Hm treba dobro pročitati sitna slova jer bojim se da je ta garancija "labava"... a ako nema točno definirane garancije onda se vraćamo na pitanje zašto uzeti duplo manje prinosa za istu stvar... jer Osiguranja očito na tim obveznicama uzmu cut sebi i "prepakiraju" ostatak u policu kroz koju ti otplatiš obveznicu koju su oni uzeli... ajde ako ti nije problem kad uloviš vremena pročitaš u uvjetima jel ima šta o garanciji, ja ću pročitat na svojoj polici od Wienera pa javim...
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:54   #2692
Pogledao sam svoju policu i ne piše ništa o garanciji, spominju se neke šifre dokumenata koje naravno nisam dobio uz policu pa ću morat tražit te dokumente od Osiguranja... na polici je navedena cijena i iznos kupljene obveznice i nekako mi se čini ako bi došlo do "problema" s istom da bi isplata bila umanjena...
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:59   #2693
Ja imam samo police, uvjete osiguranja sam naravno izgubio ali koliko se sjećam uopće se nisu spominjale obveznice niti gdje osiguranje de facto ulaže. Na polici samo piše koliko ću dobiti nakon isteka. To sa obveznicama su počeli kasnije "reklamirati", valjda bi to trebalo ulijevati neko povjerenje. Po meni ta jednokratna osiguranja su više zbog obveze osiguranja da imaju matematičku pričuvu nego što njima zarađuju. Jer u ono vrijeme, prije dvije godine, nisu bili stalno u ponudi nego akcijski.

Inače što se tiče obveznica:

http://www.poslovni.hr/trzista/i-hrv...prodaja-320558
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 16:55   #2694
Baš ću ih cimnuti da vidim šta će reći usmeno na temu garancije...
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 16:59   #2695
inače ako nekoga zanima do kraja tjedna Addiko još ima štednju s premijom na 1-5 god po 1,65-1,85% + par posto premije što ispadne EKS oko 2%, od idućeg tjedna pada na 05-06%...
djuroSzlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 23:08   #2696
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kako to misliš životno već uplaćuješ? Ovdje govorimo o jednokratnoj uplati životnog osiguranja kojoj namjena nije životno osiguranje. Inače nema ništa pametno.
Uplačujem od 2000 godine s ciljem da time dopunim mirovinu, uskoro istiće moja ugovorna obveza. Mislim da sam prestar za još jedno životno (vjerujem da bi uvjeti bili nepovoljni zbog godina)
Zeljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 06:39   #2697
Quote:
Zeljeni kaže: Pogledaj post
Uplačujem od 2000 godine s ciljem da time dopunim mirovinu, uskoro istiće moja ugovorna obveza. Mislim da sam prestar za još jedno životno (vjerujem da bi uvjeti bili nepovoljni zbog godina)
Ovo jednokratno životno osiguranje iako se zove životno nema puno veze sa klasičnim životnim osiguranjem i na kraći je rok iako neki limit godina postoji.
Nema tu "nepovoljnih uvjeta", ne radiš to zbog osiguranja nego zbog kamate.

I nemaš izbora za iole pristojnu kamatu. Fondovi niskog rizika su novčani i tamo ako dobiješ 1% trebaš biti super sretan. Bruto naravno, umanjeno za porez i prirez.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 06:47   #2698
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ovo jednokratno životno osiguranje iako se zove životno nema puno veze sa klasičnim životnim osiguranjem i na kraći je rok iako neki limit godina postoji.
Nema tu "nepovoljnih uvjeta", ne radiš to zbog osiguranja nego zbog kamate.

I nemaš izbora za iole pristojnu kamatu. Fondovi niskog rizika su novčani i tamo ako dobiješ 1% trebaš biti super sretan. Bruto naravno, umanjeno za porez i prirez.
Jesi li siguran da to uopće još postoji? I sam kažeš da su to bile neke akcijske ponude kratkog trajanja.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 06:54   #2699
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da to uopće još postoji? I sam kažeš da su to bile neke akcijske ponude kratkog trajanja.
U moje vrijeme (prije dvije godine) su uglavnom bile akcijske ponude, sada kao što sam već napisao, imaš recimo trajno u Agramu (ima i drugdje samo primjer):

http://www.agramlife.hr/zivotno-osig.../alife-garant/

btw. trebalo bi ići direktno u poslovnicu, ja sam jednom površno pitao pa su rekli "dođi i dogovoriti ćemo se" pa se možda može i još nešto ušićariti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 06:59   #2700
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U moje vrijeme (prije dvije godine) su uglavnom bile akcijske ponude, sada kao što sam već napisao, imaš recimo trajno u Agramu (ima i drugdje samo primjer):

http://www.agramlife.hr/zivotno-osig.../alife-garant/

btw. trebalo bi ići direktno u poslovnicu, ja sam jednom površno pitao pa su rekli "dođi i dogovoriti ćemo se" pa se možda može i još nešto ušićariti.
Ajoj, Agram.

Ajde da je Allianz, ali u ove fakat nemam povjerenja.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.