Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2016., 16:22   #21
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Samo bi htio reci kako je Shiva Bog, a ne bozica i nikada nisam cuo da se njemu prinosi ili su se prinosile ljudske zrtve.
Jeste, Šivino je kamenje, a Kali su se prinosile ljudske žrtve u drugom Indijana Džonsu.

https://www.youtube.com/watch?v=mk2E1CoGe98
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:17   #22
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Ja ponavljam teško je naći osobu koja zna toliko matematiku da može formulama dokazati kako se to zemlja vrti oko sunca ili da netko ima znanja iz matematike objasniti najobičniji zvrk, koji je uravnotežen kad se vrti oko osi.
potpuno krivo, bilo koji student matematike ili fizike zna sto su Eulerovi kutevi,
sto su inercijalni i neinercijalni sustavi, sto je moment inercije, moment kolicine gibanja...
osim toga u gotovo svakoj knjizi koja se bavi klasicnom mehanikom, naci ces poglavlje koje se odnosi na Eulerove kuteve i zvrk.
i da ne bude sada kao nema toga evo ti i link na knjigu...http://web.studenti.math.pmf.unizg.h...nloads/utm.pdf
...str. 374...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:35   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post

Ja ponavljam teško je naći osobu koja zna toliko matematiku da može formulama dokazati kako se to zemlja vrti oko sunca ili da netko ima znanja iz matematike objasniti najobičniji zvrk, koji je uravnotežen kad se vrti oko osi.
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
potpuno krivo, bilo koji student matematike ili fizike zna sto su Eulerovi kutevi,
sto su inercijalni i neinercijalni sustavi, sto je moment inercije, moment kolicine gibanja...
osim toga u gotovo svakoj knjizi koja se bavi klasicnom mehanikom, naci ces poglavlje koje se odnosi na Eulerove kuteve i zvrk.
i da ne bude sada kao nema toga evo ti i link na knjigu...http://web.studenti.math.pmf.unizg.h...nloads/utm.pdf
...str. 374...

Evo, ovo pokazuje relativnost istine... Pukovniku je to u njegovom svijetu prakticki nemoguce, zecopasu jednostavno...

Obojica govore istinu ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:50   #24
Ono pravo pitanje ovdje jest... tko/što je zavrtilo zvrk i stvorilo zakone koji postoje?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:23   #25
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
potpuno krivo, bilo koji student matematike ili fizike zna sto su Eulerovi kutevi,
sto su inercijalni i neinercijalni sustavi, sto je moment inercije, moment kolicine gibanja...
osim toga u gotovo svakoj knjizi koja se bavi klasicnom mehanikom, naci ces poglavlje koje se odnosi na Eulerove kuteve i zvrk.
i da ne bude sada kao nema toga evo ti i link na knjigu...http://web.studenti.math.pmf.unizg.h...nloads/utm.pdf
...str. 374...
U redu, ali ja sam rekao da nema baš puno ljudi koji to u potpunosti razumiju, a uzeo sam u obzir da je za kvantnu fiziku, matematika još "grublja" ili "finija" da se tako umjetnički izrazim.

Neke stvari se nauče i napamet, da bi se prošo ispit, tako da i dalje tvrdim, malo tko je ono baš u kondiciji da bi na brzaka mogao objasniti gibanje zvrka, odnosno njegovu ravnotežu kad se vrti.

I hvala na ovom pdf. volim se malo prisjećati svojih studentskih dana
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:31   #26
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ono pravo pitanje ovdje jest... tko/što je zavrtilo zvrk i stvorilo zakone koji postoje?
Ja sam ovdje govorio o matematičkom izričaju i kako se matematički izraziti kad je u pitanju gibanje Zemlje oko Sunca i nekog zvrka, ne ulazeći u sam uzrok gibanja. Točno, da se na tehničkim fakultetima uči matematika, jer mehanika na papiru je čista mehanika, samo što se izvan papira može i mjeriti, a sve je počelo, kad sam rekoa da autoriteti kvantne fizike kažu studentima da je ne vizueliziraju jer to neće pomoći.

Treba napomenuti, da se klasična mehanika mora skicirati i veze zamjeniti silama reakcije i bla bla bla....

Pa sam došao onako laički u modu rabibrige do zaključka da je više onih koji imaju bilo kakvih duhovnih iskustava od onih koji doista dobro poznaju matematiku tako da mogu o kvantnoj fizici razmišljati, ali ne i vizualizirati
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 17:51   #27
...ja jednostavno previše razmišljam o kvantnoj fizici
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 20:48   #28
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li ste vi slijepi ali ja vidim nedvosmisleni simbolizam iza svih tih događaja u CERN-u. Ovo je očito i nedvosmisleno štovanje sila uništenja, Sotone ili kojih god drugih ekvivalentnih božanstava uništenja u ovom slučaju Šive.
Nisam nešto posebno upućen, ali mislim da su na istoku sile kreacije i destrukcije komplementarne i da ekvivalent Šivi zasigurno nije Sotona.

Po tebi ispada da se na istoku štuje zlo
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:25   #29
Što nije Maha Kali onda to božanstvo, ekvivalent Sotoni?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 21:49   #30
Ekvivalent u kojem smislu? Zapravo, mislim da u nikakvom smislu ne može Sotona biti ekvivalent.

Sotona je zlo i suprotnost Bogu.
Šiva nije zlo, Maha Kali nije vrag. Sile uništenja u hinduizmu (na istoku) nisu zla pojava
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 02:34   #31
Sotona je princip suprotnosti, ako se podrazumjeva suprotnost Bogu, onda je to oličenje zla, ono što zovemo vrag, đavao...

Međutim, možemo ga usporediti s majom, jer se i maja u indijskoj filozofiji definira parovim suprotnosti (toplo-hladno, visoko-nisko, tvrdo-meko...) dakle uobličeni svijet.

Šiva može biti jedan od trojstva koji simbolizira uništavanje svijeta, međutim kad ga se štuje, onda ga se štuje kao onog tko rastače sve ono negativno, nešto kao probava u ljudskom tijelu ili reciklaža u eološki osvješćenom svijetu.

Indijski simboli korišteni u zapadnjačkim ritualima je iskrivljavanje, kao recimo svastika, nju su nacisti oskvrnili.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:39   #32
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Što nije Maha Kali onda to božanstvo, ekvivalent Sotoni?
Hinduzam nije tako crno- bijel kao krscanstvo. Barem ga ja tako ne dozivljavam, nisam strucnjak, nisam to studirao.
Bozica Kali je jedno od vaznijih bozanstava, ona je ratnicko utjelovljenje Shivine zene ( Paravati ), a i ona sama se moze javiti kao: Sati, Durga itd.
U biti , onako kako ja shvacam...sve su to osobine boga, a stujes onu koja ti odgovara ili koja ti je potrebna.
Tako Kali mozes stovati kao opasnu ratnicu, ali i kao majku. Jednako tako SHiva je: razoritelj materijalnog svijeta, ali i ucitelj pun ljubavi.
Brahma stvara materijalni svijet, Visnu ga odrzava, Shiva unistava....isti je izvor, razlicite energije ( tako ja dozivljavam, ne me razapet ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.

Zadnje uređivanje bubi mir : 22.08.2016. at 10:55.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 11:10   #33
Gledajte.... nije bitno što je Šiva, da li je ovakav ili onakav bog. Bitno je da sekularna znanstvena institucija gdje rade ateisti ima izložen ogroman kip boga Šive. To je bitno. I ne priznajem odgovore pa to je nevažno, to je samo poklon Indije (što i je) jer to je relativiziranje stvari. Nitko od vas ne stavlja u stan na vidljivo mjesto svaki poklon što ga dobije. Postoje granice. Uostalom, to nije poklon veličine vaze pa da ga se stavi negdje u nekakvu vitrinu među ostale poklone. Ovo je statua od par metara, postavljena na sred trga i obasjana reflektorima cijeli dan. To je simbol a ne nevažna stvar.
Da usporedim stvari sa nečim vama poznatim....
Kada su partizani došli na vlast 45-te isti čas su skinuli kip bana Josipa Jelaćića sa glavnog trga i umjesto njega postavili ogromnu crvenu zvijezdu (bila je neko vrijeme). Nisu rekli oh! pa to je samo neki čiča na konju, nevažna stvar. Ban Jelačić je bio simbol i morao se skinuti. Kada je Hrvatska izborila svoju nezavisnost ban Jelačić je vraćen isti čas i postavljen u drugom smjeru jer i položaj nešto znači. Dakle, kipovi na važnim mjestima nešto znače, ljudi koji su to postavili htjeli su nešto pokazati.
A religijske kipove se nikada ne stavlja bezveze gdjegod. Možda netko od vas ima kipić Bude kao držač knjiga na polici ili slično ali nitko od vas nema recimo taj kip Bude u vrtu visine 3 metra i obasjan svjetlom pa čak i da ga dobije na poklon. Niti takvu praksu imaju bilo kakve institucije. Pravilo je da se na vidljiva mjesta stavljaju simboli nečega što taj čovjek/institucija zagovara.
I zato mi CERN smrdi da ne može više. Za mene to više nije klasična znanstvena institucija već mi se čini da je to postao neki oblik sekte jer očito tu nema više samo znanosti već pomalo i religije i ezoterije i tko zna čega. A kad se krene u mistično i ezoterično završi se obično na svastikama, spaljivanju "krivih" knjiga i crnim uniformama.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:42   #34
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Sotona je zlo i suprotnost Bogu.
Šiva nije zlo, Maha Kali nije vrag. Sile uništenja u hinduizmu (na istoku) nisu zla pojava
Za mene koji živim na zapadu također nisu sile uništenja zlo

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
....isti je izvor, razlicite energije.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:49   #35
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Film pogleda, ocito je da je dobra zahebancija u pitanju, a u cilju zahebavanja terorije urota fanatika...dobro su nasjeli
Vrlo nemaštovita zajebancija. Trebali bi se navratiti na neku od RPGejmovsku konvenciju da pogledaju kako se to radi.

Tko je bio ove godine u Pazinu na Istrakonu shvatit će o čemu ja pričam.

Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam gdje ti radiš ali ja radim u jednoj korporaciji i ne pada mi napamet izvoditi bilo kakve spačke takvog razmjera unutar firminih prostora.
1. Jer radim u toj firmi i ne želim dobiti otkaz.
2. Ne želim da me kolege gledaju kao ridikula koji radi gluposti
3. Jer ne želim upropastiti karijeru nekakvim suludim ispadima i spačkama.

Ovo je CERN
Jedna od top znanstvenih institucija u svijetu. Tu se ne dolazi preko nekog rođe sa vezom kao u Hrvatske institucije. Tu dolaze top znanstvenici iz cijelog svijeta i to im bi trebao biti vrhunac karijere jer trenutno na planeti nema ničeg složenijeg i naprednijeg od CERN-a (možda samo u vojnoj industriji ali to je druga priča). CERN ze zatvorena institucija. Prolaze se sigurnosne provjere (jer su moguća meta terorista) i nakon toga se dobije propusnica. U svakom trenutku osiguranje zna tko je unutar kruga CERN-a i sve pokrivaju kamere. To nije hala tvornice za proizvodnju plastičnih tanjura pa da imaju samo jednog starog portira na minimalcu koji obilazi zahrđalu ogradu svakih 3 sata.
Ljudi koji su unutra nisu došli natječajem iz plavog oglasnika nego ulazak u CERN trebaju zaslužiti svojim znanstvenim radovima i znanjem. Imaju oni vjerojatno i pripravnike studente ali to su studenti u možda top 1% svoje generacije. Nisu to naši vječni studenti koji vrijeme provode zbijajući pošalice u bircu pokraj faksa. Budite sigurni da je čak i onaj najniži pripravnik vrlo vrlo sretan što mu je dana prilika da bude tamo jer rad u CERNU itekako dobro stoji u CV- i otvara mnoga vrata kasnije u životu.

I sad mi hoćete reći da bi grupa ljudi riskirala cijelu svoju karijeru za takvu spačku u krugu institucije gdje će se vrlo brzo doznti tko je bio prisutan te noći? I to ne jedan mulac što je možda i moguće nego desetak njih !?!? Da li bi vi riskirali posao i karijeru u top firmi iz vaše struke takvom spačkom? I to ne nešto impulzivno smišljeno u sekundi gdje uvijek možeš reći da ne znaš što si mislio, da si imao žutu minutu i slično. Nego spačku koja je pripremana očito najmanje 24 prije snimanja?

Je, obred je najvjerojatnije namješten i režiran kao što sam rekao i na početku (mada nikad ne isključujem i druge mogućnosti ma kako god nevjerojatne bile) ali to je napravljeno ne iz puke zabave nego iz sasvim drugih razloga. A jedan od razloga je da sve glasine o radu CERN-a okarakteriziraju kao sprdačine, tlapnje ridkula i loše šale. Ovo je jedan odlično isplaniran i proveden medijski event koji je kad gledam i vaše reakcije na forumu (a i drugdje na netu) polučio uspjeh jer to 99% ljudi smatra loše izvedenom šalom provedeno od strane šaljive mladeži.

Sljedeći put kad u krugu svoje firme idete iz puke zabave klati piliće obučeni zajedno sa svojim kolegama u recimo ljubičaste plahte možete šefu kasnije objašnjavati : Pa gledajte! Ako se mogu tako zajebavati u CERN-u zašto ne bi i mi?
Ako ljudi mogu u krugu tvrtke tražiti pokemone...

A i na puno neobičnjima o opasnijima mjestima.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:51   #36
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Hinduzam nije tako crno- bijel kao krscanstvo. Barem ga ja tako ne dozivljavam, nisam strucnjak, nisam to studirao.
Bozica Kali je jedno od vaznijih bozanstava, ona je ratnicko utjelovljenje Shivine zene ( Paravati ), a i ona sama se moze javiti kao: Sati, Durga itd.
U biti , onako kako ja shvacam...sve su to osobine boga, a stujes onu koja ti odgovara ili koja ti je potrebna.
Tako Kali mozes stovati kao opasnu ratnicu, ali i kao majku. Jednako tako SHiva je: razoritelj materijalnog svijeta, ali i ucitelj pun ljubavi.
Brahma stvara materijalni svijet, Visnu ga odrzava, Shiva unistava....isti je izvor, razlicite energije ( tako ja dozivljavam, ne me razapet ).
Dat ću ti ja Shivu, svijet uništava Azathoth, svi to znaju
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:17   #37
Kako netko voli Lovecrafta
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:38   #38
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ono pravo pitanje ovdje jest... tko/što je zavrtilo zvrk i stvorilo zakone koji postoje?
Zakoni postoje oduvek (stime ne treba traziti ko i kad (jednostavno se krece)) , to su ljubav, beskonacna sadasnjost i zakon vecnog kretanja a ostalo je slobodna volja.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:35   #39
Svakako...ali tražiti i pitati se treba uvijek


https://m.youtube.com/watch?v=S6R3MiAv9ac

Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:09   #40
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Za mene koji živim na zapadu također nisu sile uništenja zlo
Nisu ni meni, jesen mi je najdraže godišnje doba
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.