Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 13:27   #41
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Teoretski da dođu, spuste se i kažu "Vaša je religija krivo tumačenje..." zašto bi to meni bilo dovoljno za povjerovati im?
Točno.Kakva razlika kaže li to ET ili Nepoznati?Meni ne znači ništa.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:29   #42
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Znaš kako se kaže "za tvrdokorne mrlje ima i agresivnijih sredstva...".

Svemirci započinu sa dereligizacijom cijele naše planete te uvedu svoj sustav.
Pa baš da ti je ovo neki odgovor i nije, o tvrdokornim mrljama. Ja stvarno ne znam zašto bi meni išta u životu značilo da mi kaže neki izvanzemaljac, čak da baš moram birati, dakle da baš moram birati bi li došli s dobrim ili lošim namjerama - pretpostavio bi da im namjere ne bi bile baš pretjerano dobre i iskrene. Tako da stvarno ne vidim ni jedan jedini razlog za povjerenje u riječ izvanzemaljaca.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:34   #43
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Točno.Kakva razlika kaže li to ET ili Nepoznati?Meni ne znači ništa.
Ali neki nepoznati prastari Grk, koji je pisao nekakve fantastične priče, to ti je vrjednije od svega. Kak to?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:44   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Uzmi pretpostavku da dođemo u kontakt sa drugom civilizacijom sa neke druge galaktike koja je tehnološki naprednija od naše i koja nema religije ili bilo kojeg drugog društvenog atavizma, što bi se sa nama dogodilo...?

Bi li religija kakva je danas opstala?
Znaš njihovu oprobanu metodu opstanka?

Začepi uši i pjevaj: Tra la la la la....

Ako su na Trapist planetima razvijene civilizacije, onda su mogli čuti za nas preko radio valova koji traju već preko 80 godina. Taman da dospiju do njih i da počnemo primat njihove radio valove (40 godina do tamo i 40 natrag). Nadam se da neće slat svoje Biblije.

Ako su mnogo razvijeniji od nas, eto ih u posjetu k nama uskoro (prije Isusa sigurno). A možda su već došli i čitaju ovaj forum?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:47   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Uzmi pretpostavku da dođemo u kontakt sa drugom civilizacijom sa neke druge galaktike koja je tehnološki naprednija od naše i koja nema religije ili bilo kojeg drugog društvenog atavizma, što bi se sa nama dogodilo...?

Bi li religija kakva je danas opstala?
Misliš da oni ne bi imali osjećaj (ako već ne i znanje) kako postoje još moćnija bića od njih samih, da su i oni sami i ta još naprednija bića također djeca Božja ?

Zbog čega misliš da se podrazumijeva što je atavizam, poput repa s kojim se neki ljudi rađaju ?

Osim toga, kako su već toliko napredni, neće nam se pokazati... to bi značilo za ljude otprilike što i "uspostavljanje kontakta" sa Sentinele zajednicom na Andamanskim otocima... brzo uništenje tog plemena.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:11   #46
Iskreno jako bih voleo da u svemiru ne postoji niti jedna druga civilizacija osim nas,tacnije da ni jedna druga planeta nije naseljena.Znam da su sanse za to vrlo male,ali lepo je verovati u tako nesto.A ako bi neki vanzemaljac kako je to ovde pomenuto,dosao da mi soli pamet,onda bi ga mozda gadjao prvim kamenom kojeg se dohvatim.Ako bi neka civilizacija bila super-inteligentna,oni se zasigurno ne bi trudili da nastane jos jednu planetu,vec bi se resili sebe ukapiravsi tragediju zivljenja bez profita.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:33   #47
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Misliš da oni ne bi imali osjećaj (ako već ne i znanje) kako postoje još moćnija bića od njih samih, da su i oni sami i ta još naprednija bića također djeca Božja ?

Zbog čega misliš da se podrazumijeva što je atavizam, poput repa s kojim se neki ljudi rađaju ?

Osim toga, kako su već toliko napredni, neće nam se pokazati... to bi značilo za ljude otprilike što i "uspostavljanje kontakta" sa Sentinele zajednicom na Andamanskim otocima... brzo uništenje tog plemena.
Ako su na više stupnju razvoja, možda se povode ovim riječima pa im je religija nepotrebna:
"Spirituality does not come from religion. It comes from our soul.”
—Anthony Douglas William

Društveni atavizam ili ostaci svijesti unutar društva koja ne korenspodiraju sa stvarnošću a tako rado žele važnu ulogu u društvu.

Ima jedna mala pričica koja govori da su "svemirci" sletjeli u neku zemaljsku metropolu i da su čovječanstvu ubrzo dali rješenje za neke naše probleme: neizlječive bolesti, čista energija, zagađenje, hrana...itd.
No, onda se saznalo da su to samo kućni ljubimci civilizacije koja ih šalje na zemlju da vide kaj bi mi zemljani sa njima napravili...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:52   #48
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Hoće li to maknuti zemljin povlašteni status i diskreditirati religiju jednom za svagda?
Nema šanse.

Ovako će to ići, ma gotovo ziher:

1) Otkriće inteligentnih izvanzemaljskih bića

2) Mukotrpni tehnički i praktički pokušaji uspostave redovitog kontakta

3) Redovit kontakt

4) Otkriće nesumjerljivosti i potpune oprečnosti religijskih poimanja svijeta

5) Intergalaktički rat, a.k.a. apokalipsa

Bitna je relativna naprednost tehnologije, a posredno i božanske inspiriranosti jer sasvim je očito, tko bolje može rasturiti drugog je skroz bolje inspiriran.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:26   #49
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ako su na više stupnju razvoja, možda se povode ovim riječima pa im je religija nepotrebna:
"Spirituality does not come from religion. It comes from our soul.”
—Anthony Douglas William
Ono što ti zoveš religijom odnosi se na društvo sa prevagom političkih zajednica, tj. ona današnja, medijski izrazito eksponirana pojavnost.

Ono što ja smatram religijom, po analogiji sa tzv. "shadow" biosferom je "shadow" religioznost organskih zajednica... koja nije ništa drugo nego naličje spiritualnosti ispoljeno u društvenoj stvarnosti takvih zajednica.

Možda će jednom sadašnja politička religioznost postati nepotrebna...

Quote:
Društveni atavizam ili ostaci svijesti unutar društva koja ne korenspodiraju sa stvarnošću a tako rado žele važnu ulogu u društvu.
Pa sadašnja politička religioznost vrlo dobro korespondira sa stvarnošću... ima i nekakvu kvazi konkurenciju.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:51   #50
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ima jedna mala pričica koja govori da su "svemirci" sletjeli u neku zemaljsku metropolu i da su čovječanstvu ubrzo dali rješenje za neke naše probleme: neizlječive bolesti, čista energija, zagađenje, hrana...itd.
No, onda se saznalo da su to samo kućni ljubimci civilizacije koja ih šalje na zemlju da vide kaj bi mi zemljani sa njima napravili...
Zgodno... ne znam što su zemljani s njima napravili, ali, za ovo boldano... zbog čega tolika zaokupljenost sa nekim/nečim što će riješiti naše probleme ?

Evo, Boga se optužuje kako je zaista spor, nemoćan ili zao... dakle, otpada kao dobrotvor.
A da probamo sa zemaljskim mesijama, vođama, državom, svjetskom vladom, vanzemaljcima... ?

Netko... nam... moraaa... pomoćiii.... !!

Slobodna volja, inicijativa, solidarnost... ništa od toga nemamo, dajte nam lanac i hranite nas...

Mislim da je Fromm spominjao nešto slično... rekao je kako je moderni čovjek zapravo djetinjast, kako je u stalnoj potrazi za nekim/nečim što će mu zadovoljiti potrebe... ako su mu potrebe zadovoljene, on bez ikakvog osjećaja odgovornosti zaboravlja na onog koji mu je to osigurao... stadij trogodišnjaka.

Rekao bih da to vrijedi i za religiozne i nereligiozne, stvar je samo osjećaja "na koga se može računati".
Srednjovjekovnog čovjeka Fromm smatra zrelijim, na stupnju razvoja u kojem je svjestan odgovornosti, iako mu ponašanje uvjetuje vanjski moralni autoritet.

Da li je spomenuta regresija baš tolika, ne znam, nadam se da nije, ali zanimljiv stav, svakako...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 22:50   #51
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Nema šanse.

Ovako će to ići, ma gotovo ziher:

1) Otkriće inteligentnih izvanzemaljskih bića

2) Mukotrpni tehnički i praktički pokušaji uspostave redovitog kontakta

3) Redovit kontakt

4) Otkriće nesumjerljivosti i potpune oprečnosti religijskih poimanja svijeta

5) Intergalaktički rat, a.k.a. apokalipsa

Bitna je relativna naprednost tehnologije, a posredno i božanske inspiriranosti jer sasvim je očito, tko bolje može rasturiti drugog je skroz bolje inspiriran.
Previše znanstvene fantastike, ziher.
Ne postoje planeti i svemirci, postojimo samo mi, no zli ljudi svjesno obmanjuju čovječanstvo da bi ga udaljili od Boga.
Zamisli kada bi priznali i obznanili svijetu da je Zemlja ravna?
Kakav bi to potres bio, ljudi bi shvatili da su samo mravi koje promatra Svemogući visoko sa svoga prijestolja.
Čovječanstvo bi bilo pobožnije i više bi se odreklo zloće molivši za milost onoga koji je sve stvorio, i On bi se odazvao, pale bi sve iluzije i vladavina zlih koji iskprištavaju mase da bi lagodno i živjeli, a i iz psihički bolesnih poriva.
Već je dokazano u okviru niskobudžetnih mogućnosti da je Zemlja ravna, dokazi ne mogu biti kontradiktorni jedni drugima, dokaza je mnoštvo, većina ih je otkriveno.
Preostaje samo još da priznaju svoje smicalice i da netko ode na rub zemlje i pokuca u zemljinu kupolu, no to se ne može jer je Anktartik zabranjena zona neovisnim istraživačima, eventualno se može na kraće organizirane turističke rute.
Ali tako je to jer narod ima vlast kakvu zaslužuje.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:11   #52
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Foto: NASA/ESO/ESA

MEĐUNARODNI tim astronoma otkrio je u našem bliskom svemirskom susjedstvu sustav sa sedam planeta veličine Zemlje koji se svi nalaze u pojasu u kojem bi mogli imati umjerene temperature i vodu u tekućem stanju, objavljeno je danas na konferenciji za medije koja je u 19 h po našem vremenu započela u NASA-inom sjedištu.

...

( Sad pišem kao da to sve nije lažiranio )
Izgleda da su sve bliže otkriću vanzemaljaca.
Hoće li to maknuti zemljin povlašteni status i diskreditirati religiju jednom za svagda?
NASA mora nekako pravdati ogroman budžet, pa svako malo saziva spektakularne konferencije na kojima otkriva - ništa. I Venera je veličine Zemlje i na sličnoj udaljenosti od Sunca, pa na njoj nema ni ž od života. Meni je NASA užasno iritantna sa tim svojim tabloidnim pristupom egzobiologiji.

Na religiju ni jedno otkriće neće imati uništavajući učinak. Katolička crkva je već rekla da će pokrstiti i vanzemaljce ako dođu, što ukazuje na njezin transformativno-korporativni karakter. Vjerski fanatici su uglavnom indiferentni prema činjenicama bilo kakve vrste. Nedavno je jedan svećenik napisao knjigu "Ipak se ne okreće" o tome kako je Zemlja ravna ploča u središtu svemira. Da, nedavno, ne prije 5 stoljeća nego prije 5 mjeseci.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:05   #53
Što to znači "vjerski fanatik"?
Znaš li koja je definicija fanatizma?
Netko tko ne vjeruje u nešto nije zbog toga fanatik, a i kad bi bio prije bi to bili oni koji za svoje teorije nemaju dokaza, jer svemirce nitko nije dokazao kao ni kuglastu zemlju, osjetila nam govore suprotno, sve u svezi toga se bazira na tvrdnjama, točnije teorijama nekakvih kvaziautoriteta.
Dokaz koji običan smrtnik nije u mogućnosti provjeriti vjerovatno ni nije dokaz nego psihološka manipulacija.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:11   #54
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zgodno... ne znam što su zemljani s njima napravili, ali, za ovo boldano... zbog čega tolika zaokupljenost sa nekim/nečim što će riješiti naše probleme ?
Izlišna, jer ako netko donese sve na tanjuru, život će izgubiti mnogo na smislu. Premda katolici po katekizmu, baš to očekuju svakog trena - Isusa koji će riješiti sve probleme i popraviti cijeli svemir:


1042 Na kraju vremenâ, Kraljevstvo Božje doći će u svoj punini. Poslije općega suda, pravednici će, proslavljeni u tijelu i duši, kraljevati zauvijek s Kristom, i sam će svemir biti obnovljen.
1044 U tom novom svemiru, nebeskom Jeruzalemu, Bog će prebivati među ljudima. "I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti, jer - prijašnje uminu" (Otk 21,4).

Zatim će Bog stvoriti „novo nebo i novu zemlju“ (Otkrivenje 21:1), koji podrazumijevaju „Nov Jeruzalem“ (s. 2), glavni grad neba, mjesto savršene svetosti, koji će sići s neba na novu zemlju.

Dolazak Sina čovečjeg u slavi i veličanstvu označiće konačno i večno uspostavljanje Božjeg carstva (Matej 25,31).

Pošto Bog želi da uspostavi "nova nebesa i novu zemlju" (Otkrivenje 21,1), kraj svijeta koji mi sada poznajemo imaće ne samo globalne, već i kosmičke dimenzije.

2. Petrova 3,10
Ali će doći dan Gospodnji kao tat, u koji će nebesa s velikom bukom proći, a počela će se od ognja rastopiti, i zemlja i djela, što su na njoj, izgorjet će.


Quote:
Evo, Boga se optužuje kako je zaista spor, nemoćan ili zao... dakle, otpada kao dobrotvor.
Zapravo da je pakosni, hiroviti monstrum koji radi genocide, naređuje klanje djece i trudnica, i većinu ljudi baca u vječni škrgut zubima jer nisu u njegovoj stranci...

Quote:
Netko... nam... moraaa... pomoćiii.... !!
Isuse dođi nam!!

Quote:
Rekao bih da to vrijedi i za religiozne i nereligiozne, stvar je samo osjećaja "na koga se može računati".

Samo na Isusa! Ne na bezbožne i heretične vanzemaljce!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 10:38   #55
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Zar imamo dokaze i za prvu abiogenezu?
Btw, od tog dokaza nema ništa, iz prostog razloga jer život nije nastao abiogenezom.Ako se nekad i otkrije život izvan Zemlje, ostaje isti problem - kako je život nastao, nebitno gdje?
Pozdrav.

Dobro pitanje, doduše na koje vjerojatno nikad nećemo znati odgovor. Možemo vjerovati ili ne vjerovati, promišljati, izvlačiti paralele itd.

Uglavnom, uvijek se stvar po tom pitanju vraća na prvotni uzrok svemu što postoji.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:21   #56
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izlišna, jer ako netko donese sve na tanjuru, život će izgubiti mnogo na smislu. Premda katolici po katekizmu, baš to očekuju svakog trena - Isusa koji će riješiti sve probleme i popraviti cijeli svemir:


[I]1042 Na kraju vremenâ, Kraljevstvo Božje doći će u svoj punini. Poslije općega suda, pravednici će, proslavljeni u tijelu i duši, kraljevati zauvijek s Kristom, i sam će svemir biti obnovljen.
1044 U tom novom svemiru, nebeskom Jeruzalemu, Bog će prebivati među ljudima. "I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti, jer - prijašnje uminu" (Otk 21,4).

Zatim će Bog stvoriti „novo nebo i novu zemlju“ (Otkrivenje 21:1), koji podrazumijevaju „Nov Jeruzalem“ (s. 2), glavni grad neba, mjesto savršene svetosti, koji će sići s neba na novu zemlju.

Dolazak Sina čovečjeg u slavi i veličanstvu označiće konačno i večno uspostavljanje Božjeg carstva (Matej 25,31).

Pošto Bog želi da uspostavi "nova nebesa i novu zemlju" (Otkrivenje 21,1), kraj svijeta koji mi sada poznajemo imaće [B]ne samo globalne, već i kosmičke dimenzije...
Kako sad tvrdiš to a tvrdio si da Biblija niječe svemir i kuglastu zemlju?
Inače ne znam puno o prijevodima ali riječ svemir u bibliji ne označava svemir kakav je danas prihvaćen, nego sve stvoreno.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:43   #57
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako sad tvrdiš to a tvrdio si da Biblija niječe svemir i kuglastu zemlju?
Tvrdim i dalje i slažem se s tobom, da Biblija opisuje pljosnatu Zemlju/i sferu točkica=zvijezda iznad nje = Univerzum. Univerzum je u Bibliji cijela Zemlja i duhovne nebeske sfere iznad nje razapete poput šatora. Nema u Bibliji planeta i zvijezda (golemih sunaca) = svemira, kako ih mi shvaćamo.

Ono što sam citirao katolički katekizam da će Isus preobraziti "cijeli svemir", stavljam pod nos onima koji vjeruju da je Božje kreirani univerzum zapravo milijarde galaktika s milijardama zvijezda=sunaca, koji traju milijardama godina. To su tzv. katolici koji bi pomirili znanost sa Biblijom i teologijom, koji bi i evoluciju i Boga i galaksije i vječni raj za sebe, pa su to nazvali "teistička evolucija". To je za njih koji nisu shvatili ono što ti vrlo dobro znaš, a to je da Biblija nikako ne govori o tome nego je tome suprotstavljena.

Quote:
Inače ne znam puno o prijevodima ali riječ svemir u bibliji ne označava svemir kakav je danas prihvaćen, nego sve stvoreno.
Istina! Biblija kad spominje svemir = univerzum (sve), podrazumijeva samo pljosnatu Zemlju (i duhovne slojevite nebeske sfere raja).

Stoga preobrazba "cijelog univerzuma", kako to najavljuje Novi zavjet s Pavlom i crkvenim ocima na čelu, i nije tako velik zadatak, kako se nama čini. Preobraziti Isus mora samo Zemlju (i možda malo gore). To je "sve" (-mir).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:46   #58
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ono što ti zoveš religijom odnosi se na društvo sa prevagom političkih zajednica, tj. ona današnja, medijski izrazito eksponirana pojavnost.

Ono što ja smatram religijom, po analogiji sa tzv. "shadow" biosferom je "shadow" religioznost organskih zajednica... koja nije ništa drugo nego naličje spiritualnosti ispoljeno u društvenoj stvarnosti takvih zajednica.

Možda će jednom sadašnja politička religioznost postati nepotrebna...



Pa sadašnja politička religioznost vrlo dobro korespondira sa stvarnošću... ima i nekakvu kvazi konkurenciju.

Religije se ne podudaraju sa duhovnošću; one su nositelji parcijalnih interesa sa težnjom monopola na sveobuhvatnost, istinu.

Može religija organski, i bez politično širiti naokolo solidarnost, biti donekle empatična ali uvijek je odraz parcijalnog pogleda na svijet i posve je ideologična u svojem djelovanju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:52   #59
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zgodno... ne znam što su zemljani s njima napravili, ali, za ovo boldano... zbog čega tolika zaokupljenost sa nekim/nečim što će riješiti naše probleme ?


Mislim da je Fromm spominjao nešto slično... rekao je kako je moderni čovjek zapravo djetinjast, kako je u stalnoj potrazi za nekim/nečim što će mu zadovoljiti potrebe... ako su mu potrebe zadovoljene, on bez ikakvog osjećaja odgovornosti zaboravlja na onog koji mu je to osigurao... stadij trogodišnjaka.

Rekao bih da to vrijedi i za religiozne i nereligiozne, stvar je samo osjećaja "na koga se može računati".
Srednjovjekovnog čovjeka Fromm smatra zrelijim, na stupnju razvoja u kojem je svjestan odgovornosti, iako mu ponašanje uvjetuje vanjski moralni autoritet.

Da li je spomenuta regresija baš tolika, ne znam, nadam se da nije, ali zanimljiv stav, svakako...
Natrag u filmski studio:

Da sretneš svemirca što bi ga upitao?

Koliko je 2+2, ili kako mu se mama zove...?

Valjda bi odmah otvorili pitanje onoga što ne možemo sami rješiti.
Nije naglasak dakle na svemirca koji možda i ne za kako nam pomoći, niti ne želi, već na tome da MI imamo probleme koji nas sve više guše.

Ljudi i jesu zaostali na svijesti trogodišnjaka - ratuju, ubijaju i nikad im krvi nije dosta jer ego im je veliki.

Veliki ego računa na sebe ali kad zapadne u drek treba nešto da se iz njeg izvadi.

Dobro bi mu došao i svemirac...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:55   #60
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što to znači "vjerski fanatik"?
Znaš li koja je definicija fanatizma?
Zanos, preterana odanost ili revnost, preterana zasljepljenost (za neku ideju, narodnost, vjeru, stranku...


A to uključuje naporno širenje vlastite istine.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.