Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2014., 20:32   #61
Vidio sam ja kako su se ponašali kod ptičje gripe, sad zamislite nešto puno gore gdje zaista dođe do sranja. Naravno svako zna svoje susjede.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 02:58   #62
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Vidio sam ja kako su se ponašali kod ptičje gripe, sad zamislite nešto puno gore gdje zaista dođe do sranja. Naravno svako zna svoje susjede.
Tko se kako ponašao? Ljudi su neusporedivo manje paničarili od vlasti...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 03:51   #63
Quote:
relativ kaže: Pogledaj post
Fukushima je predvidjeta u Terminatoru http://www.youtube.com/watch?v=-OUID...ature=youtu.be

Znaš da ova strelica na ekranu, dakle ono jedino što pokazuje na Fukushimu, nije bila u filmu? U filmu se dakle pojavila mapa Japana i to je to. Što znači da je Fukushimu predvidjelo otprilike tisuću filmova
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 11:30   #64
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Tko se kako ponašao? Ljudi su neusporedivo manje paničarili od vlasti...
Nabijale su se krpe na face, svi su bili na iglama i nenormalni, da su im na tv-u rekli da se odu utopit bar pola bi to i napravilo (doduše ne sjećam se više koja je gripa bila, ona zadnja).

Koliko ljudi u državi ima hrane spremne za više od dva - tri dana?
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 19:22   #65
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Nabijale su se krpe na face, svi su bili na iglama i nenormalni, da su im na tv-u rekli da se odu utopit bar pola bi to i napravilo (doduše ne sjećam se više koja je gripa bila, ona zadnja).

Koliko ljudi u državi ima hrane spremne za više od dva - tri dana?
Ma gluposti. Umjetna panika, ogromnu većinu populacije je očigledno bolio spolni organ. Uostalom, pri stvarnoj (očitoj) epidemiji se ljudi ponašaju značajno drugačije. Često je puno gori strah od nepoznatog i neviđenog nego pri potrebi za preživljavanjem.

Što se hrane tiče, postoje značajne količine lako dostupnih zaliha u lancima distribucije (trgovine, skladišta i sl.). Centralizirane državne zalihe su korisne pri lokaliziranim ili vremenski limitiranim katastrofama zbog aktiviranja sustava (specijalne službe, hitne službe, vojska), ali pri padu sustava na državnoj razini, bolje je imati manje količine disperziranih zaliha. Pad sustava je ujedno i nepostojanje potrebe poštovanja zakona - samoposluga postaje upravo to. Baš zato se obično događa da ostaci elemenata vlasti zauzmu strateške položaje (bolnice, prometne centre poput kolodvora, veće prostore za akomodaciju poput dvorana, pokoji trgovački centar) i organiziraju urednu raspodjelu potrebnih sredstava (hrane i lijekova). Uz to, organizacija uzgoja i skupljanja hrane je jednostavnija u većim skupinama. Baš zbog toga je dobro biti blizu manjeg grada ili veće općine, ne solo u nekoj planini sa punim podrumom.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 00:24   #66
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Vidio sam ja kako su se ponašali kod ptičje gripe, sad zamislite nešto puno gore gdje zaista dođe do sranja. Naravno svako zna svoje susjede.
To je ˝pumpano˝ od strane novinara ˝istraživača˝ kojih je puna burza rada pa ajmo da ptičja gripa bude senzacija a to kaj par 100 ljudi godišnje umre od obične gripe i 200000 bude zaraženo (ok neki od tih idu na fuš ili u ribilov za vrijeme bolovanja) te brojke od tih novinara nitko nije spomenuo osim lječnika koji su istim novinarima tupili da nema mjesta panici
I jedini koji su paničarili su bili novinari koji su se javljali sa mjesta največih ŽARIŠTA
Ono RTL novinarka daje izvješče ko da je pola hrvatske zaraženo mrtvih ima na tisuće a u stvarnosti to izgleda ovak
U pozadini KBC dubrava onak dva pijanca ispred sa pivicama a na cesti ni psa i žena izvukla na cestu kakvog dežurnog doktora kojem puca ona stvar za gripu jer mu se hlade čevapi koje su mu dostavili
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 15:54   #67
Bome kad gledam ove slike iz Ukrajine, scene ko iz nekog postapokaliptičnog filma mislim si možda i nije loše biti prepper
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:19   #68
naravno da nije, ja sam počeo drugačije razmišljati otkad sam ih popratio.
naravno da ne treba ići u ekstreme i naravno da ne treba ulagati gomilu slobodnog vremena u gradnju dvoraca, bunkera, gomilanje i pripremu hrane za pohranu tj sve za bugging in.

ono što smatram da treba je imati neku ideju i plan za što ako situaciju.

a to znači bugging out, tj plan i rutu kojom biste izbjegli sve masovne sukobe u vašim gradovima, način transporta ili plan hodanja trčanja do slobode.

ne treba ništa posebno trenirati ni testirati već treba imati u glavi viziju kuda kako i kada, te eventualno provjeriti kako su u kojem godišnjem dobu koji pravci prohodni.

ako dođe do toga da npr u gradu vlada horda zaraćenih strana i civili su topovsko meso ili snajpersko meso, kao što je u ukrajini, onda treba otić na sigurno, a to može bit nečija vikendica ili jednostavni kamper ili šator u nekoj šumi.

pa eto to može bit druga komponenta za planiranje, naći lokaciju koja je dovoljno daleko od civilizacije a opet dovoljno blizu i zakrivena, te ako postoji mogućnost, oko nje provjeriti dostupnost vode i hrane i zapamtiti teren.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:41   #69
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Bome kad gledam ove slike iz Ukrajine, scene ko iz nekog postapokaliptičnog filma mislim si možda i nije loše biti prepper
Meni je rodbina na Podolu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 19:55   #70
Ne znam sto da mislim. U svim americkim filmovima su ljudi u apokalipticnim situacijima prikazani gore od zivotinja.Mozda zato jer prosjecni amer kad ide u kino ne zeli vidjeti 2 sata zamorne drame, truda, solidarnost, pomaganje i slicno, zele vidjeti kanibalisticki snuff. No opet, sjetim se filma npr. ''Way back'' koji kao dijelom baziran na istinitom dogadaju. Cijelo vrijeme iscekujes makljazu, nesto brutalno, no to se ne desi jer jedan drugom pomazu sve do samog kraja. Ne znam, i to je ipak film. Nadam se da bi solidarnost ipak nekako predvladala. Nadam se.

Inace, kad vidis te Prepper amere na National....pa to je sasvim drugi svijet.
Naoruzani su do zuba, nabrijani, malu djecu uce pucati iz automatskih puski. Da uletis u iciju kuci u vrijeme kaosa, nasao bi neko vatreno oruzje dza zastitu.
No u RH ima slabo oruzja jer ilegalno posjedovanje (uz iznimke). Mozda su Ameri previse uzbudeni jer ih nije pregazio niti jedan svjetski rat kao ljude kod nas

Malo zabrine kad se covjek upitas koliki postotak naseg pucanstva zna ista o prezivljavanju? Upaliti vatru bez upaljaca, uloviti zivotinju bez oruzja, neko znanje o prirodnim biljkama i slicno? Jer to preostaje kad se opustose supermarketi. Pola njih ne zna ni gdje im je najblizi izvor vode, pola njih zaboravilo osnove iz hitne pomoci prilikom polaganja vozackog.Svakako bi bi bilo dobro u ekipi imati jednog doktora (ili bar veterinara kao u Walking dead ).
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:30   #71
U Hrvatskoj ima oružja puno više no što misliš. Ostalo iz rata. Pogledaj po novinama, malo malo pa netko padne s pristojnim zalihama, nađu se i bombe, mine, protuavionska municija, pa i protuoklopno naoružanje.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 20:58   #72
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ima oružja puno više no što misliš. Ostalo iz rata. Pogledaj po novinama, malo malo pa netko padne s pristojnim zalihama, nađu se i bombe, mine, protuavionska municija, pa i protuoklopno naoružanje.
A jbg, sto mi to vrijedi kad nis od tog oruzja oko mene....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 21:38   #73
Kod Amera je to drugačije, mogu kupiti oružje kakvo hoće.

Baš neki dan gledam dokumentarac, Phoenix, više trgovina oružjem nego ostalih trgovina, a uz to još imaju sajmove gdje se prodaje ovak oružje bez da te traže dokumente. Tako da bez problema možeš uzeti 10-ak automatskih puški, snajper, štagod ti treba...naravno sve vojne kategorije bez da ti uopće traže dokumente.
Pa i ja bih se bojao svakoga da živim u takvoj zemlji, kad ne znaš šta ti susjed ima od naoružanja. Jebote, možeš podići privatnu vojsku ako hočeš. Pa ti sad reci da je taj narod normalan.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 22:35   #74
Kupovina automatskog oruzja u SAD je vrlo dugotrajan i kompliciran proces.
No za sve drugo u vecini drzava dovoljan je novac i godine zivota.
U Aljasci i Vermontu su najliberalniji, a Kalifornija najstrozi.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:09   #75
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Kupovina automatskog oruzja u SAD je vrlo dugotrajan i kompliciran proces.
No za sve drugo u vecini drzava dovoljan je novac i godine zivota.
U Aljasci i Vermontu su najliberalniji, a Kalifornija najstrozi.
Ženska ušla u prodavaonicu i nudili joj automasku pušku, Kalaš i još neka Američka je bila, morala dati samo vozačku na uvid kako bi zapisali podatke. Međutim kad je pokušala uzeti više komada oružja, prodavači su ipak malo zastali. U trgovini jel.
Međutim, na sajmu gdje se prodaje oružje iz ruke u ruku, mogla je uzeti količinu koju god je htjela bez ikakvog dokumenta. Da, automatsko oružje, vojne kategorije. Nakon toga se čak našla s nekim likom od kojeg je kupila snajper (M82A1 ... .50 kalibar). Policija je bila u blizini, promatrala ali nije to njima ništa ilegalno. Čak je porazgovarala snjima i zamolila ih da provjere jel oružje registrirano.

Kad kažeš dugotrajan, nadam se da ne smatraš ništa duže od 10 minuta...jer joj je toliko trebalo za svako pojedino oružje
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:23   #76
To sto oruzje izgleda kao automatsko ne znaci da i je.
Poluautomatski M16, Ak47 FAL ili G3 cak i u Hrvatskoj mozes legalno posjedovati, isto kao i 50 cal puske.
Dugotrajno znaci do 6 mjeseci, a same cijene automatskog oruzja su astronomske, 10k + dolara za jedan M16.
Za poluatuomatske to traje tih 10-ak minuta.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 00:20   #77
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kod Amera je to drugačije, mogu kupiti oružje kakvo hoće.

Baš neki dan gledam dokumentarac, Phoenix, više trgovina oružjem nego ostalih trgovina, a uz to još imaju sajmove gdje se prodaje ovak oružje bez da te traže dokumente. Tako da bez problema možeš uzeti 10-ak automatskih puški, snajper, štagod ti treba...naravno sve vojne kategorije bez da ti uopće traže dokumente.
Pa i ja bih se bojao svakoga da živim u takvoj zemlji, kad ne znaš šta ti susjed ima od naoružanja. Jebote, možeš podići privatnu vojsku ako hočeš. Pa ti sad reci da je taj narod normalan.
Pa bili su normalni ali su im pumpali glave panikom i kaosom zadnjih 60g kak ih svaki čas netko bude napao prvo ih onak zguza rokne japan u ww2 pa ulete u rat euforično pobjede ,pa loša vanjska politika pokrene tkz hladni rat protiv komunizma, onda jedva izvuku nerješeno u koreji,nakon toga debelo popuše vijetnam i sad šlag na kraju kad su se malo ˝smirili˝ 11.09 i nakon toga sve otišlo u qurac prijatelj 2g šljakao u SAD -u nije svagdje isto ali dobra večina je stalno naoružana jebeni zaštitari na gradilištima imaju automatsko naoružanje i ponašaju se ko da su na prvoj liniji u afganistanu praktički sa kim got pričao ima bar jedan komad oružja doma tek toliko nek se nađe
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 00:31   #78
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
naravno da nije, ja sam počeo drugačije razmišljati otkad sam ih popratio.
ako dođe do toga da npr u gradu vlada horda zaraćenih strana i civili su topovsko meso ili snajpersko meso, kao što je u ukrajini, onda treba otić na sigurno, a to može bit nečija vikendica ili jednostavni kamper ili šator u nekoj šumi.
A svi spominjete ukrajinu a tamo se događa isto sranje kao i u ex yugi da smo svi tak pobjegli negdje još bi yuga čvrsto stajala
Isto je i u ukrajini pun qurac im je ovog debila na vlasti i ne misle odustati od toga da ga maknu
A možda kak je sve krenulo to čeka i nas jer država je u bankrotu nije sposobna vračati lovu koja se godinama uvozila a trošila se je na debilane i plače državnih službi
Kraj je blizu jer cijela ekipa u saboru nema mozga za napuniti jednu čajnu žlicu
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 01:01   #79
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Pa bili su normalni ali su im pumpali glave panikom i kaosom zadnjih 60g kak ih svaki čas netko bude napao prvo ih onak zguza rokne japan u ww2 pa ulete u rat euforično pobjede ,pa loša vanjska politika pokrene tkz hladni rat protiv komunizma, onda jedva izvuku nerješeno u koreji,nakon toga debelo popuše vijetnam i sad šlag na kraju kad su se malo ˝smirili˝ 11.09 i nakon toga sve otišlo u qurac prijatelj 2g šljakao u SAD -u nije svagdje isto ali dobra večina je stalno naoružana jebeni zaštitari na gradilištima imaju automatsko naoružanje i ponašaju se ko da su na prvoj liniji u afganistanu praktički sa kim got pričao ima bar jedan komad oružja doma tek toliko nek se nađe
Znam, svjestan sam ja svega toga, baš sam zato i rekao da je kod njih sve to puno drugačije i ne bi trebali njih uzimati kao primjer.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 01:03   #80
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
A svi spominjete ukrajinu a tamo se događa isto sranje kao i u ex yugi da smo svi tak pobjegli negdje još bi yuga čvrsto stajala
Isto je i u ukrajini pun qurac im je ovog debila na vlasti i ne misle odustati od toga da ga maknu
A možda kak je sve krenulo to čeka i nas jer država je u bankrotu nije sposobna vračati lovu koja se godinama uvozila a trošila se je na debilane i plače državnih službi
Kraj je blizu jer cijela ekipa u saboru nema mozga za napuniti jednu čajnu žlicu
nije politika tema, ali što misliš gdje se trošila lova od plaće državnih službi?
pa u ekonomiji.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.